Endometriosis (Çikolata kisti)

Canim senin kıstler kaç cm di birde tup bebk ilaçları kisti büyütüyor mu

SOLDAKİ KİS 4,8 CM SAĞDAKİ 2,5 CM Dİ CANIM BENİM KİSTİM HİÇ Bİ BİLGİM YOK İNAN TÜP BEBEKLE İLGİLİ BENM NORMAL OLDU KİSTİN VARSA SIKINTI STRES YAPMA UZAK DUR İÇİNİ GÖNLÜNÜ FERAH TUT RABBİNE ŞÜKÜR ET OLUVERİR İNŞŞALL RABBİMDE HERŞEY VAR YETERKİ BİZ İSTEYELİM..

Selam herkese, cuma günü ultrason çekildim. Keyfim kaçtığı için hemen yazamadım; ama kistim, hatta kistlerim demeliyim, ilk günkü gibi duruyorlar. maşallah epey dirençli, güçlüler, öyle bir yerleşmişler ki beni bırakmamak için direniyorlar.

Henüz doktora gösteremediğim için doktor şunu, dedi diyemiyorum. Ultrasonu çeken doktor da pek yorum yapmadı. Sadece "Bu kadar büyük kistlere bir şey yapmıyorlar mı?" dedi. Ben de çikolata kist mi onlar, diye sordum. Burada görünen yoğunluktan onu anlayamıyorum, dedi. (Bu ne demek, demeyin, artık onu da doktor söylesin, demek istedi herhalde). Zaten kağıtta yazılan terimlerin de çoğunu anlamadım; ancak durum şu ki sağda 2 adet kistim var: 8x6 cm ve 8,5x5 cm boyutlarındalar. Netten baktığıma göre biri çikolata kisti değil, "basit kist" dedikleri şey olabilir, daha önce öyle demişlerdi.

Bende soğan kürü de karbonat da şu an için işe yaramamış görünüyor.

BENDEDE ÇİKOLATA KİSTİ VAR VE O SOĞAN KÜRÜNÜ YAPTIM ÇOK FAYDA GÖRENLER VAR Bİ ÜMİT DEDİM İÇEYİM AMA BEN 5.GÜNDE İFLAS ETTİM MİĞDEMDE ŞİDDETLİ AĞRI YAPTI BENİM DEVAM EDEMEDİM..

İNŞALLAH SENDEDE PROBLEM OLMAZ CANIM BENİM STRES YAPMAMALIYDIM EN BÜYÜK HATAM BU OLDU DÜĞÜNÜMDEN 3 GÜN ÖNCE DR BANA KANSER BAŞLANGICI OLABİLİR DEDİ ACİL AMELİYAT DEDİ BEN DÜĞÜNÜMÜ KINA GECEMİ NASIL YAPTIM HATIRLAMIYORUM İNANKİ DAHA 3 AY OLDU EVLENELİ ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİME SIKINTI ETME ÇOK DUA ET OLUOR ..

Sagol canım inşallah istediğim ilk günden beri dualarimda nasip kısmet sende burda bizim için dua edermisin hamilesin insllah kabul olur unutma bizleri

Selam herkese, cuma günü ultrason çekildim. Keyfim kaçtığı için hemen yazamadım; ama kistim, hatta kistlerim demeliyim, ilk günkü gibi duruyorlar. maşallah epey dirençli, güçlüler, öyle bir yerleşmişler ki beni bırakmamak için direniyorlar.

Henüz doktora gösteremediğim için doktor şunu, dedi diyemiyorum. Ultrasonu çeken doktor da pek yorum yapmadı. Sadece "Bu kadar büyük kistlere bir şey yapmıyorlar mı?" dedi. Ben de çikolata kist mi onlar, diye sordum. Burada görünen yoğunluktan onu anlayamıyorum, dedi. (Bu ne demek, demeyin, artık onu da doktor söylesin, demek istedi herhalde). Zaten kağıtta yazılan terimlerin de çoğunu anlamadım; ancak durum şu ki sağda 2 adet kistim var: 8x6 cm ve 8,5x5 cm boyutlarındalar. Netten baktığıma göre biri çikolata kisti değil, "basit kist" dedikleri şey olabilir, daha önce öyle demişlerdi.

Bende soğan kürü de karbonat da şu an için işe yaramamış görünüyor.

Rabbim yardımcın olsun tatli peynir tatli peynir
Sen karbonatı nasıl kullandın yani sabah akşam 1 çay kaşığı mı?

Rabbim yardımcın olsun tatli peynir tatli peynir
Sen karbonatı nasıl kullandın yani sabah akşam 1 çay kaşığı mı?
10 gün boyunca sabah - akşam aç karnına bir su bardağı su ve yarım çay kaşığı (çok da yarım yapmadım; içinden çıkan o kaşıkla yarım yapmaya çalıştım elimi korkak alıştırmadım) karbonatı karıştırıp içtim. Sadece 2 kez falan fire verdim, içemedim. Onun dışında hep düzenli. 10 günün sonunda da 1,5 aydır bir litre suyun içine 1 çay kaşığı karbonat atıp içiyorum. O suyun dışında da normal su içmeye çalıştım. Toplamda 1,5 litre su içmeye gayret ettim.

10 gün boyunca sabah - akşam aç karnına bir su bardağı su ve yarım çay kaşığı (çok da yarım yapmadım; içinden çıkan o kaşıkla yarım yapmaya çalıştım elimi korkak alıştırmadım) karbonatı karıştırıp içtim. Sadece 2 kez falan fire verdim, içemedim. Onun dışında hep düzenli. 10 günün sonunda da 1,5 aydır bir litre suyun içine 1 çay kaşığı karbonat atıp içiyorum. O suyun dışında da normal su içmeye çalıştım. Toplamda 1,5 litre su içmeye gayret ettim.
Hım, ben hep ilk yazdığın yazdığınşekilde kullanıyorum normal çay kaşığı ile silme koyubardağa bardağa ve günde 3 litreye yakın su içiyorum. Bir de böyle dene istersen. Bir de omega3 betaglukan kullandın mı?

Hım, ben hep ilk yazdığın yazdığınşekilde kullanıyorum normal çay kaşığı ile silme koyubardağa bardağa ve günde 3 litreye yakın su içiyorum. Bir de böyle dene istersen. Bir de omega3 betaglukan kullandın mı?

Kullanmadım. Zaten günde toplamda 1 çay kaşığı tüketilmeli deniyor. Muhtemelen benimki de 1,5 çay kaşığı gibi bir ölçüye ulaşıyordu. Sadece bol su içemedim. Diğer bahsettiklerini kullanmadım. Tekrar doktora gitmeden önce karbonata baştan başlayıp bol su ile deneyeceğim. Bir değişiklik olacak mı, bilmiyorum.

Bu karbonat kuru nasıl bişey normal marketlerde satılan karbonat mi. Tarifini verebilir misin canım bi de soğan kuruyle birlikte yapmanın bi sakıncası olur mu. Ben bir hafta sonra soğan kurun e de başlamak istiyorum da karbonati yeni duydum

Kullanmadım. Zaten günde toplamda 1 çay kaşığı tüketilmeli deniyor. Muhtemelen benimki de 1,5 çay kaşığı gibi bir ölçüye ulaşıyordu. Sadece bol su içemedim. Diğer bahsettiklerini kullanmadım. Tekrar doktora gitmeden önce karbonata baştan başlayıp bol su ile deneyeceğim. Bir değişiklik olacak mı, bilmiyorum.

İnşaAllah olur ama omega3 ve betaglukanı da dikkate almanı tavsiye ederim kardeşim.

Bu karbonat kuru nasıl bişey normal marketlerde satılan karbonat mi. Tarifini verebilir misin canım bi de soğan kuruyle birlikte yapmanın bi sakıncası olur mu. Ben bir hafta sonra soğan kurun e de başlamak istiyorum da karbonati yeni duydum

Çikolata kisti için karbonat adlı başlığı incele istersen arkadaşım orada bayağı bilgi paylaşımı oldu, işine yarar İnşaAllah.

Ben bir bucuk senedir evliyim evlendigimden beri korunmadım adet düzensizliğim ve akıntım vardı dr gittim ilac verip gönderdiler verdikleri ilacları hep kullandım bi faydasını göremedim her ay adet olurken 2 ay 3 ay olmuyorum artık en yine doktora gittim ve bna neo penotran verdi iki gün kullandım kanama yaptı bende dü aksam kullannadım siyah gibi ama kan akıntım oldu ve korkuyorum suan drlara da artık güvenemiyorum hormonlarım normalmis esimdede sıkıntı yokmus

Ben bir bucuk senedir evliyim evlendigimden beri korunmadım adet düzensizliğim ve akıntım vardı dr gittim ilac verip gönderdiler verdikleri ilacları hep kullandım bi faydasını göremedim her ay adet olurken 2 ay 3 ay olmuyorum artık en yine doktora gittim ve bna neo penotran verdi iki gün kullandım kanama yaptı bende dü aksam kullannadım siyah gibi ama kan akıntım oldu ve korkuyorum suan drlara da artık güvenemiyorum hormonlarım normalmis esimdede sıkıntı yokmus

Canım Haklısın bazı doktorlar allak bullak ediyor insanı güven bırakmıyorlar insanda ama yine de başkabir doktora daha gitmeni tavsiye ederim. Birinin görmediği bir durumu başka biri görür belki. Benin sorunlarım belli olmasına rağmen bir sürü doktora gittim hâlâ da gidiyorum. Yani bu şekilde sana yardımcı olamayız sonuçta hiçbirimiz doktor değiliz, sadece ortak sorunlarımızı paylaşıp fikir alışverişinde bulunuyoruz ve birbirimize dua ediyoruz. Rabbim dert verip de derman aratmasın kimseye, beterinden korusun hepimizi.

Forumda, doktorların isimlerinin paylaşıldığı sayfalar var. Orayı takip edebilirsiniz, başka üyelerden doktor tavsiyesi alabilirsiniz. Aynı sorunu yaşamış olan kadınlar vardır, fayda gördükleri doktorları size önerebilirler. Y Yusobet54

kızlar merhaba
ara ara yazmaya çalışıyorum.dün adetimin ilk günüydü. gece acillik oldum ağrıdan ve kusmadan. şansıma jinekolog vardı acilde. size hep sorardım doktorumu değiştirmeli miyim diye
ama hep erteledim 1 yıl gececek rahim filmi tahliller öyle yapılacak dedi hep.
meğer boşuna bekliyormuşum.
çikolata kisti önemli bir durum. nasıl beklemenizi ister dedi acildeki:KK43:
ve bana bir yol çizdi. tüm tahlilleri sperm testi hsg falan istedi 10 gün sonra. kafam allak bullak.
yaşamayan anlamıyor. :KK43: şimdi ne olacak bilmiyorum.
2 yıl önce açık ameliyat oldum. ve iki yıldır 5 6 doktor gezdim.
kızlar demem o ki bir doktorla kalmayın.
hepinizin duacısıyım.
ne olur sizde bana dua edin.
çünkü hastalığım tekrarlıyor sanırım :KK43:

kızlar merhaba
ara ara yazmaya çalışıyorum.dün adetimin ilk günüydü. gece acillik oldum ağrıdan ve kusmadan. şansıma jinekolog vardı acilde. size hep sorardım doktorumu değiştirmeli miyim diye
ama hep erteledim 1 yıl gececek rahim filmi tahliller öyle yapılacak dedi hep.
meğer boşuna bekliyormuşum.
çikolata kisti önemli bir durum. nasıl beklemenizi ister dedi acildeki:KK43:
ve bana bir yol çizdi. tüm tahlilleri sperm testi hsg falan istedi 10 gün sonra. kafam allak bullak.
yaşamayan anlamıyor. :KK43: şimdi ne olacak bilmiyorum.
2 yıl önce açık ameliyat oldum. ve iki yıldır 5 6 doktor gezdim.
kızlar demem o ki bir doktorla kalmayın.
hepinizin duacısıyım.
ne olur sizde bana dua edin.
çünkü hastalığım tekrarlıyor sanırım :KK43:
Ben de seninle aynı fikirdeyim geçen ben de acillik oldum bugüne kadar tam 1 yıldır iki Dr da bana normal.kist olduğunu söyledi. Ama acildeki nöbetçi Jinekolog çikolata kistim olduğunu söyledi. Ertesi gün Doç. Dr a muayene oldum o da aynısı söyledi hsg Sperm testi yumurtalık rezervi istedi. Bidaha ki aya yaptırmayı düşünüyorum ama bana ameliyat dediği için ben başka bi Dr a daha gitmek istiyorum. Çünkü ilaçla önce şansımı denemek istiyorum vişne verdi ona da henüz başlayamadim benim de kafam çok karışık

Ben de seninle aynı fikirdeyim geçen ben de acillik oldum bugüne kadar tam 1 yıldır iki Dr da bana normal.kist olduğunu söyledi. Ama acildeki nöbetçi Jinekolog çikolata kistim olduğunu söyledi. Ertesi gün Doç. Dr a muayene oldum o da aynısı söyledi hsg Sperm testi yumurtalık rezervi istedi. Bidaha ki aya yaptırmayı düşünüyorum ama bana ameliyat dediği için ben başka bi Dr a daha gitmek istiyorum. Çünkü ilaçla önce şansımı denemek istiyorum vişne verdi ona da henüz başlayamadim benim de kafam çok karışık

canım çok geçmiş olsun. kesinlikle git araştır başka fikirler de al.
çünkü çikolata kisti ise ameliyat olunca bitmiyor dert. hamilelik sadece biraz geriletiyor onu.
eğer doktor uzmansa anlar dışarıdan. benim doktorum 2 yıl önce tahlil verir vermez çikolata kisti dedi. aldı kisti ve gerçekten de öyle çıktı.
ama tek yumurtalıkla bekletiyorlar beni. yazık günah değil mi bana:KK43:
aynı tahlilleri olacağız. iletişim halinde olalım özelden de yazabilirsin bana.
ben de hsg sperm hormon ne varsa yaptıracağım.
ya işi bırakacağım ya da part time geçicem.
rabbim hepimize yol göstersin inşallah.

X