Embriyo kalitesi

Merhaba, benim embriyolarım 3AA, 3AB, 3BB, 2AB ve 2BB idi. 6.gün embriyolarım da 3bb idi sanırım. Ben de kalite olayına çok takılıyordum sizi çok iyi anlıyorum, 3AA embriyom tutmamıştı çünkü. Doktorumla detaylı konuştum ve embriyoların günde bir kez ve bir saatte kontrol edildiğini, 5.güne gelen her embriyoyla gebelik şansımın olduğunu söyledi. 2.transferimde çift embriyo transfer edildi, 3aa ve 3ab idi ve doktor çözüldükten sonra bu dört dörtlük 5aa embriyodur dedi. Yani inanın ne kadar doğru bilemiyorum ama doktoruma güveniyorum ve o embriyolardan biri karnımdaki bebiş şu anda. 2bb ile hiç tutmaz doktor bey dediğimde aralarında çok az fark var önemli olan genetiği demişti. Lütfen takılmamaya çalışın, içlerinden biri sizi bulacak unutmayın. Bugün değilse yarın 🙏🏻

Merhaba, benim embriyolarım 3AA, 3AB, 3BB, 2AB ve 2BB idi. 6.gün embriyolarım da 3bb idi sanırım. Ben de kalite olayına çok takılıyordum sizi çok iyi anlıyorum, 3AA embriyom tutmamıştı çünkü. Doktorumla detaylı konuştum ve embriyoların günde bir kez ve bir saatte kontrol edildiğini, 5.güne gelen her embriyoyla gebelik şansımın olduğunu söyledi. 2.transferimde çift embriyo transfer edildi, 3aa ve 3ab idi ve doktor çözüldükten sonra bu dört dörtlük 5aa embriyodur dedi. Yani inanın ne kadar doğru bilemiyorum ama doktoruma güveniyorum ve o embriyolardan biri karnımdaki bebiş şu anda. 2bb ile hiç tutmaz doktor bey dediğimde aralarında çok az fark var önemli olan genetiği demişti. Lütfen takılmamaya çalışın, içlerinden biri sizi bulacak unutmayın. Bugün değilse yarın 🙏🏻
Yorumunuz beni umutlandırdı teşekkür ediyorum. Sağlıcakla bebeğinizi kucağınıza almanızı diliyorum 🙏🏻

Aa öyle mi? Çayı mı? Sabah akşam mı içmeliyim? Kaç gün içmeliyim? Bilgi verebilir misiniz?
Günde bi kere içseniz yeterli saat fark etmez, kaynamış suya ekleyin otu demlensin ,tadı acı gelirse bal eklersiniz. Adet olasıya kadar için, adetken de içebilirsiniz .

Mesajiniz o kadar icime umut serpti ki anlatamam,benim de ilk denemem 3CC 6.gun embriyom ve 3.gun 9 hucreli iyi kalite embriyom var.Boyle dusuk olunca kaliteler cok uzulmustum.Sizin bunu okuyunca suan cok mutlu oldum:)

Selamlar kızlar, merhabalar 🌸
Benim 1 tane donmuş embriyom var, 4BB kalitesindeymiş. 4BB nasıldır?
Yani en yükseğini düşüğünü nasıl anlıyoruz?
İlk transferim dış gebelik, 2.yi transfer ettireceğiz, risk faktörlerinin farkındayım fakat taşısak mı diye de düşünüyoruz, ama kaliteleri konusunda da pek bir fikrim yok 🙏
6. Gün donduruldu 4BB kalitesindeymiş.

Selamlar kızlar, merhabalar 🌸
Benim 1 tane donmuş embriyom var, 4BB kalitesindeymiş. 4BB nasıldır?
Yani en yükseğini düşüğünü nasıl anlıyoruz?
İlk transferim dış gebelik, 2.yi transfer ettireceğiz, risk faktörlerinin farkındayım fakat taşısak mı diye de düşünüyoruz, ama kaliteleri konusunda da pek bir fikrim yok 🙏
6. Gün donduruldu 4BB kalitesindeymiş.

Böyle bi tablo görmüştüm yine bu sitede belki işinize yarar

Eklentiler

• 1000080337.jpg
    1000080337.jpg
    60,1 KB · Görüntüleme: 51
Kızlar merhaba. Çok kararsız kaldığım bir konu var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Tüp bebek tedavisinde gelişen 3 embriyom var 2si kavitasyon (ne olduğunu tam olarak hala bilmiyorum fakat kalitesiz olduğunu biliyorum) 1 tanesi 2bb kalite. Transfer olup olmama konusunda kararsızım. Kaliteleri düşük. Sil baştan yeniden mi başlasam ya da transfere değer mi? Bu tarz deneyimi olan arkadaşlar yazabilirse sevinirim.
Vitamin takviyesi aldınız mı toplama öncesi

Kızlar merhaba. Çok kararsız kaldığım bir konu var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Tüp bebek tedavisinde gelişen 3 embriyom var 2si kavitasyon (ne olduğunu tam olarak hala bilmiyorum fakat kalitesiz olduğunu biliyorum) 1 tanesi 2bb kalite. Transfer olup olmama konusunda kararsızım. Kaliteleri düşük. Sil baştan yeniden mi başlasam ya da transfere değer mi? Bu tarz deneyimi olan arkadaşlar yazabilirse sevinirim.
Aş naptınız transfer oldunuz mu ? Baştan mı başlıcaksınız ya da

Kızlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var 🙏
Rezerv düşüklüğü nedeniyle tüp bebek yaptırıyoruz. Donmuş bir embriyom var, kalitesi 4BB'miş.
İlk yumurta toplandığında 3 tane topladılar.
1'i ertesi güne bile çıkmadı elendiler.
Diğer 2'sinin gelişimleri ilk 4 gün boyunca çok yavaştı. Embriyolog umutsuz konuşuyordu. Transfer günü geldiğinde (5.gün) transfere girmeden önce birinin düşüğe yakın orta kalitede olduğunu onun transfer edileceğini, diğerine de artık bakmayacaklarını çok zayıf olduğunu söylediler.

Transfer oldu. Sonrasında embriyolok geldi ve transfer edilenin son anda iyi kaliteye ulaştığını vazgeçtiklerinin ise son anda gelişmeye başladığını süre tanıyacaklarını söylediler.
Ertesi gün aradılar ve dondurduklarını söylediler. Şuanda donmuş olan 4BB kalitede olan o.

Transfer sonucunda dış gebelik geçirdim, tüpüm alındı.
Şimdi tekrar başlayacağız.

Sizce tekrar yumurta toplatayım mı yoksa olanı koydurtayım mı?
Direk transfer olduğumda eğer tutarsa ve sağlıklı bir gebelik oluşursa birkaç sene sonra 2.yi istediğimizde zaten yumurta rezervi azlığım var ya hiç yumurta çıkmama ya da kaliteli yumurta çıkmama ihtimali de var. Yani birinci oldu da ikinciyi mi düşünüyorsun sanki diyebilirsiniz ama dünyanın kaç türlü hâli var belki keşke başka yumurtam da olsaydı dermiyim ileride?

Tabi yeniden yumurta toplama olursa yine hiç yumurta çıkmaya da bilir o ihtimal de var.

X