En yakınımken, en uzağım olması..

her ne kadar ben jetonlar düşmüş desem de o dediğim sadece "bu hayatı istemiyorum" noktası içindi yoksa, "bunu istemiyorum da ne b.k istiyorum ben de bilmiyorum", tadında olabilir kendisi, gibi bir şey demeye çalışmıştım. ha evli ve 30 yaşında bir adam bu lükse sahip midir? kafa karışıklığı ve eksik ama adı koyulamayan bir şeylerle ayrılık olur mu derseniz,haklısınız. Bu eksikler çok büyük şeylerse olur tabi bence, de neymiş eksik bilemeyince işte bir şey de demek zor. Ancak şunu düşünüyorum her neyse arayışında olduğu şey (bu ister muhafazakar hayattan kayma, yeni heyecanlar keşfetme, vb. olsun, ister bir halt yemiş olsun da vicdan yapsın bilmiyorum) o kadar güçlü ki demek adam herkes tarafından kınanacağını bile bile ayrılmak istiyor. Sizi kaybetmeyi göze alıyor ki karaktersiz bir adam olsa böyle rüya gibi bir evliliği bırakamazdı, erkekler rahatlarına düşkündür. Kurulu düzenini bırakamazlar, genelde.

Bir de şunu söylemek isterim: ben lise ve üniveriste boyunca hep akademisyen olmak istedim bu benim varoluş gayem gibi bir şeydi. Çok çok başarılı bir öğrenciydim, türkiyede dereceli filan. çok şahane bir programdan (y.dışı) kabul aldım. kendimi parçalacasına da çalıştım. ama bıraktım. olmadı. içime sinmedi. sebeplerini bana sorsanız saatlerce anlatırım ama öyle büyük kocaman sebepler değil işte. (yani muadili olara dayak yok aldatma yok,gibi) Ama işte olmayınca olmadı. Herkes çok çoook üstüme de geldi, babam yüzüme bakmadı. Fakat en baştan çok da güzel başka bir düzen kurdum. Elbette o başarıları çöpe atmadım, birikim saydım, kazanım saydım. çalınmış yıllar gibi hiç görmedim. Umarım bu anlattıklarımda size ulaşan yerler olur :)

Sonuna kadar katılıyorum . Isranızda haklısınız . Bir kere beş kez iş değiştirmesi istikrarsızlığın göstergesi . Sıkıldım gidiyorum diyor adam . Ee karşıdaki kadının alüst olan hayatı ne olacak . Çok doğal bir olaymış yapılan yorumlara katılmıyorum . Muhafazakar büyümekle ne ilgisi var . Tabi Hayatım madem sıkıldın boşanalım sorun değilmi diyeceksiniz .

Ben zaten imzalar atildigi zaman evet adam beni sevmiyor hadi kendi yoluna bak dicem kendime.sevse gitmez evet ama azcikta olsa psikoljik bi bunalim sikinti belki degisir die bekliyorum ki geri gelsede mutlaka terapiste gitmeliyiz.ama imza asamasinda arkama bakmadan yoluma devam edicem.

dediklerinizin bir coguna katiliyorum ama adamin bu guzel evliligi surdurmeyerek karakterli olmus olmasina katilmiyorum. Cunku hala yeterince net degil. Eger cikip karsisina birseyler eksik deyip aglayacagina, ben su hayati yasamayi merak ediyorum seninle bu hayati surdurmek istemiyorum deseydi oper basima koyardim adamin karakterini. Ama 30 yasinda, 4 yillik evlilik sonrasinda hala kacak dövüşün bir adama karakterli diyemem.

sizi uzmek istemem ama bu sembolik seyler erkekler icin hicbir anlam ifade etmiyor. Ben su malum sahisla ayni süreçleri yasarken de fotografim bas kosedeydi. Hatta nisan fotosunu gördüm, benim aldigim takim giyilmisti. Ne kadar yuzsuzsun demistim, amma da nesnelere anlam yüklüyorsunuz, ben farkinda bile degilim demisti. Ki bu adam iliskide sembolik seylere asiri değer veren, kadin ruhlu biriydi guya.

Gercekten katiliyorum.cok zor deil ya zaten cekip gitmissn oyle boyle bitecekse soylemelisin deki sevmiyorum seni, istemiyorum,sensiz cok mutluyum.ama yok eksikte eksik.ayni yeree sayiyor olmam gercekten psikolojik sorun olma ihtimali, bi bunalim,bi ic sikilma ihtimali.yoksa bahsedilen diger konular ise bir sn durmam ben davayi acarim.

Ya bu oyun mu kadın ne halde sıkıldı Ada'm ayrılacak yeni nesil ne saçma olmuş eşi için özveride bulunan koruyup kollayan erkek çok az kalmış ben karakterli bulmuyorum bahane arayacaktı evlenmeseydi baştan evliliğin yükünü kaldırmayan Ada'm evlenmesin yazık ya bu kadın ne haldedir kim bilir

3 aylık süreyi aile koymuyor mu ben öyle okudum.

eksiklik kendinde. Iste bunu kabul edemedigi icin surekli yerinde sayiyor

Evet canm ilk zaman oyle dendi ama sonra degisti o fikirler yok hemen yok sonra yok 6 ay dendi.ama bir suredir 3 ayda kararliyms.oda eylul sonu oluyor.
her erkekgercekten evlenmemeli.kendine guvenmiyorsan nie evlendin derler adama.

psikolojik sorun demisken. Yine kapi kapi dolastigim doktorlarin soylediklerini sorcam. Arkadasim bu adam isine gucune gidebiliyor mu? Sabah uyanip aksama kadar mesai yapabiliyor mu? Kimsenin yardimi olmadan öz bakim becerilerini yapabiliyor mu? Eger bunlara cevabin evetse bu adam bunalimda degildir, senden bunalmistir demisti doktor. Gercekten bunalimda oldugunu bile varsaysak en önce senden yardim istemesi gerekmez miydi? Demek ki derdi ne hayatla ne inanclariyla. Derdi seninle.

yeterince net olmama konusu çok doğru da
ben onu kendisi de bilmiyor herhalde diye düşündüm. belki çok da iyi biliyordur, o zaman çat çat çat söylese neymiş sıkıntı/eksik en iyisi olurdu, bana sanki bilse söyleyecek gibi geldi - belki ben fazla iyi niyetliyimdir. Kaçak dövüşmesi karakterli olmasıdır demek istemedim. ama bundan çok daha büyük sorunlar varken rahatını bozmamak için ayrılmayan bir dolu insan da var. Atıyorum 10sene sonra 2 çocuk olduktan sonra..."ben aslında senelerdir içimde kocaman bir eksiklikle yaşıyordum, hep sahteydi o mutluluklar filan" denilse daha mı evla? bakın o zaman 10 senemi çaldı dese konu sahibi, sitem etmem.

muğlak şeylerden bahsediyoruz elbette herşeyden şüphe etmek mümkün.

Benim dikkkat çekmek istediğim husus sadece minik bir ayrıntı bile olabilir: çok mükemmel bir evlilikte bile zaman içinde tarafların yolları çok farklı yerlere gidebilir. Adam evlenirken hiç böyle değilmiş ki neden adama o zaman evlenmeseydi diyelim? O biliyor muydu ki böyle olacağını? Dediğim gibi bence zaten o, şu an bile ne olduğunu pek bilmiyor bile olabilir.

Tam tersi de olabilir çok büyük haltlar yemiş şu an sıvıyor da olabilir, öyle büyük büyük kesin iddialarla konuşmuyorum, lütfen nereden biliyorsun denilmesin.

benim tahminim ve tecrübem su ki adam kendisi sorunun ne oldugunu bilmese evi terketmez apar topar. Hepimizin evliliginde zaman zaman sorunlar oluyor. Durduk yere hadi ben gidiyorum, birseyler eksik bosanalim demiyoruz. Cozmeye calisiyoruz once. Bu adam kafada kendinden emin olmus. O eksiklik neyse dolmayacagindan emin ki resti çekip gitmis ve herkesin bu ayrilisi duymasina izin vermis. Insanlar degisir, evliyken de eksen kaymalari olur. Ben evlendikten sonra inancimi büsbütün değiştirdim ornegin, dahasi var mi? Ama esimi gercekten seviyorum, onunla yaşamak istiyorum. Bu yuzden de bir an olsun ayriligi dusunmedim. İkimize de hayati zindan etmeden orta yollari bulmaya calistik ve bulduk. Benim bu hayattan ogrendigim tek bir sey var: bir insan seviyorsa sevdiginden ayri kalamaz. Baska her türlü soruna bir formül istenirse bulunur.

Depresyon, hayat değişikliği vs söz konusuysa bile artık ilişkiniz onu tatmin etmiyor, kaybetmekten çekindiği bir şey yok demektir. Anladığım kadarıyla evliliğinizde her şey yolundaymış, sizden bağımsız bir şekilde bazı sorunlar var. Ben de adamın gençliğine doymadığını düşünüyorum, yeterince ilişki yaşayamamış, eğlenememiş, hayatı kaçırıyormuş gibi bir his oluşmuş, 30lu yaşların başı da bunun için uygun bir zaman bence. Aldatma söz konusuysa bile bu arayış sebebiyle olduğunu düşünüyorum, tam bu hayatı kaçırmışlık hissinin üstüne gelen bir kadın olabilir yani. Size karşı hassas ve saygılıysa kendine yediremeyip terketmenizi bekleyecektir, saygılı değilse diğer kadını elde ettikten sonra sizden ayrılmayı bekliyor olabilir.

Benimkiler sadece görüş, sizi herhangi bir şekilde yanıltmak ya da üzmek istemem. Şu an elinizden gelen bir şey yok sadece olasılıklar üzerinden konuşuyoruz, beklemeniz gerekecek. Bu erkeklerin ruhlarında bir eksiklik olduğunu düşünüyorum artık, huzurlu mutlu oldukları yerin kıymetini bilmeyip çocuk gibi oyun, heyecan vs arıyorlar.

Doğru yoldan çıkmış tercihini yapmıştır üzmeyin canınızı deymez

Hapçuuuu
Üşüttüm galiba.
Siz konuşuyordunuz, böldüm, kusura bakmayın.

Devam edin, ben eski cevapları okuyorum.

Bebek denemelerine başlamışsınız ve sonuç alamamışsınız ondan kaynaklandığını düşünüyor filan olabilir mi? Bu onu tribe sokmuş olabilir

Sexingthecherry , bu konuya iyi ışık tuttu.Ben de , onun gibi düşünüyorum. Bir bunalım olsa, sizden yardım isterdi.Sıkıntısı sizinle ilgili gibi görünüyor. Erkekler, bazı şeyleri çok çarpıtıyor.Siz, en basit olanı düşünün.Sonuç genelde o oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…