Endometriosis (Çikolata kisti)

Banada ne catlatma ignesi ne rahim filmi hic birsey yapilmadi olece bekliyoruz bakalim ama burada en son yazilanlari okudukca cok umutlaniyorum hayirlisi bakalim

Öncelikle geçmiş olsun. Ben çocuk meselesine doğrudan bir şey diyemem, henüz bekarım. Ancak ameliyat konusu bana mantıklı gelmedi. O boyutla bir kistle çocuk istemiyorsan ameliyat olmalısın bakışı saçma. Ben 31 yaşındayım, kistim 7-8 cm. Ameliyat olacak olsam ben olurum, ufukta evlilik bile yok. Bana da doktor doğum kontrol hapı verdi, tahminim bunu evililiğe kadar sürdüreceği... Ameliyatta yumurtalık rezervinin düşme ihtimali var. Benim bildiğim evliysen ve çocuk denemelerin başarısızsa ameliyat oluyorsun ki kistin engel ise, çocuk sahibi olabilesin.
Madem ki yeni evlisin ve borcun da var. Bence bunlara takılma, soğan kürü falan da uygula, belki birkaç aya kaybolur, gider. Hem 1 doktora göründüysen bir de başkasına git, belki de kistin yoktur :)
Ayrıca ben tamemen sana hak veriyorum, borç harç içinde çocuk da düşünmüyorsan o çocuğu dünyaya getirmek bencilce.
Diğer açıdan da unutma ki bu hastalık ömür boyu bizimle ve ameliyattan sonra birkaç ay içinde aynı boyutta bir kisti hemen görebilirsin. Rahatla ve evliliğinin tadını çıkar. Çocuk konusunu çok ileri bir tarihe atma; ama hazır olmanız da önemli.
Kendimi bu yüzden örnek verdim. Ne yapabilirim ki yani...

Çok teşekkür ederim. Aynen öyle düşünüyorum, istemek mesele değil, kuru kuru sevgi nereye kadar yetebilir ki? Veya neden hem kendime hemde ona sıkıntı çektireyim ki? Şahsen bunu bencillik olarak görüyorum. Bu 2.doktorum, ilk doktordan hemen sonra bu doktora gittim. İkisi de tıpa tıp aynı şeyi söyledi. İlk doktorum çalıştığı hastaneden ayrılmış ulaşamadım bir daha kendisine, maalesef ki çikolata kistim var anlayacağın, benim de mantığımın almadığı konu bu, bekar olana evlenene kadar doğum kontrol hapı veriliyor bana doktor ya ameliyat ya çocuk diyor. İlacı bile tekrar zor yazdırdım o derece sanırım olmama ihtimaline karşın nasılsa evli eninde sonunda çocuk yapmak isteyeceksin mantığıyla bir an önce yap diyor. Henüz 26 yaşındayım ve 1-2 sene düşünmüyorum..

merhaba benımde her ıkı yumurtalıkarımda 5,5 6 cm cıkolata kıstı var 24 yasındaym ve 15 aylık evlıyım cocugum olmuyo bana amelıyat dıyen doktorumda var ama dırek tüp bebek için çağıranda var kafam karıştı ne yapmalıym sence dırek tup bebkte tutma ıhtımalı dusukmu

tüp bebek tutmazsa ameliyat olabilirsin. ama ameliyat olduktan sonra ameliyatı geri alma şansın yok. bence tüp bebek deneyin keşke bana ameliyattan önce sorsalardı
maalesef bekardım sadece amliyat dendi başka çare yok dendi
rabbim bilir iyisini yaşatsın inşallah hepimize. geçmiş olsun.

canım bence hsg cektirip bi tüplerine baktır eger yaptırmadıysan. rezervlerin nasıl bu arada?ameliyat rezerv düşürüyor bence tüp bebek denemelisin.
bnde senin gibi 15 aylık evliyim ama ben daha yani denemeye başlaycağım olmazsa tüp bebek denemeyi düşünüyorum ameliyatı önermiyo benim gittiğim doktorlar

Hsg cektirmedim ama yumurtalik rezervim yüksek esimdede bi sorun yok bende kararsz kaldm bugün de doktora gidicem bakalm ne dicekler tüp bebek merkzne

Geçmiş olsun inşallah cnm ya Allah büyüktür ben de doktorla gorusucem bugn dua edin bnada

hepiniz dualarımdasınız. bir an önce iyileşelim inşallah.
sağlıklı hayırlı bebişlerimiz olsun, rabbim izin verirse herşey olur. hepimiz olumlu düşünelim olur mu?

Hsg cektirmedim ama yumurtalik rezervim yüksek esimdede bi sorun yok bende kararsz kaldm bugün de doktora gidicem bakalm ne dicekler tüp bebek merkzne
doktor bana 6 ay dene ondan sonra hsg demişti belki senden ister denemişsin sanırım sen.hayrılısı olsun hepimiz için inşallah olumlu şeyler duyarsın bugün

doktor bana 6 ay dene ondan sonra hsg demişti belki senden ister denemişsin sanırım sen.hayrılısı olsun hepimiz için inşallah olumlu şeyler duyarsın bugün
Valla bugn karar verdim bende tüp bebek tedavisi ne başlıyorum çarşamba günü iğne vurulucam hayrlsi olsn inşallah tutar bebeğim olur seninde hic gerek kalmaz inş ama benim kistler iki taraftdada olduğu icn ve yapisiklik olduğu için direk tüp bebeğe basliyorm aşılama bile onermedi

aşılama mı tüp bebek mi? ne fark var yani ben aşılama tutan görmedim hiç.

Nerde yaptırıyorsun tüp bebeği arkadaşım? Birde ne Kadar'a Yapılıyor?

Nerde yaptırıyorsun tüp bebeği arkadaşım? Birde ne Kadar'a Yapılıyor?
Ben bursada oturuyorum uludağ Üniversitesinde yaptrcam ordada uzman doktor ilgilenicek eğer tutmazsa.ki inş tutar. En son çare özelde yaptrcam tam ücreti bilmiyorum yarn sorucam ama sigorta karşılıyor çoğu ilaclari

O konu hakkinda tam bi bilgim yok. Dr um bana ameliyat demisti. Amiyattan sonra normal olmazda tupe geceriz diye anlasmistik. Ben ameliyat oldum. Dedigim gibi dr un iyi olmasi cok onemliymis. Yumurtaligi en az hasarla kurtarmak icin.
Ama senin yasin cok genc belki o yuzden ameliyattan once tup bebek diyolardir. Ayrica burada hep bahsediyolar sogan suyundan ben onu icmistim ve civan percemi de ictim. Onlarla ilgisi var mi bilmiyorum duzenli ictigim ay hamile kaldigimi ogrendim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…