Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Epilepsi......( Sara) Paylaşalım

Denir-nehir siz ilaca basladiktan ne zaman sonra etki etmeye basladi ... ??? simdi doktor geldi ilac etki etmeye baslamis biraz gozlerde kayma oluyo oda ilacin etkisindenmis 3-4 hafta surer dedi vucuda alismasi

Denir-nehir siz ilaca basladiktan ne zaman sonra etki etmeye basladi ... ??? simdi doktor geldi ilac etki etmeye baslamis biraz gozlerde kayma oluyo oda ilacin etkisindenmis 3-4 hafta surer dedi vucuda alismasi

Canım bizimki çok sık nöbet geçiriyordu çok kısa sürüyordu ama belki günde 50 kez oluyordu ilacı vermeye başladıktan 1-2 gün içinde daha az olmaya başladı sonraki günler hiç olmadı aradan 3 hafta geçince bir kez daha nöbete benzer oldu ama o kadar kısa ki belki biz o psikoloji ile öyle sandık anlık birşeydi sonra bir daha hiç olmadı çok şükür.

Canım bak senin bebeğinde ilaca cevap verecek demekki maşallah ben özelden sana ilacımızın adını yazarım burdan ilaç ismi yazmak yasak sanırım

Burbuk senden rica etsem Çapadaki profosör olan doktorun adını, varsa telefon numarasını verebilirmisin. Benimde yeğenim daha 2 aylıkken çok hafif nöbet geçirdi şimdi 9 aylık 7 aydır epilepsi ilacı kullanıyoruz bizde bebeğimizi bahsettiğin doktora götürelim çünkü bizimde eeg lerimizde hiçbirşey çıkmadı şimdiden teşekkürler

Yasemin , Yıldızlar canım bakın şimdi farkettim bu mesajı ilk sayfada yazmışım ben, aradan geçen süreye bakarmısınız çok şaşırdım ilk sayfalarda Amerikada yapılan bir tedaviden , ameliyatlardan bahsediliyor o arkadaşlardan da bilgi alabilirsin yıldızlar belki onlar sana Amerikada bir doktor ismi verebilirler canım

merhaba kızlar, bir türlü doktoruma ulaşamıyorum ,parayı ödedim şu tahlilleri yap getir dedi, 4-5 ay oldu hala sonuçlarımı gösteremedim ha bu arada nöbetlerim sıklaşınca aradım telde eski ilacına başla dedi bu kadar.

Ben artık çocuk sahibi olmak istiyorum.:CüvCüv:Ankarada bildiginiz iyi bir nörolog var mı?

4-5 ay önce ilaç kullanmaya başladım,ilaç nöbetlerimi azalttı,hatta çok işe yaradı.Hergün 10-15 defa olan şeyler ayda 1-2 ye düştü.İlaç kullanmaya başladıktan sonra 1saatlik eeg ve 3 saatlik uyku eegsi çektirdim.2sinin sonucundada anormal bulgulara raslanmamıştır diyor.Acaba benim mi bişeyim yok, yoksa ilaçların etkisiyle mi filmler iyi çıkıyor anlamadım.Daha fazla beklemek istemiyorum bana bir doktor önerin kızlar.:Saruboceq:

arkadaşlar merhaba
benim annem 3 yıldır epilepsiye yakın ataklar geçiriyor ve hala teshis konulamadı. en son cuma günü oldu ve tekrar gittiğimizde bir ağrı kesici verip yolladılar. birkaç kez ben yanındaydım ama yukarı gözlerini dikmiyor, ağızdan köpük gelmio ama elleri kolları her tafafı oynuyor, tuhaf sesler çıkarıyor, bilinç yo. biraz durduktan sonra kendine gelkiyor. hangi doktora götürmeliyim bilmiyorum. şimdi iyi bir norolog arıyorum...senağlama

slm
aynı üzüntüleri 1 yıldır bizde yaşıyoruz oğlumun nöbetleri 2 haftalıkken başladı ve bir yılı gecti hala devam ediyor...3 çeşit ilac kullanıyor..sizi cok iyi anlıyorum...bizde cok zor günler geçiriyoruz.amerikada farkli bir tedavi yöntemi varmı???nöbetleri ne sıklıkta ve ne şekilde oluyor?

arkadaşlar benim de şu an 21 yaşında olan kızım 9 yaşındayken epilepsi nöbeti geçirdi.yalnız bizimkisi uyku epilepsisi imiş.uludağ tıp fakültesinde 12 gün yattıktan sonra bu teşhis konuldu.yani tam uykuya dalarken oluyordu.10 yıl xxxxxxxxx kullandı.doktorumuz ve aynı zamanda bölüm başkanı sayın mehmet okan,bana allah korusun evinde cenaze bile olsa önce ilaçlar dedi.sakın unutma sabah akşam mümkünse aynı saatte demişti.ve inanın arkadaşlar hayatımdaki çoğu şeyleri unuttum.10 yılda hiççç unutmadım kuzumun ilacını.ve kontrollerini hiç aksatmadan,başka şehire taşınmamıza rağmen sürekli götürdüm.ve kızım şu an 3 yıldır artık ilaç almıyor.(doktor kararıyla tabii.)her yıl eeg sini çektiriyoruz.tıbbın insanoğluna sunduğu hizmetten asla şaşmayın.sabredin,umut edin ve dua edin.bunlar beni ayakta tutan bana güç veren maneviyatlarım.bu hastalukla yeni tanışanlara birazcık ta olsa umut olabildimse ne mutlu.ve SAYIN MEHMET OKAN A BıR KEZ DAHA SONSUZ TEŞEKKÜRLERıMı SUNUYORUM.ALLAH BÜTÜN HASTALARA ACıL ŞıFALAR VERSıN....

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar benim de şu an 21 yaşında olan kızım 9 yaşındayken epilepsi nöbeti geçirdi.yalnız bizimkisi uyku epilepsisi imiş.uludağ tıp fakültesinde 12 gün yattıktan sonra bu teşhis konuldu.yani tam uykuya dalarken oluyordu.10 yıl xxxxxxxxx kullandı.doktorumuz ve aynı zamanda bölüm başkanı sayın mehmet okan,bana allah korusun evinde cenaze bile olsa önce ilaçlar dedi.sakın unutma sabah akşam mümkünse aynı saatte demişti.ve inanın arkadaşlar hayatımdaki çoğu şeyleri unuttum.10 yılda hiççç unutmadım kuzumun ilacını.ve kontrollerini hiç aksatmadan,başka şehire taşınmamıza rağmen sürekli götürdüm.ve kızım şu an 3 yıldır artık ilaç almıyor.(doktor kararıyla tabii.)her yıl eeg sini çektiriyoruz.tıbbın insanoğluna sunduğu hizmetten asla şaşmayın.sabredin,umut edin ve dua edin.bunlar beni ayakta tutan bana güç veren maneviyatlarım.bu hastalukla yeni tanışanlara birazcık ta olsa umut olabildimse ne mutlu.ve SAYIN MEHMET OKAN A BıR KEZ DAHA SONSUZ TEŞEKKÜRLERıMı SUNUYORUM.ALLAH BÜTÜN HASTALARA ACıL ŞıFALAR VERSıN....

Kızınıza geçmiş olsun,sizinde özveriniz sayesinde artık iyileşmiş.Benim nöbetlerime çok benziyor,tam uykuya dalarken olurdu ve bende aynı ilacı kullanıyorum.

Arkadaşlar, ben hamileyim epilepsi hastasıyım, doktorum sezeryan olur diyordu ,ama bugün bir doktora gittik, normal doğum yapabilirsin zaten nöbet geçirmiyorsun dedi, kafam karıştı,
Aranızda hasta olup doğum yapan varmı, nasıl doğum yaptınız?

evet benim yeğenimide istanbula çapa ya getirdiler öyle anlaşıldı durum.

16 aylık yeğenim aniden baygınlık geçirdi, nefes alamadı. acil dr.a gittik birkaç st sonra tekrar aynı durum yaşandı ve ambulans okmeydanı çocuk acile götürdü bizi. okmeydanı ssk da 3 gün acil bakımda + 5 gün çocuk servisinde yattı. ilk 2 günde 18 nöbet geçirdi, gözleri tavana kayıp sabitleşiyor ve vücudu baygın gibi oluyordu. yoğun yeşil reçete ilaçlar eklendi serumuna ve nöbetler azaltılıp taburcu edildik. cerrahpaşanın hocalarından prof. sabiha paktuna keskin'in özel muayenehanesine gittik ve bize epilepsi dendi. yarın EEG çekilecek ve kullandığı 2 yeşil reçeteli ilacın dozu ayarlanacak,şu an ilaçlar ağır geliyor çocuk sersemleşti sürekli düşüp kafasını çarpıyor :KK43: tekrar nöbet geçirirse ilk 5 dk hiçbirşey yapmadan beklememizi, 5.dk da geçmezse diazem içerikli fitili atıp en yakın sağlık merkezine yetiştirmemizi söyledi. gece uyurken nöbet geçirirse bundan haberimiz olmayacak çünkü ses çıkarma ya da kasılma olmuyor sadece gözlerinden anlıyoruz. bu durumda şansa mı kaldı işimiz?? en çok bundan korkuyoruz.. ilk günler gece de başında nöbet bekledik ama artık ne yapacağımızı bilmez durumdayız,çok üzgünüz :KK43: umarım dediğiniz gibi 2 yıl ilaç kullanımından sonra bu hastalıktan tamamen kurtulur bebişimiz... bilgisi/önerisi olan varsa lütfen paylaşın arkadaşlar...

16 aylık yeğenim aniden baygınlık geçirdi, nefes alamadı. acil dr.a gittik birkaç st sonra tekrar aynı durum yaşandı ve ambulans okmeydanı çocuk acile götürdü bizi. okmeydanı ssk da 3 gün acil bakımda + 5 gün çocuk servisinde yattı. ilk 2 günde 18 nöbet geçirdi, gözleri tavana kayıp sabitleşiyor ve vücudu baygın gibi oluyordu. yoğun yeşil reçete ilaçlar eklendi serumuna ve nöbetler azaltılıp taburcu edildik. cerrahpaşanın hocalarından prof. sabiha paktuna keskin'in özel muayenehanesine gittik ve bize epilepsi dendi. yarın EEG çekilecek ve kullandığı 2 yeşil reçeteli ilacın dozu ayarlanacak,şu an ilaçlar ağır geliyor çocuk sersemleşti sürekli düşüp kafasını çarpıyor :KK43: tekrar nöbet geçirirse ilk 5 dk hiçbirşey yapmadan beklememizi, 5.dk da geçmezse diazem içerikli fitili atıp en yakın sağlık merkezine yetiştirmemizi söyledi. gece uyurken nöbet geçirirse bundan haberimiz olmayacak çünkü ses çıkarma ya da kasılma olmuyor sadece gözlerinden anlıyoruz. bu durumda şansa mı kaldı işimiz?? en çok bundan korkuyoruz.. ilk günler gece de başında nöbet bekledik ama artık ne yapacağımızı bilmez durumdayız,çok üzgünüz :KK43: umarım dediğiniz gibi 2 yıl ilaç kullanımından sonra bu hastalıktan tamamen kurtulur bebişimiz... bilgisi/önerisi olan varsa lütfen paylaşın arkadaşlar...

EEG çekildi ve iyi görünüyormuş, bu defa farklı bir dr epilepsi diyemeyiz henüz buna dedi. önümüzdeki birkaç ay nöbet geçirip geçirmemesi hassas bir dönem ve geleceği hakkında ışık tutacak dedi. diğer prof ise kesin epilepsi dedi. kime neye inanacağımızı şaşırdık :KK43: dr.lardan biri ilacın dozunu azaltmayı uygun görürken diğer dr bu dozda dvm etmeyi uygun gördü. kime neye inanacağımızı şaşırdık :KK43:

internette okumuştum.. arı zehiri epilepsiye iyi geliyormuş..araştırmanızı öneririm..inşallah faydası olur...

EEG çekildi ve iyi görünüyormuş, bu defa farklı bir dr epilepsi diyemeyiz henüz buna dedi. önümüzdeki birkaç ay nöbet geçirip geçirmemesi hassas bir dönem ve geleceği hakkında ışık tutacak dedi. diğer prof ise kesin epilepsi dedi. kime neye inanacağımızı şaşırdık :KK43: dr.lardan biri ilacın dozunu azaltmayı uygun görürken diğer dr bu dozda dvm etmeyi uygun gördü. kime neye inanacağımızı şaşırdık :KK43:

Benim size tavsiyem tek bir doktora götürmeniz.Epilepsinin çeşitleri var.Bir kısmı ki çocukluk epilepsisi deniyor belli bir yaşa geldiğinde düzeliyor.Önemli olan ilaçları düzenli kullanmak.İlaç dozları ayarlanıp kanda belli bir seviyeye gelince nöbetler azalıyor ,duruyor bazen senelerce nöbet izlenmeye biliyor.Bazende nöbetler şekil değiştiriyo.Önemli olan iyi gözlemleyebilmek.Nöbet sırasında neler yapmanız ve yapmamanız gerktiğini ögrenin.Nöbeti tetikleyen etmenler vardır.Stres,uykusuzluk,beslenme düzensizliği,cola gibi kafeyin içeren içecekler,fazla tv izlemek gibi.Bunlara karşı önlemler alın.Geçmiş olsun:a015:

mrb arkadaşlar ben de 3 senedir epilepsi hastasıyım.ılk önce absans dediler sonra focal de eklendi dediler iki doktora gidiyorum.sebebine gelince ben okuyorum bi ailemin yani esas yaşadığım yerde doktorum var .sonra okuduğum şehirde daha yeni doktor edindim sebebi kriz geçirmem.aslında çok fazla nöbet geçirmiyorum yani 1 senede 3 ya da 4 kez felan.ama çok fazla ilaç verdiler.bunlar xxxxxxxxxxxxxxxxxaslında çok sevmiştim kilo verdiriyodun:) yeni ilaç xxxxxxxxxx a başladım o aldırıyor mu bilmiyorum bi siteden okudum kilo aldırıyor diye.doktorumda kilo aldırmıyıo dedi hangisine inanyım anlamadım bilmiyorum.xxxxxxxxx kullanıpta kilo alan var mı?tecrübeli arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

benim oğlum içinde dr hemen epilepsi demişti, diğer doktor karşı çıktı ikisinin tartışmalarının arasında kalmıştık. Sonunda 2 kere eeg çektirdim ve arkadaşımın ablası Çapa Tıp Fak. de çocuk nörolojisi dalında profosördü ona götürdüm iki eeg yide. Hiç bir şeyi olmadığını söyledi eğer ilk doktora baksaydık bizde şu anda epilepsi ilaçları kullanıyorduk.

banada yardım edin oğlum 2 aylık doğumda oksjensiz kaldı ve kakasını yuttu ve nöbetler geçiryo ankaradayım ve çare arıyrm kasılmaları var limunetten ve rivotril kullanıyrm bu sorundan dolayı bebeğime neler olur

bende de var ama çok şükür parsiyel epilepsi.nöbetlerim sırasında bilincim yerinde ama onun dışında ayağa kalkamama ,kulaklarımda dolgunluk sese ve ışığa aşırı hassasiyet kısmi küçük kasılmalar oluyor.bazende çenem yamulmuş gibi hissediyorum.ilaç kullanıyordum ama doz değişikliği sebebiyle şikayetlerim arttı bende yeniden doktora gidene kadar kullanmıyorum

hamileleiğimin 5,ayında yani 2001 senesinde bir gece uykudan uyandım ve en son yere düşerken hatırladım kendimi.Kendime geldiğimde eşimin kollarındaydım yanımda annem vardı ve ben sayıklıyormuşum sürekli noldu bana dedim eşim şokta tabi bilmiyorum gözlerin kaydı bayıldın dedi ertesi gün dr gittik ve eeg çekimi beyin filmi eşimin anlattıklarına göre epilepsi dedi doktorum .xxxxxxxxxxxxx başladık ve nöbet olursa diye de xxxxxxxxx ama o zamandan sonra hiç nöbet geçirmedim sadece çok yorıulmuşsam uykusuz kalmışsam kolum ve bacağım kasılıyor.Doktor kontrölllerimi yaptırıyorum sürekli bir ara hiç nöbet yok diye sanırım 2 yıl sonraydı ilacı keselim dedik ama kol ve bacaktaki kasılma geçmeyince hala kullanıyorum.Şimdi yine aynı stres sıkıntı uykusuzluk yasak yorulmak yasak bunlar olursa kol ve bacak kasılıyorbenneyaptımki herkese geçmiş olsun diyorumAllah yardımcımız olsuna.s.

arkadaşlar tam aradığım sayfa bu...uzun zamandır araştırıyorum okuyorum soruyorum...ama yaşayanlardan dinlemek farklı birşey...

epilepsi hastasıyım bende...xxxxxxx kullanıyorum..4 senedir nöbet geçirmedim...30 yaşındayım ve bebek düşünüyorum artık....ancak riskler nedeni ile bir türlü cesaret edemiyordum....kadın doğum uzmanına gittim noroloji doktorunun düşürülebilecek minumum miktara düşürmesini istedi.. doktorumda 900 m düşürdü.. burda bazı arkadaşların sağlıklı bebekleri olduğunu okumak beni çok mutlu etti.açıksası bu konuda çok endişeliym...yatıp kalkıp bu olayı düşünüyorum...

üzülme arkadaşım herşey Allahın elinde dua et bol bol ve doktor kontrolünü bırakma :1hug: her an sürpriz yapabilir bebişina.s.

X