Endometriosis (Çikolata kisti)

Mrb kizlar ben de endometriosis hastasiyim yalniz benim adet disinda dahi cok agrim oluyor artik dayanamiyorim doktorum daha universitedeyken evlenip cocuk yapcaksin demisti simdi evlendim bes aylik evliyim daha once visanne kullanmıştım iki yil idare etti beni pek agrim olmuyordu simdi yine basladi adet disinda da oluyor benim ve daha hamilelik de olmadi simdi ameliyat olmayi düşünüyorum ara tatilde cok korkutucu bu hastalik keske benim de hicbeliriti vermeyen cinsten olsaydi

Sagol canım inşallah istediğim ilk günden beri dualarimda nasip kısmet sende burda bizim için dua edermisin hamilesin insllah kabul olur unutma bizleri

ederim elbette canım rabbim isteyen bütün kardeşlerime nasip etsin tatlı tatlı bebişler rabbim büyük içini ferah tut sen.

canım aynı durum bendede var bende çikolata kistim var sağlı sollu hemde 3 aylık evliyim 2,5 aylık gebeyim.. banada kaç dr gittiysem ameliyatdedi sonra bi dr ameliyat yapmayacam yumurtalıkların zarar görmesin dedi kısacası şöyle tarif ederim canım biraz fazla açık olucak ama k bakma şimdiden bebek düşünüyorsan adet bitiminden sonraki 5 gün içerisinde düzenli ilişki önerdi doktor bana çünkü en sağlıklı sperm ymurta ozaman oluyormuş adet bitiminden sonraki 5 gün.. ve muhakkak folic asit kullan gebe kalmadan önce ben aynı bu dediklerimi harfiyyen yaptım canım folidoce tb çok iyi onun kullandım folic asitte de.. bu şekilde denediniz mi bilmiyorum ama rabbim büyük ..

Cnm benim ne olur bana dua et bunları okurken gozlerim yasardi benim adetlerim de duzensiz polikistik over de var bende yapiyoruz oyle de off offf adetlerim duzensiz yumurtlama bile belli degil senin adina cok sevindim icime su serptin sanki

Bu arada cnm bugün adetimin 17.Gunu ilk defa duzenli adet gordum agnucastonla ve adetime ki duzenli olursa oniko gün var bir de enfeksiyon kaptim aferdersin su gunlerde beraber de olamiyoz belki yumurtlama tarihini de kaçırıyom ha öncesinde tutturmis olma ümidi var icimde ne olcak bilmiyorum ne gibi belirtilerin oldu senin

Öncelikle geçmiş olsun.
O ağrıları ve hatta artık adet dışında da (sinirlenme, ilişkiye girerken, ağır kaldırınca) olanları çooook iyi bilirim.
Benim kistim 8,5 cm ve tek sağda iken anlaşılmıştı.
O zamanki doktorum kesinlikle son safhaya gelmeden ameliyat etmeyeceğini söylemişti. Hemen hamile kalmamı tüp bebek yaptırmamı söyledi.
Yalnız eşimde de sıkıntı vardı. Onun düzelmesini bekledik filan derken sağdaki kist 10 cm oldu, solda da kist oluşmaya başladı. Ama hala doktorum dediğim belirtilerde varken ameliyat etmeye yanaşmadı.

Dediğiniz aynı sıkıntıları çektim. Çoooook çektim hem de... O ağrıları yaşamayan kesinlikle anlamaz...
En sonunda Ankara ya Hacettepeye gittim. Ordaki doktor baktı. Soldaki de 6 cm olmuştu.
Acil ameliyata aldı. 3 ay geçti ameliyatın üstünden ve samimiyetle söylüyorum hayata yeniden doğmuş gibiyim.

Hadi çocuk istiyorum filan ama o sancılar hayatıma kasıt gibilermiş onu anladım şu 3 ayı sancısız geçirince.
Şimdi çocuk tedavisine başlıcam inş. Her ne kadar doktorum yaşım sebebi ile hemen tüp bebek önerse de önce doktor kontrolü, olmazsa senesini doldurmıcam tüp bebek.
Ameliyatı güzel göstermeye çalışmıyorum. Ve biliyorum ki bu tekrarlayan bir hastalık ama şu bikaç ay bile ameliyat olmaya değer diyorum.

Gerisi de nasip bakalım.

Geçmiş olsun arkadaşım. Peki laparoskopi mi oldun açık ameliyat mı? Şuan hormon değerlerin, yumurta rezervin vs.ne durumda?

Geçmiş olsun arkadaşım. Peki laparoskopi mi oldun açık ameliyat mı? Şuan hormon değerlerin, yumurta rezervin vs.ne durumda?

Teşekkürler :)
Laparoskopik ameliyat oldum.
Yumurta rezervimi bilmiyorum ama hormon değerlerimde bir sıkıntı olmadığını söylemişti doktorum.

Gelecek hafta doktora gidicem inş. çocuk için işte o zaman herşey ortaya çıkacak bakalım.

.
canım sen yine kullanmışsın visanne. ben amleliyattan sonra 1 2 ay kullandım bıraktım. nüksetti sanırım acile kaldırılınca ilaç tedavisi neden yapılmadı diye kızdı doktor ameliyattan sonra.

ameliyatı olurken iyi düşün. ameliyattan sonra gerçekten rahatladım ben ama gebelik olmadı işte
eşimde mi sorun var tüp mü tıkalı ne var bakılacak.
ama en önemlisi sağlımız psikolojimiz. benim artık yerinde değil dağıldım resmen

Cnm benim ne olur bana dua et bunları okurken gozlerim yasardi benim adetlerim de duzensiz polikistik over de var bende yapiyoruz oyle de off offf adetlerim duzensiz yumurtlama bile belli degil senin adina cok sevindim icime su serptin sanki

ederim tabiki canım benim bu hastalığın en kötüsü ne biliyormusun stres sıkıntı etmeyeceksin kötü hiç bişey düşünmeyeceksin kis olan hastalardaa doktorlar zaten 1 sene zaman veriyorlar kendiliğinden olması için yani sen hiç problem etme daha 5 ay olmuş sıkıntı etme stres yapma allahın izniyle olur inş.. biz sana o dediğim gibi yaptık adet bitiminin son 5 gün sonrası hergün oldu bide kis olunca bizim ilişkimiz çok zor ve sancılı oluyordu inanki o adet bitimindeki 5 günü çok iyi değerlendir ve şimdiden folidoce içmeye başla bide aklına geldikçe dua et ama kendini üzme hiç bizaman.. ben 4 haftalık olunca anladık gebeliğimi hiç aklıma gelmedi ama hiç başımı kaldıramıyordum ilk haftalar iştahım pek yoktu adetim sadece 2 gün geçti test yaptırdı eşim zorla bende kırmadım yaptım bi ucuzundan yaptım 2 tl lik olandan 2 çizgide net çıktı öyle görünce çok şaşırdım bide predictör early testi yaptım ondada YES gördüm ertesi gün doktor yolundaydım :))) inşallah aynı duyguları sen ve eşinde yaşarsınız canım..

Togretmen RAHİM FİLMİNİ hiçbir şey karşılamıyor. senin çektirdiğin yer iyiydi.Ne kadar verdin?
anestezi olacak değil mi?

Canım öncelikle üzülme her şey Allah-u teâlâ'dan ne yapalım vardır bir hikmeti bu durumların elbet hem bak SEVDAM4263 arkadaş hamile kalmış MaşAllah yani Mevlâ ol deyince hiçbir bahane olmuyor. Biran önce çekil rahîm filmi, biliyorsun ben de ameliyata sapasağlam girdim hiçbir sorunum yoktu kist dışında ama ameliyat yüzünden tüp tıkanması oldu ve bütün hormon değerlerim değişti ki hepsi çok iyiydi ameliyat öncesinde. Ne yapalım imtihan böyle demek deyip çare arıyoruz. Ben şişli Echomar'da çekildim anestezi almadım ki gerek de yok 5 dk sürdü ağrı sızı olmadı aletleri son sistem pahalı biraz ama değer bence. 450 tl

İnşaAllah bir sıkıntı yaşamazsın kardeşim ve hayırlısı ile bebeğine kavuşursun biran önce. Ben dua dua ederken kk daki bütün arkadaşlara ediyorum Rabbim kabul eder İnşaAllah. Âmiiiiiiinnnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…