Endometriosis (Çikolata kisti)

Ne güzel söylediniz bana doktor ilk kistimin olduğu tespit olduğundan beri çocuk yap, çocuk yap. Sadece bunu diyor. Ben de istemediğim için amt ol dedi. Yani çocuk istemediğim için. Visanne kullanıyorum zar zor yazdı, benimde aklıma doğum kontrol ilaçları geldi. Başka doktor da araştırıyorum benim bildiğim de hastanın bebek isteyip istememesine göre tedavi uygulanıyormuş.

Visanne Dediğin doğum kontrol hapı mı? Bendede çikolata kisti var, ben çocuk istiyorum 9 aydır ama olmadı. Eşimdede sıkıntı var. SOĞAN kürü uyguluyorum. Istersen sen de dene. Birde sodyum bikarbonatı deneyeceğim ama bence kesinlikle başka Dr a git. Çikolata kisti olanlarda çocuk bazen zor olabiliyor. Benden rahim filmide istedi ama korkundan çektiremedim.

Rahim filminden hiç korkma canım eğer istanbul'da yaşıyorsan Şişli Echomar'da çektir sıfır ağrı. Geçtiğimiz hafta çekildim onun için böyle net konuşuyorum.

Rahim filminden hiç korkma canım eğer istanbul'da yaşıyorsan Şişli Echomar'da çektir sıfır ağrı. Geçtiğimiz hafta çekildim onun için böyle net konuşuyorum.
Evet İstanbuldayım. Banada Dr Fulya açık emarada çektir dedi. Acısız dedi ama korktum ben.

Arkadaslar merhaba. Burada yazilanlari okudum ve size teselli olur diye yasadiklarimi yazmak istedim. 2014 mayisinda tesadufen 7.5 cmlik bir cikolata kistine sahip oldugumu ogrendim. Haziranda da ameliyat oldum. Ama temmuzda kistim tekrarlamisti. Hem de 5 cm olmustu. Tekrar dr filan derken dr normal yolla 6 ay boyunca bebek deneyin eger olmazsa tup bebege baslariz dedi. Ben ilk basta cok kafaya taktim. Hergun internette saatlerce bu konuyu okuyodum. Iyice moralim bozuluyordu. Sonradan dedim ki her seyin hayirlisi. Kismet neyse o olir dedim. Kafam rahatladi. Veeee sonra 31 aralikta hamile oldugumu ogrendim. Bebisimiz simdi 3 aylik.
Arkadaslar siz de biraz kafanizi rahatlatmaya calisin. Biliyorum cok zor ama deneyin. Bide ise yaradi mi bilmiyorum ama ben artik agrilarima care olsun diye sogan suyu icmeye baslamistim. Ve civan percemi icmistim.
Ayrica hamilelikte de kistim 11 cm e cikmisti. Dogumdan sonraki kontrolde 2 cm e dustugunu ogrendim. Yani arkadaslar kistle de hamile kaliniyo. Ameliyat olduktan sonrada kaliniyo. Ameliyati iyi bi dr da olduktan sonra hicbi sorun olmaz.

Maşallah arkadaşım. Hakikaten de umut oldun. Ben de senin gibiyim ameliyat oldum ama hemen tekrar etti ve bir de sol tüpüm tıkanmış ameliyat sonrası. Dediğin çok doğru Rabbim ol desin yeter ki kistle de hamile kalınır elbet. Yaşın kaç arkadaşım?

Mesela ben varım ilk çoçuğma ameliyat olduktan sonra hamile kaldm ikinci için ise uğraşıp duruyorum üç yıl oldu ne gelen var ne giden üstelik kistimde çok küçük 2 cm ama olmayınca olmuyor benden size bi tafsiye hemen bebek yapın yapmaya çalışın ve sakın sakın istemiyorum demeyin...

Aynen oyle Allah nasip ederse olur. Ve gercekten icini rahat tutmak cok onemli. Hep soyluyolardi bana ben inanmiyodum. Ama oyleymis. Yasim 28

Visanne hormon ilacı canım...

Benimde şuan 2. cm yaşınız kaç peki özel olmazsa?

Bende kontrole gittigimde kist yok dedi doktor ama tuplerimin acik yada kapali olduğu konusunda birşey soylemedi.vajinal ultrasonla muayene etti.sen nasıl muayene oldun.nerden anladı bir tüpünün tikali olduğunu.

T ogretmenin dediklerine aynen katiliyorum.ameliyat olmaktansa cocuk yapmak daha dogru.hem suda bir gercek ki hamile kalabileceginde kesin degil.ben uc santim kistle bir sene gebe kalamadim.ameliyat oldum fakat yine degisen birşey olmadı. Ameliyatin avantajları oldugu kadar dezavantajlarida var.bence bir kere daha düşün derim..

Hemen kalabilende olduğu için, insan çocuğa hazır olmayınca hem maddi, hem manevi çok zor oluyor arladaşlar, şuan bilfiil çalışmam lazım mesela, bir sürü borç var bu şekilde zar zor yetişirken çocukla çok zor olur elimizi kolumuzu bu bağlıyor bizim hani ben hadi hazırım desem bile..

O çocuğa doğru düzgün bakamadıktan sonra...

Seni anliyorum ama dedigim gibi hemen kalabileceksin diye kesin bisey yok.birde boyle dusun.borcum bitti diyene kadar yasinda her sene degisecek .yaş ilerledikce hamile kalmak zorlaşıyor .ki insallah gerek kalmaz ama tup bebek gerekirse o zamanda yas onemli bir faktör olacak.

Benim her iki tupumdede tıkanıklık vardı. Doktorum ameliyatta açtık dedi.fakat tekrar tikanma ihtimali nedir bilmiyorum.doktorum rahim filmi falanda istemedi.acaba tekrar tıkanmış olabilir mi??
Ameliyat sırasında basılmıştı ve her ikisi de açıktı ne yazık ki ameliyat sonrası tıkanmış ki bu tür şeyler olabiliyormuş ameliyat sonrasında. Rahim filmini ameliyat yapan doktor istemedi (ona göre her şey normaldi çünkü) tüp bebek uzmanı istedi.

Benim doktorumda hersey normal diyor.ben baska bir doktora daha gitmeyi düşünüyorum.arkadaslarim yumurta takibi catlatma ignesinden falan bahsediyorlar.ben bunları hic yaptirmadim.hamile kalmayı bekliyeyim derken tuplerin tekrar tikanmasindan ve kistin tekrarlamasindan korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…