Aile Planlaması Emziren Anneler Nasıl Korunuyorsunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

megilara

onelife,onesoul,onelove..
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
3.377
26
annişler kızım 7 aylık,hala emziriyorum ve 2 aydır regl oluyorum
ama 2 aydır karar veremedim nasıl bir yöntemle korunsak diye
spiral çok itici geliyor...
prezarvatif eşim istemiyor...
doğum kontrol hapı kullanamıyoruz heralde,emziren anneler için özel doğum kontrol hapları var mı acaba?
siz ne yapıyorsunuz?

yurtdışında var emziren anneler için doğum kontrol ilacı ama türkiyede yok canım..doğum kontrol ilaçları östrojen hormonu içerdiği için sütü azaltıyo..benim oğlum bir buçuk yaşında ben de artık etkin bi korunma yöntemi seçicem spiral düşünüyorum yan etkisi daha az bence bünyen kabul ederse hem denemekte fayda var çok rahatsız olursam çıkarırırm

benimde 5 aylı bebişim var henüz regli olmadım ama olucagım zaman nasıl korunucam diye düşünmüyo değilim.eşim prezervatif kullanmıyo malesef.bende hap kulanmak istemiyorum.geri çekme desen bi yöntem şekli değil ooff ooff spiral danda korkuyorum..

benneyaptımkibenneyaptımkiben 4 yıl boyunca doğum kontrol hapı kullandım çok iyi koruyor ama bıyık bölgemde koyu renkli lekeler oldu ve bıyık gibi görünüyordu ben de bıraktım ama geçmedi sanırım da hiç geçmeyecek lazer yöntemlerini araştırıyorum bir çözüm var mı diye.Eğer ben yeterince çocuk yapmış olursam belki kordonumu bağlatırım diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Bana tüppleri bağlatmakta çok iyi bi fikirmiş gibi gelmiyor.Allah korusun evlerden ırak yavruların başına bişey geldi(Rabbim vermesin aman )yada ayrıldın diğer eşin çocuk isteyecek vs.uzar gider liste.Bunlar çok çirkin düşünceler ama kimin başına ne geliceni kimse bilemez ki.Hayat demişler ..Yinede yolları açık tutalım derim ben :1rolleyes::1rolleyes:

merhabalr cnm benim kızım15 aylık hala emziriyorum yaklaşık 4 aydırda ginera diye hap kullanıyorum doktorum tavsiye etti araştırdım netten yan etkileri varmışama bebişlere diğil kendimize sinir yapıyo ilk kullanımda baş ağrısı ama şukilo aldırır muhabbeti varya ona inanma bünyeye bağlı ben alamıyorum istedim ama olmadı hamileyken 23 kilo aldım ve doğumdan 1 ay sonra hepsi gitti:)ama sana tavsiyem muayne olduktan sonra doktor tavsiye ediyorsa kullan

benimde oğlum 9 aylık ve ilk defa regl oldum .bunu beklemiyordum.emzirdiğim için regl olmam sanıyordum şu sıra emzirme yi biraz azaltır gibi oldum ek gıdaları ağırlıklı verdim.acaba bu sebepten mi regl olmuşumdur.fikri olan var mı?birde doğum kontrolü ne zor bişi derdi hep biz kadınlara düşüyor nedense doktoruma danışıp spiral hakkında bilgi alacağım daha mantıklı bişi gelmiyor aklıma...

canm mesaj attım

şu ana kadar hiç korunmadık eşimde bende..
ilk oğlum doğduktan 3 sene sonra kızıma hamile kaldım..
kızım dan 2 yıl sonra diğer kızıma hamile kaldım..

doktoruma tüplerimi bağlamasını istedim.
ameliyat masasında bana " bağlamayalım hayatın binbir türlü hali var " dedi.
önce kızdım hatta sezeryanlaı halimle doktoruma küstüm sizinle konuşmayacağım bi daha dedim.
eşim imza bile atmıştı oysa..

şimdi emziriyorum.. 5 ay oldu.. hamile kalırsam bunu da doğurur. artık farz der tüpleri kendim bağlarım
22 kasımdan beri adet olmadım arada aklıma geliyor.. hamile miyim diye heyecanlanıyorum be
bebekleri çok seviyorum galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…