Endometriosis (Çikolata kisti)

Ameliyat yapan doktor da şaşırdı oluşmasına. Nasip işte elden bir şeygelmiyor gelmiyor. Rabbim beterinden korusun inşallah. Tez vakitte gönül meyvesini bize de taddirsin. Âmiiiiiiinnnnn
Sen de son.durum nedir?
Bende en son gecen hafta gittim canim kontrole ama bu sefer doktorumu degistirdim daha yeni evli oldugum icin hersey iyi bi dort ay kadar deneyin dedi kistim tekrarlamisti ama yokmus ole dedi iyice kafam karisti ya bende bekliyorum ole bi dort ay daha gecsin bakalim nasip insallah her ay yeniden umutlanmaya devam edecem canim

Hala bu sekilde olan saglik kuruluslari vvar mi gercekten cok sasirdim ya siz nerede yasiyorsunuz acaba hangi hast bu siz her denilene kulak asmayin lutfen bazi doktorlar gercekten gamsiz ve dikkatsiz umarim tez vakitte gonlunuze gore olur hersey

Var maalesef 0_0 İzmir'de yaşıyorum. Hastane de Katip Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, eski adıyla Yeşilyurt Hastanesi. Annem 32 yıl önce beni burada doğurmuş, hem de doğuma dair kötü hatıralara sahip olarak... 32 yıl sonra yeniden gittik, bina değişmiş; ama insanlar aynı, kafalar aynı. Adını araştırma hastanesi koyunca daha iyi hizmet verildiği anlamına gelmiyor.

Bende en son gecen hafta gittim canim kontrole ama bu sefer doktorumu degistirdim daha yeni evli oldugum icin hersey iyi bi dort ay kadar deneyin dedi kistim tekrarlamisti ama yokmus ole dedi iyice kafam karisti ya bende bekliyorum ole bi dort ay daha gecsin bakalim nasip insallah her ay yeniden umutlanmaya devam edecem canim
Hadi inşallah canım güzel haberlerini okuruz. Herhangi bir ilaç kullandın mı nasıl yok oldu kist?

merhaba arkadaşlar
bende 5 aydır korunmuyorum ama olmadı.
doktorum sadece hormon testi falan yaptı kandan.
başka bir şeye gerek yok diyor.
1 yıl geçmeden tüp bebek olmaz diyor sizce ne yapayım doktoru değiştireyim mi
çikolota kistimi aldıralı 2 yıl oldu.

Ge
merhaba arkadaşlar
Geçmiş olsun. Kisti aldirdiktan sonra tekrar etmedide mi hiç, vajinal muayene oluyor musunuz?

Var maalesef 0_0 İzmir'de yaşıyorum. Hastane de Katip Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, eski adıyla Yeşilyurt Hastanesi. Annem 32 yıl önce beni burada doğurmuş, hem de doğuma dair kötü hatıralara sahip olarak... 32 yıl sonra yeniden gittik, bina değişmiş; ama insanlar aynı, kafalar aynı. Adını araştırma hastanesi koyunca daha iyi hizmet verildiği anlamına gelmiyor.
Dogru diyorsun canim ya Rabbim kimseyi hastahane koselerine dusurmesin ya cok aci gercekten

Dün lekeleme gibiydi bugün başkabir bir doktora daha muayene oldum bu sefer daha çok oldu pedi doldurdu, adet mi oluyorum acaba diyorum daha 12 gün var ama günüme nedir anlamadım.
Muayene esnasinda mi geliyo yoksa daha sonra mi geliyo kistin den dolayi olabilir belki canim benimde oluyordu cunku kanamalarim ilk kistim ole meydana cikmisti

merhaba arkadaşlar
Suan seninle ayni durumdayiz bana bekleyin dort ay daha deneyin dedi bakalim ne olacak bence degirtirme cunku her doktor ayni seyi diyo bir yil gecmeden hic birsey yapmiyorlar ben de alti aylik evliyim hic korunmadik ve doktor dort ay daha devam dedi

Muayene esnasinda mi geliyo yoksa daha sonra mi geliyo kistin den dolayi olabilir belki canim benimde oluyordu cunku kanamalarim ilk kistim ole meydana cikmisti
İlk kez başıma geldi muayene sonrası oldu doktora sordum normal dedi belki de adet kanıdır dedi bunu bekleyip göreceğiz dedi. Rabbim tez vakitte hepimize şifa versin inşallah Âmiiiiiiinnnnn

Açık ameliyat oldum sonunda 11cm di ultrasonda daha büyük bi kist çıkmış. Bağırsagıma sidik kesesıne yumurtalığımada yapışmış . Lucrin depot adında bi iğne verdiler 6ay da bir göbekten yapıcaklarmış geçici memepoza sokup bir daha oluşmasını engelleyeceklermiş... Benim gibi iğne ile tedavi gören var mı?

Suan seninle ayni durumdayiz bana bekleyin dort ay daha deneyin dedi bakalim ne olacak bence degirtirme cunku her doktor ayni seyi diyo bir yil gecmeden hic birsey yapmiyorlar ben de alti aylik evliyim hic korunmadik ve doktor dort ay daha devam dedi

Bilmiyorum ki.
her ay yıkılıyorum çok zor değil mi?
benim tek yumurtam var çikolata kistimle alındı diğeri.

Bilmiyorum ki.
tabiki cok zor benimde sol tarafimin yarisini aldilar kistim patlamisti bir dusuk yaptim ama yine bekleyecez kac doktora gittim tedavi icin bir sene denemeniz gerek dediler insallah sabirlarimizin sonu selamet olur

tabiki cok zor benimde sol tarafimin yarisini aldilar kistim patlamisti bir dusuk yaptim ama yine bekleyecez kac doktora gittim tedavi icin bir sene denemeniz gerek dediler insallah sabirlarimizin sonu selamet olur

senin 4 ayın mı kaldı benim daha 7 ay var o zaman
yarısını nasıl aldılar canım? anlayamadım

Ge

Geçmiş olsun. Kisti aldirdiktan sonra tekrar etmedide mi hiç, vajinal muayene oluyor musunuz?

kistle beraber tamamen alındı. diğeri de dıştan temizlendi tekrarlamadı ama onda da kist var fakat ellenmiyor
sadece olumlu düşün bebeğe odaklan dedi doktor kisti düşünme dedi
aslında 1 doktor kist var diyor diğeri yumurtlama kisti o faydalı bişi diyor
son doktorum bişi görmedim dedi
vajinal muayene hiç olmadım olamadım
korktum hep sadece alttan ultrason yaptırabildim
muayene zor mu?

Açık ameliyat oldum sonunda 11cm di ultrasonda daha büyük bi kist çıkmış. Bağırsagıma sidik kesesıne yumurtalığımada yapışmış . Lucrin depot adında bi iğne verdiler 6ay da bir göbekten yapıcaklarmış geçici memepoza sokup bir daha oluşmasını engelleyeceklermiş... Benim gibi iğne ile tedavi gören var mı?

geçmiş olsun. sadece kist mi alındı?

Bilmiyorum ki.
senin 4 ayın mı kaldı benim daha 7 ay var o zaman
yarısını nasıl aldılar canım? anlayamadım
Kist patladiginda yumurtaligin yarisina zarar vermis canim o yuzden yarisini aldilar ama cok sukur daha kotu durumda olanlarda var biz duamizi eksik etmeyelim insallah hepimizin elbet yuzu guler

X