Erdoğan'ı kimler neden hedef aldı?

49,95 almıştır 2011 genel seçimlerinde

Secimlere katilan halkin yuzde 49 unun.. Onda bile bir acaba? var ama... Neyse.. Mezarlardan oy kullandirilanlari vb. vb. ve bir suru hile iddialarini unutmadik.. Hayati omrumde gordugum en kisa surede sonuclanan secimdi. Nerdeyse saat 5i 5 gecmeden secim sonuclari gelmeye baslamisti bile, o kadar yani.. Ne ara sandiklari acip oylari saydilar, ne ara bilgisayara yuklediler, ne ara YSK denetiminden gecip sonuclar yayinlanmaya basladi anlamadim, jet hizi.. teknoloji mi desem... Ama bu teknolojide bile elektriklerin kesilmesi, hem de tam secimler aciklanmaya baslarken, cok kotu bir tesaduf idi..

Basa gelmeden once beni isteyeninde istemeyeninde basim ustunde yeri var diyordu simdi benim yuzde ellim diyor. komik.
Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:

ben böyle bir şey yapcak olsam 49 falan yapmam direk yüzde 50 nin çok üstünde yapardım madem benim elimde oy oranlarını değiştirmek üstünde oynamak falan

ya o kadar toplanan insanlar, oy verenler, sevenler... çevremizde görüyoruz yani ne diyim insanlar mı sahte :)

şişme bebek değil ki bunlar insan :) kimi tanıyorsam ben yüzde sekseninin oyu akp ye ya daha ne diyim :)

...

siz hile yapıldı falana filana inanabilirsiniz :) şahsım olarak inanmıyorum

bugün İstanbulu gördüm, çok hoşuma gitti gerçekten buraya geldiğinde gitmemize engel olayan bir durum olmasa biz de gidecektik

insanlar dükkanlarına asmışlar, hoş geldin usta, diye.. insanların balkonları bayraklarla dolu yani bunlar yalan değil :)

Şöyle bir şey var seçim sistemi adil değil. %10un altında alan partinin oyu akpye gidiyor. Mesela :

Onda Bir İndirimi Uygulanmadan;

(YANİ SEÇİM BARAJI OLMADAN)

A Partisi 250.000 %35.71 — 7 üye (%38.88)

B Partisi 150.000 %21.42 — 4 üye (%22.22)

C Partisi 82.000 %11.21 — 2 üye (%11.11)

Ç Partisi 75.000 %10.71 — 2 üye (%11.11)

D Partisi 72.000 %10.28 —–2 üye (%11.11)

E Partisi 71.000 %10.14 ——1 üye (5.55)

Görüldüğü gibi oy oranları ile üye oranları arasında genelde adalet ve tutarlılık vardır.

SEÇİM BARAJI İLE SONUÇ

Ancak, 700.000 geçerli oyun onda biri olan 70.000 indirim oranını uyguladığımızda ise şu sonuç ortaya çıkmaktadır:

A Partisi 180.000 —13 üye

B Partisi 80.000 —-5 üye

C Partisi 12.000 —üye yok

Ç Partisi 5.000 —-üye yok

D Partisi 2.000 —üye yok

E Partisi 1.000 —üye yok

Ben E partisine oyumu vermek istiyorum. İktiar akp olsun sorun değil. Ama E partisinin 1 üyesi yeri geldi mi mecliste çıkıp beni temsil edebilsin. Sorun akpyi seven %30 ya da %50 her neyse onda değil. Sorun benim istediğim partinin benim haklarımı savunabilmesi.

Demokrasi çoğunluğun iktidarı değildir. Senin çevrendeki %80 in oyu akpye diyorsun. Farzet ki ben %20deyim. Sizin kararlarınıza uymak zorunda değilim ki. Çoğunluk yönetmez ülkeyi. demokrasi bu değil.

ayrıca boş oylarda birinciye gidiyo belkı ben kımseye oy vermek istemiyorum çok saçma

insanlar mitinge de gidiyorlar, daha bugun bu sitede bir baslik altinda yayinlanmis bir video vardi, mitinge giris 100 TL imis. Dukkana hosgeldin pankarti yapistirmak kac para acaba diye merak ediyor insan ister istemez..

Sizin cevrenizdeki halkin yuzde sekseni onu destekliyor olabilir, ama burada yazistiginiz bayanlarin yarisi bile sizinle ayni fikirde degil gordugunuz gibi. Yani o yuzde elli buraya ugramiyor pek, belki yuzde yirmi... Istanbul guzel, Izmir 22 Martta daha da guzeldi, keske oraya da bir ugrasaydiniz, ama bedava otobusler pek yoktu maalesef.. Sade Izmirliler vardi.. Bayragi bir de orada gormek lazim.

"imiş" diyorsunuz :) ayrıca anlamadım mitinge gelenler bide üstüne 100 tl mi ödüyormuş :)

burada bayanların çoğunluğu desteklemeyebilir

başka bir forumda da ya da katıldığım sayfalarda da hep onun destekçisi olan bir sürü bayan var onu napıcaz :)

kk dan yüzde 20 oy geldi diye seçim günü açıklama yapsınlar

face ya da ora ya da bura kıstas değil bunu diyorum ama aynı zamanda da çoğunluğu görebiliyorum, anlayabiliyorum :)

burada olmayabilir.

olmadığı yerler de çok olabilir :)

olan yerler de çoook :)

sandıkta da öyle.

....

daha fazla yazmıycam ortak bir paydada buluşamayız ama yine de birbirimizle saygılı bir şekilde konuştuk bu yeter

siz kendi tarafınızı anlatacaksınız ben kendiminkini, sonuç olarak sonuç ortada.

bura ya da başka bir yer ölçü değil, iyi ki sandık var ve ben ona inanıyorum.

iyi geceler, sevgiler ...

Son düzenleme:

Evet, sabah saatin ucu oldu, yatin artik isterseniz.. Gitmeden bir sorunuzu cevaplayayim: Tabii ki mitinge gelenler para odemiyor, gelenlere giriste AKP oduyormus, cekilen videoda mitinge gidenlerden biri kameranin farkinda olmadan bu konudaki soruya cevap veriyor.. Gecen sefer 100 tl almismis, bu sefer kac para vereceklerini bilmiyormus garibim, elinde AKP bayragi ile miting alanina gidiyordu. Imis derken o yani, ben orada degildim de o bakimdan... Keske olsaydim tabi, vergilerimin bir kismini geri alma sansim olurdu.

Izmirde turgutlu koyunde oturan tanidigimiz var.erdogan geldigi zaman otobus getiriyorlarmis koye gelene 50 tl tutusturuyorlarmis.birde acik bufe.ne yalan soyleyeyim gittim valla demisti.esimin en yakin arkadaslarindan biri altin dagitti diye vermisti ya.simdi hic sevmiyor.altin sahte cikti diye.

miş...mış :) bunla ilgilenmiyorum ben

Altin sahte mi cikmis? Yakisir... Bir dahakine o da para istesin

babam kaç kere mitinge gitti biz de bir kez gittik hiç böyle şey duymadım da görmedim de :)

hep başkalarına mı denk geliyor nedir altınlar, paralar hem de kişi başı...

ne zengin ülkemiz var yaw sevinmemiz gerek

Sen ne diyon esimin teyzesi ruyasinda tayyip i gordugunde sevgilimi gordum cok buyuk kismet gelecek diyordu.o bile dondu artik televizyona cikinca tukuruyor.

Neyse, aksam aksam cok guldum... Konuya donelim... Demek ki Erdogan'in hedef haline gelmesinin bir sebebi de buymus, he mi? Sebep-sonuc olayi.. Kandir kandir nereye kadar di mi ama... Zaten donen cok kisi oldu bu son olaylarla da.. Milllet ne kadar inanmak istemese de... Gorunen koy kilavuz istemiyor.

insanlar birşeyleri hazmedemeyince sadece iftira atmakla kendilerini tatmin ediyorlar
yok miting paralıymış da bilmem neymiş
ben yıllardır ak parti mitingine giderim hiç böyle birşeyle karşılaşmadım
yeter artık insanların günahlarını alıp durmayın .
hakeza günahlarını ala ala işte inadına bu insanlar başa geliyor .
çünkü millet herşeyin farkında ..
oylarda sahtekarlık varsa chpnin yaptığı sahtekarlıkları kimse geçemez ..
hiç boşuna suçlu aramayın .
zaten insanlar başka ne diyecekki kendi düşüncesinden olmayınca .
hazımsızlık böyle bir şey işte .
çamur at izi kalsın ama bu kadar karalama kampanyasına rağmen bu halk bütün gerçekleri öyle iyi görüyor ki ne yapsalar da bu hükümeti düşüremeyecekler ve de Erdoğanı da ,en azından daha uzun bir süre.
Çünkü bu Ülkede halkının yanında olan tek lider Erdoğan olmuştur ve bu yüzden de halkın ona olan sevgisi hiç bitmeyecek .
İsteyen istediğini konuşsun.
Ha aklıma gelmişken birşeye çok güldüm .Neymiş burada AK PARTİyi destekleyen azmış .
İsterse hiç olmasın hiç önemli değil ,buranın bir anlamı yokki .
Mitingler dolup taşmışken ,İstanbul mitingine nerdeyse 1 milyon insan gelmişken ,seçimlerde bu ülkenin yarısı Erdoğana oy vermişken isterse kkda hiç oy veren olmasın hiç önemli değil ..
Her zaman Büyük Ustanın dediği gibi :
Yeter ! Söz milletin !
Bir de dualarla başa gelen beddualarla yıkılmaz ..

Son düzenleyen: Moderatör:
Basa gelmeden once beni isteyeninde istemeyeninde basim ustunde yeri var diyordu simdi benim yuzde ellim diyor. komik.

geçen gün de sarıgül dedi halkın yüzde ellisini kucaklıyacağım diye . daha çokkkk kucaklarısın

ayrıca boş oylarda birinciye gidiyo belkı ben kımseye oy vermek istemiyorum çok saçma

hepsi birinci partiye gitmiyo
barajı geçen tüm partilere aldıkları oy oranına göre dağıtılıyo
barajı geçemeyenlerinki de o şekilde oluyo

mitinge gelene altın, yüz lira...

bu zamana kadar batmadığına şükretmek lazım bu devlet gene iyi ayakta duruyormuş yaw önüne gelene para dağıtıyor.

istanbulda 1 milyon kişi, her bir kişiye 100 er lira vay be

bu arada destek veren, mitinge giden insanlar çok kötü bir zan altında bırakılıyorlar bana göre

düşünsenize oraya gelmek için para almışsın, ne gurursuzca bir davranış

oraya gelen 1-2-3 kişi değil hepsi para almış

....

biri bana sen buraya gitmek için destek vermek orada mitinge katılmak, parti bayrağı sallamak için 100 lira almışsın falan dese insanlığımdan utanırım

demek ki hiç "utanmayan!!!, çekinmeyen!!!!" insanlar varmış......!!

resmen bununla itham etmek gibi bir şey oradakileri

başbakanı bir şeylerle suçladık diyelim hadi, ya geri kalan milyonlar?

hepsi para karşılığı destekte bulunuyormuş demek ki!

çok yazık bunu bu açıdan düşünmek şuan bana çok koydu ve de sinirlendim.

...........

ha bir de şu var, madem parayla bu işler

normalde mhp liyim diyen adama da para verebilirler, akp mitingine gider madem halkımız para için her şeyi yapan bir millet...!!!!

hepsi para alıyorlar, başka başka çeşitli mitinglere gidiyorlar falan

kısacası halk para karşılığı bir şeyler yapıyor gibi gösteriliyor

halbuki ne güzel insanlar var ülkemizde ben çok güzel insanların olduğuna inanıyorum

BAtirmadiklari ne malum? Bulent Arinc biz gidersek yeni gelen hukumet uc ay maaslari odeyemez dedi. Kimbilir parlak yildizlarin ardinda bizi nasil bir enkaz bekliyor gorecegiz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…