Endometriosis (Çikolata kisti)

GuZEL ARKADASLARİM SİZE Bİ HABERİM VAR... KİST AMELİYATİMDAN SONRA VE TAM TAMİNA 3 AY SONRA YANİ BUGUN HAMİLE OLDİGUMU OGRENDİM... TUP BEBEK SURECİMİZ SİKİNTİLİ GECMİSTİ VE COK KORKUYİRdUM AMA SUKUR... BU ARKADASLARİM.İCİN DE DUALARİMA DEVAM EDECEGİM... SİZ DE BEBEGİM YA DA BEBEKLERİM İCİN DUA EDİN SAGLİKLİ OLAARAK DUNYAYA GELSİNLER HAYİRLİ EVLAT OLSUNLAR...

inşallah sağlıkla.. sağlıklı hayırlı evlatlar versin rabbim..
tüp bebekle mi oldu?
nasıldı nerede yaptırdınız?denemelerden ne kadar sonra tüp bebek yapıldı
beni aydınlatır mısınız

Cok gecmis olsun arkadasim canimin acimamasina sevindim ama tabi sonuca uzuldum insallah hayirlisi olur ne olacak.peki simdi ne yapilacak ameliyatta acilan tup nasil kapanmis simdi nasil acilacak
Şuan hiçbir şey belli değil bazı tahlil sonuçlarını bekliyorum alınca doktora gideceğim. İşin tuhafı ameliyatta tüp açma işlemi yapılmadı doktor baktığını ve açık olduğunu söyledi yani bi sorun yoktu. İnternetten araştırdım biraz da ameliyat sonrası dikiş yüzünden ve endometriozis yüzünden oluyormuş tıkanma. Sanırım en büyük hatayı ameliyat olmakla yaptım oysa ki ne dayanılmayacak ağrım vardı ne de adet dışı kanamam sadece kistler çok büyümüştü (10cm ve 6cm) o yüzden ameliyat dediler ben de inandım, güvendim oldum ama anlıyorum ki yanlış yapmışım. Süreç zor hem de çok zor Rabbim yardımcımız olsun. Âmiiiiiiinnnnn

Şuan hiçbir şey belli değil bazı tahlil sonuçlarını bekliyorum alınca doktora gideceğim. İşin tuhafı ameliyatta tüp açma işlemi yapılmadı doktor baktığını ve açık olduğunu söyledi yani bi sorun yoktu. İnternetten araştırdım biraz da ameliyat sonrası dikiş yüzünden ve endometriozis yüzünden oluyormuş tıkanma. Sanırım en büyük hatayı ameliyat olmakla yaptım oysa ki ne dayanılmayacak ağrım vardı ne de adet dışı kanamam sadece kistler çok büyümüştü (10cm ve 6cm) o yüzden ameliyat dediler ben de inandım, güvendim oldum ama anlıyorum ki yanlış yapmışım. Süreç zor hem de çok zor Rabbim yardımcımız olsun. Âmiiiiiiinnnnn
Evet keske bende ameliyat olmasaydim kistim patladigi halde tuplerime bakilmadi halada bakilmiyor bende cok yoruldum zaten artik biktim.bununla ugrasmaktan insallah seninde yuzun guler biran once kurtulursun hayirli haberler alirsin

Aksama kadar evde kendimi dinlemekten surekli hamilelik bilgileri okumaktan her ay adeti beklemekten bide bu illetle ugrasmaktan hamile kalamamaktan cok yoruldum biktim etrafimda hamile insan gormek istemiyorum yoruldum artik ya

Aksama kadar evde kendimi dinlemekten surekli hamilelik bilgileri okumaktan her ay adeti beklemekten bide bu illetle ugrasmaktan hamile kalamamaktan cok yoruldum biktim etrafimda hamile insan gormek istemiyorum yoruldum artik ya
Ben de aynı durumdayım. Nerde oturuyorsun?

Evet keske bende ameliyat olmasaydim kistim patladigi halde tuplerime bakilmadi halada bakilmiyor bende cok yoruldum zaten artik biktim.bununla ugrasmaktan insallah seninde yuzun guler biran once kurtulursun hayirli haberler alirsin
Âmiiiiiiinnnnn. Kendimi teselli ediyorum olacağı vardı oldu diye, hep dua ediyorum Allah-u teâlâ beterinden korusun diye. Rabbim tez vakitte gidersin sıkıntılarımızı Âmiiiiiiinnnnn.

Âmiiiiiiinnnnn. Kendimi teselli ediyorum olacağı vardı oldu diye, hep dua ediyorum Allah-u teâlâ beterinden korusun diye. Rabbim tez vakitte gidersin sıkıntılarımızı Âmiiiiiiinnnnn.
Bende isyan etmemek icin kendimi zor tuttuyorum ama bu ayda hamile kalamadim daha on gun var adetime ama olmadigini biliyorum

Kimseye icimi dokup birsey diyemiyorum esimi cok seviyorum onu uzmek istemiyorum esimin ailesi cok iyi ama ben bebekten bahsedince kayinvaliden uzulme kizim daha erken olur diyo eltimin bebegi var severken icim diyo uyurken bile bas ucuna gidip agliyorum gercenten cikmaza girdim bu hastalik yuzunden hepimiz ugrasiyoruz ama ne diyelim halimize sukur hersey Alkahtan

Aynı şehirde olsak görüşür tanışır destek olurduk birbirimize. Bu arada senin yaşın daha çok genç bence hiç üzülme olur inşallah. Ben 31 yaşımdayım durumum daha kritik yani. :*(
Keske olsaydik ayni doktora gider gorusurduk evet yasim genc. 26 yasimdayim 17 yasimdan beri bu hastalikla ugrasiyorum insallah sizin yuzunuz bence once guler gercekten insallah benden once kavusursunuz yavrunuza

Keske olsaydik ayni doktora gider gorusurduk evet yasim genc. 26 yasimdayim 17 yasimdan beri bu hastalikla ugrasiyorum insallah sizin yuzunuz bence once guler gercekten insallah benden once kavusursunuz yavrunuza
Rabbimin ihsanı bol aynı anda sana da verir bana da verir inşallah yeter ki O'na layık kul olalım. Bu bir imtihan öyle düşün Allah-u teâlâ kazanmayı nasip etsin inşallah.

Rabbimin ihsanı bol aynı anda sana da verir bana da verir inşallah yeter ki O'na layık kul olalım. Bu bir imtihan öyle düşün Allah-u teâlâ kazanmayı nasip etsin inşallah.
Amin insallah Allahim isyandan korusun rabbim imtihanini hayirli ile gecirmeyi nasip etsin dualrimizi kabul etsin insallah

Arkadaşlar merhaba, konu hakkında çok yazılmış, yazanlardan biri de bendim. Biri laparoskopik biri de açık olmak üzere iki kez endometriosis'ten ameliyat oldum. O zaman bekardım ve şimdi evlenip Bursa'ya taşındım. Malesef ki iki gün önce doğum günümde öğrendiğime göre kistlerim tekrarlamış; 4 tane, 3,5 cm hepsi hemen hemen. Çok moralim bozuldu. Ameliyattan sonra 3 ay Lucrin denen menopoz iğnesini kullanmıştım. Sonrasında doktor Visane'a başla demesine rağmen sadece bir adet dönemimde erteledim hapı, doğum kontrol etkisi var diye. Ve o dört günlük regl dönemimde ne yazık ki hortlamışlar yine. Doktor söylediğinde artık dayanamadım ağlamaya başladım çocuk gibi. Çünkü çok zor dönemler geçirdim ve hepsi gözümün önüne geldi, aynı şeyleri yaşamaktan korktum. Elbette yine de çok şükür diyorum fakat sizler de bunu çektiğiniz için beni anlayabileceğinizi düşünüyorum.
Sizden ricam, Bursa'ya yeni taşındığım için doktorumu değiştirmek durumundayım ve burada güvenebileceğim ( ssk veya özel fark etmez ) bir jinekolog arayışındayım. ( çok pahalı olmamak kaydıyla :KK43: ) Lütfen yardım edin, bir an önce kontrollerime ve tedavime başlamalıyım. :KK43:

Bursada Osman Develioğlu var.Kendi özel muayanesinde bakıyor.fiyatı tam hatırlamıyorum ama 300 lira gibi bişeydi.Ama tam bir profesyonel kesinlikle tavsiye ederim.

Kimseye icimi dokup birsey diyemiyorum esimi cok seviyorum onu uzmek istemiyorum esimin ailesi cok iyi ama ben bebekten bahsedince kayinvaliden uzulme kizim daha erken olur diyo eltimin bebegi var severken icim diyo uyurken bile bas ucuna gidip agliyorum gercenten cikmaza girdim bu hastalik yuzunden hepimiz ugrasiyoruz ama ne diyelim halimize sukur hersey Alkahtan
Esinin ailesinin sana karşı bu konuda anlayışlı olmasi cok güzel.uzulme aglama inan bana vardır bir vakti zamanı.inan senin icinde cok dua ediyorum. Biraz sakin ol rahat ol. Insallah hayallerin, isteklerin ve dualarin bir an once gerçek olur.

GuZEL ARKADASLARİM SİZE Bİ HABERİM VAR... KİST AMELİYATİMDAN SONRA VE TAM TAMİNA 3 AY SONRA YANİ BUGUN HAMİLE OLDİGUMU OGRENDİM... TUP BEBEK SURECİMİZ SİKİNTİLİ GECMİSTİ VE COK KORKUYİRdUM AMA SUKUR... BU ARKADASLARİM.İCİN DE DUALARİMA DEVAM EDECEGİM... SİZ DE BEBEGİM YA DA BEBEKLERİM İCİN DUA EDİN SAGLİKLİ OLAARAK DUNYAYA GELSİNLER HAYİRLİ EVLAT OLSUNLAR...
İnşaallah hayırlısıyla doğar yada doğarlar,sizin adınıza çok sevindim.Kusura bakmayın pat diye yazdım ama son mesajlarda arkadaşların alıntılarında gördüm mesajınızı ve tebrik etmek istedim.Sevgiyle,umutla kalın,dualarımda sizde olacaksınız...

İnşaallah hayırlısıyla doğar yada doğarlar,sizin adınıza çok sevindim.Kusura bakmayın pat diye yazdım ama son mesajlarda arkadaşların alıntılarında gördüm mesajınızı ve tebrik etmek istedim.Sevgiyle,umutla kalın,dualarımda sizde olacaksınız...
Hepinize ayri ayri tesekkue ediyorum guzel arkaaslarim. İnsallah tez zamnada bebeimize kavusuruz saglikli ve sihhatli olarak. Ayrica sakin pes etmyin ben agrili bi 9 ay gecirdim. Cok sikintili oldu ama insallah sonu guzel olur hepjmizin yuzu gulee

Esinin ailesinin sana karşı bu konuda anlayışlı olmasi cok güzel.uzulme aglama inan bana vardır bir vakti zamanı.inan senin icinde cok dua ediyorum. Biraz sakin ol rahat ol. Insallah hayallerin, isteklerin ve dualarin bir an once gerçek olur.
Allah razi olsun arkadasim cok sagol sen.nasilsin

Ameliyat olali uc ay olacak.kontrole gittim hersey yolunda dedi doktorum.kist falan yokmuş. Iki aydır adet olacakmiyim olmayacakmiyim diye bekliyorum.bu ikinci ayım.bes gun sonra adet günüm yine bekliyorum.ama biliyorumki yine adet göreceğim :KK43:
Hsyitlisi ne ise o olsun insallah adet olmazsin veeee bebis gelir insaslllah

X