Emziren Annelerin Birlikte Zayıflama Deneyimleri

benim adım Çiğdem canım :)

Memnun oldum çiğdem :)

aynurcum biz öğretmen arkadaşlar geçenlerde bi arkadaşımızın evinde toplandık da orda dukandan konu açıldı,hepsi aynı şeyi söylüyorlar dukanın sağlıklı olmadığını ,insanı çok mutsuz yaptığını falan söylediler.öyle konuşunca benim de dukana bakışım değişti.senin uyguladığın yani dukana benzer kendince diyertler uygulaman çok daha iyi.ben de öyle yapıyorum.

Kızlar dün günbende kan gruplarına göre zayıflama ile ilgili konu vardı,izlediniz mi bu konu hakkında bişeyler biliyor musunuz?gerçekten mümkünmüdür ki kan grubuna göre zayıflamak?

çiğdem süpersin 250 250 derken bi bakmışsın istediğin kilodasın.Ben yeni bişey keşfettim,daha doğrusu annemde ibrahim saraç oğlunun kitabı var onda yazıyor.yemek yemeden hemen önce dereotu yiyiyorum bi tutam.o iştahı kesermiş hem de emziren anneler yesin bol süt yapar diyor.iki gündür yiyiyorum farkı görmeye başladım gerçekten:)

gunaydın kızlarrr nasılsınız ben sımdı kahvaltımı yapıcam sonra yuruyus bandına cıkıcam :) oglumu uyutamadım gece kaldım bugun

ben de memnun oldum fundacım :)
aslında dukanın kitabını okuyunca mantığı anlaşılıyor,zararlı bir diyet değil, ingiltere kraliçesi bu diyeti yaptıktan sonra dünya çapında tanında bu diyet.fransada 20 milyon kişi yaptıktan sonra Türkiye'de de yayılmaya başladı.diyetin 30-35 yıllık bir geçmişi var.Dr Dukan Fransızdır ve kendisi aslında kalp doktorudur yani kardiyolog.dahiliyede de uzmanlık yapmıştır ve aslında niyeti diyestisyenlik değildir, bir gün bir hastası gelir, sana güveniyorum beni daha önce iyileştirdiğin gibi şimdi de zayıflat,sana güveniyorum der, o güne kadar hiç diyetisyenlik yönünde bir çalışması olmamıştır, ama kardiyoloji ve dahiliye bilgilerinden yola çıkarak 200 küsür kilodaki bu hastasını başarıyla zayıflatır, bu 30-35 yıl öncesi geçen bir olaydır ve ondan sonra bu diyeti araştırmalar yapıp geliştirir..benim de kolestrolümün çıktığından bahsettim, doktorun bana kolestrol reçetesi dukanın aynısı diyebilirim, dukan der ki diyetinize tahlil yaparak başlayın mutlaka, sonra düzenli olarak yapmaya devam edin diye, sıradan bir diyet değil bu.. şimdi benim anlattıklarım çok havada kalıyor ama kitabı bir yerden edinip okuyabilirseniz demek istediklerim daha elle tutulur bir hal alacak.. ben de pek bi fanatik gibi dukanı savundum :)) ama gerçekten dukanı araştırdım, tahlil yaptıranların doktorlarının çoğu bu diyeti biliyor ve öneriyor,bilmeyenlerin çoğu ise hangi diyeti yapıyorsan devam et demiştir, face ten dukan diyeti tarifleri diye aratırsanız orada pek çok doktorun da olduğunu göreceksiniz ayrıca 21 bin de üyesi var. tabi emzirenler daha yumuşatarak-benim gibi- uygularsa iyi olur,çoklu beslenmek için. dukan kitabında emzirenlerin nasıl uygulayacağını da anlatmış,kitap 300 sayfalık okumaya değer bence :)
anneyimben senin adın neydi?

Hıım cok iyi oldu bu bilgi,tesekkur ederim.

Hıım cok iyi oldu bu bilgi,tesekkur ederim.

canım inan bir bilgim yok bu konuda ben hiç tahil falan yaptırmadım kendime diyete baslamadan önce aslında yaptırsaydım iyi olurdu ama benim hızlı kilo verememdreki sebeb adet olamıyorum ondandır diyorum karnım davul gibi ya dukanın bende kitabı var canım evet dediğin gibi adam kardolog bokurken ilgimi cekmişti ya ben dukanın adetide geciktirdiğini okumustum zaten olmuyorum hepten geciktirir diye va cok uygulandıgında sac dökülmesi v.sgibi hatta daha ileri boyutta kalp krizi gibi konu sonuclarını okuyunca iyice soğudum ama gene haslanmıs yumurta yerim her sabah ve hergün mutlaka yulaf kepeği benimde olmassa olmazım oldu ama meyva bakliyatta alıyorum artık ve neredeyse hiç kacamak yapmıyorum ben bu sabahta 65.100 cıktım yarın kavitasyondada tartılırım bakalım ne kdarı yağdan gitmiş artık inana doyasıya alısveriş yapmak istiyorum ama sen genede ihamal etme bir doktora git kolestorol bu sakaya gelmez canım

şırnakta ben yoktum çiğdemcim yani henüz evlenmemiştik ama şenoba olması lazım
ben kaç gündür giremiyorum kızlar int. servis sağlayıcıyı değiştirdik aman yenisini açtırmak bir uzun sürdü kriz geçirdik portmuymuş neymiş bi türlü yapamadılar
daha yeni açıldı hemen girdim
herkes zayıflıyoooo ben yerimde sayıyorum ama diyet yaparsam acayip vicdan yapıyorum ben kızlar yaa oğlum henüz 2 aylık bile değil çok mu vicdan yapıyorum
sanki çok erken gibi ilk oğlumu 2 yaşına kadar emzirdim ve 2 yaşına kadar doğru düzgün diyet yapmadım bunda yaparsam haksızlık olur gibi geliyor yahuu
bu arada spor yapmak sütü etkiler mi haberi olanınız varsa lütfenn söylesin

haa bir de aynurcum kavitasyon gerçekten işe yarıyor mu benim bölgesel fazlalıklarım var da??

ayrıca kolesterol yükselmiş diye okudum bi arkadaşta hanginizdiniz kızlar hatırlamıyorum yağı kestim yine de yüksek diye okudum sanırım yağı kesince kolesterol yükselir benim bildiğim zaten vücuda mutlaka yağı da sokmalı ama kaliteli yağ hakiki tereyağ ya da zeytinyağı tabiki

İyi akşamlar arkadaşlar pek uğrayamıyorum ama yinede yazmak istedim.Kilo durumları iyi gidiyor şu anda 60 kiloya düştüm yürüyüş yapıyorum günde nerdeyse 10000 adım yani 4-5 km yürüyorum hızlı tempo.Çok mutlu oldum hedefim hazirana kadar 55 kiloya düşmek inşallah olur.Yediklerimede öyle aşırı dikkat etmiyorum.

yarıyor tabi caNIM AMA ÖLE NETTE ABARTIKLARI GİBİ DEĞİL HEM ONUNDA DİYTİ VAR BOL SU İÇMESİ VAR AMA BÖLGESEL OLRAK İNCELME SAĞLIYOR AZDA OLSA KOLESTEROLU OLAN arkaadas ciğdem canım bu arada ben hep kendi zeytin yagımızı kullanıyorm

işte her kafadan bir ses çıkıyor :) benim de tam aksine başladığımdan beri saçlarımın dökülmesi azaldı, adet için birşey diyemicem yaklaşıyor tarih, gecikirse yazarım da kalp krizi olayını sanki abartmışlar gibi .. ben de meyve ekledim ve ceviz ekledim 2 haftadır

sen çok sıkı diyet yapma canım ya sadece yediklerine dikkat et,hamurişi,tatlı falan yeme,çok küçük daha bebeğin,hem belki sen emzirmeyle atarsın bütün kilolarını inşallah.spor hakkındaki tek söyleyebileceğim bir duyum,yani sadece bir kişiden sporun sütü arttırdığını duydum ama doğrusunu yanlışını bilemicem,ben öyle aman aman spor yapmadığım için deneyimim yok.

bendim canım.bunu hiç duymamıştım söylediğin iyi oldu teşekkür ederim.ben çanakkaleliyim,kendi zeytin tarlalarımız var yani kendi üretimimiz, hakikisini yiyorum ama kolestrol sınırda diye ve diyette de yasak olduğu için kestim yok denecek kadar ama işte hepten yükseldi :) 1 ay da normal sınırlarda yiyerek deneyeyim, sonra yine tahlil yaptırırım, dr a da gidince ilaç vermelerinden korkuyorum, doğal yollardan halletmek istiyorum

ben de kendi zeytinyağımızı kullanıyorum.Geçenlerde annem kilisten geldi.1 teneke zeytinyağı getirmiş bana :)

oo süper o zaman ben de işe başlayınca gideyim işyerinden de giden bi sürü arkatdaş oldu onlar da beğenmişti emzirenler gidebiliyor o halde..

tabi kolesterol hakkında karatay hocanın çok güzel bilgileri var çiğdemcim onları okumadı tavsiye ederim kolesterol olmazsa vücudumuzda hiçbir hormon çalışmazmış o yüzden yağ mutlaka olmalıymış beslenmemizde hele ki sizin gibi hakiki z.yağı varsa tam süper olur biz iç anadolulu olaraktan bozkır topraklarda buğday nohuttan ve hamurdan başka bilmiyos..

ben de kendi zeytinyağımızı kullanıyorum.Geçenlerde annem kilisten geldi.1 teneke zeytinyağı getirmiş bana :)

bizler sanslıyız canım ailem köyde oldugu için herseyin doğalını bulabiliyoruz istanbulda otururken kilisli bir arkadasıma sizin oraların meshursabunları varya hani kalıp kalı kesiliyor kuruyunca ondan sipariş etmiştim defnelisini özü zeytinyaglıydı tabi cok memnun kaldım pamuk gibiydi cildim bursaya tasınıca kaldı tabi banada gecen hafta babam 5kilo döktü zeytin yağı getirdim eve hatta tatsın diye 1kilosunu komsuma verdim oda begendi

BENBEN arkadasım ben bugun gene gittim kavitasyona onların tartısında 63.600 cıktım ama o kadarzayıfladıgımı sanmam evdeki tartımda pili yok tartılamıyorum ama göbek bölgemde incelme ve sıkılasma olmus hedefim 60tı ama eger iyi giderse 58e diyorum artık

zeytin yağını nerden getirdin? senin gibi komşu dostlar başına, 1 kilo zeytinyağı vermişsin, nerde bizde öyle komşu:)

süper aynur benim hayalim 60 kg bekarlığımdaki gibi ahh ahhh ben de gidecem ben de ben de
tebrik ederim senii

İste bu yaaa.diger diyet gruplarina katilmaya calisiyorum bazen ama olmuyo tekkrar birakiyorum.emziren bayanlarin toplanmasi super olmus.bende katiliyorum araniza:)))boyum 170 cm kilom 70.benim10 kilo vermem lazim

bende 160cm boyunda 69 kiloyum oğlum 7 aylık. bekarken 55 kilo idim. hamilelikten önce spor yapmama rağmen 74 kilo ile hamile kaldım. tabi bu kilolarda çalışmıyor olmamında katkısı oldu. doğumdan 1 ay önce 96 kilo idim. hiç bir diyet uygulamıyorum oğlum çok hareketli ve malum yürüyemediğinden eli kolu ben oldum. ama son 2 aydır kilo vermem azaldı. 2 ayda sadece 1 kilo vermişim. umudum yaz tatili ve yazın bol su içme isteğimin olması.

eşim bukadar kilo vereceğime hiç inanmadı hamilelikten sonra 65 olursam gelinlik giyip bi düğün daha yapıcaz... :)))
şimdi kaldı 4 kilo gerçi ben 60 ı hedefliyorum. şimdi eşimde diyo 60 olunca yaparız düğünü :)))

valla 65 te düğün yaptı yaptı yoksa evlenmeden olmaz diycem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…