Erdoğan'ı kimler neden hedef aldı?

diyorum ya geriden gelmek çok kolay olmuyor :) her şey bir anda dediğiniz ülkelerdeki gibi olamaz.

çünkü onlar başka şeylerle uğraşırken biz baş örtüsü, darbeler falan böyle şeylerle uğralıyorduk :) ne yazık ki.

...

gözlüğüm gayet güzel çok büyük paralar da ödemedim. ortalama ailelerin verebileceği türden.

99 dan sonra deprem vergisi(dayanışma) uygulamaya konuldu zaten ne oldu vergiler aaa pardon yol yapmışlardı dımı

Son düzenleme:

nasıl yani yardım paralarını kendileri için mi kullandılar
ne biçim insan bunlar aklım almıyo
vicdanları nası elveriyo buna
yazıklar olsun

Bir de şöyle düşünelim ecevit zamanı 40 yaşında emekliydin ......§imdi benden küçükler akp sayesinde 65 yaşında emekliliğe 200 kùsür lira ile emekli olacak şaka gibi...........üstelik ülkede 35 yaş sonrası için işsizlik pik yapmîş durumda.........karşılaştîrma yapılacaksa her türlü içler acısı durumdayız......neyse dùnya malı dünyada zatı.......alnî secde görüyor adamların

Son düzenleme:
eceviti herkes çok seviyo nedense
ben çok bilmiyorum kişisel özelliklerini ama çoğu insanın sempatisi var
ben ona hep yaşlı duruyo diye üzülürdüm çocukken

Yani aslında çoğu siyasetçiye karşı bir sempatimiz var politikalarını sevmesek de. Turgut Özal da Süleyman Demirel de sempatik insanlardı. Ama Erdoğan çok katı, sert, ayrıştırıcı. Herkesi kendine düşman ediyor.. Ben bu ülkede insanların karşıt görüş dahi olsa bir siyasetçiden bu kadar nefret ettiğini duymadım hiç..

Küçük görmüyorum sadece bakış açısı farkından bahsediyorum.Bu konuda bilgisi olmayan biri mis gibi yerler olarak görebilir,ama ben onun yerine pencerelerine pvc doğrama takılmış yapılar görüyorum.Bu konunun direkt olarak iktidarla ilgisi yok zaten.Bizde doğru düzgün bir tarihi yapı koruma bilinci hiç olmadı zaten.Neyse konu dışına çıkmayalım.

Bekleme süresi polikliniğe göre değişiyor.Göz muayenesi için randevu almış olmama rağmen yaklaşık 1 saat kadar beklemiştim ben birkaç ay önce.Ha randevu almak istediğimde ancak 15 gün sonrasına randevu alabildiğimi de belirteyim.Göğüs hastalıklarına gittiğimde ise daha fazla beklemiştim.Yine de Allahtan randevulu gitmişim.Ben öğlen randevuma gittiğimde sabahtan gelip sıraya giren teyzeler bekliyordu hala.

nasıl yani yardım paralarını kendileri için mi kullandılar
ne biçim insan bunlar aklım almıyo
vicdanları nası elveriyo buna
yazıklar olsun

Evet herkes nasiplendi onların tabiriyle. Gittiler 3-5 ay sakarya da gönüllü diye takılıp parayla döndüler. Sonra da çok yardımseveriz pozlarına girdiler. Böyle şeyleri söylemekten çok hoşlanmıyorum. Adamın 2 yıl sonra 15 yaşında oğlu vefat etti durduk yere kalpten. Herkesin başına gelebilir de. Ucunda pislik olunca sonra herkes dedikodularını yaptı işte..

17 Agustos depremi bir gecede oluveren ve onceden olacagi kestirilemeyen, hazirliksiz yakalanilan cok buyuk bir dogal felaketti. 17 bin civarinda kisi hayatini kaybetti, onbinlerce insan yaralandi, binlerce yapi bir gecede oturulamaz hale geldi. Boyle bir felaketi neyle kiyaslayip neye ormek veriyorsunuz anlayamadim dogrusu. Dunyanin neresinde olursa olsun boyle bir felakette insanlar aci ceker, bir sure evsiz de kalir, sokakta da yatar..

99 dan sonra zaten deprem vergisi(dayanışma) uygulamaya konuldu zaten ne oldu vergiler aaa pardon yol yapmışlardı dımı

99 da yoktular ki 2002 de geldiler başa.

ya ben gördüğüme duyduğuma insanların tepkilerine bakıyorum neyin ne olduğunu görmeye çalışıyorum.

şimdi eski binalar yıkılıyor, yenileri yapılıyor istanbulda.

umarım olası bir depremde de bu yapılanlar işe yarar.

hem görünüm değişiyor

hem de sağlam olmayan binalar ortadan kaldırılıyor. kentsel dönüşüm yani.

Van Depremiyle kıyaslıyor. Van depreminde hiç öyle sıkıntı olmamış.

Erdogan farkli. Adamin bu konudan sabikasi bile var. Halki kin ve dusmanliga tahrik etmekten suclu bulunarak 10 ay hapiste yatmis ve Rahsan affindan faydalanip cikmis bir lider o. Bugunki uygulamalari ve soylemleri tesaduf degil yani. Onaylanmis gercek.

hayır, japonyada olmuyor mesela

ufak tefek şeyler yerine biz de geçmişten itibaren bilimde teknolojide ileri gidebilseydik böyle olmazdı

sanırım raylı sistemlerle binaların esnemesini sağlıyorlar ve binalar yıkılmıyor.

ne demek nerde olursa olsun... hayır geri kalan ülkelerde oluyor bunlar malesef

darbelerin, falanların filanların arasında kalan ülkelerde :S

başka bişeyle ilgilenmeyip ileri gidemediğimizden

:S

sürekli kaos insanların birbirine düşmesi iç çatışmalar derken başka şeylere bakamamışız

hala da bakamayalım diye uğraşıyorlar

Ben hala Van depremzedelerinin konteynerlarda yaşadığını söyledim de onunla kıyaslama yapıldı... Bana göre Van depremin de acil kriz yönetimi başarısızdı günün koşullarına, o kadar vergilere ve yardımlara rağmen hem de. AFAD yetersizdi bunları çeşitli raporlarda da görebilirsiniz. Neyse konu çok fazla dağıldı

Son düzenleme:

Kentsel dönüşüm mü götürüşüm mü? Bugün dönüşümü yapılan apartmanlar zamanında kaçak gecekondularken kim onlara ruhsat verdi de hepsi katlarını çıktılar üst üste. Hepsi erdoğanın başkanlığı döneminde oldu. Şimdi de dönüştürüyor. Dönüştürülenlerden birinde de dedeme ait kaçak bir ev var varoş bir mahallede. Zamanında para verdik tapu çıkardık. İstersek kat çıkabilecektik ruhsat aldık. Şimdi de para veriyoruz yeniden 6 adet residence dairemiz olacak haliç manzaralı.. Sağolsun 6 dairem oldu diye akpye mi oy vereyim? Hayır ben haliç'in silueti bozuldu diye üzülüyorum..

Son düzenleme:

Almanya 1940 larda yanmis, yakilmis ve harap edilmis bir ulke olarak cok kisa zaman icinde toparlandi ve bugunlere yilllaaar once geldi. Biz Cumhuriyet ilan edileli 90 sene gectigi halde hala ne saglikta ne de insan haklarinda bir seviye yakalamis degiliz. Biz hala basortusu ile, kiizl erkekli ayni okula gidiip gidilemeyecegi ile, kac cocuk dogurmamiz gerektigi ile ugrasmaktayiz. Bu gibi gundemlerle ugrasirken esas yapilmasi gereken reformlar, icraatler konusulmuyor, aradan bazilari da biz bunlarla ugrasirken mali goturuyor. Olan bu.

Konu acilmisken, bu depreme dayanikli yapi mevzusunu ben hic anlamiyorum. Bir arsan var, ayni arsaya 100 metrekare bina yaparsan 4 kat, 80 metrekare ev yaparsan 8 kat gibi abuk sabuk bir uygulama var. Bu sayede eski mahallemde kule gibi daracik, sivri, uzun binalar turedi. Insan korkuyor oralara girip yasamaktan... Bu kuleler mi depreme dayanikli?

Ben onceden olacagi kestirilemeyen bir depremdi demisim. Japonya adalar ustune kurulmus, devamli sallanan bir ulke. Onlar hayat tarzlarini, binalarini buna gore ayarlamislar zaten yillardir. Ancak orada da cok kuvvetli deprem oldugunda maalesef onlar da kayip veriyorlar, sikinti cekiyorlar hala.. Bizdeki de az buz degildi, 7.8 siddetinde bir deprem yasadik 17 Agustosta..

AKP iki yil konteynerlarda yasayan depremzedelerin elektriklerini kesip onlari konteynerlardan atmaya baslamisti ve en son aclik grevindeydiler. Sonra ne oldu onlara bilmiyorum. Basari dedikleri bu mudur acaba?

ülkemiz de bir deprem ülkesidir.

bu yadsınamaz sanırım...

........

konu dağılıyor başka bir şey demeyeyim konu dışı olmasın daha fazla.

Neyse, iste butun bu yazilan sebeplerden dolayidir ki Erdogan'in gitmesini halk istiyor diyeyim ve olayi konuya baglayayim bari.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…