Endometriosis (Çikolata kisti)

Hım, bir arakadaş da bunların ekstralarını almış aktardan kullanıp kurtulmuş kistlerden. Rabbim hepimize şifa versin inşallah Âmiiiiiiinnnnn

Bu karışım kist değil de hamile kalmak için değil mi? Tam tesir ettiği şey nedir bilmiyorum; çocuk sahibi olabilmek için içiliyor, diye biliyorum.

Ama ben daha öncede soğan suyu ictim fayda etmemişti 3cm üstü etkili olmuyomus 2cm kuculunce tekrar başladım 1 buçuk aydır içiyorum hafta ici doktora gidecem tekrar ne durumda merak ediyorum
İnş size de bana da hepimize faydası olur. Benim 7-8 cm bakalım ne olacak...

Insallah canım hayit tohumu nun ve aslan pencesi nin hormonlara iyi geldiğini biliyorum aslanpencesinin bide rahim ve yumurtalikları temizledigini duydum civan percemi sancı ya iyi geliyor ağrı kesici gibi ama dediğin gibi gebelik içinde geçerli oldugunuda duyunca başlamak istedim. Zaten

Bu karışım kist değil de hamile kalmak için değil mi? Tam tesir ettiği şey nedir bilmiyorum; çocuk sahibi olabilmek için içiliyor, diye biliyorum.
Kullanan kişi söyledi. Bu bitkilerin bağışıklık sistemi üzerinde acayip olumlu etkisi var, bizim kistin de bağışıklık sistemi sorunu olduğunu düşünürsek etki etme ihtimali oldukça yüksek. Tabi ki şifa Allah-u teâlâ'dan sebep de böyle şeyler olur inşallah

Saraçoğlu, hamile kalmak isteyenler soğan küründen sonra aslanpençesi kürü yapsın, diyordu. Bu arada alınmayın valla bazen sinir geliyor nette araştırırken şunu için bunu için sabah aç karnına şunu, aç karnına bunu... Geçen gün düşündüm, tüm bunları yapmaya kalksam sabahtan öğlene kadar aç aça bir şeyler içmem gerek. Tabi içtikçe açlık nasıl devam edecek bilmiyorum

Sen bekarmisin canım istersen netten iyi bir araştır ben ahmet marankinin bi videosunda duydum kullanıp kullanmamak kişiye bağlı sonuçta ben bunlardan birinin faydasını gördüm ama hangisinden bilemicem en önemlisi de inanarak içmek ne kadar inanırsan o kadar iyi diye düşünüyorum ilaç yerine yada amelyat yerine bunları sabah akşam denemeye tercih ederim inan çünkü amelyatin bidaha olmayacak diye bir garantisi yok olsa zaten herkes birkereligine olur kurtulur :))

Canım tüpe başlamadan önce MR isteniyor. MR da kesin anlaşılıyor
ben 2 sene önce mr çektirmiştim ve hiçbirşey çıkmadı,doktor birşey yok demişti,işte sorunda tam burada hissettiğim bir acı var,kanamalarımda azalma ve değişiklik var ama tüm ultrason ve mr da hiçbirşey yok.Acaba ameliyattan sonra yapışıklıkmı oluştu bilmiyorum.

öncelikle cevabınız için teşekkürederim;üşenmeden uzun uzun yazmışsınız.benim de zaten adet başında ve sonunda kahverengi akıntım oluyor,adetim normal kırmızılıkta ve zamanında oluyor.herhangi bir karın ağrım hiç olmuyor,çok rahat atlatıyorum bu durumu,tüp bebek doktorum çikolata kistine benziyor dedi,bende merak ettim belirtilerini,kafam iyice karıştı ama.

çok teşekkürederim,tabiiki çok yardımcı oldunuz.dediğiniz gibi Adetlerim zamanında oluyor ancak ağrılı olmuyor.Adet dönemi belimde pek ağrım olmaz ama bazen tam ovulasyon döneminde adet olacakmışım gibi bel ağrım oluyor,bazen de stres ve üzüntüden ara kanamam oluyor ne yazıkki

ovülasyon testi hergün yapılmaz,adetinizin başladığı günden itibaren saymaya başlayın,14.gün yeniden yumurtlamaya başlarsınız,o dönemde 2 günde bir yapabilirsiniz;ayrıca akıllı telefonlarda böyle bir uygulamada var,telefonunuza indirebilirsiniz,birde zaten ovülasyon testinin içinde çıkan kağıtta nasıl kullanacağınız yazar,dilerim mutlu haberi alırsınız sevgiler....
ben soğan kürünü daha önce çok yaptım ama birtürlü sonunu getiremedim yani mesela 3.günde yada 1 haftada bıraktığım çok oldu ama o 3 gün bile bende çok fayda etti,beni rahatlatıyordu ayrıca bir keresinde bendede kanama yapmıştı ve okuduğum kadarıyla yapabiliyormuş telaşlanmayın.

İlaçtan çok çok iyi... Bekarım, evet. D. kontrol hapı kullanıyorum bir de. Üstelik varisi tetikledi diye bir de onun için ilaca başladım. dkh'nı bıraksam mı, diye düşünüyorum; ama güvenemiyorum.

İnanarak içmeye inanıyorum; ama yine de bir gülme geliyor. Ne yapalım hep üzülecek değiliz ya :)

Cevap için teşekkür ederim.
Mr gibi görüntüleme yöntemlerinde kisti görmeme gibi bir durum söz konusu olamaz eğer çıkmadıysa onda bir şey demek ki yok sizde kist ki inşaAllah da yoktur. Hsg çekildiniz mi belki tüplerde sıkıntı vardır. Mesela benin açık olan tüpüm ameliyat sonrası tıkanmış.

İnşallah evlendiginizde bu sorunlarınız ortadan kalkmış olur çünkü hem.evli olup hem çocuk isteyince ve de olmayınca bunları denerken yada denemeden önce hiç gülme gelmiyor insana emin ol çok zor bi süreç ve durum Allah kimseyi dert verip dermansız bırakmasın işin ciddiyetini bunları yasadiginizda anlarsınız,, inşallah yasamazsiniz yanlış anlamayın beni Rabbim kimseyi evlat özlemyle sinamasin

Amin, siz de beni yanlış anlamayın, zaten sizin durumunuza hiç uzak değilim.

benim hikayem çok uzun o yüzden kısa keseyim.ben kendiliğimden hamile kalmıştım,16 haftalıkken erken doğum yaptım,yani suyum boşaldı.düşük sonrası 3 ay korunduktan sonra hamile kalamayınca hsg çekildi,doktorum temiz dedi,tüplerdede sorun yok dedi.ama üstüne 8 ay daha hamile kalamayınca başka doktora gittik,o doktor rahimde perde var dedi,tüplerde boğum boğum dedi,neden başka bir doktora daha gitmedik güvendik bilmiyorum ama laparoskopi ve histeroskopi yapalım dedi yaptırdık.ama ben yine hamile kalamadım,üstelik ameliyat sonrası adet kanım çok azaldı,ve sol tarafımda ilişki sırasında hep bir acı oluyor,sanki içeride bir yerde sivilce varda,çok afedersiniz eşim oraya değiyor gibi,tam 5 senedir bu durumu yaşıyorum.ilk zamanlar daha fenaydı,hep o sol tarafa bir anda kramp girerdi,belim çok ağrırdı,sol bacağım zonklardı,eşimle ilişkiye girerken ağladığım bile olurdu,bununda ne denli büyük bir psikoloji bozukluğu olduğunu düşünün.kendimimi düşüneyim,eşimimi bilemedim.neyse yine hamile kalamayınca bu sefer direkt tüp bebeğe gittik,2.kez hsg çekildim ve aynen sizin gibi ameliyat sonrası açık olan tüplerim kapanmış,tüp bebek denedik tuttu ama 1 aylıkken düştü,sonra başka yerde yine denedik o da tuttu düştü,eşimde morfoloji sıfır çıkıyor ama doktorlar önemsemiyor.neyse ben bu sol taraftaki ağrı için en son istanbulda Florance Nightingale hastanesinde mr çektirdim birşey çıkmadı,ama işin ilginci o sol taraftaki ağrım azalsada 5 senedir hala var.geçen sene tekrar tüp bebek yaptırdık,hep düşük yaptığım için bu sefer embriyoları amerikaya yolladık araştırılsın diye,embriyolar sağlıksız çıktı,bir sürü bilimsel birşey dediler,psikolojimi siz düşünün,ve transfer iptal edildi.
kusura bakmayın çok uzun yazdım ve bazı şeyleri atladım ama 3 tüp bebek denemem ve 3 hsg,1 histeroskopikopi laparoskopi ameliyatım var.şimdi yine tüp bebeğe başlıycaz ama bu ay başka sorunlar çıktı,strese falan girdim çok üzüldüm o yüzden bu ay erteledik,bu tüp bebek sürecinde o kadar çok yoruldumki anlatamam,şimdi burada 2 satır yazmak kadar kolay değildi yaşadıklarım.

Son düzenleme:
Careler caresi Togretmen Sizleri kırmadım inşallah ve sayfayı okuyan diğer arkadaşlarımı da... Kusuruma bakmayın, tabi ki endişeleriniz ve emekleriniz çok büyük. Yıllardır çocuk sahibi olmak için uğraşanlarınız var. Ben de kistlerimden dolayı beni yanlış anlamazsınız diye rahat konuştum, yoksa tahmin edersiniz ki sizi ne incitmek ne de yaşadıklarınızı hafif görmek niyetindeyim.

Yok canım Estağfurullah evet bu konu çok hassas ve ince bi konu inşallah en kisa zamanda yuzumuz güler bunu umutla bekliyoruz. Canım inşallah sende kistleriden kurtulursun sana tek tavsiyem kontrollerini aksatma evlenince de hemen bebek düşün derim

Çok üzüldüm Allahım yardimciniz olsun inşallah emin olunbu yaşadığınız herşey bi sınav tabi bizimde ole hep dua ederken Allahım bizi kaldıramayacağı mız yüklerle sınama derim gerçekten ole inşallah bu eder yapacağınız tüp bebek tutar ve hayırlı sağlıklı bi evladıniz olur sabırlı olun lutfen

Bende çikolata kistiyle ilgili bir konu açtım az önce, hoş beklediğim desteği bulamadım ama..
4 aylık evliyken tesadüf eseri öğrendim, 3 aydır ilaç kullanıyorum 1,5 cm geriledi ama nereye kadar ilaç kullanacağım bilmiyorum? Şuan 2.00 cm bu büyüklükte bir kistle hamile kalma ihtimalim ne kadar yüksek acaba?

kalabilirsin hamile tabi ki. benim biri 3 diğeri 3,5 cm di. ve doğum kontrol hapı sayesinde 1 sene içinde eridi ve hapı bıraktığım ay hamile kaldım çok şükür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…