Emziren Annelerin Birlikte Zayıflama Deneyimleri

Ben hurafelere inanmadığım için bir sorun yaşamadım. Bol su içtim ve bebek uyurken ben de uyudum. Meme ucum çok kucuktu ilk 1 ay doğru düzgün emziremedim hep sağıp verdim 2. Aydan sonra emzirebildim Bebeğin kilo alımı da gayet güzeldi. Her ay 1 kg alıyoruz.

13 günde 12 kilo gitti kimi 5 kilo kimi 15 kg veriyor bünyeyle alakalı. Sütüm kalitesi diye birşeye inanmıyorum ki İsveç diyetinde bol miktarda et ve yeşillik var.
3"250 Doğdu kızım şimdi 5. Aya geliyoruz 7.250 ve 67 cm bu da sütümün yaradığını gösterir. Ama ben günde 1 kere gece yatarken 3 ölçek mama da veriyorum.
Balık yemediğim için balık Yağı olan mama veriyorum 1 kere
Canim ne zaman doğmuştu senin minik? Maşallah manken gibi boyu var:nazar:

Merhabalar bende bu sabah 65.5 idim artik cok yavas gidiyor ama olsun devam 9 gün sonra 3 ay olucak 3 aydir diyetteyim hedefim 55 insallah. Umarim annemlerdede bozmam diyetimi .
Canim annelerle çok zor kisamiyorum ben fazla. Ama sen iradelisin tutarsın kendini:KK66:

SELAM KIZLAAARRR.. BİLDİRİM GELMEYİNCE BEN DE KİMSE YAZMIYOR DEDİM.. MEĞERSE NE ÇOK KONUŞMUŞSUNUZ..
BEN PERŞ TARILIYORUM CUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASINDA OLSUĞUM İÇN.. O YÜZDEN PERŞEMBE SÖYLERİM SİZE

dünkü menüm
11:30 1 kaşık lor, 1kk beyaz peynir, yağsız tavada yumurta, 2 dilim ekmek 4 zeytin, 3 ceri domates
15:30 nescafe 2si birarada 2 ceviz 10 badem 2 günkurusu
19:00 1 kase mercimek çorbası, 1 kase yoğurt, 1 dilim ekmek
su 4 lt
spor 45 dk leslie ile 3 mil, 2 saat temizlik

sabah 1 kase yayla çorbası kızımla beraber ıctık :)
Öğle 4 kaşık kıymalı makarna 1 kase yoğurt
Aksam yağsız lorlu tost sekersız çay
Ada yarım elma 2 parça balkabağı
Ya Bugun olmadı fark ettim çok karbonhdrat oldu :KK43:

Slm guzel anneler bende dogum yapali 25gun oldu cooooook kilom var hemde cok aslinda benden 3metre onde giden gobegim var :) gerci hep vardi ama ikinci cocukta iki kati oldu zayiflamam lazim yazilari okumadim ama bende sizinle olmak ve kilo vermek istiyorum araniza alirsaniz sewinirim :KK66:

Slm guzel anneler bende dogum yapali 25gun oldu cooooook kilom var hemde cok aslinda benden 3metre onde giden gobegim var :) gerci hep vardi ama ikinci cocukta iki kati oldu zayiflamam lazim yazilari okumadim ama bende sizinle olmak ve kilo vermek istiyorum araniza alirsaniz sewinirim :KK66:
hoşgeldin cnm, sezeryanla doğum yaptıysan 6 aydan sonda göbek gitmeye başlıyo hele ki regl olmadıysan süre uzayabilir. çok önemseme göbeğini şimdilik ben hastaneden çıktığımda hiç doğum yapmamış gibiydim :) bebeğin çok küçükmüş daha canım şimdilik bence çok sıkı bişey yapma naçizane tavsiyem biraz dikkat ederek kilolardan kurtulabilirsin bence : bu arada kaç kilosun ve kaç olmak istiyosun?

Canim 75 kiloyum ewlenmeden onceki kiloma donmek istiyorum 55 :KK43: cok zor sanki bu arada kizim da reflu cikticok emzirmiyorum hatta 1haftadir hic emzirmiyorum emince kusuyo aptamil ar kullaniyoruz cok psikolojim bozuk yani metabolizmami bozmayacak sok diyetler haricinde herseye acigim cunku sok diyetlerden sonra iki kati kilo aliyorum :)

Canim 75 kiloyum ewlenmeden onceki kiloma donmek istiyorum 55 :KK43: cok zor sanki bu arada kizim da reflu cikticok emzirmiyorum hatta 1haftadir hic emzirmiyorum emince kusuyo aptamil ar kullaniyoruz cok psikolojim bozuk yani metabolizmami bozmayacak sok diyetler haricinde herseye acigim cunku sok diyetlerden sonra iki kati kilo aliyorum :)

cnm ben 55 le hamile kaldım 75 le doğuma gittim 69 la eve döndüm emzirme döneminde 72 oldum sütüm yoktu yedikçe yedim şuan 63 üm ve 53 olmak istiyorum emin ol sabredince veriyosun benm boyum 1,60 72 kilo halimi bi düşün topaç gibi bişeydim. yediklerimi kısarak 6. aydan sona zayıflamaya başladım :) hele ki sen daha 25 gün olmuş kiloların bi kısmı gider daha tatlı hamurişi çok abartma şimdilik sağlıklı şeyler yemeye çalış istediğin kiloya gelirsin
şok diyetler zaten sağlıklı deil şuan hele hiç sağlıklı deil

günaydın kızlar.. ne alemdesiniz bakalım..
canım hoşgeldinn.ama daha çok yeni doğum yapmışsın bence biraz bekle kırkın çıkana kadar biraz daha verirsin kilo .. hemen başlama diyet falan.. ben 2.5 aylıktı başladım , hem çok çok az verdim hem de çok sıkıldım.. şu an 75 kiloyum ama gram gram gidiyor.. ilk kuzumda 6 aydan sonra regl olduktan sonra vermiştim kilolarımı..
hoşgeldin cnm, sezeryanla doğum yaptıysan 6 aydan sonda göbek gitmeye başlıyo hele ki regl olmadıysan süre uzayabilir. çok önemseme göbeğini şimdilik ben hastaneden çıktığımda hiç doğum yapmamış gibiydim :) bebeğin çok küçükmüş daha canım şimdilik bence çok sıkı bişey yapma naçizane tavsiyem biraz dikkat ederek kilolardan kurtulabilirsin bence : bu arada kaç kilosun ve kaç olmak istiyosun?
çok haklısın canım ben regl olmdan veremiyorum. baksana diyet yapıyorum spor yapıyorum yok haftada 400-500 gram versem ohh diyorum.. bu arada süper gidiyorsun sen yaza kadar fıstık gibi olacaksın
hiç kendini sıkma.. hamurişi tatlıdan uzak dur 2 ay sonra 10 kilo vrmiş olursun sonra da diyete başlarsın

]dünkü menüm
sabah 11 :2 dilim t.b ekmeği, 1 kk peynir, 1 kaşık lor, 3 ceri domates, 1 haşlanmış yumurta, 3 zeytin, dereotu, 1 portakal
ara 13:00 : 1 avuç içi kuruyemiş
16:00 nesacfe 2 si birarada, 2 dilim kızarmış t b ekm, 1 kk peynir, 3 çeri domates
19: mink bir güveç yemeği (kendim yaptım çok az yağlı ) 1 dilim ekmek, yarım bardak kola zero
su 4 lt
spor: 09: leslie ile 3 mil 45 dk
17 :30 leslie ile 2 mil 30 dk
21:00 leslie ile 1 mil 10 dk

Bende 1.65boyum 75kiloyum altim daha ince gobegim felaket cikiyo ve sarkik cok cirkinlestim yaaa :KK43:

]dünkü menüm
sabah 11 :2 dilim t.b ekmeği, 1 kk peynir, 1 kaşık lor, 3 ceri domates, 1 haşlanmış yumurta, 3 zeytin, dereotu, 1 portakal
ara 13:00 : 1 avuç içi kuruyemiş
16:00 nesacfe 2 si birarada, 2 dilim kızarmış t b ekm, 1 kk peynir, 3 çeri domates
19: mink bir güveç yemeği (kendim yaptım çok az yağlı ) 1 dilim ekmek, yarım bardak kola zero
su 4 lt
spor: 09: leslie ile 3 mil 45 dk
17 :30 leslie ile 2 mil 30 dk
21:00 leslie ile 1 mil 10 dk

cnm senn menüler çok ii ben asla böyle yapamıyorum kaçamak da yapmıyorum ama böyle dengeli de beslenemiyorum bişey eksik kalıyo hep bende :KK43:

Bende 1.65boyum 75kiloyum altim daha ince gobegim felaket cikiyo ve sarkik cok cirkinlestim yaaa :KK43:

cnm benm de göbek şuan jöle kıvamında ama pek takmıyorum sporda yapamıyorum işimde masa başı hareket bile edemiyorum sadece ev iş arası günlük toplam 40 dakika yürüyebiliryorum. bence zayıfladıkça ve biraz da spor yaparsan regl den sonra kesin göbeğin gider.ben regl olmadan önce hala 6 aylık hamileymişim gibiydi :) düşünsene 6 ay öle gezdim :anneadayı:

İlk cocugumda 40 cikmadan adet oldum ins bunda da boyle olur :) eee simdi bana tavsiye edeceginiz yapmam gereken biseyler varmi peki nasil zayifliyosunuz neler yapiyonuz

İlk cocugumda 40 cikmadan adet oldum ins bunda da boyle olur :) eee simdi bana tavsiye edeceginiz yapmam gereken biseyler varmi peki nasil zayifliyosunuz neler yapiyonuz

Burda herkes kendine göre bi diyet yapıyo menülerini ve deneyimlerini paylaşıyo yani öyle belli uygulanan bişey yok. ben yediklerimin porsiyonunu küçülttüm ve protein ağılıklı beslenmeye çalışıyorum 3 ana öğün ve 2 ara öğün yapıyorum hamurişi tatlı ve kızartma yok benm menülerimde ekmek de sadece sabahları onun dışında yememeye çalışıyorum telefonuma fatsecret diye bi program indirdim ordan yediğim şeylerin kalorisini hesaplıyorum. bitki çayı içiyorum bu arada bi de günde 3 lt su

cznım yaa bir kırkın çıksın bak nasıl küçülüyor.. sonra da zaten sporla desteklersin bişeycik kalmaz.. benim kzuum 4.5 aylık oldu hala koca bir göbeğim var
cnm senn menüler çok ii ben asla böyle yapamıyorum kaçamak da yapmıyorum ama böyle dengeli de beslenemiyorum bişey eksik kalıyo hep bende :KK43:
ben de özelikle 10 gündür çok dikkat ediyorum ine de çok az veriyorum
İspanyol masallahin var canim bu hizla iyi kilo verirsin :) tebrikler sende ki azmin yarisi bende yok cok utandim simdi :)
ayy inşallah veririm yaa. regl olmadan zor oluyor..hepimiz verelimmm
ben ilk kuzumda 6 aylıkken olmuştum ve 3 kilo birden gitmişti.. sonra da diyete başlamıştım 7 ayda falan 25 kilo vermiştim..
bol su iç ben 4 lt içiyorum .. tatlı hamurişi kızartmadan uzak dur.. akşam 8 den sonra bişey yeme.. bunları yapsan zaten baya bir gider kilon..
Burda herkes kendine göre bi diyet yapıyo menülerini ve deneyimlerini paylaşıyo yani öyle belli uygulanan bişey yok. ben yediklerimin porsiyonunu küçülttüm ve protein ağılıklı beslenmeye çalışıyorum 3 ana öğün ve 2 ara öğün yapıyorum hamurişi tatlı ve kızartma yok benm menülerimde ekmek de sadece sabahları onun dışında yememeye çalışıyorum telefonuma fatsecret diye bi program indirdim ordan yediğim şeylerin kalorisini hesaplıyorum. bitki çayı içiyorum bu arada bi de günde 3 lt su
evet fatsecret çok güzel ir program kalori dengemi sağlıyor..

Gunde en fazla kaç kalori hakkımız var bıde emzıren anneler gunde 2 ogunluk kalorı harcıyormus doğrumu acaba? Kızlar ben hemen regl oldum ama yıye yıye boyle oldum ben yaa:KK43: doğumdan cıkınca sıfır göbek vardı ahjj ahhh kayınvalıdem cok ıyı baktı bana yaa:KK43:

Gunde en fazla kaç kalori hakkımız var bıde emzıren anneler gunde 2 ogunluk kalorı harcıyormus doğrumu acaba? Kızlar ben hemen regl oldum ama yıye yıye boyle oldum ben yaa:KK43: doğumdan cıkınca sıfır göbek vardı ahjj ahhh kayınvalıdem cok ıyı baktı bana yaa:KK43:
kişiye göre kalori ihtiyacın değişir.. Google amcaya yaz tahmini enerji değeri diye.. onu hesapla.. bu senin bir gün boyunca hiçbirşey yapmadan sadece vücudunun hihtiyacı olan kalori.. örneğin benim 1900 calori.. 300 kalori de emzirdiğin için ekle..
benim de ilk çocukta öyle oldu.. 85le doğuma girmiştim 10 gün sonra 77 ydim.. sonra tarılmadım.. aaa bir süre sonra bir baktım 85 olmuşum yeniden.. bunda temkinliyim çok veremedim ama olsun almadım en azından

X