Endometriosis (Çikolata kisti)

Devletteki doktor az yumurtan kalmış dedi özeldeki çok net bir şey söylemedi de dediki var yumurtan kesin bilgileri hsg ve tahlilden sonra veririm. Bir de doğum kontrol hapı verdi ama ben içemedim 3 gündür varis var tehlikeli olur diye korkuyorum bir taraftan da kistler büyür diye korkuyorum anlayacağın çıkmazdayım. Rabbim feraha çıkarsın tez vakitte inşallah. Âmiiiiiiinnnnn
Amin insallah canim ya

Ben de bilmiyorum ki kaç cm tüp bebekçilere göre 5 ve 6cm olmak üzere iki tane kadın doğum jinekoloji doktorlarına göre 5 cm olanın içi boş basit kist çikolata olan 3 cm yakın. 2 tüp bebek uzmanı 2 de jinekologa muayene oldum bir gün aralıkla. Hangisi doğru söylüyor anlamadım ben de.

Herkes başka bir şey söylüyor bende de öyle oldu. Sonuçta alet aynı değil mi? Kahve falı gibi herkes farklı yorumluyor. En iyi ultrason neyse toplanıp alalım net sonucu öğrenelim ya.

Bu nedir ya nasil .birsey bu kime inanip guvenecez biz simdi neye inanacam sasirdim valla sinirlerim yipraniyo artik anne olmak istiyoruz ya basite mi aliyorlar bu durumu gercekten anlamiyorum ayni seyi bende yasiyorum her kafadan ayri bi ses cikiyo ve bizim tek derdimiz anne olmak o kadar ya deneme yanilma tahtasi olduk inanki

Sizler anne olmak istiyorsunuz, beni de inanın bekarım diye sallamıyorlar. Bir de şunu merak ediyorum. Doktora gidince bazısı soruyor: Bekar mısın? Evet, diyorum. Bu kez de bakire misin, diyor. Alttan bakacağım ona göre diyor. Alttan bakınca daha mı iyi görecek anlamıyorum. En iyi ultrasonla görülmez mi bu? Bazıları makattan da muayene olduğunu yazmış. Sonuçta ultrason mekanik ve bir ölçü veriyor. Elle muayeneye kist için anlam veremedim. Ayrıca bu tip bir soruyla karşılaşmak da hoşuma gitmiyor.

Sizler anne olmak istiyorsunuz, beni de inanın bekarım diye sallamıyorlar. Bir de şunu merak ediyorum. Doktora gidince bazısı soruyor: Bekar mısın? Evet, diyorum. Bu kez de bakire misin, diyor. Alttan bakacağım ona göre diyor. Alttan bakınca daha mı iyi görecek anlamıyorum. En iyi ultrasonla görülmez mi bu? Bazıları makattan da muayene olduğunu yazmış. Sonuçta ultrason mekanik ve bir ölçü veriyor. Elle muayeneye kist için anlam veremedim. Ayrıca bu tip bir soruyla karşılaşmak da hoşuma gitmiyor.
Alttan muayenede aleti yumurtaya kadar soktukları için daha net gösteriyor sanırım. Bekara alttan bakmıyorlar evet. Senin de bizim de işimiz zor Allah-u teâlâ yardımcımız olsun inşallah. Âmiiiiiiinnnnn

Bende rahatsizligimi bekarken ogrenmistim ve daha 17 yasimdaydim hep utrasyonla muayene oldum.mecbur alttan yapamiyorlardi ama evlenince direk alttan utrasyon yapiyolar ve doktorlara gore o daha iyimis ve daha net goruyorlar

Haklısın arkadaşım. Drların dediğine göre alttan daha net görünüyormuş. Bekarlara alttan bakmıyorlar ama evliysen adetliyken bile alttan muayene ediyorlar. Kadın olmak çok zor

Arkadaşlar merhaba. Bendede çikolata kisti var. Bekarlıktan beri. 5 sene dkh kullandım. Çocuk isteyince bıraktım, doktor kist göremedim dedi. Üzerinden 9 ay geçti tekrar Dr a gittim ve kistin var dedi. Çikolata kistine benziyor dedi. Sanırım yeniden oluştu. Hsg istedi. Tüpleri tıkamışmı diye bakacakmış. Benim sorum şu kızlar: nasıl bir tedavi Süreci izlemek lazım kesin sonuca ulaşmak için? Çikolata kisti tüpleri tıkamadıysa bu kistle hamile kalınmaz mı? Tüpleri tıkadıysa direk tüp bebek mi yapsak? Bir de çocuk olunca bu kistler yok oluyormu yoksa yine mi uğraşıcaz?

X