Erdoğan'ı kimler neden hedef aldı?

Gecmiste her ne yasanmissa yasanmis. Rusvet de olmus, yolsuzluk da... Ancak ilk defa Turkiye'de bu hukumet sirasinda cok buyuk ILK'ler yasanmistir, kimse buna gozlerini kapatamaz, yok sayamaz.
Ilk defa bakan ogullarinin evlerinden para makinalari, kasalar cikmistir!
Ilk defa ayakkabi kutularindan milyarlarca dolar cikmistir!
Ilk defa ses kayitlarinda trilyonlarca paranin nasil ortbas edilmeye calisildigina dair konusmalar halka nakledildigi halde yargi yollari kapatilmaya ve bunlar ortbas edilmeye calisilmistir!
Ilk kez bir yolsuzluk sorusturmasini baslatan ve surduren savciara, emniyet mensuplari surgunlerle, isten cikarilmalarla bir hukumet tarafindan susturulmustur!
Ilk defa bir basbakan hakkinda bu kadar iddia varken, yuzbinlerce insan bu yuzden sokaklara dokulmusken hala gorevinde israrla kalip yargi yollarini tikamistir! Turkiye Cumhuriyetinde Ilk defa bir basbakanin yolsuzluk, rusvet iddialari butun dunyanin agzina sakiz olmustur!
Ilk defa bir TC basbakanin iki dudagi arasindan cikan soz kanunlarin ve TC anayasasinin ustunde olmus, hukuk yerlerde cignenmis, kanunla onu kesilen icraatler, yapimi durdurulan AOC gibi, Taksim'deki AVM gibi insaatlar "kimse durduramaz, istedigimi yaparim!" mantigi ile kaldigi yerden devam etme curetini gosterebilmistir!
TC ilk multimilyarder basbakanini uretmis, onu sadece 12 senede dunyanin 8. zengin liderleri arasina sokmustur!
Ilk defa bu ulkede "Hirsiz var!" demek basbakana hakaret etmek sayilmistir. Ispati bedava: Cikin balkona, bagirin! Hirsiz vaaaaar! Aninda basbakana hakaretten tutuklanirsiniz!:KK52:

Daha sayayim mi?
Insan hayatinin, caninin degeri, halkin bocek gibi ilaclanmasi, gozleri cikarilan/ katledilen genclerin faillerinin odullendirilmesi, milli degerlere yapilan hakaretleri de siz sayin, ben yoruldum bile, bu hukumet zamaninda Turkiye'nin rezillikteki ilkleri saymakla bitmez...

Bu durum boyle devam etsin, baskasi gelmesin diyenlere de bir sozum var. Bu hukumet bu isi oyle ileri goturdu, oyle yerlere yatirdi ki, korkmayin, kim gelirse gelsin bu ulkede daha uzun yillar yolsuzluk yapmaya cesaret edemez. Bu da AKPnin Turkiye'ye tek kiyagi olur!

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

şuan hala ekmeği karneyle alıyor olabilirdik :)

istanbullular sularını dışardan temin etmek durumunda kalabilirlerdi.

taşıma yoluyla...çünkü su yoktu.

çevre kirliliği, pislik...

hastanede sırada, kuyruklarda ölen insanlar.

saatlerce sırada beklediğimiz, pis, bakımsız hastaneler.

bilmem kaç yılından kalma, farelerce yenmiş kızılay çadırları.

....

dünyanın nerdeyse hiçbir yerinde artık kalmamış olan, dökülen trenler, raylar...

imf ye olan borçlar!

1500 yıllık, dökülen tarihi eserler.

........
öncedendi bunlar, artık yok çok şükür

bunlar aklıma gelenler niceleri ve çok büyükleri, daha önemsizmiş gibi görünen ama aslında çok önemli olanları... kısacası birçok şey

çok çok fazla yapılanlar.

Tek bir şey sorucam. Karneyle ekmek uygulaması ne zamandı ve neden yapıldı bir bilgin var mı?

neye üzülüyorum biliyor musunuz
bazı şeylere geçmiş deyip konuyu kapatmaya çalışmaya
geçmiş geleceğin aynasıdır, eğer bizim annelerimiz babalarımız geçmişte yapılan yolsuzluklara gerekli tepkileri vermiş olsalardı belki bu ülke şu an bu durumda olmazdı, bu ülkenin insanlarından korkarlardı baştakiler
ne yani bir on sene sonra şimde yapılan yolsuzluklar geçmişte ne yapılmışsa yapılmış deyip üzerine sünger mi çekeceğiz

ayrıca o ilk dediğiniz şeylerin çoğu da ilk değil sadece teknolojinin gelişmesi sonucu gün yüzüne çıkmıştır
ne kutular ne kasalar çıkmıştır o evlerden

yanlış anlaşilmakta istemem
benim dile getirmek istediğim konu
herkes yaparken susanlar sırf adı akp olduğu için bu kadar bağırıyorlar
tabi sözüm meclisten dışarı

canım görmek istemeyen göze ne desene boş
ben buraya akp arti icraatlarını bir kopyalasam sayfalar sürer ..
zaten bize gözü açık insan lazım ,gönül gözü kapalı insanla işimiz olmaz
az ,öz ,durmak yok yola devam ...

Icraatlerini kopyalasan sayfalar mi surer? Ben de bahsettigin icraatleri gerceklestirebilmek icin hic paraya sattiklari sirketleri, fabrikalari, limanlari, vatan topraklarini saysam en az iki sayfa surer. Buna ragmen ic ve dis borcun katlanarak gitmesi de cabasi... Yaptiklari yollar bu millete normal fiyatinin kac katina mal olmus henuz aciklanmadi, ancak o da sorulacak, ortaya dokuelcek, ama ancak bunlar gittiginde maalesef... Hersey tekrar eskisi gibi seffaf oldugunda.. Nasil bunca milyarder yaratti bu Turkiye, hepsi cikacak ortaya insallah. Kimin gozu de, gonul gozu de kapali, biz gormesek de tarih yazacak..

geçmiş geleceğin aynasıdır, eğer bizim annelerimiz babalarımız geçmişte yapılan yolsuzluklara gerekli tepkileri vermiş olsalardı belki bu ülke şu an bu durumda olmazdı, bu ülkenin insanlarından korkarlardı baştakiler
ne yani bir on sene sonra şimde yapılan yolsuzluklar geçmişte ne yapılmışsa yapılmış deyip üzerine sünger mi çekeceğiz

ayrıca o ilk dediğiniz şeylerin çoğu da ilk değil sadece teknolojinin gelişmesi sonucu gün yüzüne çıkmıştır

Kutularin teknolojideki gelismeler sonucu uc boyutlu bilgisayar filmleri sayesinde para ile dolu gorundugunu, aslinda iclerinin bos oldugunu mu ima ediyorsunuz anlamadim? Evleri sorusturma icin basan polisler de video oyunu kahramanlari miydi?

Sizin anne ve babalariniz gecmiste yapilan yolsuzluklara ses cikarmadiklari icin AKP tek basina iktidar olmustur. AK olacaklarini iddia ettikleri icin, halkin partisi, halkin hakkinin koruyacak parti olacaklari icin ben bile oy vermistim ilk geldiklerinde.. Turkiye'nin 80 senelik kazanimlarinin satilmasi, ormanlarinin ranta acilmasi, ve maalesef Turkiye tarihinde gorulmemis boyutta yolsuzluk iddialari ve yarginin bu iddialara kapatilmasi oldu sonuc herkesin gordugu gibi. Yani sirf adi AKP oldugu icin degil, bu cok sig bir dusunce..

....

dünyanın nerdeyse hiçbir yerinde artık kalmamış olan, dökülen trenler, raylar...

imf ye olan borçlar!

........

bunlar aklıma gelenler niceleri ve çok büyükleri, daha önemsizmiş gibi görünen ama aslında çok önemli olanları... kısacası birçok şey

Kusura bakmayın bu kadar abartıya gülüyorum artık.:KK1:

Ekmek karnesi dediğiniz şey 2.dünya savaşı zamanıydı.İsmet İnönü başka ülkelerin bütün çabalarına rağmen savaşa girmedi.Fakat her ihtimale karşı bazı önlemler aldı.Ekmeğin karneyle dağıtılması bunun sonucudur.Ben 30 yıla yakın ömrümde ekmeği karneyle almadım.Anne babam da öyle...

Ve yine hayatım boyunca eve dışarıdan su taşımadım hiç.Evde su tesisatımız vardı.

Çevre kirliliği,pislik...Bunlar hala var malesef.İnsanlarımız çevre bilincine sahip olmadıkça da olmaya devam edecek.

Ve hala hastanede sıra bekliyorum.Önceden randevu da alsam bekliyorum.Çok kalabalık çünkü...

Tarihi eser dediğimiz şey eski olur zaten de...Azcık restorasyon bilginiz olsaydı,yenilenmiş olan eserlerin haline ağlardınız.Malesef tarihi eser bilinci de hiç gelişmedi bizde.

Dış borçlara filan hiç girmiyorum.

Yani demem o ki,biz bundan 12 sene önce popomuzda yaprak,elimize mızrak ateş dansı yapmıyorduk.Belli bir medeniyet seviyemiz vardı zaten.Elalem uzaydan canlı yayın yapıyor,bizde de bu kadar gelişme normal yani

Son düzenleme:

....

imf ye olan borçlar!

........

Şu an ülkenin dış borcundan haberiniz var mı?
Merak ettim.

Evlerden tır dolusu para taşınırken, ayakkabı kutuları dolup taşarken, ülkenin borcu hakkında en ufak bir fikriniz var mı acep?

Haklısınız yapılanlar çok çok fazla:KK14:

....

imf ye olan borçlar!

........

Biz AKP gelmeden once, yani 2001, 2002 senelerinde ekmegi karne ile mi aliyorduk? Valla hic haberim yok. Devlet hastanelerinde sira vardi evet, ancak herkes siraya girdigi gun muayene olabiliyor, tedavi gorebiliyordu. Simdi sizler hastanelik olduktan kac hafta sonrasina randevu alabiliyorsunuz? Eskisi gibi bedava denebilecek fiyatlara mi hala, yoksa devlet hastaneleri bile parayla mi oldu? Eskisi gibi devlet hastanelerinde profesorler calisiyor mu, yoksa isinizi yeni yetme tecrubesiz doktorlar ve stajyerlerle mi goruyorsunuz? Sahi sizler hala devlet hastanelerine gidip muayene olabiliyor musunuz hastalandiginizda? Yani insan o bekleme suresinde gercekten hasta ise olur de o bakimdan...:KK52:

20 sene Istanbul'da yasamis biri olarak, AKPden once de evimi tasima su ile dondurmedim hic. Istanbul'daki hergun biten gecekondu mahallelerine belki su yetismiyordu, bilemem... Istanbul'da gecekonduya yolum dusmedi. Hazine arazilerine, ya da baskasinin tapulu arsasina yapilan bu evlere oturma izni verip su baglamak ve carpik yapilasmayi desteklemek yerine insanlara sehircilik plani yapilmis yerden ev yapmak uzerine arsa gosterse idi ve borclanma ile almalarina sebep olabilse idi ben de AKP bu alanda hizmet yapmis diyebilirdim sizin gibi..

Kizilay cadirlari dediniz de aklima geldi.. Hem AKP oncesi, hem de AKP sonrasi onlari test edebildiginize gore basinizdan bayagi bir felaket gecmis olmali... Neyse ne diyelim, gecmis olsun.

Çoğumuz akpden önce çocuktuk. Başka parti görmedik.

2000 yılından 2013'e değişen ne oldu gelişme anlamında? Anlamıyorum. Neden devamlı ekmekti karneydi deniyor ya. 1940taki mesleeyi ısıtıp ısıtıp getirmeyin artık. İsmet Paşa'nın belki de en mantıklı kararıydı 2. dünya savaşına girmemek ama haliyle etkilendik. Fransa'da da ekmek karneyle dağıtılıyordu o yıllarda.

İsmet İnönü'nün en mantıksız kararı da çok partili rejimde diretmesi olmuş. Baksana kimse istemiyor. Herkes tek bir iktidar olsa mutlu olacak şimdi de.

Sağlıkla ilgili gelen rahatlık nedir Allah aşkına ben yine kuyruk bekliyorum randevu alsam bile..
Annem için ocakta ultrason randevusu almak istedik devlet hastanesinden bize temmuzun 7 sine en erken tarih verebilirlermiş öyle dediler..
Bizde özele para bayıldık ve çektirdik ultrasonu.
O kadar ballandırılarak yapılanlar anlatılıyor ki vaayyyy be nerden nereye geldik,Allah başımızdan eksik etmesin diyesim geldi.
Bu arada annem emekli reçete için ayrı,muayene için ayrı,reçeteye yazılmış ilacı alıyorsan ayrı para kesiliyor maaşından.Telefon ile randevu alırsanda ayrı..
Ohhhh ferahlığa bak kıymetini bilmiyoruz arkadaş nankörüz biz...

Son düzenleme:
bunların hepsi birer senaryo ,öyle olmasaydı çoktan Erdoğan asılmıştı ..
Ama
Herşey daha yeni başlıyor .
Millet bitti demeden bitmeyecek.
Yeri ve zamanı gelince de millet gerekeni yapacaktır.
Bu millet her türlü senaryoya hazır ...

Yeter ,söz milletin..

Erdogan coktan asilmis miydi? Pardon? Kim asacakti Erdogan'i ? Surgun yemis savcilar mi? Destan yazmis polisler mi? 5 senedir hic yerine Silivri'de hucrekere hapsedilmis, iki ay once muebbet hapse mahkum edilmis, simdilerde de pardon deyip bir bir salinan ordunun en tepesindeki kurmaylar mi? Kim? Bu arada, ulkemizde idam cezasi kalkali da cok oldu..

Yargilanmadan infaz olmaz, yargiya giden yollari kim kapatti? Evet, soz milletin olacak gene, ve biz o yarginin yollarini tekrar acacagiz insallah..
Bu ulkenin basbakaninin degil, dokunjulmazlik zirhi olmayan oglunun bile savcilikta sorgusu yapilamiyor gunumuzde. Savciliga ifade vermek icin gitmesi gereken basbakan oglu 15 gun dokunulmazlik zirhina sahip olabilmek icin basbakanlik makam arabasinda seyahat etti, bu ulke bunlari da gordu. Ne asilmasi?
Bunlar da mi senaryo yoksa?

Kardeşim hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet suç mudur ahlaksızlık mıdır?
Kim olursa olsun, bu iddealara maruz kalanlar aklanmalı veya cezalanmalı mıdır?

....

imf ye olan borçlar!

........

karneyle ekmek almak derken ? siz o dönemlerin hangi dönemler olduğunu biliyor musunuz? ya da başkasından mı duydunuz da buraya yazdınız? :KK6:

şimdi 2001 yılına geri gidiyorum hepimiz elimizi kolumuzu sallayarak ekmek alıyorduk valla :KK55: siz o yılları biraz araştırın :KK34:

hastane işine gelince de bana göğüs ultrasonu için 2 hafta sonraya randevu verdiler :KK14: bu sadece küçük bir örnek .
siz bayağı bir savaş yıllarından bahsediyorsunuz da haberiniz yok sanırım.
yaşça çok büyüksünüz diye düşündüm şuan:44:

yine mi karneli ekmek konusu

türkiye siyasi tarihinin bi özeti sabit konu olarak eklense de herkes okusa keşke
bu konu yüz kere anlatıldı çünkü

Son düzenleme:
ben cidden merak ediyorum oradaki siyaset nasıl acaba
buradaki gibi değildir heralde

Ben de zannetmiyorum burdaki gibi olduğunu en azından tarihlerine bizden daha hakimlerdir.
Fransa da daha sessiz sakin geçtiğini biliyorum bizim ki gibi çevre ve gürültü kirliliğine dönüşmüyormuş en azından :KK14:

Daha iki yıl önce babanem kanser hastasıydı cerrahpaşada yattı. Onkoloji servisine kimsenin yolu düşmez inşallahh. Oda bulamadık kabul etmediler ameliyat eden doktoru cerrahpaşada olmasına rağmen giremedik. Sıra bekledik. En sonunda içerden tanıdık bulup hallettik. 6 kişilik leş gibi bir odaya düştü babanem. 6 kişinin de birer refakatçısı. Refakatçılar yatağın yanındaki minik koltuklarda uyuyor. Odadaki les gibi koku. Zaten hastan var moraller diplerde.. Doktorlar gerçekten çok özveriliydi. Hiçbir şey diyemiyorum onlara. O kadar emek ver et o şartlarda o pislik yerde çalışmayı kabul et bir de ölümle pençeleşen hastalara devamlı güleryüz. Ben sanırım yapamazdım. Bünyem kaldırmazdı.

Hastanelere 2 laboratuvar ekleyip internetten randevulu sistemi getirmekle bir şeyler düzelmiyor.

20 yıl önce cerrahpaşa nasıl bugün belki biraz daha iyidir. Olan bizlere oluyor. Her şeyin cefasını biz halk çekiyoruz. Nedir bu siyasi lider aşkı. Yapmayın etmeyin lütfen. Şu pisliklerin bir taraflarını kaldırmayın..

X