Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Epilepsi......( Sara) Paylaşalım

Arkadaşlar , şimdi doktordan geldim, bütün testlerim çok iyi çıktı, nöroloji doktorumada gittim tegretolü yarım yarım içiyorum bişey olmaz dedi, bebişimi gördüm, çok iyiydi, kıpır kıpırdı maşallah Allahım nazarlardan korusun, Sakın çocuk için tereddüt etmeyin kızlar önce Allahıma sonra doktoruma güveniyorum İnşallah sağlıkla doğacak oğlum

ARKADAŞLAR ÇOK YAKIN BİR ARKADAŞIMIN KIZI DÜN EVEDE ABLASIYLA VE KUZENİYLE OYNARKEN BİRDEN BİRE DONUP KALMIŞ ARDINDAN TİTREMEYE BAŞLAMIŞ ARKADAŞIMIN ABLASIDA SARA OLABİLİRMİ DİYE ARKADAŞIMIN KAFASINI KARIŞTIRMIŞ ŞİMDİ DÜŞÜNÜP DURUYOR NASIL YAPCAM YA ÖLEYSE DİYE SİGORTA OLMADIĞI İÇİN HEMEN GÖTÜREMEDİ TAM TEŞEKKÜLLÜ Bİ HASTANEYE YA BUNU YAŞAYAN VARMI YADA FİKRİ OLAN İNTERNETTEN ARAŞTIRDIM ÇIKTISINI ALDIM YARIN VERCEM AMA BELİRTİLERİ UYUYO GİBİ KIZLAR YA ÖLE BİŞEY VARSA BEN MAF OLURUM DİYİM DURUYO:teselli::teselli:

benmm çok ykınımda olmuştu ama öle internetten bakmayla karar veremeszsiniz.çok dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlık.doktora kesinlikle götürün eğer öle bişey varsa hemen tedaviye başlıyorlar ve arkadaşım hiç aralıksız 6 yıl ilaç kullandı.şuanda kullanıyo ama iileşti sayılır birde doktorların dediğine göre epilepsinin de çok çeşiti varmış. ve ilacı bırakamkta çok tehlikeli bıraktığında yada o gün yutmadığında tedvi başa sarıyoo arkadaşım çok uğraştı altı yıl boyunca her 3-5 ayda doktor kontrolleri oluyodu vede ilaçları da pahalı olduğunu duydum sağlık güvencesi yoksa kötü .ama dediğim gibi önce sara mı emin olun

Yıllardır epilepsi hastası iki arkadaşımla içiçe olduğum için ve bir rahatsızlığında oğlumun epilepsi olma ihtimali ortaya çıktığı için bu konu hakkında birçok araştırma yapmıştım.
Öncelikle epilepsi krizlerinin bir çok çeşidi bulunmaktadır güzelim. Kimisi çığlık atar, kimisi halüsülasyon görüp sana saldırır, kimisi sadece titrer sonra çığlık atar. Ama bunlar bir kişiye epilepsi teşhisi koymak için yeterli veriler değildir. Hemen bir devlet hastanesinin çocuk nöroloji bölümüne gidip önce muayene sonra da EEG çektirilmesi gerekir, böylece gerekli teşhisi doktor koyacaktır.
Bence hiç ihmal etmesinler borç bulsunlar, bir şeyler yapsınlar ve bir an önce hastaneye gitsinler. Eğer epilepsi ise (inşallah değildir) tedaviye ne kadar erken başlanır ve ilaçlar ne kadar düzenli kullanılırsa tedavide o kadar olumlu sonuç veriyor.

Benim yeğenim gece uyurken birden kalkıp oturuyor.Tepki vermiyor.Çenesini kilitliyor.Kısa bir süre sürüyor bunlar.Sonrada hiçbişey olmamış gibi uyuyor yine..
Çok doktorlara götürdük.Araştırma hastanesinede.2 kere EEG çektirdik temiz çıktı.Geçen akşam yine oldu bu sefer uzzman baktı.Epilepsiye benzemiyor anlattıklarınız dedi.Ama ayın 8inde yine EEG çektirecez.Çok korkuyoruz.
Ama sizinkinde titremede varmış.EEGsini çektirin en kısa zamanda.

canım dayımda ve en yakın arkadaşımda var malesef, inşallah değildir, Allah düşmanıma bile vermesin, burdan bişi diyemeyiz tabi, öyleysede ilaçlarını devamlı alacak başka çaresi yok, iyi haberlerini bekliyoruz, ihmal etmeden doktora gitsinler hemen

bikere oldu sadece acile götürdük dün dr sinir krizi geçirmiş dedi ama işte netten baktık biraz benziyo ayy nolur bişey çıkmasın ya :KK43:((

Evet epilepsi olabilir de, niye dünyanın sonu gibi bu panik! Benim kızım da epilepsi ve bununla yaşamayı öğretmeye çalışıyorum, elbette kolay değil ama imkansız da değil.. Tansiyon ilacı alan hasta yakınınız yok mu? Tıpkı onlar gibi nöbet engelleyici ya da hafifletici ilaçlar kullanılan bir hastalık.. Enerji taşımı da diyebiliriz.. Genellikle kafasını bir yere sertçe vurması ile oluşabiliyor.

Marmara Ünv. Hastanesine götürebilirsiniz, EEG çekimi yapılır ve epilepsi olup olmadığı ortaya çıkar..

Bu kadar korkmayın lütfen, hayat içinde herşey mukim..

Yaşını yazmamışsınız ama belirtileri epilepsi gibi olan sinir krizleri de mevcut.. Yine de bir EEG şart..

Avrupa yakasında iseniz maddi durumunuza göre ya Kadıköy'deki muayenehanesine ya da Cerrahpaşa'dan randevu alarak Prof. Dr. Ayşin Dervent'e götürün tavsiye ederim. Zira kendisi bu konuda kesinlikle, çok iyi.. Kızımın da doktoru 7 yaşından beri..

Geçmiş olsun..

Son düzenleme:
arkadaşım yinede emin olmak için EEG daha kesinn çözümm onuda yaptırın içiniz rahat etsin

epilepsi olup olmadığının anlaşılması için EEG çekilmesi şart
epilepsiye bir nevi beynin sigortasının atması denilebilir yaşı küçükse tedavi edilebilir bir hastalıktır 18 yaşına kadar ilaç tedavisiyle 5 yıl içinde hiç nöbet geçirmemiş hastalar epilepsi hastalığı tamamen iyileşmiş olarak kabul ediliyor arkadaşın kızını vakit kaybetmeden bir nöroloğa götürsün geçmiş olsun

Benim yeğenim gece uyurken birden kalkıp oturuyor.Tepki vermiyor.Çenesini kilitliyor.Kısa bir süre sürüyor bunlar.Sonrada hiçbişey olmamış gibi uyuyor yine..
Çok doktorlara götürdük.Araştırma hastanesinede.2 kere EEG çektirdik temiz çıktı.Geçen akşam yine oldu bu sefer uzzman baktı.Epilepsiye benzemiyor anlattıklarınız dedi.Ama ayın 8inde yine EEG çektirecez.Çok korkuyoruz.
Ama sizinkinde titremede varmış.EEGsini çektirin en kısa zamanda.

Bakın benim kızımın EEG si tam 4 yıl temiz çıktı ama epilepsi idi, bunu ancak hakikaten bu konuda araştırma yapan Prof. ya da Doç. düzeyinde bir hekim ile anlayabilirsiniz.. Bir de uyku EEG si çektirdiniz mi, yani bir gece hastanede kalarak yapılan?

Yine size de Prof. Ayşin Dervent yahut Doç. Dr. Beyza Çitçi'yi önerebilirim..

Saygılar,

epilepsi olup olmadığının anlaşılması için EEG çekilmesi şart
epilepsiye bir nevi beynin sigortasının atması denilebilir yaşı küçükse tedavi edilebilir bir hastalıktır 18 yaşına kadar ilaç tedavisiyle 5 yıl içinde hiç nöbet geçirmemiş hastalar epilepsi hastalığı tamamen iyileşmiş olarak kabul ediliyor arkadaşın kızını vakit kaybetmeden bir nöroloğa götürsün geçmiş olsun

Evet bize de böyle söylendi ve nasıl mutluydum, 7 yıl hiç nöbet geçirmedi Elif ancak sonrasında tekrar başladı..:KK43:( Tamamen geçiyor denilen sadece ergenliğe kadar süren bir epilepsi çeşidi ama hiç belli olmuyor..

Evet bize de böyle söylendi ve nasıl mutluydum, 7 yıl hiç nöbet geçirmedi Elif ancak sonrasında tekrar başladı..:KK43:( Tamamen geçiyor denilen sadece ergenliğe kadar süren bir epilepsi çeşidi ama hiç belli olmuyor..

evet 5 yıl kriz geçirmeyince iyileşmiş sayılıp ilaç kesiliyor ama vücudun çok kuvvetten düştüğü bir zamanda tekrarlıyor ( örneğin hamilellik)
sizinki büyük şanssızlık olmuş geçmiş olsun ama
yinede teselliniz şu olsun epilepsi ilaç tedavisiyle krizleri en aza indirilebilinen bir hastalık
allah dermansız dert vermesin

arkadaşlar çok teşekkür ederim bende dedim panik yapılcak birşey yok diye kızımız 11 yaşında ama işte gelinde bunu arkadaşa anlatın bu arada marmara üniv demişsiniz verdiğiniz dr isimleri bu hastanedemi...

Bakın benim kızımın EEG si tam 4 yıl temiz çıktı ama epilepsi idi, bunu ancak hakikaten bu konuda araştırma yapan Prof. ya da Doç. düzeyinde bir hekim ile anlayabilirsiniz.. Bir de uyku EEG si çektirdiniz mi, yani bir gece hastanede kalarak yapılan?

Yine size de Prof. Ayşin Dervent yahut Doç. Dr. Beyza Çitçi'yi önerebilirim..

Saygılar,

EEG'si derin uyku halinde çekildi.Yeniden çektirecez.Birşey çıkmazsa dediğiniz isimlerri not ettim.Orayada götürürüz.Daha 4 yaşında böyle birşey varsa tedavisine hemen başlamalıyız

arkadaşlar çok teşekkür ederim bende dedim panik yapılcak birşey yok diye kızımız 11 yaşında ama işte gelinde bunu arkadaşa anlatın bu arada marmara üniv demişsiniz verdiğiniz dr isimleri bu hastanedemi...

Şu an Marmara Ünv. de mi bilmiyorum ama Doç. Dr. Mine Hanım var, iyi bir dr.dur.. Prof. Dr. Ayşin Dervent Cerrahpaşa'da ve Doç.Dr. Beyza Çitçi, Yeditepe Ünv. Hastanesinde.. Ben Ayşin Dervent'i tek geçerim.. Zaten birçok nörologunda hocası kendisi..

Geçmiş olsun ama bu hastalığın yaşı yok :KK43:

Epilepsiyle ilgili bir konunun açılmasına ve burda sizleri tanımaktan bende mutlu oldum.Hastalıgımla ilgili sıkıntıları pek kimseyle paylaşamıyorum çünkü anne babam ve eşim dışında kimse rahatsızlıgımı bilmiyor.Ailemle bu konudan kimseye bahsetmeme konusunda anlaşmıştık.Eşim bile dügünümüze 1-2 ay kala ögrendi.
Ben dogum kontrol hapı kullanmak istemedim.Zaten kullandıgımız ilaçların yan etkisi var,bide bunun yan etkileriyle ugraşmak istemedim.Eşim korunuyo napalım.
Senin kullandıgın ilacı dokorumla konuşmayı düşünüyorum.
4-5 seneönce bende 75 i gördüm,biraz rahat davranıp yesem yüz kilo bile olurum.Haftada bikaç kilo alabiliyorum.Bende hep rejim modundayım.Krom hapıda mı kullanmamız sakıncalı,bilgin var mı acaba?

Açıkcası ben nöbetim tekrarladıktan sonra diet hapları kullanmadım.O zamanda bilmiyordum ama zararlarını.Fakat doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum.Önceden kullandım bırakmıştım şimdi daha güvenilir bir yöntem diye tekrar kullanıcam.Kısa bir süre sonra hem açık mr ım hem 2, EEG m hemde kadın doğum kontrolüm var böylece hepsini bir düzene oturtmuş olacağım.Sende sor bütün detayları doktoruna olurmu?

Epilepsi hastasının hamıle kalması ve bebegınde hıcbır sorun olmadıgı bılıyorum ılac tedavısı sursede.tek yapılması gereken hamıle kalmadan once doktorunuzla konusmak ve uygun zmn ıse kızlar doktorun ılacınızı degıstırıp baska bır ılac verıp hamıle kalmanız ve saglıklı cocuk dunyaya getırmenız oluyor hastasıyım bende ve bu sekılde hamıle kaldım suan sukur olsunkı ıyılestım herkese sıfa versın Rabbım.

bu hastalık kolay bırsekılde anlasılabılecek anlasılamıyor. cok farklı bayılma yontemlerı var sen tedavını duzgun sekılde surdur arkadasım umarım degıldırde ztn .

Benim hastalıgımada 4 yıl teşhis konulamadı,sürekli olarak pisikolojik dendi, antideprasanlar verildi.4 yılın sonunda hastalık ilerleyince doktorun aklına MR ve EEG çektirmek geldi ve teşhis kondu.Bu hastalıga teşhis konulmasında sıkıntılar yaşanabiliyor.Bazen nöbetler psikolojik sanılıyor.

X