Endometriosis (Çikolata kisti)

tabiki cok zor benimde sol tarafimin yarisini aldilar kistim patlamisti bir dusuk yaptim ama yine bekleyecez kac doktora gittim tedavi icin bir sene denemeniz gerek dediler insallah sabirlarimizin sonu selamet olur
Ben de bir sene olmadan tedaviye basladim doktordan doktora değişiyor bekledikce kist büyüyor ve yumurtalara zarar veriyor bizzat yasadim bkm de sağ tipumu aldilar

kistle beraber tamamen alındı. diğeri de dıştan temizlendi tekrarlamadı ama onda da kist var fakat ellenmiyor
sadece olumlu düşün bebeğe odaklan dedi doktor kisti düşünme dedi
aslında 1 doktor kist var diyor diğeri yumurtlama kisti o faydalı bişi diyor
son doktorum bişi görmedim dedi
vajinal muayene hiç olmadım olamadım
korktum hep sadece alttan ultrason yaptırabildim
muayene zor mu?
Zor değil benim de sağ tüpünü aldilar muayene konusindakorkma bunlar normal şeyler keşfini kasmazsan agrili da olmuyor yeter ki kistten kurtulalum agrilara da razi değil miyiz?

Dun akinti dediğin adet olabilir diye soracaktim benimde erken olmuştu olabiliyor arada
Evet ilk başta kanama sandım ama sonra aynı adet gibi oldu. Ameliyattan sonra ilk ay normal günümde oldum onun için bunu adet olarak düşünmedim çünkü tam 12 gün vardı adetime.

Atkadasim bak bu sureci hep beraber yasuyoruz yani tekerrür ediyor bugün ikiz bebeklerim transfer edildi simdi bol.bol yatip bekleme asamasindayim. Ayrıca en iyi doktorun ameliyatimi yaptigini sis de biliyorsunuz ama Kistin olduğu tarafta yumurtalar olusmadi ve hep geriden geldiler. Oluşan embriyolar çok gelişimi iyi değil. Doktorum enndometriozis hastalari n da genelde bu durumla karsilasiyiruz duyir
Tup bebek surecin nasil gidiyor canim yatiyor musun surekli sonucu ne zaman cikacak

Tup bebek surecin nasil gidiyor canim yatiyor musun surekli sonucu ne zaman cikacak
Evet yatiyorum bu aralar karnimin içinde kasiklarim sagli sollu agriyor. Evet rapor aldim yatiyorum sürekli zaten ayakta çok fazla kaldigimda kendimi vicdanen kotu hissediyorum :)) inşallah sonuç 14 kasimda güzel haberleri iletmek istiyorum size. 5 embriyo da dondurduk merak ediyorum sonucu ne olacak inşallah akliniza geldikçe dualriniza beni de katin.

Evet yatiyorum bu aralar karnimin içinde kasiklarim sagli sollu agriyor. Evet rapor aldim yatiyorum sürekli zaten ayakta çok fazla kaldigimda kendimi vicdanen kotu hissediyorum :)) inşallah sonuç 14 kasimda güzel haberleri iletmek istiyorum size. 5 embriyo da dondurduk merak ediyorum sonucu ne olacak inşallah akliniza geldikçe dualriniza beni de katin.
İnşallah sonucu pozitif olur. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun ve tez vakitte hayırlı sağlıklı bebek sahibi olalım inşallah. Âmiiiiiiinnnnn

İnşallah sonucu pozitif olur. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun ve tez vakitte hayırlı sağlıklı bebek sahibi olalım inşallah. Âmiiiiiiinnnnn
İnşallah arrtik herşeyden terddut eder oldum kist agrilari başladı saniyorum hatta. Akliniza geldikçe ne okur dua edin ben hepomize dua ediyorum.

İnşallah arrtik herşeyden terddut eder oldum kist agrilari başladı saniyorum hatta. Akliniza geldikçe ne okur dua edin ben hepomize dua ediyorum.
Ben de aynı durumdayım her şeyden şüphe ediyorum doktorlara da güven kalmadı. En erken kist tekrar etmesi 3-6 ay diyorlar genelde ama ben de senin gibi 1,5 ay sonra kistin tekrar ettiğini öğrendim. Rabbim tez vakitte şifa versin inşallah hepimize. Âmiiiiiiinnnnn

Ben de aynı durumdayım her şeyden şüphe ediyorum doktorlara da güven kalmadı. En erken kist tekrar etmesi 3-6 ay diyorlar genelde ama ben de senin gibi 1,5 ay sonra kistin tekrar ettiğini öğrendim. Rabbim tez vakitte şifa versin inşallah hepimize. Âmiiiiiiinnnnn
Kaç cm.olmuş senin tüplere falan dokunmuş muydu

burada bulunan herkeze her zaman dua ediyorum insallah guzel haberlerini verirsin bize yat canim kendini kolla dinlen bu arada memleketleriniz neresi acaba

Kaç cm.olmuş senin tüplere falan dokunmuş muydu
Ben de bilmiyorum ki kaç cm tüp bebekçilere göre 5 ve 6cm olmak üzere iki tane kadın doğum jinekoloji doktorlarına göre 5 cm olanın içi boş basit kist çikolata olan 3 cm yakın. 2 tüp bebek uzmanı 2 de jinekologa muayene oldum bir gün aralıkla. Hangisi doğru söylüyor anlamadım ben de.

Ben de bilmiyorum ki kaç cm tüp bebekçilere göre 5 ve 6cm olmak üzere iki tane kadın doğum jinekoloji doktorlarına göre 5 cm olanın içi boş basit kist çikolata olan 3 cm yakın. 2 tüp bebek uzmanı 2 de jinekologa muayene oldum bir gün aralıkla. Hangisi doğru söylüyor anlamadım ben de.
Tüpler ameliyat esnasında iyiydi açıktı fakat sonradan ne oldu bilmiyorum haftaya hsg çekileceğim bakalım ne olacak.

Kalleş kistler bu kadar kisa sürede nasil da büyümüşlerdir. Benim ki de öyle 5 ve 3 cm olmuş. Ama şükür ilaç ve hormon sürecinde hiiiic büyümedi en çok ona sevindim. Tüp ebebkciler ne dedi tutma ihtimali var miymis bi de yumurtalarini gördüler mi ameliyat esnasinda ya da sonrasında

Kalleş kistler bu kadar kisa sürede nasil da büyümüşlerdir. Benim ki de öyle 5 ve 3 cm olmuş. Ama şükür ilaç ve hormon sürecinde hiiiic büyümedi en çok ona sevindim. Tüp ebebkciler ne dedi tutma ihtimali var miymis bi de yumurtalarini gördüler mi ameliyat esnasinda ya da sonrasında
Devletteki doktor az yumurtan kalmış dedi özeldeki çok net bir şey söylemedi de dediki var yumurtan kesin bilgileri hsg ve tahlilden sonra veririm. Bir de doğum kontrol hapı verdi ama ben içemedim 3 gündür varis var tehlikeli olur diye korkuyorum bir taraftan da kistler büyür diye korkuyorum anlayacağın çıkmazdayım. Rabbim feraha çıkarsın tez vakitte inşallah. Âmiiiiiiinnnnn

Bu nedir ya nasil .birsey bu kime inanip guvenecez biz simdi neye inanacam sasirdim valla sinirlerim yipraniyo artik anne olmak istiyoruz ya basite mi aliyorlar bu durumu gercekten anlamiyorum ayni seyi bende yasiyorum her kafadan ayri bi ses cikiyo ve bizim tek derdimiz anne olmak o kadar ya deneme yanilma tahtasi olduk inanki

X