Emziren Annelerin Birlikte Zayıflama Deneyimleri

Selam kızlar,
Sanırım benim gibi hamilelikte ALINAN kilolardan bir an önce kurtulmak isteyenler çok.
Ben iştahsız biri olmama rağmen ve hamilelikte beslenme şeklimde değişik olmamasına rağmen tam 35 kilo aldım ve 85 kiloyla doğuma girdim.
Kilo alma sebebim anlaşılamadı. Ağustos'ta sezaryenle doğum Yaptım acilen miyim ve kişiler vardı.
Doğumdan çıktıktan sonra 83 kiloydum 1 hafta sonra 75 oldum. Hem emziriyorum
hem mama ver,yorum bu arada.
13 gün İsveç diyeti Yaptım çünkü protein bakımından zengin ir diyet ama kalorisi ÇOĞU kişiye düşük gelebilir. Ben fazla yiyen biri olmadığım için bu diyet tam benlikti ama kuzenim denedi 2. Gün hastanelik oldu mesela.
Diyet sonrası 60 kg oldum.
Sonra kalori Hesabı yaparak kalan 10 kiloyu
da verdim.
5. Ay yaklaşırken bitin kilolarımdan kurtuldum,
Her gün yürüyüş yapmaya çalıştım
3. Aydan itibaren 50 mekik çektim hergün.
Şu an eski halime döndüm göbeğim de dümdüz
İsveç dıyetı ben bekarken yaptım çok ağır bir diyet kahvaltı olarak kahve ıcıyorsunuz bebeğe kafein geçer ara öğün yok meyve yok süt kalitesi çok düşer sütü de azaltır gıbı geldı sizde olmadı mı bu diyet aklımda zaten sutden kestıgımde yaparım

Hadi ya bende baslamasam mı acaba lımonlu sıcak suya devam mı etsem sen 1lt suya ne kadar karbonat atmıstın kımı 1 cay kasığı dıyo kımı 3 4 çay kaşığı arada kaldım
canm ben bir litre suya bir çay kaşığı karbonat ekleyerek tüketmüştim. Herkes de şişkinlik yapmayabilir ben de oldu, bana yaramadı. Üstelik tadını da bağenmedim zoraki içtim sanki. Normal su ondan daha tatlı. Sen de istiyorsan dene bir iki gün vucut tepkisini gösterir ona göre ya devam edersin ya da bırakırsın. Bebeğin de var emziriyorsun ya bir çay kaşığından fazla kullanma. arada normal su da iç derim.

Sütüm kızıma ancak yetiyor
ne yapacağımı şaşırdım.dikkat etmediğim için giderek kilo alıyorum

Selam kızlar,
Sanırım benim gibi hamilelikte ALINAN kilolardan bir an önce kurtulmak isteyenler çok.
Ben iştahsız biri olmama rağmen ve hamilelikte beslenme şeklimde değişik olmamasına rağmen tam 35 kilo aldım ve 85 kiloyla doğuma girdim.
Kilo alma sebebim anlaşılamadı. Ağustos'ta sezaryenle doğum Yaptım acilen miyim ve kişiler vardı.
Doğumdan çıktıktan sonra 83 kiloydum 1 hafta sonra 75 oldum. Hem emziriyorum hem mama ver,yorum bu arada.
13 gün İsveç diyeti Yaptım çünkü protein bakımından zengin ir diyet ama kalorisi ÇOĞU kişiye düşük gelebilir. Ben fazla yiyen biri olmadığım için bu diyet tam benlikti ama kuzenim denedi 2. Gün hastanelik oldu mesela.
Diyet sonrası 60 kg oldum.
Sonra kalori Hesabı yaparak kalan 10 kiloyu da verdim.
5. Ay yaklaşırken bitin kilolarımdan kurtuldum,
Her gün yürüyüş yapmaya çalıştım
3. Aydan itibaren 50 mekik çektim hergün.
Şu an eski halime döndüm göbeğim de dümdüz

1 haftada 12 kilo nasıl gitti bana pek anlamlı gelmedi açıkçası diyet çok ağır değil mi bende eylül 5 de doğum yaptım sutumun kalitesi gitmesin diye ağır şok diyetler yapamıyorum çok da önerilen bir sey değil zaten ama insanın psikolojisi bozuluyor bu kilolar yüzünden :KK43:

Günaydın kızlar 58.8 geldim:KK43:
Başlıyorum bugün yeniden. Elazığ'a donene kadar 57 olmam lazım

Günaydın kızlar 69.3 idim 67.5 olmuşum 1.8 gitmiş buna da şükür :) hedef 55 daha yolum çooook uzun

Günaydın Annişler,

kilo bildirimi ve ben hala 63,1 im 10 gündür çakıldım kaldım 1 gr bile gitmiyo. çok dikkat etmeme ve kaçamak yapmamama rağmen veremiyorum bi türlü nolur acil destek :mad:

Kızlar benim diet listem yok akşam en geç 7 ye kadar yemegımı yemıs oluyorum bol ılık su mumkunse lımonlu aksam 7 ye kadar hersey yıyorum elımden geldıgı kadar hareket edıyorum rgzersız de. Ama bırakıcam gıbı sutum yok gıbı oğlum cekıyo cekıyo bırakıyo canım sıkıldı. Dun sadece su 2 lıtre ıctım ama yoktu anlamadım yıyıp ıctıklerımız ne kadar surede sute donusuyo nerde 2 lt suuuu:KK43:
Bu sekılde zayıflayanlar var bılıyorum emzıren anneleeeeer bebeğımıze yazık etmeyelım hrseyden faydalansınlar

Kızlar benim diet listem yok akşam en geç 7 ye kadar yemegımı yemıs oluyorum bol ılık su mumkunse lımonlu aksam 7 ye kadar hersey yıyorum elımden geldıgı kadar hareket edıyorum rgzersız de. Ama bırakıcam gıbı sutum yok gıbı oğlum cekıyo cekıyo bırakıyo canım sıkıldı. Dun sadece su 2 lıtre ıctım ama yoktu anlamadım yıyıp ıctıklerımız ne kadar surede sute donusuyo nerde 2 lt suuuu:KK43:
Bu sekılde zayıflayanlar var bılıyorum emzıren anneleeeeer bebeğımıze yazık etmeyelım hrseyden faydalansınlar
cnm bebeğin kaç aylık ?

Bugun 4 u doldurduk 5 e gırıyoruz bana en huzlı en cok ne sut yapar yardımxı olun yoksa yoğurt verıcem:KK43: basladık zaten bu hafta meyve suyu verıyoruz haftaya corba sonra yoğurt ıle pirinç mama
Canım ben de cok uğraştım bu sut mevzusında dereotu ye sureklı ıncır kuru üzüm elma kayısı hıc şeker koymadan kaynat. Hosaf gıbı ıc bulgur pilavı yesıllık yeşil soğan çok süt yapar ayrıca süt yoğurt ayran çok tuket yetmezse humana sut çayı var bana çok süt yapıyordu Malt ıcecegı çok süt yapar bebısın çok küçük ıns sütun olur 6 ay emzırırsın bır de kafana çok takma sütüm yok dıye psikolojik de sütun kesilir. Bol sütlü günler hepimize :)

Basladım
Canım ben de cok uğraştım bu sut mevzusında dereotu ye sureklı ıncır kuru üzüm elma kayısı hıc şeker koymadan kaynat. Hosaf gıbı ıc bulgur pilavı yesıllık yeşil soğan çok süt yapar ayrıca süt yoğurt ayran çok tuket yetmezse humana sut çayı var bana çok süt yapıyordu Malt ıcecegı çok süt yapar bebısın çok küçük ıns sütun olur 6 ay emzırırsın bır de kafana çok takma sütüm yok dıye psikolojik de sütun kesilir. Bol sütlü günler hepimize :)

Basladım makzemelerı yıkıyorum canım ınsallah ısr yarar rezene ve anne cayı ıcıyorum süt işe yaramıyo dıyolar ama

Basladım

Basladım makzemelerı yıkıyorum canım ınsallah ısr yarar rezene ve anne cayı ıcıyorum süt işe yaramıyo dıyolar ama
Benim sorumu kimse kale almadi ama neyse boza ye canım mevsimi bulgurdan yapılıyormuş sanırım aksamlari süt azalır ya ben yediğim de birinden emerken digerinden akiyordu. Karatay söylemiş annem dinlemis bende denedim ise yarıyor.

Benim sorumu kimse kale almadi ama neyse boza ye canım mevsimi bulgurdan yapılıyormuş sanırım aksamlari süt azalır ya ben yediğim de birinden emerken digerinden akiyordu. Karatay söylemiş annem dinlemis bende denedim ise yarıyor.
Boza da denedım aslında ama hıc oyle akan bı sutum olmadı malesef ama yone denerım var evde tesekkurler canım

Elma kuru üzün siyah yesıl, kayısı ıncır elma yesıl kırmızı, karanfıl de attım bıde kusburnu attım ıcıne canım kaç dk kaynatsam kı daha once yapmadım hiç

Ya kısıden kısıye degısır ama sonuçta bız ameliyat olduk ve kesık var dıkılmedı yapıstırıldı sezeryan dan 2 yıl sonra bile karnı açılan var çok dıkkatlı olmalıyız senı çok kasmayacak daha hafif sporla başla sonra modu attır yürüyüş yap aerobik yap canın acırsa ağrı kesici ıcemezsın ve ömür boyu cekercın 2 yıl çok ağır spor karın kaslarını yıpratmamalı

X