Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Epilepsi......( Sara) Paylaşalım

merhaba kizlara.s. bende 2 senede bazen 1 senede bayginlik yasayip duruyorum bu 12 senedir böyle devam edip duruyor:1no2: enson 10 gün önce gene bayilmisimsenağlama doktora gidiyorum eeg cekiliyor temiz cikiyor hihoyyytdoktor epilepsi degilsin diyor :lepi:ama bayginken dislerimi SIKMAM kendimi kasmam sonra bunlari esim anlatiyor bana belirtiler benziyor ama doktorum israrla yok diyor ben yeni dogum yaptim:Saruboceq: 2,5 ay oldu bebegim cok saglikli sükürler olsun:lepi: ve enterasanki gebelik boyunca hic bayilmadim:CüvCüv: bu icimi rahatladan tek sey ama kizimla yalnizken bayilirsam diye cok korkuyorum:çok üzgünüm: bunu kafaya fena halde takmis durumdayim ben temmuzda ankaraya gídicem tatile ankarada bildiginiz iyi doktor varmi bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim:1hug:

ya benim kafam karışıyor şimdi korkuyorum , bişey olmasın kuzuma

Seni korkutmak istemedim.Herkesin hastalıgı farlı ilerliyor.Benim tedavim 1,5 sene önce bitmişti ama tekrarladı.Tekrar ilaçlara başlattılar ve bu arda mecburiyetten doktorum degişti belki buyüzden hamile kalmamı istememiştir.

merhaba kizlara.s. bende 2 senede bazen 1 senede bayginlik yasayip duruyorum bu 12 senedir böyle devam edip duruyor:1no2: enson 10 gün önce gene bayilmisimsenağlama doktora gidiyorum eeg cekiliyor temiz cikiyor hihoyyytdoktor epilepsi degilsin diyor :lepi:ama bayginken dislerimi SIKMAM kendimi kasmam sonra bunlari esim anlatiyor bana belirtiler benziyor ama doktorum israrla yok diyor ben yeni dogum yaptim:Saruboceq: 2,5 ay oldu bebegim cok saglikli sükürler olsun:lepi: ve enterasanki gebelik boyunca hic bayilmadim:CüvCüv: bu icimi rahatladan tek sey ama kizimla yalnizken bayilirsam diye cok korkuyorum:çok üzgünüm: bunu kafaya fena halde takmis durumdayim ben temmuzda ankaraya gídicem tatile ankarada bildiginiz iyi doktor varmi bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim:1hug:[/QUOTE

herangi bir ilaç kullanıyor musun? Epilepsi.org.tr sitesine gir istersen belki ordakiler bir doktor önerebilir.

Bende epilepsi hastasıyım Allah bütün hastalara şifa versin.Hastalıgımın devamı ilacla duzelmeyecegını bılen doktorum amelıyat olmam gerektıgını soyledı 1 sene once oldum 12saatlık amelıyat suanda bayılmalarım tamamen bıttı sukur Allaha sukur.ılac kullanıyorum hala son 2 ene kullanacagım ve sonra bıtecek.Yanı hastalıgı yenmek kısacası butun arkadaslara hastalıklarıylarıyla savasmalarını tavsıyeederım 14 sene ugrasarak yendım suan cok ıyıyım arkadaslar......iyi aksamlar

Bu cuma doktora gidecegim,bu doktora 2. gidişim, EEG sonucumuda yarın alacagım.Sonucu çok merak ediyorum.Uzun bir aradan sonra ilk defa film çektirdim.Doktorum benim anlattıklarımdan yola çıkarak hastalıgımın tekrarladıgını söyledi 1 ay önce.Gerçekten çok üzüldüm,artık bitti demişken yeniden başlıyoruz.Hep keşke ilaç kullanmadıgım o 1,5 senede çocuk sahibi olsaydım diyorum kendime ama tekrarlayacagını hiç düşünmemiştim.

Bende epilepsi hastasıyım.Tegretol CR 400.günde 2 defa.Bende bebek istiyorum ama doktorum olmaz dedi.Aldırmak zorunda kalırsın dedi.Ben hiç bebek sahibi olamayacakmıyımsenağlama.İyleşecegimde yok zaten.İnşallah senin saglıklı bir bebegin olur.Lütfen bizi haberdar et.

Merhaba.Bende epilepsi hastasıyım.13 yaşımdan 20 yaşıma kadar ilaç kullandım.4 yıldır bitti diyordum ama 1 hafta önce tekrarladı.(ne yazıkki diyet hapları ve antideprasan kullanımı nedeniyle tekrarlamış nöbetim..)Şimdilik 3 yıllık bir tedavi daha başladı.Tıpkı senin gibi bende bu süre içerisinde bebek sahibi olamayacağım..Ama sonra iyileşicez ve bizimde tıpkı diğer kadınlar gibi güzel sağlıklı bebeklerimiz olacak : ))Biraz sabır..
Bu arada epilepsi hastalarının lazer epilasyon tedavisi görmelerinde sakınca varmı?Bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen..
Sağlıklı günler..

kızlar ben kullanıyorum ve hamileyim, ikili testim iyi çıktı, yarın üçlü testim var, bana ve bebeğime dua edin lütfen

Son düzenleyen: Moderatör:
canım benim de kızkardeşim epilepsi hastası ,senelerdir aynı ilacı kullanıyordu hamile kalınca doktoru ilacını değiştirdi doğma kadar sürekli kontrol altındaydı.allaha şükürki bebeğimiz çok sağlıklı olarak doğdu şimdi 15 aylık oldu
pict0231hj4.jpg

w450.png

MAAŞALLAH DEYİN KUZUMA

Canım maşallah çok şekermiş, ömür boyu sağlıklı yaşasın inşallah, Kardeşin hamileyken hangi ilacı kullandı biliyormusun?

Merhaba.Bende epilepsi hastasıyım.13 yaşımdan 20 yaşıma kadar ilaç kullandım.4 yıldır bitti diyordum ama 1 hafta önce tekrarladı.(ne yazıkki diyet hapları ve antideprasan kullanımı nedeniyle tekrarlamış nöbetim..)Şimdilik 3 yıllık bir tedavi daha başladı.Tıpkı senin gibi bende bu süre içerisinde bebek sahibi olamayacağım..Ama sonra iyileşicez ve bizimde tıpkı diğer kadınlar gibi güzel sağlıklı bebeklerimiz olacak : ))Biraz sabır..
Bu arada epilepsi hastalarının lazer epilasyon tedavisi görmelerinde sakınca varmı?Bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen..
Sağlıklı günler..

Bende lahana hapı falan kullandım acaba onlar yüzüden mi tekrarladı, keşke kullanmasaydık.Artık iyieşecegime inanamıyorum bir türlü.9 yıl tedavi görmüştüm.27 yaşındayım 30uma gelmeden çocuk sahibi olmak isterdim.Moral verdigin için teşekkürler.Sende mi tegretol kullanıyosun?Bu arada ben yıllar önce lazer epilasyonu yaptırmıştım,ordaki doktorada hastalıgımı söylemiştim,sakıncası olmayacagını söylemişti ama nekadar dogru bilemiyorum.

kızlar çok çok geçmiş olsun. ilaç isimleri tavsiyeleri sitemizde yasak az sonra o isimleri sileceğim bilmenizi istedim. isterseniz ilaç isimlerini özelden konuşun olur mu .tekrar geçmiş olsun

Bende lahana hapı falan kullandım acaba onlar yüzüden mi tekrarladı, keşke kullanmasaydık.Artık iyieşecegime inanamıyorum bir türlü.9 yıl tedavi görmüştüm.27 yaşındayım 30uma gelmeden çocuk sahibi olmak isterdim.Moral verdigin için teşekkürler.Sende mi tegretol kullanıyosun?Bu arada ben yıllar önce lazer epilasyonu yaptırmıştım,ordaki doktorada hastalıgımı söylemiştim,sakıncası olmayacagını söylemişti ama nekadar dogru bilemiyorum.

Olabilir diyet haplarının tetiklediğini teyit etti zaten doktorum.Ne kadar cahilmişim..Krom hapı,tere tohumu tableti,elma kapsülü denemediğim hiçbirşey kalmadı benim.Hoş kiloda veremedim.En son lahana kapsülünü danıştım ama onu zaten biz kullanamıyoruz artı bunu kullanacak kişilerinde troid ölçümü yaptırmaları gerekiyormuş.
Kesinlikle aç kalmamamız gerekiyormuş.
Bu arada ben başka bir ilaç kullanıyorum ve dr umun iddiasına göre hem kilo verdiriyormuş hem migren ataklarını azaltıyor hemde epilepsi hastaları için çok idealmiş..Yalnız tek yan etkisi böbreklerde kum yapıyormuş bunu baştan söylüyor zaten.
Benim nöbetime KOMPLEKS PARSİYEL NÖBET adı veriliyor.
Sende danış doktoruna kilo problemin devam ediyorsa ona göre değiştirsin.
Hem hiç üzülme ne dermansız hastalar var.
Bunada şükürler olsun demek lazım..
Ne yapalım bizde 30 dan sonra severiz bebeklerimizi..

Olabilir diyet haplarının tetiklediğini teyit etti zaten doktorum.Ne kadar cahilmişim..Krom hapı,tere tohumu tableti,elma kapsülü denemediğim hiçbirşey kalmadı benim.Hoş kiloda veremedim.En son lahana kapsülünü danıştım ama onu zaten biz kullanamıyoruz artı bunu kullanacak kişilerinde troid ölçümü yaptırmaları gerekiyormuş.
Kesinlikle aç kalmamamız gerekiyormuş.
Bu arada ben başka bir ilaç kullanıyorum ve dr umun iddiasına göre hem kilo verdiriyormuş hem migren ataklarını azaltıyor hemde epilepsi hastaları için çok idealmiş..Yalnız tek yan etkisi böbreklerde kum yapıyormuş bunu baştan söylüyor zaten.
Benim nöbetime KOMPLEKS PARSİYEL NÖBET adı veriliyor.
Sende danış doktoruna kilo problemin devam ediyorsa ona göre değiştirsin.
Hem hiç üzülme ne dermansız hastalar var.
Bunada şükürler olsun demek lazım..
Ne yapalım bizde 30 dan sonra severiz bebeklerimizi..

Bilgilendirdigin için çok teşekkür ederim.Lahana hapını kullanırken yan etkilerinden şüphelenmiştim ama nasıl olsa bitkisel diye 20 gün kullandım,bitirmeden bıraktım.Benim doktorum biraz sert öyle çok şey soramıyorum kızar diye.Bebek diyince sinirleniyo zaten:1rolleyes:Kontrolüm vardı gitmedimde.
kilo problemim var, 10 kilo versem iyi olacak çok kolay kilo alıyorum.Kilo sorununa odaklanmaya çalışıyorm aksi taktirde çok daha çözümsüz problemlere yogunlaşıyorum.buda hastalıgımız için iyi degil sanırım.Bilmiyorum benim gibi davranan var mıdır acaba.fisfisfi
Bebek konusunda haklısın, sağlıklı olsunda geç olsun degil mi?

Bilgilendirdigin için çok teşekkür ederim.Lahana hapını kullanırken yan etkilerinden şüphelenmiştim ama nasıl olsa bitkisel diye 20 gün kullandım,bitirmeden bıraktım.Benim doktorum biraz sert öyle çok şey soramıyorum kızar diye.Bebek diyince sinirleniyo zaten:1rolleyes:Kontrolüm vardı gitmedimde.
kilo problemim var, 10 kilo versem iyi olacak çok kolay kilo alıyorum.Kilo sorununa odaklanmaya çalışıyorm aksi taktirde çok daha çözümsüz problemlere yogunlaşıyorum.buda hastalıgımız için iyi degil sanırım.Bilmiyorum benim gibi davranan var mıdır acaba.fisfisfi
Bebek konusunda haklısın, sağlıklı olsunda geç olsun degil mi?[/QUOTE
Teşekkür ne demek.Ben çok rahatlıyorum yaşadıklarımı anlayan birileri ile iletişim kurabildiğim için.Asıl ben teşekkür ederim: ))Doktorundan niye korkuyorsun ki?O sana hizmet vermek için orada sonuçta.Hem sen şanslısın.Ben 1 63 boyundayım ve ne yazıkki 75 kiloyum : ((İdealim 57 aslında ama nerdeeee.Ben en son ortaokulda 57 deydim : )
İşin kötüsü 3 yıl korunmak zorundayım ve doğum kontrol haplarıda kilo yapıyor.
Ne yapacağımı kara kara düşünüyorum valla..

Bilgilendirdigin için çok
Teşekkür ne demek.Ben çok rahatlıyorum yaşadıklarımı anlayan birileri ile iletişim kurabildiğim için.Asıl ben teşekkür ederim: ))Doktorundan niye korkuyorsun ki?O sana hizmet vermek için orada sonuçta.Hem sen şanslısın.Ben 1 63 boyundayım ve ne yazıkki 75 kiloyum : ((İdealim 57 aslında ama nerdeeee.Ben en son ortaokulda 57 deydim : )
İşin kötüsü 3 yıl korunmak zorundayım ve doğum kontrol haplarıda kilo yapıyor.
Ne yapacağımı kara kara düşünüyorum valla..

Epilepsiyle ilgili bir konunun açılmasına ve burda sizleri tanımaktan bende mutlu oldum.Hastalıgımla ilgili sıkıntıları pek kimseyle paylaşamıyorum çünkü anne babam ve eşim dışında kimse rahatsızlıgımı bilmiyor.Ailemle bu konudan kimseye bahsetmeme konusunda anlaşmıştık.Eşim bile dügünümüze 1-2 ay kala ögrendi.
Ben dogum kontrol hapı kullanmak istemedim.Zaten kullandıgımız ilaçların yan etkisi var,bide bunun yan etkileriyle ugraşmak istemedim.Eşim korunuyo napalım.
Senin kullandıgın ilacı dokorumla konuşmayı düşünüyorum.
4-5 seneönce bende 75 i gördüm,biraz rahat davranıp yesem yüz kilo bile olurum.Haftada bikaç kilo alabiliyorum.Bende hep rejim modundayım.Krom hapıda mı kullanmamız sakıncalı,bilgin var mı acaba?

merhaba serguvan çok merak ettım soyadın seguvanmı senın mesajını gorunce çok şaşırdım ben boyle bır mesaj yazmadm dıyorum kendı kendıme sonra bı baktım başka bırı senın tanışmak isterım benım kızımda epılepsı bende bırıolerınle bu konuyu konuşmak ıstwrım sen benı çok ıyı anlarsın beklıyorum mesajını canım hoşçakal

X