Emziren Annelerin Birlikte Zayıflama Deneyimleri

ben vazgeçtim diyetten sanırım sinirlerim harap oldu 10 gündür tek mutlu eden sey tatlı bişiler yemek ne bilim ya o kadar çok kilolu değilim 58 kiloyum 50 ollmak istiyorum böle giderse daha fazla olucam ama diyet yapmak için güçlü değilim .((

ben vazgeçtim diyetten sanırım sinirlerim harap oldu 10 gündür tek mutlu eden sey tatlı bişiler yemek ne bilim ya o kadar çok kilolu değilim 58 kiloyum 50 ollmak istiyorum böle giderse daha fazla olucam ama diyet yapmak için güçlü değilim .((
canim ben de degilim . ayni sen gibi :KK70: sen de diyetine tatli bir seyler koy .ben cayin yanina 1tane cikolata yiyorum .sirf o bi cikolata icin aksama kadar hic tatli kacamagi yapmadim. yavas yavas azalt .ben 1tane de sabit kalacam ama :KK53::KK53:

Son düzenleme:
günaydınlaaarrr
Merhaba arkadaslar hepiniz süpersiniz masallah herkesde kilo gittigini görünce motive oluyorum bende ispanyol canim sabah yaz kilonu merak icerisindeyim. Bu sabah tartildim bende gecen hafta
71 idim bu sabah 69.9 ciktim - 1.100 gr gitmis cok sükür ara vericem birgün kendimi ödüllendiricem ama simdi degil nede olsa yolum daha uzun.
Bugün ki menüm
Sabah ; 2 dilim siyah ekmek , bi haslanmis yumurta , bi kasik menemen , 4-5 kasik yogurt , yesillik, sebze ( esime mihlama yaptim catal ucuyla tadina baktim sadece :KK43: )

Bir orta boy kahve yanina bir müsli riegel

Aksam ; bi porsiyon bulgur pilavi suan firinda patates var pismek üzere yanina da yogurt yerim ( yemegim bugün biraz gecikecek gibi yetistiremedim )
çok iyi vermişsin canım..ben de birazdan tartılcam
kusura bakmayın telefondan giriyorum ya eksik oluyor yazdıklarım duzeltmeye calisinca daha sa bozuluyor .pc de açınca bizim kiz oynamak istiyor .
sabah:
1kaşarlı 1 karışık tost
3çay kaşığı kadar bal kaymak
5-6zeytin
2kk beyaz peynir
2çay kaşığı vişne reçeli

akşam
1kepçe mantı
3 kucuk patlıcan dolma çok kucuk gerçekten
1tabak silme kısır
ekmek yok

akşam çayda biraz fıstık ve 1tane maksimus yiyecem

♡♥ne yapayım benim diyetim bu kadar oluyor yaşam biçimi olmadan olmayacak :)
olsun canım sabit kalsan bile yeter ..maxımus akşamdan önce yesen daha iyi olmaz mı
Kizlaaaar yediklerim
esim bugün izinliydi Biraz pazar kahvaltısı oldu :-)
1 dilim ekmek üstü sucuk kasar
1 parmak büyüklüğünde peynir
1 avuç kadar kızarmış patates
1 parmak büyüklüğünde tahin helvası
domates salatalık

1 fincan mocha

Bu kısım biraz sıkıntı :KK43:
Big mac yedim ama ekmeklerin 2 parçasını yemedim biraz ameliyat gibi oldu :-) ama oldum olası kilo takip fast food sevdiğimden bu konularda uzmanlastim :KK66: patates de azıcık ve kola da 3 yudum.
eve gelince 3 km yürüdüm kizi yika masaj şimdi uyutuyorum :) yoğun bi gündü umarım yediklerimi yakmisimdir
1 kivi 1 mandalinayla da kapatirim günü öpüyorum hepiniziiiiii :KK15:
akşam telafi etmişsin canım big mac sadece hamburgeri 450 kalori
Ya ben bisey sorucam regl olan varmi? Benim kilom niye oynamiyor anlamiyorum ya ben biseylrri yanlis yapiyorum yada regl olunmadigi icinmi anlamiyorum daha keskin yaparim sonucta ama emzirme konusunda sikinti yasamak istemiyorum, bide emzirirken daha cabuk verirsin derler niye oynamiyo bu tarti:KK43:
sorma canım..ben de senin gibiyim.. 3 kilo hızlıca gitti.. sonra takıldım kaldım.. inşallah vermişimdir tartılcam birazdan..
bende yazayım sabah 2 dilim ekmek bir kibrit peynir, 5 zeytin, 1 domates yarım haşlanmış yumurta
öğle 6 yk kıymalı fasulye, 1 kase yoğurt,
akşam 1,5 kase mercimek çorbası, 6 yk fasulye 1 dilim ekmek
ara 1 ince dilim tahin helvası araları kaçırdım geç kalkınca kahvaltım 12 de oldu
kızlar sızce emziren anne için nasıl
cok güzel olmuş..ara öğün de yaparsan cook iyii..badem ceviz yemeye çalış hem sütü hem de kalitesini arttırır..
Bugun sabah
1 yumurta
Peynir,bal ev ekmegi 1,5 dilim
Cay

Oglen
1 elmanin kabuklari oglusa soyunca kabuklarini yedim :)
1kucuk biskuvi
Bi kase sutlac
Bi avuc fistik kuruuzum karisimi

Aksam
3kasik bulgur pilavi
1 tabak nohut yemegi
Bi adet biber tursusu

Yesilcay 1 eti cin
yeşilçaya ben de başlamak istiyorum yaa.. emzirenlerde önermiyorlar amaaa..
Bugünkü menüm:
Sabah: 1 yumurta, 1 dilim kepekli ekmek
1 dilim peynir, 5 zeytin
Maydanoz
Öğlen: 2 dilim kepekli ekmek arası beyaz peynir
Dereotu, kuzukulağı otu
Ara: 1 elma
Akşam: 1,5 tabak nohut yemeği
Büyük bir tabak salata
Yoğurt.

Sonra su ve çay..
afiyet olsun cok güzel olmuş..
maydanoz sütü azaltıyor onun yerine dereotu yemeni öneririm
tatlım çok değilmiş zaten kilon.. bu kadar etkileniyorsan yapma diyet..zaten gidecek onlar takma kafana

akşam çocukları doktora götürdük giremedim.. miniğimin kontrolü vardı.. az kilo almış kuzum yaa ..anne sütüne devam dedi yine de..3.5 kilo doğdu ama şimdi 3 aylık 5600 gr sadece.. önemli değil dedi dr 600 gr almış anne sütüne devam et, boy da kilo da çok öenmli değil en önemlisi baş çevresi dedi.. gerçi bizim o da küçük.. minyon bir kız olur annesi takılma dedi..

oğlan grip oldu bu seferki feci.. öksürmekten gece çok kötü kustu.. fışkırır tarzda yatak yorgan banyo battı.. bugün de okula göndermedim.. hem iki çocuk hem de kusmuk temizliği var buigün
tartıldım bi de:
geçen hafta 77 bu hafta 76.1.. sonunda biraz gitmiş..

akşam çocukları doktora götürdük giremedim.. miniğimin kontrolü vardı.. az kilo almış kuzum yaa ..anne sütüne devam dedi yine de..3.5 kilo doğdu ama şimdi 3 aylık 5600 gr sadece.. önemli değil dedi dr 600 gr almış anne sütüne devam et, boy da kilo da çok öenmli değil en önemlisi baş çevresi dedi.. gerçi bizim o da küçük.. minyon bir kız olur annesi takılma dedi..

oğlan grip oldu bu seferki feci.. öksürmekten gece çok kötü kustu.. fışkırır tarzda yatak yorgan banyo battı.. bugün de okula göndermedim.. hem iki çocuk hem de kusmuk temizliği var buigün
tartıldım bi de:
Canım baya gitmiş tebrikler. Üzüldüm canım oğluna iyilessin inşallah hemen. Insanin yavrusu hasta olunca hayatın da Bi anlamı kalmiyo. Gerçi sen tecrübelisin daha soğukkanlı olabiliyosundur. Minigin kilosu da az değil canım takma bence. Önemli olan drun fikri. Ama bu ara benimki de isteksiz emiyo anlamadım neden.10 gün önce kontrol vardi ama ben yarin Bi saglikocagina gidip tarticam sanki zayifladi gibi Off bu kilolar hep mi dert yaa :)

Gunaydinlarrr...
Ispanyol gecmis olsun canim
Kizlar bu3. Ay oluyomus boyle. Emmeme yememe falan bizde ayni durumdayiz ama 4. Ay bitecek haftaya uinede gecmefi.. baklalim nolcak.. aksama gorusuruz...

tartıldım bi de:

Coook gecmis olsun ya insanin ici aciyo onlar oksurdugunde ateslendiginde allahim korusun hepimizin cocuklarini

mesajlarina baktim da tatli ihtiyacini nasil karsilarim demissin . ilk diyetimden biliyirum sende biliyirsundur belki sut ile tarcin tatli cikolata ihtiyacini azaltiyor.bir de aklima geldi diger diyetimde -ilk kizimdan sonra yaptigim- yesil cay iciyordum yesil cay vucuddaki odemi vs atiyor .olmazsa bunlari da bi dene belki faydasi olur.

eltimle konustuk da onun diyetisyeni de sut sagmada vermis zamaninda sutu cogalsin diye.gogusdeki sinirler ne kadar cok uyarilirsa sut o kadar uretilirmis doktoru demis .

Ben nesfit yiyorum cnm tatli istedigi zamanlarda, birde bende o dr gibi dusunuyorum ilk basta sut gelsin diye sutu getiren seyler cok yenmeli ama gelmeye basladiktan sonra yediklerimizle sadece kalitesini arttiririz cocuk nekadar emerse o kadar cok gelir diye dusunuyorum. Birde yesil cay demissin kizimda onuda icmistim hakaten unutmusum gunde1 kupayla onada baslayim sagolasin bu arada:)

benide alın aranızaaaaa :rolleyes:
merhaba hanımlar bende emzirirken kilo vermeye çalışıyorum.. sizi görmem iyi oldu.. geçmişi fazla okuyamadım birazdan göz atarım.. bende 4 ay önce doğum yaptım..
73.600 le geçen hafta diyete başladım
boyum 1.60
düşmek istediğim kilo 58
bugün tam 1 hafta oldu ama tartılmadım.. bu hafta içinde misafirlerim gelidi biz gittik ama ben bozmadım diyetimi (en zorlandığım zamanlar normalde maşallah o yüzden)
15 günde bir tartılmayı düşünüyorum ki daha çok gitmiş kilo görüp motive olmak niyetim..

ben dün yediklerimi yazarak başlamak istiyorum;
sabah;
2 kk kadar peynir az yağlı az tuzlu..
2 tane çeri domates
1 tane yumurta az haşladım rafadan yedim..
ve 1 kase sade yulaf ezmesinin içine yarım muz, 8-10 tane kuru üzüm, tarçın ve bir çay kaşığı bal(bu karışım tatlı isteğimi de frenliyor)

öğlen;
1 kase yoğurtlu bulgur sıkma
7 tane fırınlanmış elma dilim patates
2 bardak çay

akşam;
1 kepçe buğdaylı köfteli çorba
küçük 1 dilim patlıcan üzeri kıymalı.
salata
2 kaşık şeftali kompostosu
3-4 tane de çiğ köfte marul ve limonla

gece de 1 bardak greyfurt suyu.. :KK22:

bu arada kızlar ctesi günü misafirlerim geldi.. onlara browni yaptım ona sulanmamak için kendime de mozaik pasta yaptım ama içinde gram şeker yağ yok.. misafirlerimde yedi hatta onlar benim tatlıma sulandı ama bayıldılar :)

tarifi şöyle tatlı krizleri içinde birebir;
4-5 tane kuru kayısı
3-4 tane kuru incir
biraz kuru üzüm
portakal kabuğu rendesi
kakao tarçın
1 paket yulaflı bisküvi
süt

ilk önce kuru malzemeleri karıştırdım
daha sonra sütü yavaş yavaş ekledim
kıvam alınca streçe sardım buzluğa attım.
bi dilimi benim gibi tatlı canavarını kesti..
hatta yarısı buzlukta duruyor ama şuan yemek isteğim yok o yüzden yemiyorum
canım isteyinve bi buzluk kadar uzak bana..

sizde bu tarz tarifleriniz varsa paylaşın tatlı ya da tuzlu :))

benide alın aranızaaaaa :rolleyes:
merhaba hanımlar bende emzirirken kilo vermeye çalışıyorum.. sizi görmem iyi oldu.. geçmişi fazla okuyamadım birazdan göz atarım.. bende 4 ay önce doğum yaptım..
73.600 le geçen hafta diyete başladım
boyum 1.60
düşmek istediğim kilo 58
bugün tam 1 hafta oldu ama tartılmadım.. bu hafta içinde misafirlerim gelidi biz gittik ama ben bozmadım diyetimi (en zorlandığım zamanlar normalde maşallah o yüzden)
15 günde bir tartılmayı düşünüyorum ki daha çok gitmiş kilo görüp motive olmak niyetim..

ben dün yediklerimi yazarak başlamak istiyorum;
sabah;
2 kk kadar peynir az yağlı az tuzlu..
2 tane çeri domates
1 tane yumurta az haşladım rafadan yedim..
ve 1 kase sade yulaf ezmesinin içine yarım muz, 8-10 tane kuru üzüm, tarçın ve bir çay kaşığı bal(bu karışım tatlı isteğimi de frenliyor)

öğlen;
1 kase yoğurtlu bulgur sıkma
7 tane fırınlanmış elma dilim patates
2 bardak çay

akşam;
1 kepçe buğdaylı köfteli çorba
küçük 1 dilim patlıcan üzeri kıymalı.
salata
2 kaşık şeftali kompostosu
3-4 tane de çiğ köfte marul ve limonla

gece de 1 bardak greyfurt suyu.. :KK22:
hoş geldin canımmm..menün çok güzel ve çeşitli..greyfurt suyu kilo vermeye yardımcı ama çok gaz yapıyor bebkte .
biz pazartesi tarılıyoruz.. ben günde 10-15 kere tartıan biriyim aslında.. ama baktım anksiyeteye yol açıyor sadece p.tesi, cuma tartılıyorum.. ptei burası için, cuma da 1. takım için..
bu arada kızlar ctesi günü misafirlerim geldi.. onlara browni yaptım ona sulanmamak için kendime de mozaik pasta yaptım ama içinde gram şeker yağ yok.. misafirlerimde yedi hatta onlar benim tatlıma sulandı ama bayıldılar :)

4-5 tane kuru kayısı
3-4 tane kuru incir
biraz kuru üzüm
portakal kabuğu rendesi
kakao tarçın
1 paket yulaflı bisküvi
süt

yaaa harikasııınnn bunu ilk fırsatta deniycemm .. sütü de arttırır bu tatlıııı..
benim bildiğim sanırım yok.. ama bi düşüneyimm

hoş geldin canımmm..menün çok güzel ve çeşitli..greyfurt suyu kilo vermeye yardımcı ama çok gaz yapıyor bebkte .
biz pazartesi tarılıyoruz.. ben günde 10-15 kere tartıan biriyim aslında.. ama baktım anksiyeteye yol açıyor sadece p.tesi, cuma tartılıyorum.. ptei burası için, cuma da 1. takım için..

yaaa harikasııınnn bunu ilk fırsatta deniycemm .. sütü de arttırır bu tatlıııı..
benim bildiğim sanırım yok.. ama bi düşüneyimm

teşekkür ederim ilgilendiğin için.
evet greyfurt içmiyorum normalde ama çok canım çekti :))
tamm bende hafta yazarım kilomu tartılıp :)

tatlının tadıda mükemmel emin ol :))

teşekkür ederim ilgilendiğin için.
evet greyfurt içmiyorum normalde ama çok canım çekti :))
tamm bende hafta yazarım kilomu tartılıp :)

tatlının tadıda mükemmel emin ol :))
tamam canım.. bu arada profiline baktım bursadansın. ben de bursadayım.. nilüfer özlücedeyim..

4-5 tane kuru kayısı
3-4 tane kuru incir
biraz kuru üzüm
portakal kabuğu rendesi
kakao tarçın
1 paket yulaflı bisküvi
süt

Hoşgeldin tatlım beraberce zayifliyoruz yavaş yavaş:KK66: tatlı da çok yaratıcı denicem süt ne kadar ama canım ben göz kararı şeyleri pek beceremiyorum da :oops:

tamam canım.. bu arada profiline baktım bursadansın. ben de bursadayım.. nilüfer özlücedeyim..

ben de yıldırımdayım canım ne güzel aynı şehirdeymişiz :) sen ne zaman doğum yaptın?

Hoşgeldin tatlım beraberce zayifliyoruz yavaş yavaş:KK66: tatlı da çok yaratıcı denicem süt ne kadar ama canım ben göz kararı şeyleri pek beceremiyorum da :oops:
b

teşekkür ederim canım. süt şöyle 1 bardagı geçmez sanırım. yarım bardak eklersin karışıma baktın olmadı az geldi azar azar kıvama getirirsin. birdaha yaparsam ölçülü yapıp yazarım :))

4-5 tane kuru kayısı
3-4 tane kuru incir
biraz kuru üzüm
portakal kabuğu rendesi
kakao tarçın
1 paket yulaflı bisküvi
süt

İyi fikir teşekkürler ama tarçın a dikkat emziriyorsan

Son düzenleme:
ben de yıldırımdayım canım ne güzel aynı şehirdeymişiz :) sen ne zaman doğum yaptın?

b

teşekkür ederim canım. süt şöyle 1 bardagı geçmez sanırım. yarım bardak eklersin karışıma baktın olmadı az geldi azar azar kıvama getirirsin. birdaha yaparsam ölçülü yapıp yazarım :))
sevindim canımmm
11 eylülde doğum yaptım 3 ay 5 günlüğüz yani

X