Endometriosis (Çikolata kisti)

Kızlar bugün renkli ultrason çekindim. Rahim arkasına yerleşmiş benim kistim. Tek yumurta kist var. Diğeri temiz. Yapışıklık yok dedi. Inşallah ameliyat falan demez yaaa. Çok korkuyorum

İnan bilmiyirum canim bekli sadece fsh testine bakarak dememistir baska testlerde vardi cunku fsh dusuk guzel kisrlikta yok kendini stresten uzak tut kafani hepbebege verme dedi dort ay sonra tekrar cagirdi
Anladım, hayırlısı inş tez zamanda kavuşursunuz. Allah sabır versin. Benden amh istemişti, ben yaptırmadım.

Arkadaşlar merhaba, konu hakkında çok yazılmış, yazanlardan biri de bendim. Biri laparoskopik biri de açık olmak üzere iki kez endometriosis'ten ameliyat oldum. O zaman bekardım ve şimdi evlenip Bursa'ya taşındım. Malesef ki iki gün önce doğum günümde öğrendiğime göre kistlerim tekrarlamış; 4 tane, 3,5 cm hepsi hemen hemen. Çok moralim bozuldu. Ameliyattan sonra 3 ay Lucrin denen menopoz iğnesini kullanmıştım. Sonrasında doktor Visane'a başla demesine rağmen sadece bir adet dönemimde erteledim hapı, doğum kontrol etkisi var diye. Ve o dört günlük regl dönemimde ne yazık ki hortlamışlar yine. Doktor söylediğinde artık dayanamadım ağlamaya başladım çocuk gibi. Çünkü çok zor dönemler geçirdim ve hepsi gözümün önüne geldi, aynı şeyleri yaşamaktan korktum. Elbette yine de çok şükür diyorum fakat sizler de bunu çektiğiniz için beni anlayabileceğinizi düşünüyorum.
Sizden ricam, Bursa'ya yeni taşındığım için doktorumu değiştirmek durumundayım ve burada güvenebileceğim ( ssk veya özel fark etmez ) bir jinekolog arayışındayım. ( çok pahalı olmamak kaydıyla :KK43: ) Lütfen yardım edin, bir an önce kontrollerime ve tedavime başlamalıyım. :KK43:
benim de kafam karıştı kızlar.
o yüzden buraya geldim size yazım.
devletteki doktorum 3 4 ay olmassa bir yola koyalım dedi
özeldeki doktor 1 yıl gececek bekleyeceksin diyo.
başka özele gittim hemen tüp bebek yapalım diyor
üniv hastanesine gittim tedavisiz çocuk olmaz diyor
başka bir özele gittim tek yumurtanla turp gibisin kendine güven diyor
ne yapmalıyım ne etmeliyim şaşkınım

tek istediğim sağlıklı ve hayırlı bir evlat.
herşeyin hayırlısını rabbim bilir.

kızlar bilenler cvplarsa sevınırım. çikolata kistleri vajinal ultrasonla görülüyor mu. yada ayrıntılı ultrasonla.

Evet canım görünüyor. Vajinal ultrasonla Dr anlıyor. Renkli ultrason ile de daha Ayrıntılı görünüyor

sağol cnm.. benım 2 yıldır duzensız aralıklarla sol tarafımda agrılarım oluyor. sol kasıktan yukarı dogru. nedenı bır turlu ortaya cıkmıyor. bende çıkolata kıstınden suphe edıyordum ama bu kadar doktora gıtmeye cıkardı heralde.

sağol cnm.. benım 2 yıldır duzensız aralıklarla sol tarafımda agrılarım oluyor. sol kasıktan yukarı dogru. nedenı bır turlu ortaya cıkmıyor. bende çıkolata kıstınden suphe edıyordum ama bu kadar doktora gıtmeye cıkardı heralde.
Tabiki çıkardı canım. Kist yok demekki. Sıkma canını

Kızlar rahim filmini Fulya'da çektiren varmı? Bana Dr Orayı önerdi ama fazla giden yok sanırım oraya

rahim filmi çektirenler nasıl oluyor bizi de aydınlatın. nerede yaptırıyorsunuz falan acı var mı yok mu?

Ben de çok desmemek tarafindayim, ancak henüz doktor bulamadığım için tedbiri elden birakmamaya çalışıyorum. Bu kez de hem buraya sık giriyorum hem de sık sık düşünüyorum. :) Bu arada ben de bekarım. Aslında bizim de durumumuz belli: Bir an önce çocuk sahibi olmak! Bunu düşünüp irdeleyerek gerek yok. Ancak hayat hiç kolay değil ve dünyaya bir canlı getirmek şu an için mümkün olmayabilir.
Seneler önce banada dediler çocuk yap diye. Ama bekardım yani mümkün değildi. Aşırı Ağrılı adet okuyordum ve dkh kullanmamı söyledi Dr. Dkh ile adetlerin ağrısız geçiyordu, çok rahattım. Evlenincede eşim hemen çocuk istemedi, ben devam ettim içmeye. Hemen hemen 5 sene içtim dkh. Şimdi artık bebek istiyoruz. Dkh yi bırakalı 9 ay oldu. Ilk bıraktığımda gittiğimde Dr kist yok dedi. 9 ay sonra bebek olmayınca tekrar gittim, kist var dedi. Çikolata kisti. Rahim filmi istedi. Bakacak tüplerde yıkanma varmı diye. Lapatoskopi yada ameliyat diyecek diye çok korkuyorum kisti aldırmak da çare değilki , pek çok arkadaşın tekrarlamış aldırdıktan sonra.

X