Empati kurarak cevap verecek arkadaşlar

Ya allasen neyin dayanmasi. Yeşilçama bağlamaya ne kadar meraklisiniz. Artik günümüzce şekersiz gidalar, tarifler var. Ömürden kesilmiyor bişey yapmiyor. Bebek süt ürün alerji ilede doğabilir, hiperaktifte doğabilir,.. Yani eşinden bağimsiz, daima bişeyler olabilir.

Biraz dirayetli ol, olgunlaş. Hayat o kadar iniş ve çikişler ile dolu ki. Ve çoğunu kontrol edemiyorsun asla.

konu tam olarak bu bende sıze soruyorum ıste
sızınde bır rahatsızlıgınız olsa sızınle gorusen kısı bu yuzden vazgecse ne dusunursunuz dıyorum

tamamen sızın tercıhınız tabı ama bırının hatalıgı var dıye ayrılınca hayat bu bızı ne suprızler bekler bılmıyoruz...
mesela bır tansıyon hastası oluverırsınız gunde 20 kere tansıyonunuzu olcmek zorunda kalırsınız agır dıyete gırmek ve ılac kullanmak zorunda kalırsınız olabılecek bırsey?

Reactions: Cac
Amansız bir hastalık değil neticede. Bir ihtimal yani. Gerçekleşse dahi tedavisi, çözümü var. Hiç hesapta olmadığı halde taşıyıcısı olduğumuz hastalıklar olabilir haberimiz dahi olmadan. Endişenizi gereksiz buldum.

İyide seker hastaligi olmayan biriylede evlensen yine seker olabilir genler taa 7 kusaga dayaniyor tip ilerlerdi surec zor ama atlatilmaz değil sizde anne karninda iyi besleme yapacaksınız zararli bisey yemeyeceksiniz doğduğunda bile iyi besleyeceksiniz gerisi gelir Allahin izniyle

Empati yapıyorum, ben bu yazdıklarınızı düşünüyor olsaydım bu düşüncelere beni gark edeni kesinlikle gerçek manada sevmiyorumdur. En kısa zamanda ayrılır, onu gerçekten seven biriyle mutlu olmasını dilerdim.

Böyle düşünüyorsanız yeterince sevmiyorsunuzdur
İnsanlar kanser hastası kişiyle evleniyor Veya çocuk sahibi olamayacağını bildiği kişiyle evleniyor

Teşekkürler yorumunuz için ama çevrenizde tip 1 diyabet var mı? Süt alerjisi , hiperaktif ile kıyaslanamayacak kadar zor bir uastalık bu. Ömründen kısaltmıyor değil ani şeker düşmesi ölüme kadar götürür ki bir anne için bu riskler küçük değil . İnsanlar bebeklerini aşıya götürürken bile canları acır , bu çocuklar günde en az 4 kez iğne yiyor ve en wz 10 kez parmak deliyor şeker ölçümü için.

Vazgeçme meselesi yok üzüntümü iç sıkıntımı anlattım. Aynı durum bende olsa ve karşımdaki üzülse evet kırılmam. Ama beni istemezse ğzülürüm ki benim onu istememe gibi bir durumum yok

Vazgeçme meselesi yok üzüntümü iç sıkıntımı anlattım. Aynı durum bende olsa ve karşımdaki üzülse evet kırılmam. Ama beni istemezse ğzülürüm ki benim onu istememe gibi bir durumum yok
e o zaman bır sıkıntıda yok

Sma'li bebekler var, erken doğan, çeşitli hastaliklari olan,.. Ki bir kac yil sonraki teknoloji ile şeker ölçme olayinida farkli çözüm bulunur.

Cocuklar bu arada dirayetlilerdir. Çabuk alişiyorlar herşeye.

Olmayan ve olmasi düşük ihtimal (%4-5) için bu kadar canin sıkılmasi ve üzülmen cidden normal değil bana sorarsan. Muhtemelen ailen biraz gazliyordur seni. Lütfen rasyonel ve sağlikli düşunmene davet ediyorum.

Ailem bilmiyor fikirleri ne olur bilmiyorum . %5-6 düşük ihtimal mi? Fikrinize saygı duyuyorum ama sizde üzülmemi içimin sıkılmasını yadırgamayın. Ben adamı terk edeyim mi etmeyeyim mi diye bir soru sormadım. Üzüntümü belirttim

Evet tabiki düşük ihtimal. Cocuk o ihtimaller ile otizmlide doğabilir, down sendromlu olabilir, fiziksel bir hastaliği, yani binbir senaryo. Kusura bakmada lisede hiçmi matematik, şans kalkülasyon felan öğrenmedin?

Hani evleneceğiniz daha belli değil, kaldi ki çocuk olacaği,sonra o çocuğun diyabet olmasi,.. Kendine üzülcek ve bu şekilde kendini özel his edeczk bişeymi ariyorsun gercekten anlamadim.

Çocuğun otizm,down sendromlu olma ihtimali %6 mı? Bence siz hiç matematik görmediniz..

Bir insanın çocuğunu down olma ihtimali 1500de 1 ihtimal iken tip 1 diyabetli bireyin çocuğunda diyabet çıkma oranı 15te 1 . Matematikten bahsediyor iseniz anlicspınız biçimde anlatıyorum. Konum bu değil ama bahsettiğiniz için aydınlatmak istedim

Eğer sizin için tek sorun bu ise tüp bebek yaptırabilirsiniz. Hastalıklı genler ayrıştırılıp sağlıklı genleri dölleyerek ihtimal neredeyse sıfıra indirilebiliyor

Eğer sizin için tek sorun bu ise tüp bebek yaptırabilirsiniz. Hastalıklı genler ayrıştırılıp sağlıklı genleri dölleyerek ihtimal neredeyse sıfıra indirilebiliyor
Maalesef tip 1 de öyle hir şans yok. Çünkü kalıtsal olmadığı söylenşyor. Yine de 15-16 diyabetliden birinin bebeği diyabet oljyor. Değişik bir durum ama böyle .

Ufak bir google araştirma ile tip 1 diabetin nasil geliştiğini, bilim adamlari halen çözememiş. Genetik olduğundan sadece bir şuphe. Yani evet yüzde 5te o genler aktarilabiliyor.

Ancak halen bu demek değildir ki o yüzdenin gerçekten diabet hastaliğini kaptiğini.

Dediğim gibi, olmayan bir derde gerçekten üzülmek manasiz. Trafik kazalarin yüzde oranlarini araştir istersen. Trafiğe katilmayalimmi? Yani down'u ayni oranda çiktiği için demedim, sirf millet daha neler neler ile oğraşiyor için dedim ki bu oğraşilar gerçek. Seninki gibi fazla hayal gücü değil.

Haklısınız tabiki hepsi de üzücü . Ama olmayan bir şey insanı öncesinde mutsuz etmez . Mesela ben trafik kazası geçirir miyim diye oturup üzülmem. Ama ortada hir rahatsızlık var ihtimalleri bar (düşükte değil) . Kafama takıp üzülmem normal gibi bence

Trafik kazasi olmasi daha yüksek oran! Hergün trafiğe karişiyorsun. Her gün sevgilin ile korumasiz seksmi yaşiyorsun?

Yani pes artik. Neyse hadi sen bir köşede daha olmayan bir evliliğin, olmayan bebeğin, olmayan hastaliği için üzül. Iyi forumlar.

Şey gibi olmadimi ya bu soru, hamilelerin %5-6 sinda gebelik sekeri görulebilir o zaman karim doğurmamalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…