Enerji Dönüştürme ve Olumlamalar

Soru sormadan önce zihin susturucu cümleyi söyleyebilirsiniz. Her konuda zihni susturmak için çok işe yarar.

HER ŞEY GÖRÜNDÜĞÜNÜN TERSİDİR, HİÇBİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜNÜN TERSİ DEĞİLDİR

Bunu birkaç söyleyip sorunuzu ondan sonra sorun ve kaçın.

Soru sormak müthiştir. Sorup bırakıp üzerine düşünüp enerjiye yapışmamak şahane sonuçlar getirir.

15 Nisan’dan beri bekliyorduk bu gelişmeyi. Allah’ıma şükürler olsun.

İsteğimi bu mesaja göre sordum. Başında yalnız tersidir değildir sözünü 3 kez tekrar ettim. Hatta her gün aynı soruyu sormak için ekran görüntüsünü almıştım.

Eklentiler

• 22AE13D0-A375-44BA-8961-A837F0C5CF11.png
    179,7 KB · Görüntüleme: 110
Merhabalar paylaşımlarınıza bayıldım.
Ama nerden ve nasıl başlamamız gerektiğini bilemiyorum. Bence sadece ben değil çoğu kişi öyle. Öneriniz ne olur?
Mesela ben bu aralar hayatttan zevk almıyorum hiç. Büyük ölçüde buna etken aşkı bulamamak. Her şey çok rutin geliyor. Neyi ne sıklıkla yapmamı önerirsiniz yardımcı olursanız çok duacınız olurum

Teşekkür ederim çok naziksiniz

Öncelikle olmazsa olmazımız şudur. Her sabah ve akşam 10 kere içtenlikle bu cümleyi okumanız: “Hayatın tümü bana kolaylıkla, neşeyle ve ihtişamla gelir” Hatta bu cümleyi fazla vakit geçirdiğiniz yerlere de yazıp asın. Çünkü gözün sürekli gördüğünü, bilinçaltı hemen hayatına çeker.

Kişinin durumuna özel olumlama veya meditasyonlar tavsiye ediyorum. Mesela kimi para tercih ediyor, kimi aşk, kimi eski aşkını unutamıyor vs. Sizin mesela anne babanızla aranız nasıl? Unutamadığınız biri var mı? Herhangi bir travmanız var mı? Durumunuzu yazarsanız ona göre meditasyon ve olumlama tavsiye ederim. Ancak bazen kişilerde ciddi travmalar oluyor. Önce onun temizlenmesi lazım olumlamaların daha çok katkı olması için.

Bir de bilinçaltı kendisine ait olanı vermeyi pek sevmez, ancak tekrarlarla o şeyi kabul eder o yüzden verdiklerimi 21 gün net olarak yapmanız lazım. Samimi bir kalple yaptığınız her şey size dönüyor. Daha sonra bakıyorsunuz sistem kendi kendine çalışır hale geliyor. Tabi bu aşamaya gelmek için akışta olmamız, kendimizin sonsuz varlık olduğunu bilmemiz, her şeyin mümkün olduğunu bilmemiz ve başımıza gelen her şeyi alıp kabul etmemiz gibi bir çok aşamalardan geçmemiz lazım. Bu çok kolay. Sadece zamanla ve istekle her şeyi elde edebilecek aşamaya gelebilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde.

Buradan yazamayacağınız bir konu varsa mesaj atabilirsiniz.
Sevgiler

5 Dakikalık EL EGZERSİZİ İLE DUYGULARINIZI İYİLEŞTİRİN
Yöntem, Jin Shin Jyutsu (Antik dönem japon felsefecisi ve sanatçısı) tarafından, fiziksel ve duygusal refahı dengede tutmak için keşfedilmiştir. Bu bir dokunma terapisidir. Ağrıyı hafifletir ve hayati enerjiyi dengede tutmaya yardımcı olur.

Ağrı kesicidir ve gevşemeye yardımcı olur.

Stres ve kaygı etkilerini azaltır.

Kan dolaşımını ve konsantrasyonu arttırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Cildi güzelleştirir ve cilt problemlerini azaltır.

Vücudun yenilenmesini arttırır.

Nefes solunumunu arttırır.

Toksinlerden arınmaya yardım eder.

BAŞ PARMAK:

Organlar: Mide ve dalak

Duygular: Duygusal baskı, endişe, üzüntü, keder, depresyon, anksiyete, stres, gerginlik,

Fiziksel Belirtileri: Mide sorunları, cilt hastalıkları, baş ağrısı

İŞARET PARMAĞI:

Organlar: Böbrek ve mesane

Duygular: Korku, zihinsel karışıklık, hayal kırıklığı,

Fiziksel Belirtileri: Sırt ağrısı, diş eti sorunları, sindirim problemleri,

ORTA PARMAK:

Organlar: Karaciğer ve kalın bağırsak

Duygular: Öfke, negatif düşünce, kızgınlık, sinirlilik, kararsızlık

Fiziksel Belirtileri: Baş ağrısı, adet sorunları, yorgunluk, kramplar, kan dolaşım sorunları

YÜZÜK PARMAĞI:

Organlar: Akciğerler ve Kalın bağırsak

Duygular: Anksiyete, endişe, reddedilme korkusu, olumsuzluk

Fiziksel Belirtileri: Cilt hastalıkları, sindirim ve solunum problemleri.

KÜÇÜK PARMAK:

Organlar: Kalp ve ince bağırsak

Duygular: Öz güven eksikliği, aile, güvensizlik, sinirlilik, yargılayıcı,

Fiziksel Belirtileri: Kan basıncı, boğaz ağrısı, şişkinlik.

Bu basit el egzersizini yapmak için;

> Elin her bölümü farklı bir organ ve ilgili duyguya bağlıdır. Yukarıdaki yazıda elin hangi bölümünde probleminiz olduğuna karar verebilirsiniz.

> İyileştirmek istediğiniz duygu durumu ve organ için o parmağa basılı tutun. Derin nefes alıp verirken, yaklaşık 3-5 dakika tutun.

> Eğer enerjiyi dengelemek ve vücut için uyum sağlamak istiyorsanız her parmağınıza yukarıdaki egzersizi tekrarlayın.

BAĞ KESME ÇALIŞMASI

(Bu çalışmayı yani meditasyon kısmını, kendi sesinizle telefonunuza kaydetmenizi, ardından yatağınıza uzanarak kendi sesinizle dinlemenizi tavsiye ederim).

Başka insanlarla ilişkilerimizde geçmişte yaşanmış olumsuz deneyimler ya da bazen onlarla ilgili beklentilerimiz, onları kaybetme korkumuz, bağımlılığımız gibi durumlar bizimle o kişi arasında görünmez bağlar oluşturur.

Fakat bu bağlar tıpkı bir insanı sararak öldüren sarmaşıklar gibidir; kimse kendisi olamaz, gelişemez, aradaki o bağlar; sevdiğimiz insanı da bizi kısıtlayan, gelişmekten-mutlu olmaktan alıkoyan, nedenini anlayamadığımız bizi aşağıda tutan bir “hal” içine sokar:

Zaman zaman şunu söyleriz: “Herşey yolunda, bir sorun yok, ama içim sıkılıyor.” yada “şunu yapmak istiyorum, içimde birşey sanki mani oluyor..” “evimi satmak istiyorum, satışa da çıkardım ama satılmıyor” Bunların hepsi gerçektir, yaşayanlar vardır ve durugörürler etrafımızdaki bu bağları görürler; bu bağ ister evimizle, ister sevgilimizle, ister çocuğumuzla olsun…

Hatta bazen kendi korkularımız, kendi yargılamalarımız, beklentilerimiz… Sebebiyle

Kendi kendimizi bile bağlarız. Yani en sevdiklerimizi yahut kendimizi İLERLEMEKTEN ALIKOYARIZ bilmeden…

Mademki ruh olarak büyümeye geldik… Büyüyelim ve sevdiklerimizin büyümesine “izin” verelim…

Evet, bu çalışma “o bağları” kesmek içindir; ilişkiyi bitirmek için değil. Fakat bitmesi gereken ilişkilere de izin vermeliyiz… Gitmesi gereken’e izin vermeliyiz.

Gözlerinizi kapatıp bir kaç tane yavaş ve derin nefes alın, bedeninize gevşediğini söyleyin.

Sonra deyin ki:

“Sevgili …………(Bağ keseceğiniz kişinin adı)

Seninle yaşadığımız ilişki süresince bilerek yada bilmeyerek yaşattığım tüm zorluk ve sıkıntılar için senden özür dilerim. Lütfen beni bağışla.

Ben seni içtenlikle bağışlıyorum. Ve sevgiyle ya da zorlayarak bana öğrettiğin her şey için sana teşekkür ediyorum. Öğrenmem gerekenler için bana “rol arkadaşı” olduğun için teşekkür ediyorum. Aramızdaki bağları kesiyorum ve seni benden, beni senden özgür bırakıyorum.

Hayat Yolun ışık ve sevgi olsun her zaman…”

Bunu yapmak her geçen gün enerjinizi(auranızı) size ait olmayan ama sizi bağlayan, kapatan her türlü enerjiden temizleyecektir.

Bu da şu anlama gelir:

Yepyeni bir kader yaratma şansına sahip olacaksınız.

Öncelikle aile bireyleri, eş, çocuk gibi en yakın ilişkilerimizden başlayarak ilişki içinde bulunduğumuz herkes için tek tek yapılması tavsiye ediliyor. Ölmüş yakınlarımız için de…

Ve özellikle zor deneyim yaşadığımız kişiler için de…

Ta ki affettiğimizi hissedene kadar…

Şu hep hatırımızda olsun lütfen; biz bu çalışmayı öncelikle kendimiz için yapıyoruz; kendi ruhumuzu, hayatımızı, kaderimizi iyileştirmek için…

OLABİLECEĞİMİZ EN YÜKSEK POTANSİYELDEKİ KENDİMİZ OLMAK İÇİN…

Ve hayatımıza girmiş olan herkes rol arkadaşımız…

Oyun bittiğinde bunları konuşuyor ve tüm rol arkadaşlarımıza teşekkür ediyor olacağız.

AFFETME MEDİTASYONU

(Baştan sona sessiz bir ortamda sesinizi kaydedip, yine kendi sesinizle bu çalışmayı yapmanızı tavsiye ederim)

Rahatça oturun. Sakinleşin, içinize dönün nefesinize yönelin. İyice sakinleşin.

Üst bilincinizi altın bir ışık topu olarak düşünün ve yanınıza çağırın. Onu bir nefesle içinize çekin.

Şu andan itibaren, dünya bilincini çalışma bitene kadar bir kenara bırakın.

Şimdi kızgın olduğunuz kişiyi gözünüzün önüne getirin. Şu anda yaşıyor olsun ya da olmasın. Ona dikkatle bakın yüzünün tüm detaylarını hatırlamaya çalışın. Şimdi ona seslenin.

“Seninle paylaştığım tüm hayatlarımda bilerek ya da bilmeyerek yaptığım tüm yanlışlardan, zorluklardan ve sana yansıttığım öfke kızgınlık gibi tüm negatif duygulardan dolayı senden özür dilerim.

Lütfen bunu kabul et ve beni bağışla. Ben de seni sevgiyle bağışlıyorum. Şu andan itibaren seni kendimden kendimi senden özgür bırakıyorum. İkimizin de yolu Tanrısal ışık ve sevgi olsun.”

Kalbinizden sevgi enerjisini ona akıtın.

Şimdilik onu sevgiyle uğurlayın.

Sevgi enerjisini akıtmak icin derin bir nefes alın. En sevdiginiz insanı koşulsuz sevgi duyduğunuz bir kişiyi (çocuğunuzu) düşünün. Ve ona duyduğunuz muhteşem sevgiyi yani sevgi enerjisini omurganızdan bütün bedeninize yayın.

Tüm hücreleriniz bütün vücudunuz sevgi enerjisiyle dolsun. Derin bir nefes daha alın ve nefesi bırakırken iki göğüs arasından yani kalp çakranızdan bir kapak açıldığını ve sevgi enerjisinin pespembe bir ışık olarak bu kapaktan dışarı çıktığını imgeleyin. İstediğiniz kişinin üstüne bu pembe enerjiyi yollayabilir ve sevginin onu tamamen kaplamasını sağlayabilirsiniz. Onu sevdiğinizi söyleyerek kişiyi serbest bırakın.

Herhangi bir travmam yok bildiğim kadarıyla sadece bazen değersizlik hissine kapılıyorum. Yazdıklarım hakkında meditasyon ve olumlama önerirseniz çok sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…