En erken hamilelik belirtileri

610B703C-766A-4EC8-BC7E-A40C261AC344.jpeg

Elinde test varsa yarın tekrar yinele, ya da hemen sağlık ocağına gidip beta değerine baktırabilirsin yarın :)

Arkadaşlar eğer bir gün hamileliğimi öğrenirsem buraya ben de deneyimlerimi yazacağım demiştim. Çok okudum buradaki bilgileri çok bekledim meleğim için ayrıca vajinismus belasını da buradaki okuduklarımla doktora gitmeden kendim atlattım.Bu konuyla ilgili ayrıca bir konu açmayı düşünüyorum. Sorularınızı seve seve yanıtlarım çünkü bu durumu yaşamak ve kimseye anlatamamak berbat bir durum.. Şimdi yaşadığım belirtileri sırasıyla yazacağım. Hatta burada okuyup çok güldüğüm bir belirti benim için çok ayırt edici oldu. O yüzden bu belirtiler kadından kadına değişmekle birlikte en azından okuyunca ben kendimdeki değişiklikleri ayırt edebildim.
1.Hafifçe gelen sol kasık ağrısı
2.Gece ateş yükselmesi,terleme, yüzde yanma hissi
3.Geğirme (bunu forumda okudum güldüm ama inanır mısınız en çok bu belirti hamile olduğumu düşündürdü bana. Normalde kolay kolay geğirme olmaz bende.Adete 4-5 gün kala sık sık olmaya başladı)
4.Normalde adetten 4-5 gün önce sancım olurdu hiç olmadı
5.İştahım açıldı, normalde az yemek yerim bebişimi öğrenmeden önceki dönemde ve bulantım başlamadan önce neredeyse 2 porsiyon yer hale gelmiştim.
6.Burnum normalde iyi koku alır ama kapasitesi öyle bir arttı ki kendime inanamadım.
7.Göğüslerim adet öncesi gibi ağrımadı daha farklı bi yoğunluk ve dolgunluk hissetmiştim.
8.Adete iki üç gün kala sık sık idrara çıkmaya başladım
9.Çok enerjik biriyimdir ama adete yine birkaç gün kala iyice artan bir yorgunluk vardı üzerimde
Evet arkadaşlar tüm bu belirtiler adetten 10 gün öncesinde başladı. Adete bir gün kala canım arkadaşımın hiç haberi olmadan senin yüzünde bi ışıltı var demesiyle akşamına eşime 10 tane test aldırıp bebeğimi öğrendim.Ama bu süreç te ayrı bir konu.Çünkü erken test yaptım ve silik çıktı. İnanamadık defalarca testi tekrarladık :-) Şimdi 5.aydayım diyabetli bir hamile olarak üst seviyede dikkat ederek hamileliğimi sürdürüyorum. Rabbim bekleyen isteyen herkese ama herkese nasip etsin. Az ağlayarak okumadım forumdaki vajinismus ve bebek konularını. Dediğim gibi vajinismusla ilgili ayrı bir konu açmayı düşünüyorum çünkü 2 yıllık süreçte epey deneyim sahibi oldum. Hamilelik ile ilgili sizinde deneyimleriniz ya da merak ettikleriniz varsa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.
merhaba bende 3 aylık evliyim ama ilk günde beri anne olmak istiyorum bunun için uğraşıyoruz da:) benım de bu ay çok fazla akıntım ve karnımda ara ara kıramplar ve dizlerimden aşağısı tutmuyor nerdeyse ve hastalanmama 11 gün var çok merak ediyorum çok heyecanlıyım:)

merhaba bende 3 aylık evliyim ama ilk günde beri anne olmak istiyorum bunun için uğraşıyoruz da:) benım de bu ay çok fazla akıntım ve karnımda ara ara kıramplar ve dizlerimden aşağısı tutmuyor nerdeyse ve hastalanmama 11 gün var çok merak ediyorum çok heyecanlıyım:)
Adete 14 gün kala tahmini yumurtlama süresidir bu günleri değerlendirmişsinizdir mutlaka. İnşallah çok beklemeden hamileliğini öğrenirsin ama olmazsa da stres yapma 3 ay çok kısa bir dönem doktorlar en az 6 ay yaşınız gençse 1 sene korunmasız denemelerden sonra olmazsa tedavi durumunu değerlendiriyorlar. Bu arada tavsiyem fırsatın varsa gidip bir jinekolojik muayene olmakta fayda var. Yumurtlama durumu, kalitesi, adet düzeni herhangi bir vajinal akıntı vs. herşey kontrol edilir

Bugün bi saat önce siyaha yakın bi lekelenmem oldu şimdi iyice kafam karıştı
Canım lekelenme tarzı bir kanama ben de de oldu ama siyaha yakın değil yerleşme kanaması denilen çok hafif bir kanama. Kendini yormamaya gayret et mümkünse ayaklarını uzat dinlen. Rahatsızlık devam ederse doktora gitmeni tavsiye ederim bu ilk zamanlar düşük tehlikesiyle ilaç verilebiliyor

Selamlar olsun hepinize . Benim de reglime 8 gün var . 2 gündür de kasıklarımda garip bi yorgunluk hissi var ara ara batmalar oluyo . Göğüslerim şişti sanki daha bi ağırlar ki kendileri zaten büyüktür. Hemen hemen 2 senedir de istiyoruz çocuk ama malesef olmuyodu bi sorunumuz olmamasına rağmen. Şimdi acaba diyorum bi yandan da yok ya gene olmamıştır diyorum . Ama bu kasıklarımdaki ağrıyı ilk defa yaşıyorum bu da beni ikileme düşürüyo. Acaba psikolojik olabilir mi ki bunlar ya

Selamlar olsun hepinize . Benim de reglime 8 gün var . 2 gündür de kasıklarımda garip bi yorgunluk hissi var ara ara batmalar oluyo . Göğüslerim şişti sanki daha bi ağırlar ki kendileri zaten büyüktür. Hemen hemen 2 senedir de istiyoruz çocuk ama malesef olmuyodu bi sorunumuz olmamasına rağmen. Şimdi acaba diyorum bi yandan da yok ya gene olmamıştır diyorum . Ama bu kasıklarımdaki ağrıyı ilk defa yaşıyorum bu da beni ikileme düşürüyo. Acaba psikolojik olabilir mi ki bunlar ya
Rabbm ginlune gore versn cnm ins hamilesindr .. belki bebis yerlesiyodur bnde kan verdm yarn alcam sonucu ins.. kasiklarim ck agriyo adet olcam gbi agrilarim var son 1 haftadir 6 gunum gecti gogslerde sadce ucu acimisti gectio akintim artti agzmda garip bi tat var bole metalik bi tat bakalim hersyin hayirlisi bu arada pkoyum adetler duzensz ama hic bole olmamistim yaaa hakkimzda hayrlsi olsn inss

Regle 8-10 gün kala ben de garip bazı belirtiler başlamıştı yazdığım gibi. Çok kendimi dinleyen ve regl şikayetleri hemen hemen aynı olan biriydim. Farklı belirtiler hemen dikkatimi çekmişti. Sabırla adet gününü bekle ama olumsuz bir fikre de olumlu fikre de kapılmamaya çalış. Özellikle olumsuzluk iyi gelmiyor bu bekleme sürecinde. İnşallah hamilesindir Rabbim isteyen herkese nasib etsin inşallah

Rabbm ginlune gore versn cnm ins hamilesindr .. belki bebis yerlesiyodur bnde kan verdm yarn alcam sonucu ins.. kasiklarim ck agriyo adet olcam gbi agrilarim var son 1 haftadir 6 gunum gecti gogslerde sadce ucu acimisti gectio akintim artti agzmda garip bi tat var bole metalik bi tat bakalim hersyin hayirlisi bu arada pkoyum adetler duzensz ama hic bole olmamistim yaaa hakkimzda hayrlsi olsn inss

Valla annemin bana sorduğu soruların cevapları bu saydıkların inşallah hamilesindir canım. Benim daha 1 hafta var reglime. O yüzden hiç umut etmemeye çalışıyorum ama iste pek olmuyo galiba. Sonucunu alınca haber ver ayy bak heyecanlandım şimdi. Hayırlısıyla hepimiz anne oluruz inşallah.

Regle 8-10 gün kala ben de garip bazı belirtiler başlamıştı yazdığım gibi. Çok kendimi dinleyen ve regl şikayetleri hemen hemen aynı olan biriydim. Farklı belirtiler hemen dikkatimi çekmişti. Sabırla adet gününü bekle ama olumsuz bir fikre de olumlu fikre de kapılmamaya çalış. Özellikle olumsuzluk iyi gelmiyor bu bekleme sürecinde. İnşallah hamilesindir Rabbim isteyen herkese nasib etsin inşallah

Valla ben kendimi olumsuza hazırlamaya çalışıyorum. Çünkü nötr kalamıyorum malesef . Yok hamile değilim diye düşününce hayal kırıklığı daha az oluyo . Gerce kalbimde hep bi umut da var ama inşallah bu ay tutmuştur diyorum bazen sonra da hayırlısını dile diye kızıyorum kendime ama içimdeki anne olma isteği öyle bi yere geldi ki artık zorluyo beni.

X