Endometriosis (Çikolata kisti)

Ne güzel Rabbim. Ol dedikten sonra olmayacak bisi yok tabiki bendede 3cm kadar cikolata kisti var ve suan hastayım birden karnıma sancı girdi yarım saattir gecmiyo kist patlamasından korkuyorum ayağa kalkamiyorum başına böyle bişey gelen varmı acaba çok endişelendim

Geçmiş olsun, nasılsın, geçti mi?

Benim daha önce kistleri bilmezken bir ağrım olmuştu, bu şekilde uzun süreli. Karın bölgemde sanki içten etimi çekiyorlar gibiydi. Seninki nasıl bir his veriyor bilmiyorum. O ağrı da tüm gün sürmüştü bende. Eğer gergin olmanı sağlayacak bir durum, düşünce vs. olduysa da hemen tepki veriyor.

Ay canım aynen öyle karnimin. Tam ortasi değil alt kısmı kasikta da değil o aralarda bi yerde dediğin gibi sanki içerden asiliyolar kalkınca iki buklum oluyorum sen doktora gitmismisydin Peki o zaman

Göbek deliğinin aşağısına doğru elin kadar bir bölge... Yok malesef gitmemiştim, gitseydim belki kistleri daha erken öğrenmiş olurdum. Ertesi gün geçmişti. Bir gün öncesi çok stres yaşamıştım, ona bağladım.

Hmm evet canım tam gobek deliğinin aşağısı fena bi sancı var durdurmayacak gibi değil ama rahatsız ediyor baya kist patlamış olabilirmi acaba patlamış olsa heralde daha ağır olurdu diye düşünüyorum kafam karıştı baya

Bilmiyorum ki, madem o kadar durabiliyorsan yarın da gitsen olur sanırım. Yanlış yönlendirmeyeyim. Daha önce patlamış olanlar kan geliyor falan demişti. Dediğim gibi stres yaşayınca da oluyor ağrı.

Bilmiyorum ki, madem o kadar durabiliyorsan yarın da gitsen olur sanırım. Yanlış yönlendirmeyeyim. Daha önce patlamış olanlar kan geliyor falan demişti. Dediğim gibi stres yaşayınca da oluyor ağrı.

Canım dün adet günümdu zaten adet oldum normalde 2.gün ağrım kalmazdi benim boyle bi agrim.hele hic olmazdi kanamamda olunca sjmdi patladimi patalamdimi bilmiyorum ay ne sinir bozucu bi durum ya bakim artık yarın gecmezse gidicem ilaçta almadım hiç

İnşallah bir şey yoktur. Ben olmadığını düşünüyorum, içini ferah tut. Geçmezse de dediğin gibi yarin doktora gidersin.

Sağlıklı bir hamilelik geçirirsiniz inşallah. Visanne ciddi bir hap derken... Yani tedavide etkili mi demek istiyorsunuz; yoksa yan etkileri anlamında mı?

canım visanne ciddi yani o ilacı kullanmadan olmuyor çünkü ilaç kisi azaltmıyor ama büyümesini engelliyor.. karın ağrısı baş ağrısı adet düzensizliği bazende anksiyate bozukluğu ve şişkinlik yapıyor bende bunların hepsi olmuştu yan etkisini düşünmüyordum bile ben kullanırken çünkü kisin büyümemesi daha önemliydi.. inş canım sağolasın güzel dileklerin için ..

Nasıl oldu peki arkadaşım kistlerin duruyorum u hala tebrik ederim bu arada

evet canım hala kislerim duruyor en son gittiğim doktor ameliyat yapmayacam dedi gebelik belli değilken yumurtalıklara zarar vermek istemiyorum dedi şimdide sezeryan yapalım dedi doğumu sezeryanla alırım diyor kisleri... ama bu kis sürekli oluşan bişey artık bebiş bi doğsun gerisi Allah Kerim..okadar özel doktora gittim hepside bebek hayali kurma dedi ve karnıma elimi koyunca hissediyorum atışını ve şükürler olsun diyorum şuanda bi sıkıntı yok ama inşaallah 9 ay böyle sıkıntısız gecer..

İnşallah canım inşallah hayirlisiyla sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın bebisini banada doktorum kistin engel değil hamile kalmana dedi 3cm cikolata kistim var benimde

Selam herkese, cuma günü ultrason çekildim. Keyfim kaçtığı için hemen yazamadım; ama kistim, hatta kistlerim demeliyim, ilk günkü gibi duruyorlar. maşallah epey dirençli, güçlüler, öyle bir yerleşmişler ki beni bırakmamak için direniyorlar.

Henüz doktora gösteremediğim için doktor şunu, dedi diyemiyorum. Ultrasonu çeken doktor da pek yorum yapmadı. Sadece "Bu kadar büyük kistlere bir şey yapmıyorlar mı?" dedi. Ben de çikolata kist mi onlar, diye sordum. Burada görünen yoğunluktan onu anlayamıyorum, dedi. (Bu ne demek, demeyin, artık onu da doktor söylesin, demek istedi herhalde). Zaten kağıtta yazılan terimlerin de çoğunu anlamadım; ancak durum şu ki sağda 2 adet kistim var: 8x6 cm ve 8,5x5 cm boyutlarındalar. Netten baktığıma göre biri çikolata kisti değil, "basit kist" dedikleri şey olabilir, daha önce öyle demişlerdi.

Bende soğan kürü de karbonat da şu an için işe yaramamış görünüyor.

Canim senin kıstler kaç cm di birde tup bebk ilaçları kisti büyütüyor mu

İnşallah canım inşallah hayirlisiyla sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın bebisini banada doktorum kistin engel değil hamile kalmana dedi 3cm cikolata kistim var benimde

İNŞALLAH SENDEDE PROBLEM OLMAZ CANIM BENİM STRES YAPMAMALIYDIM EN BÜYÜK HATAM BU OLDU DÜĞÜNÜMDEN 3 GÜN ÖNCE DR BANA KANSER BAŞLANGICI OLABİLİR DEDİ ACİL AMELİYAT DEDİ BEN DÜĞÜNÜMÜ KINA GECEMİ NASIL YAPTIM HATIRLAMIYORUM İNANKİ DAHA 3 AY OLDU EVLENELİ ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİME SIKINTI ETME ÇOK DUA ET OLUOR ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…