- Konu Sahibi Ciceksever0606
-
- #521
et alırlar ama sütü yoğurdu bir çiftlikten alıp annem kendisi yapar hatta şimdi peyniride yapmaya başladı ... ben 700 lirayı bile fazla buluyorum anneme kızıyorum deterjanları ucuz markalardan al, marketini değiştir diye...bizde küçük çocuk yok aburcubur alınmaz onlarda olsa belki bizimkilerinde harcaması o derece yükselir bilemem tabi4 kişi o parayla yeme içmeyi hallediyorsa et ve süt türevi tüketmiyorlardır ben size söyleyim, kıymanın kilosu olmuş 90 tl gerisini siz düşünün.
Allah Allah, bizim temel gıdalar memleketten geliyor genede asla 700 tutmaz.Bizim en fazla tuttuğu zaman 700 TL iki kişiyiz o da deterjanı bakliyat vs girince öyle oluyor şu ana kadar hiç o kadar alışverişim olmadı şuan market fiyatları ne denli pahalı bilmiyorum da acaba marka falan mı alıyorsunuz?
hem evden koyuyorum hem de tost alıyor.yani çocuğa bir tostu çok görüyorsak vayy halimize bizim vayy.okulun kantini nasıl dönecek ayrıca.o kantin okula kira ödüyor okulda onla karşılıyor bazı masraflarını.devlet mi veriyor sanıyorsunuz?sadece elektrik su yakıt dezenfektan falan veriyor.güvenliğin parasını aramızda toplayıp ödüyoruz okulca.tosta her gün 9.5 vereceğinize neden evden sandviç/tost bişey hazırlamıyorsunuz çocugunuza merak ettim?
Bu başlıkta fark ettim de biz az harcıyoruz diyenler alışverişi kendisi yapmayanlar oluyor. Yanlış anlamayın ama ben evde ne kadar harcandığından tam olarak haberiniz olduğunu sanmıyorum. Aylık 700 tlye 4 kişi diyorsunuz. Şaka gibi bir tutar. Hem de et de alıyolar diyosunuz. 4 kişi haftada bir et yese o para bitti zaten. Başka bir şeye gerek yok.et alırlar ama sütü yoğurdu bir çiftlikten alıp annem kendisi yapar hatta şimdi peyniride yapmaya başladı ... ben 700 lirayı bile fazla buluyorum anneme kızıyorum deterjanları ucuz markalardan al, marketini değiştir diye...bizde küçük çocuk yok aburcubur alınmaz onlarda olsa belki bizimkilerinde harcaması o derece yükselir bilemem tabi
sadece ekmek ve tost ekmeği 300 tl tutar.eti şunu bunu geçç yumurtanın tanesi 2 tlBu başlıkta fark ettim de biz az harcıyoruz diyenler alışverişi kendisi yapmayanlar oluyor. Yanlış anlamayın ama ben evde ne kadar harcandığından tam olarak haberiniz olduğunu sanmıyorum. Aylık 700 tlye 4 kişi diyorsunuz. Şaka gibi bir tutar. Hem de et de alıyolar diyosunuz. 4 kişi haftada bir et yese o para bitti zaten. Başka bir şeye gerek yok.
sadece ekmek ve tost ekmeği 300 tl tutar.eti şunu bunu geçç yumurtanın tanesi 2 tl
Kişiden kişiye yemek listesi ve ihtiyaç listesi değişir tabiki ama sütü alıp yoğurt peynir yapsa bile sütün bile litresi 9-10 lira belki daha da fazladır biz pek tüketmediğimizden bilemiyorum. Benim her hafta pazara 200 tl harcamam oluyor aldığım 1 kg hamsi istavrit tarzı balık , yeşillik, meyve ve yarımşar kiloluk sebzeler. Peyniri memlekete gittikçe toplu alırım ama en son 2 kg luk peynir,sucuk ve tereyağa a 450 tl bayıldım onlarda kaliteden şaşmam. Arada eşim marketten beyaz peynir alır sadece yada bittikçe kaşar alırız. Deterjan da da bence kalite önemli ucuz olanlar leke çıkarmıyor yada tortu bırakıyor.et alırlar ama sütü yoğurdu bir çiftlikten alıp annem kendisi yapar hatta şimdi peyniride yapmaya başladı ... ben 700 lirayı bile fazla buluyorum anneme kızıyorum deterjanları ucuz markalardan al, marketini değiştir diye...bizde küçük çocuk yok aburcubur alınmaz onlarda olsa belki bizimkilerinde harcaması o derece yükselir bilemem tabi
fiyatı iyiymiş ama ben oraya gitsem yakacağım benzin arşı geçerrrrAnkarada olan ve istanbul yoluna yakın olan kızlar
Itimat tavukçuluk var yumurtası çok iyi kocaman l yumurta 30 adet 37 tl ye alıyorum ben
Güvenilir düzgün bir yer
fiyatı iyiymiş ama ben oraya gitsem yakacağım benzin arşı geçerrrr
kargolasan olmaz mı desem kargo ücreti pahalı hem de ürün yumurtaEvet o yüzden istanbul yoluna yakın olanları davet ediyorum :)
Fiyatlardan haberleri yok ki. Farkındaysan market alışverişimiz az tutuyor diyenler alışverişi kendi yapmayanlar. Birisinin kocası yapıyor alışverişi ötekisinin annesi. Allah bilir kaç yıl öncenin fiyatlarından bahsediyorlar. Hiç açıp bi kredi kartı ekstresine baktılar mı acabasadece ekmek ve tost ekmeği 300 tl tutar.eti şunu bunu geçç yumurtanın tanesi 2 tl
İstanbul yolu bana çok yakın bi gidip bakayım çok teşekkürlerAnkarada olan ve istanbul yoluna yakın olan kızlar
Itimat tavukçuluk var yumurtası çok iyi kocaman l yumurta 30 adet 37 tl ye alıyorum ben
Güvenilir düzgün bir yer
Tabiki de hayir ama sunu merak ediyorum acaba biz mi fazla harciyoruz veya alisverisimizde hatalar mi var yani bizim gibi aileler ortalama ne kadar harciyor mesela bundan 6-7 ay once hesapladigimda 1750 tutuyordu simdi bu kadar yuksek olunca sasirdim hemen buraya sormak istedim
Mümkün değil ki böyle bişey. İçinde et de varmış ya 1 kilo kıyma 100 TL. Sadece bunu bilmek bile yeterli bence onun hikaye olduguna.Fiyatlardan haberleri yok ki. Farkındaysan market alışverişimiz az tutuyor diyenler alışverişi kendi yapmayanlar. Birisinin kocası yapıyor alışverişi ötekisinin annesi. Allah bilir kaç yıl öncenin fiyatlarından bahsediyorlar. Hiç açıp bi kredi kartı ekstresine baktılar mı acaba
iki kişi 700 tl tutuyor diyene şok geçirmiştim. 4 kişi 700 tlden sonra ne diycemi bilemedimyok mu arttıran
En son ne zaman alışveriş yaptıniz diye sorasım geldi.et alırlar ama sütü yoğurdu bir çiftlikten alıp annem kendisi yapar hatta şimdi peyniride yapmaya başladı ... ben 700 lirayı bile fazla buluyorum anneme kızıyorum deterjanları ucuz markalardan al, marketini değiştir diye...bizde küçük çocuk yok aburcubur alınmaz onlarda olsa belki bizimkilerinde harcaması o derece yükselir bilemem tabi
Bizim avantajımız Eskişehir’de yaşamak sanırım. Belediye tereyağ, peynir, süt üretmeye başladı. 3 lt süt 27 liraydı en son aldığımda yoğurt yapmak için. Belki başka şehirlere de ulaştırıyorlardır araştırmak lazım.Kişiden kişiye yemek listesi ve ihtiyaç listesi değişir tabiki ama sütü alıp yoğurt peynir yapsa bile sütün bile litresi 9-10 lira belki daha da fazladır biz pek tüketmediğimizden bilemiyorum. Benim her hafta pazara 200 tl harcamam oluyor aldığım 1 kg hamsi istavrit tarzı balık , yeşillik, meyve ve yarımşar kiloluk sebzeler. Peyniri memlekete gittikçe toplu alırım ama en son 2 kg luk peynir,sucuk ve tereyağa a 450 tl bayıldım onlarda kaliteden şaşmam. Arada eşim marketten beyaz peynir alır sadece yada bittikçe kaşar alırız. Deterjan da da bence kalite önemli ucuz olanlar leke çıkarmıyor yada tortu bırakıyor.
hayır bir de dışardan hiç yeme okuldan tost alma diyenler var.oralarda çalışanlar taş mı yesinler?sen alma ben alma o kadar insan evini nasıl geçindirecekler?Fiyatlardan haberleri yok ki. Farkındaysan market alışverişimiz az tutuyor diyenler alışverişi kendi yapmayanlar. Birisinin kocası yapıyor alışverişi ötekisinin annesi. Allah bilir kaç yıl öncenin fiyatlarından bahsediyorlar. Hiç açıp bi kredi kartı ekstresine baktılar mı acaba
iki kişi 700 tl tutuyor diyene şok geçirmiştim. 4 kişi 700 tlden sonra ne diycemi bilemedimyok mu arttıran
En ucuz sutu ben alıyor sanırım 6ydı yenı 7 olduBizim avantajımız Eskişehir’de yaşamak sanırım. Belediye tereyağ, peynir, süt üretmeye başladı. 3 lt süt 27 liraydı en son aldığımda yoğurt yapmak için. Belki başka şehirlere de ulaştırıyorlardır araştırmak lazım.
We use cookies and similar technologies for the following purposes:
Do you accept cookies and these technologies?
We use cookies and similar technologies for the following purposes:
Do you accept cookies and these technologies?