En yakınımken, en uzağım olması..

Canm brn hicbirzaman asla yapmaz demedim bu lafi kimse icin soylemem sadece yapmadigini dusunuyorum.ama tabi yaniliyor olabilit ama yine soyluyorum ogrenmek suanki hayal kirikligimi degistirmicek ama ogrenmek isterim
sebep her ne ise bile yazık etmiş elbet pişman da olur bu evlilik biterse baska kadın olsun olmasın pişmanlık yaşar.

Evet ya mesele alkol yada direk bu yondeki dusunceler deilki.yani ailemlede bukadar gorusmucem diyor,bayramlarda ailemi ziyaret edip tatilimi onlarla gecirmek zorunda degilim diyor vs. Vs.

Bakin aslinda size sebebi soylemis.

Boyle bir aile hayati, aile gezmeleri, evlilik hayati istemiyormus.

Ben orneklerini cok gordum. Bosandiktan sonra da gayet mutlu oldular, evlilikleri de sorunlu olmadigi halde.

Yani su belli bir yasa geldin, evlendin, tamam artik hayatini boyle kabul edeceksin dongusunun herkes icin gecerli olmadigini anlamak nicin bu kadar zor?

Mesela diyorsunuz ya ask biter sevgi bitmez. Ornegin icinde ask olmayan bir evlilik istemiyordur. Sadece sevgi sikici geliyordur.

Bana size yeterince ipucu vermis gibi geliyor. Tutup da 'kisitlamalar olmadan rahat bir hayat yasamak istiyorum, belki hayatimda 3 kere daha asik olacagim.' Dese bunu o anlattiginiz baskici insanlar mantikli mi bulacak sanki?

Adam aldatmiyorsa gayet medeni ve kibar bir sekilde ayrilmaya calisiyor. B Blue Bells in belirttigi gibi aldatsa kimse bu kadar tepki gostermezdi. Cunku asil amac yuva? Kurtarmak. Yuvanin kime ne ifade ettigini kimse onemsemiyor.

Evet ya mesele alkol yada direk bu yondeki dusunceler deilki.yani ailemlede bukadar gorusmucem diyor,bayramlarda ailemi ziyaret edip tatilimi onlarla gecirmek zorunda degilim diyor vs. Vs.
Tam benim kafadan. Sürekli sevgi böceği olmak, sürekli birliktelik, mıç mıç bir ilişki, ziyaretler... Bunlar çok bunaltıcı gelir bana. Muhtemelen eşiniz de aslında böyle bir yapıdaydı ama gizliyordu kendini. Sonunda dayanamayıp patlamış olabilir. 30lu yaşlar sendromu belki. Hayatını böyle sıkıcı yaşayamayacağını düşünmüştür.

A aptalinsan size haksizsinz diyemem sadece zaten tum bunlari ben istiyorum diye yapmadik ki yani 2 hafta tatilim var ben nie 1 haftasini esimn ailesiyle gecirmek isteyeyim zorla deil ya ortak karardi.yada onun istedigi semtte otururken aslnda orayi sevmedigini soylemesi de benimle ilgili bi sorun deil.kendi icinde celisen ve mantikli kararlar veremeyen biri oldugu icin bu israrim.bugun siyah dedigine yarin beyaz dyor.ozamn bittikten sonra pisman olursa die daha mantikli daha duzgun karar vermesini istyrm

Bakin size cok enteresan bisey soylucem bana ilk tanistgmz zamanlarda dediki ailemn seni sevmesini cok istyrm hep geldiklerinde bizde kalmak istesnler okadar iyi olalim okadar rahat ettirelm iyi agirlayalm.eyvallah hepte oyle oldu aradan 4 yil gecti simdi diyorki aslnda sevmeselerde olurmus.gelip kalmak istrmeselerde cokta sikinti olmazms sanirm artk benm icin onemli deil.sizce bu dusunce normal mi?

Işte adamın düşünce tarzı hayata bakışı tamamen değişmiş. Artık eskisi gibi değil. Eskiden yaptığı şeyler mantıksız gelmeye başlamış.

Siz artık tamamen iki farklı birey olmuşsunuz bakın onun cümleleri alkol alabilirim , özgür olmak istiyorum, her tatilde ailemin yanına gitmek zorunda değilim , hep biz de kalmak istemeseler de olurmuş gibi cümleler. Sizinki ise 6 yılımı aldı benden , bu kadar kolay değil , ayrılınca en kısa zamanda evlenir yoluma bakarım gibi cümleler. Çok farklı iki hayat tarzı malesef.

Gerçekten geçmiş olsun..
Kadınların çoğu kabul etmek istemese de şu bir gerçek ki, erkeklerin yüzde doksan dokuzu ikinci bir kadın olmadan eşlerinden ayrılmazlar. Yani aralarında şiddetli geçimsizlik olsa da, kadını beğenmese de erkek düzeni bozmak istemez.Saydığım sebepler kadınların boşanmayı isteme nedenlerinde gerekçe olabilir, ama erkek için değil.
Hatta ikinci bayan varken de ayrılmazlar.Ama bu durumun bir buçuk istisnası vardır.Birincisi, ikinci kadına aşık olmalarıdır, buçuk olan da ikinci kadının erkeğin boşanması yönünde ciddi baskı yapmasıdır. Buçuk olan sebep her zaman tutmaz, erkeğin gücüne ya da zayıflığına göre değişir.Ama erkeğin aşık olması durumunda ikinci kadın bunu talep etmese de erkek boşanmaya zaten dünden razıdır.
Her ne olursa olsun bir süre sonra aşkın büyüsü geçer ve ortaya gerçekler çıkmaya başlar. Anlattığınıza göre her açıdan uyumlu bir çift olmanız büyük şansmış. Çoook büyük olasılıkla eşiniz bu ikinci kadınla hiçbir zaman sizinle olduğu kadar uyumlu olamayacaktır(hayatın gerçek düzleminde uyumlu olmaları çok zor, yoksa onlar hayallerinde uyumlulardır).
Felaket senaryosu gibi gelebilir yazdıklarım ama sıkı bir takiple eşinizin iç yüzünü ve yaşadıklarını öğrenmeniz tabiki mümkün..
Bu noktaya kadar herşeyi öğrenip dediğim gibi bir tabloyla karşılaşırsanız da önünüzde iki yol var..
Boşanmak ya da boşanmamak..
Boşanırsanız eşinizin sizden ayrıldıktan sonra yüzde yüz pişman olacağına eminim.Ama bunu anlaması 2 ay mı sürer 2 yıl mı sürer bilemem..Ne kadar süreceği diğer ilişkinin ne kadar süre sonra bozulacağına bağlı..
Boşanmazsanız, yani eşinizin evliliğimizi kurtaralım teklifini kabul ederseniz de gizliden gizliye o ilişkiyi sürdürmeye devam edecektir. Çünkü maalesef birşeylerin yaşanması gerektiği inancı insanları hataya sürüklüyor. Kaldı ki eşinizin boşanmayı istedikten sonra hala gelip size sarılmayı istemesi de iradesizliğinin kanıtı. Bu iradesizliği ilişkilerine mutlaka yansıyayacaktır.
Son tahlilde olanlar ne kadar yıpratıcı olursa olsun, başımıza gelen herşey ilahi takdir olup, bizi olgunlaşmaya sevkeden sınavlardır. Sonunda sizin kazanacağınız, haklı çıkacağınız çok açık..Siz de haklı olarak neden bu sınava tabi tutulduğunuzu düşünebilirsiniz..Ama emin olun hayatta daha büyük sınavlar da var.evlat acısı, çaresiz hastalık... gibi.Rabbim sizi sadece bu sınava tabi tuttuysa sevgili kuluymuşsunuz derim.Çünkü her halükarda sonunda kazanan siz olucaksınız. Yeter ki saygınızı, edebinizi bozmayın..

Çok keskin bir karakter değişimi olmuş. Hani derler ya, erkekler geç olgunlaşır, 30'undan önce kişilikleri oturmaz. Sanırım eşiniz bunun epey şiddetli bir örneği. Eski yaşadığı, eski düşünce ve inanışlarına göre kurduğu hayat onu artık tatmin etmiyor olabilir. Daha özgür bir yaşantı, aileden uzak, maceracı bir eş ile dolu dizgin yaşamak istiyordur. Bu değişimden onu suçlayamayız ama ne yazık ki en çok etkilenecek olan kişi de siz olmuşsunuz. Yine de iyi tarafından bakarsak ne kadar erken o kadar iyi. Siz de kendinize uygun biri ile kendinize göre bir hayat çizersiniz, eşiniz şu an dengeli bir ruh halinde değil zaten. Gelip uğrayıp samimi davranarak sizin dengenizi de etkilemesine izin vermeyin.

Adam tam bi pislik çıktı rıza baba diyesim geldi. Bana bipolar gibi geldi eşiniz yada psikolojik bir kaç rahatsızlığı bir anda yasamaya başlamış. Allah sabır versin

Normal tabi. Adam siki aile baglari ve klasik aile yasantisiyla mutlu olacagini dusunmus.

Sonra kapana kisilmis hissetmis. Mesela ailesi bosanmak istedigi icin adami silecegini iddia ediyor. Sevmeseler de olurmus demesi cok normal.

Yahu bosanmak bir haktir. Evliligi omur boyu surdurecegiz diye soz verilmiyor, sadakat sozu veriliyor.

Size gore atiyorum siddet bosanma sebebidir, adam icin Kibris'a gidip alem yapamamak bosanma sebebidir.

Yani bosanmak isteyecegim, artik asik olmadigim belli demektir zaten. Bir de aileme ve bosanmak istedigim esime onlara mantikli gelsin diye dil dokecegim.

Adam yine 2 ay beklemis, size iyi davraniyor hala ve sizin ayrilmak istemediginizi bildigi icin sucluluk duyuyor.

Ben olsam davayi acip saatte 120 km ile kacmistim.

Belki bir anda dank etti kafasina, hayatim boyunca bu hayati mi yasayacagim dedi? Nicin olmasin?

Eşinin cinsel tercihleri değişmiş olabilir
Bi psikoloğa görünsün bence hatta birlikte gidin

Bilemiyorumki hicbirinizn yazdiklarini mantiksiz bulmuyorm.evet hepsi neden olabilir.ama iste canimin acisi gecmiyor.yada kabullenmek bu acimi azaltmiyor. Allah yardimcim olsun imtihanimda..

Herkesin kendince sikintisi derdi var.kimine gore benm derdim cok basit,bana gore bazilarinin derdi dert deil. Ama sevdigin esinden ayriliyor olmak, 6yildir birlikte oldugun adamla bebek hayalleri kurup olmasini okadar ama okadar cok isterken artik olamayacagini dusunmek, hayallerinin birden yarim kalmasi,kendini birden bire koskoca dunyada yapayalnz bulmak..zor iste ne bileyim bu da bana agir geliyor.dunya donuyor,hayat devam ediyor ama sen artik ayni yerde deilsin..

İnsan kendinde olmayanı istiyor galiba. Ailesiyle iyi olmasaydınız onu takardı mesela. Maddi durum kötü olsaydı onu. Aksi karakter olsaydınız da onu takacaktı.

Dik durusunuzdan dolayı sizi tebrik ederim. İnşallah herşey daha güzel olur.

Degil tabiki.
Esinin psikolojik sorunlari var hala ayni fikrimdeyim.
Bir dedigi bir dedigini tutmayan tutarsiz hayata karsi yenik biri canlaniyor gozumde.
Muhtemelen de iyi giddn evliligin sirri sendeydi.
Sana uyum gostermis her konuda ancak bi yerde patlamis.
Kendince zincirlerini kirmaya calisiyor.genclik doneminde geciremedigi baskiladigi degisimi simdi kira doke yapmaya calisiyor.
Kimlik bunaliminda buyuk ihtimalle

Bu hislerin cok normal.
Cok ta haklisin.
Mantikli da birisin gordugum kadariyla.
Bu bebek dusunceniz kirilma noktasi olabilir esinde.
Bebek fikri ile birlikte hayatinin tumden degisecegini dusundu muhtemelen.
Bu da onu bogdu.
Kurtulursam simdi kurtulurum hissine kapilmis olabilir.
Istrdigi hayat bu degil onun.
Esin gecmiste psikolojik sorun yasamis mi.
Aile sakliyor olabilir.
Insanlar yeri geldiginde kendini cok guzel gizleyebiliyorlar.
Esinin de gizli bir yonu var.

Sana çok büyük haksızlık yapıyor. Evet boşanmakta bir haktır ama adam gibi kalkıp nedenini söylemeli yok üç ay geçsin yok şöle aman ben sıkıldım böyle birşey yok. Geçsin karşına nedenlerini söylesin hiç bir şey bilmeden de terk edilmek içinde hep bir yumru olarak kalacak. Boşan kardeşim ama umarım nedenini öğrenip boşanırsın ben boşanmandan çok buna takıldım. Yazmıştım gene yazıyorum insanın en sinsisi en içten pazarlıklısına denk gelmişsin

Bence konu sahibi bunu eşinden açık açık söylemesini bekliyor.
Eşi belki gerçekten kırmamak için çok hassas davranmış olabilir ama bişey eksik,
sonradan çok pişman olma olasılığım da var vs. türünden şeyler söyleyince,
konu sahibinin hala çözülebilir bir mesela olarak bakmasını ve seven bir kadın olarak kafasının karışmasını anlayabiliyorum.
Mesela ev'e geldiğinde sarılıp ağlamasının nedeni hala karısına duyduğu saygı, yaşanmışlıklar,
güzel anılar, aşk bitse de insan olarak sevme ya da vicdan azabı gibi nedenler olabilir ama konu sahibi
bunu objektif yorumlayamayabilir bence şuan.
Yani kocasının bu tarz davranışları onun yersiz yere ümitlenmesine neden olabilir.
O yüzden eşinin bence bu istediği hayatı, neden boşanmak istediğini, artık onu sevmediğini açık açık, uzun uzun anlatması lazım.
Gerçekler acıtır ama bazen açık açık insanın yüzüne söylemek gerekir bişeyleri.
Bence bu durumda onlardan biri. O zaman konu sahibi ne kadar üzülürse üzülsün kafasında soru işareti kalmadan herşey netleşip o da rahatlayıp kendi hayatına bakacaktır.

Allah'ın çocuk vermemesi hayrınıza imiş . Derdi her ne olursan , bunun bahanesi olamaz . Sevgi bitebilir adam boşanmak isteyebilir gayet normal diyenleride anlamıyorum . Evlilik bu çocuk oyuncağı değil . O zaman evlenmiyecek , başkasının günahına girmeyecek .

Gelip sarilip ağlamasi.. bi yandan da kimsenin ikna edememesi.. bilemiyorum bunu ancak davayi acarsa net olarak anlariz.. ama hersey bu kadar guzel giderken... sinyal vermemis olmasi da entresan.. ahh bu erkekler yaa.. davayi bekle canim topla kendini aglama dur daha bosanmadiniz bosanirsaniz o zamn acini yasa derim esin bi dönem geciriyo ya da baska birine asik oldu..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…