Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Epilepsi......( Sara) Paylaşalım

Epilepsi hastasının hamıle kalması ve bebegınde hıcbır sorun olmadıgı bılıyorum ılac tedavısı sursede.tek yapılması gereken hamıle kalmadan once doktorunuzla konusmak ve uygun zmn ıse kızlar doktorun ılacınızı degıstırıp baska bır ılac verıp hamıle kalmanız ve saglıklı cocuk dunyaya getırmenız oluyor hastasıyım bende ve bu sekılde hamıle kaldım suan sukur olsunkı ıyılestım herkese sıfa versın Rabbım.

Evet dr lar böyle bir seçenek sunuyorlar.Ama benim doktorum çok ta kendinden emin konuşmadı..O bunun benim açımdan ve bebek açısından doğru bir karar olmadığını düşünüyor.Yoksa benim annemde beni doğurduğunda epilepsi hastasıymış.Açıkcası bende korkuyorum.Nöbetler sıklaşırmış bu dönemlerde.O yüzden önce tedavi olmak istiyorum.Ama hamile olsaydım yada hamile kalırsam tabiki ona göre ilaç değişikliği yaparlar herhalde..

Arkadaşlar , şimdi doktordan geldim, bütün testlerim çok iyi çıktı, nöroloji doktorumada gittim tegretolü yarım yarım içiyorum bişey olmaz dedi, bebişimi gördüm, çok iyiydi, kıpır kıpırdı maşallah Allahım nazarlardan korusun, Sakın çocuk için tereddüt etmeyin kızlar önce Allahıma sonra doktoruma güveniyorum İnşallah sağlıkla doğacak oğlum

Sana da kuzuna da maşaallah canım benim..
İnşaallah sağlıkla alırsın kucağına..
Darısı da erguvan,benim ve tüm isteyenlerin başına : )))

Epilepsinin tedavisi düzenli ilaç kullanmak. 22 yaşından sonra bende bu hastalıkla uğraşiyorum. çok şükür ki ilaç nöbet geçirmemi engelliyor. kesinlikle tavsiyem drlar ne diyorsa onu yapın.

Bu cuma doktora gidecegim,bu doktora 2. gidişim, EEG sonucumuda yarın alacagım.Sonucu çok merak ediyorum.Uzun bir aradan sonra ilk defa film çektirdim.Doktorum benim anlattıklarımdan yola çıkarak hastalıgımın tekrarladıgını söyledi 1 ay önce.Gerçekten çok üzüldüm,artık bitti demişken yeniden başlıyoruz.Hep keşke ilaç kullanmadıgım o 1,5 senede çocuk sahibi olsaydım diyorum kendime ama tekrarlayacagını hiç düşünmemiştim.

Bende 11 yıldır epilepsi hastasıyım ve eeg de çıkmadı. drlar eeg de epilepsi çıkmaması epilepsi olmadığın anlamına gelmez diyorlar bilginize

arkadaşlar öncelikle bu hastalık düzelebiliyor ve öyle kötü bi hastalık değil çok çeşidi war .ben 11 sene önce annemin dediğine göre nöbet geçirdim doktorlar epilepsi teşhisi koydu doktorum türkiyenin sayılı doktorlarındandır.11 sene boyunca sürekli azalttık çünkü bir daha hiç olmadı .inşallahta 6 ay sonra bırakacağım ben kendimi hiç hastalık sahibi gibi görmüorum yanlız ben bi kere oldum hatta ben yanlış teşhis koyulduğunu 11 sendeir de boşuna tedavi gördüğümü düşünüyorum ancak tedbiri elden bırakmamak lazım .yanlız dediğiniz gibi eeg nin bozuk çıkmaması epilepsi olmadığını göstermediği gibi bozuk çıkmasıda epilepsi olduğunu yada düzelemeyeceğini göstermez.benim eeg bozuk çıkıyor fakat çok değil ufak şeyler mutaka oluo ama ve ilacımı bırakıcam inşallah.zaten çok az alıorum.

burda çok kötü bi illetmiş gibi göstermişsiniz öle bişey değil iyi doktor ve ilaç seçildiği zaman çok kötü olanlar bile nöbeti 0 a indirgenio .ben 1 kez geçirdim kendimi baz alamam çünkü kendimi hiç öle hisssetmedim arabada kullanıorum alkol de aldım ilacımı 3-4 saat geçte alıorum bazen dr um uçak bile kullanabileceğimi söledi.bence hayatınızı işkenceye çewirmeyin eksik hissetmenize sebep değil .çok şükür bi problemle karılaşmadım ama umudunuzu yitirmeyin en önemlisi TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIK DEĞİL.hepinize geçmiş olsun a.s.

ayrıca biz ilerideki hamilelik olayınıda sormuştuk dr uma ilaç alınabileceğini çnkü ialç alınmadığında ve nöbet geçirildiğinde bebğin daha çok zarar göreceğini ancak ilaç alındığında hiç bi problem olmadığını genetik olarak aktarılmayacağını ve gayet de sağlıklı bebeklerinin olduğu hastalarının olduğu söylemişti hamile arkdaşlar takmayın kafanıza iyi düşünün iyi olsun hep öle olur zaten sağlıklı bebkleriniz olucak inşallah.üzmeyin kendinizi

Son düzenleme:
yaklasık 20 sene duzenli ilac kullanımı sonunda bu hastalıgı attlattım
tabi ki erken teşhisin de faydasının atlamamak lazım..son 7senedir ilac almıyorum ve eeg ler hep temiz cıkıyor.
hamile olup bu hastalıktan tamamen kurtulmus olan hastalar varsa özellikle aranızda,normal dogumla epilepsinin tekrarlama ihtimali oldugunu duydum.sizler herhangi bir sey duydunuzmu?zaten sarası devam eden gebelere sezeryan öneriyorlar diye biliyorum.ama atlatmıs yıllardır hic rahatsızlık bile duymamıslar icin riski merak ediyorum.yasadıgım sehirde norologa gittim. son derece alaycı ve ukala bicimde en fazla tekrarlarr nolmuss yani bunun icinmi geldin bana dedi resmen! memleketimde ki doktoruma zaten ulasamadık.
dogumuma cok az kaldı.tercihim riski de dusunerekten sezeryandan yana. ama aklımda sürekli ya sezeryan dogumla bile tekrarlarsa var.
arkadaslar rica etsem sizlerden doktorundan cok memnun olan varsa bir sorabilirmi bunu?

Ben epilepsi iken normal doğum yaptım. gerçi ilk nöbetlerim hamilelikle başlamıştı. 2 kez bayılmama rağmen teşhis konulamamıştı. bayılmalarımdan bahbedince doğum dr diazem hazırlatıp ihtiyaç halinde kullanacağını söylemişti. ... ne işe yarar bilmem. ancak doğum sırasında bir sorun olmadı. bu kişiden kişiye değişir. bunun için hacettepede riskli gebelik dr ları var. onlarla görüşebilirsin. Dr. Özgür DEREN olabilir. selamlar bebişini sağlıcakla kucağına alman dileğiyle.

tabi ki erken teşhisin de faydasının atlamamak lazım..son 7senedir ilac almıyorum ve eeg ler hep temiz cıkıyor.
hamile olup bu hastalıktan tamamen kurtulmus olan hastalar varsa özellikle aranızda,normal dogumla epilepsinin tekrarlama ihtimali oldugunu duydum.sizler herhangi bir sey duydunuzmu?zaten sarası devam eden gebelere sezeryan öneriyorlar diye biliyorum.ama atlatmıs yıllardır hic rahatsızlık bile duymamıslar icin riski merak ediyorum.yasadıgım sehirde norologa gittim. son derece alaycı ve ukala bicimde en fazla tekrarlarr nolmuss yani bunun icinmi geldin bana dedi resmen! memleketimde ki doktoruma zaten ulasamadık.
dogumuma cok az kaldı.tercihim riski de dusunerekten sezeryandan yana. ama aklımda sürekli ya sezeryan dogumla bile tekrarlarsa var.
arkadaslar rica etsem sizlerden doktorundan cok memnun olan varsa bir sorabilirmi bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben epilepsi iken normal doğum yaptım. gerçi ilk nöbetlerim hamilelikle başlamıştı. 2 kez bayılmama rağmen teşhis konulamamıştı. bayılmalarımdan bahbedince doğum dr diazem hazırlatıp ihtiyaç halinde kullanacağını söylemişti. ....ne işe yarar bilmem. ancak doğum sırasında bir sorun olmadı. bu kişiden kişiye değişir. bunun için hacettepede riskli gebelik dr ları var. onlarla görüşebilirsin. Dr. Özgür DEREN olabilir. selamlar bebişini sağlıcakla kucağına alman dileğiyle.

... sakinleştiricidir.ictigin zaman nerdeyse 2gun gozunu zor acarsın.ve uzun kullanımda vucutta bagımlılıga neden olurr.ağır bir pskiyatri ilacıdır diyebilirim.
.... tarzı ilaçlar veriliyor epilepside.ve cook uzun yıllarr kullanıyorsun bu ilaci.sana hangi ilaçlar verildi.
benim hastalıgım tamamen gecti.ilaç hicbirsekilde kullanmıyorum.oyle bayılmalıda degildi zaten nöbetlerim.hep uyuklama dalma olaraktı.
yüzde 1 ihtimal tekrarlar diye duyunca cok tedirgin oldum.
kadın dogumcuların birkacıyla gorustum ama ne yazıkki olumlu cvp gelmedi.
hastalıgı atlatmıs birinin hangi yöntemi sececegini norologu karar vermeli dediler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Canım geçmiş olsun, normal doğum sancısı nöbetleri tetikleyebiliyormuş, ben doktoruma sormuştum ve eşimle de bunu öyle çok araştırdıkki, yani sana diyebileceğim sezeryan ol, ve hiç korkma, İnşallah Allahın izniyle sağlıklı evlatlarımız olur, ne kadarlık hamilesin?
bak sen ne güzel ilaç bile kullanmıyorsun, ben ilaçta alıyorum mecburen senağlama

Canım geçmiş olsun, normal doğum sancısı nöbetleri tetikleyebiliyormuş, ben doktoruma sormuştum ve eşimle de bunu öyle çok araştırdıkki, yani sana diyebileceğim sezeryan ol, ve hiç korkma, İnşallah Allahın izniyle sağlıklı evlatlarımız olur, ne kadarlık hamilesin?
bak sen ne güzel ilaç bile kullanmıyorsun, ben ilaçta alıyorum mecburen senağlama

Allahın izniyle 38haftalik hamileyim.haftaya nasipse dogumum var.mecbur sezeryan olucam.gönlümde hep normal vardıı ama korkuyorum ya tekrarlarsaa diyee.yuzde 1 ihtimal bile olsa riske etmek istemiyorum.
kolay degil 20senee gece gunduz ilac ictim:KK43: ki hayattaa en nefret ettigim seydir uzun sureli ilaç kullanmak.Allah herkesii boyle dertlerinden arındırıp kurtarsın işalaah.
isalah saglıklı olur bebişlerimiizz

hiç korkma canım, Allahım hayırlısıyla kurtarsın senide, inşallah evlatlarımız böyle büyük hastalıklar görmzler

arkadaşlar bu topiği ilk defa gördüm ve içim cız etti,kızım 1 yaşındayken epilepsi nöbetleri başladı ateşli ,ateşsiz sürekli ilaç kullandık küçücük bedeniyle çok ağır ilaçlar içti,6 ayda bir tetkiklerini yaptırdık çapaya gittik ve orada tanıştığımız profesörümüzün muayenehanesinde devam ettik tedaviye,bize her gittiğimizde şunu söyledi çok erken yaşta tedaviye başladığımız için bu hastalık çocuklarda 10 yaşından sonra devam etmez,kendini yener dedi ve öylede oldu yavrunuz kollarınızda komaya giriyor allahım çok çaresiz günlerdi,çok şükür atlattık rabbim hiç kimsenin evladına yaşatmasın, hastalığı yaşayanlara ve yakınlarına allahım şifa versin yardımcıları olsun...

amin arkadasim Allah kimsenin evladına vermesin.bu hastalıgın teshisini bulana kadar ailem kapı kapı dr gezmişler.ilk zamanlar hic anlamamıslar.altıma kacırıp duruyormus ama hic anlamıyormusum.hicbirsey olmamıs gibi davranıyormusum.2 yasımdayım düşünün.biyerin agrısa nekadar anlatabilirsin ki.benim nöbetlerim öyle bayılmada olmadıgından anlaması daha zor olmuş.uyku dalma sersemlik farkındasızlık haliymiş.1sene annem dr gezmiş.ülser demişler.(ne alakaysaa!hep para tuzagı işte adi dr lar baktılar caresizler ne koparabilirsek mantıgı)
ne hastalıklar sayılmıs bisürü ilaçlar almısım.en sonunda bigun norologa götürmüşler.beyinle alakalı mı diye?dr kadın hiç bosuna gezmeyin bu cocuk epilepsi demiş.o günden sonra 20yasıma kadaar ilac eeg ilac eeg ömrümün yarısı gitti resmeen. hani ilgisiz bir anne olsaa cocuk altına kacırıyo amaann genç kız oldugunda gecirir de diyebilirdi. annem saolsun azıcık pirpirik faydasını erken tedavi ile gördüm.annelerin cook dikkatli bilinçli olması lazım.hafife almamak lazım bazı belirtileri..

meraba arkadaşlar...

ben bir kaç ay önce epilepsi hastası olduğumu öğrendim. ilk başta moralim çok bozuldu sonradan yavaş yavaş alıştım.. bu hastalıkla ilgili internette bir çok şey okudum fakat bir de tecrübe edinmiş sizlerden fikir almak istedim..

bu hastalığın psikolojik olarak bir etkisi var mıdır ya da kullanılan ilaçların? bazı zamanlarda inanılmaz iç sıkıntısı yaşıyorum, delircek gibi oluyorum.. bu sıkıntılar geldiğinde hastalığı öğrenmeden önce hafif nöbetler geçiriyordum ilaç kullandığımdan beri aynı sıkıntı yine geliyor ama bu defa nöbet olmuyor. bu yaşadıklarım hastalıkla alakalı olabilir mi sizce? yoksa yaşadıklarımın etkisiyle olagelen şeyler midir?

Son düzenleme:
slm kızlar çok hassas olduğum bir konu bu

epilepsiyi küçük yaştan beti yaşıyorum
bursa da yaşıyorum u.ü prof. gittik gebelik boyunca
biz aynı zamanda poliklinik hizmeti alıyorduk nörolojiden
nörolog bebeğe zarar vermesin diye ilaç dozajını düşürdü
ancak doğum doktorum çok kızdı. gebeler çok sık tuvalete giderler
ve ilacı çok çabuk vücuttan atarlar dolayısıyla ilaç dozajını düşürmek
nöbet geçirme olasılığını yükseltir ki bu bebeğin oksijensiz kalıp
daha çok hasar görmesine sebep olur dedi dolayısıyla ilaç kullanmak
daha sağlıklı. ne olursa olsun doktor gözetiminde eş zamanlı gidin
aynı anda iki doktor da birbirinden haberdar olsunlar hatta imkan olursa
onları tlf la görüştürün fikirlerini paylaşsınlar. çok daha rahat bir hamilelik
geçirirsiniz.
benim parsiyel nöbetlerim devam ediyo. ne yapalım gebe kalmadan önce nöroşirürji (yanlış yazmış olabirim) yalvardım doktora beni ameliyat et iyileştir bıktım artık diye ama yapmadı ilaca tepki vermeyen hastalara uygulanıyormuş. bir de beyin olduğu için risk faktörünü göz önüne alıyorlar.
neyse ben böle yaşamaya alıştım. arada ilacımı yutmayı unutsam da ben bir epilepsi hastasıyım.

söz konusu hastalıksa ve sende de varsa herşeyi araştırıp öğrenmeye çalışıyorsun işte bu arada sanada geçmiş olsun canım

canım sana da geçmiş olsun
bir ara o kadar ilerlemişti ki
hocaya dahi gittim
olmadı başka doktorlara
en son bebek istediğimi söleyip ilk
doktoruma gittim ama bana öyle ağır haplar vermişki
bebeğimi kaybettim onun yüzünden
:çok üzgünüm:

X