Eltimi kıskanıyorum

3 ay sonra doğurucak. Ben hala hamile değilim, yok öyle değil tabi. Hatta 1-2 sene hamile kalmamayı düşünüyoruz. Onun adına seviniyorumda. Ama övgüler çoğalıyor işte, o anlama getirmek istedim
29 yaşında meslek sahibi kocaman kadınsınız, neden başkalarının ne düşündüğü ne yaptığı ne söylediği bu kadar umurunuzda?

Kayınvalideniz sizi övse ne olacak? Elti yerine sizin övülmenizin size getirisi ne olacak? Bunun sosyal yaşamda bir karşılığı mı oluyor ne oluyor?
Kusura bakmayın ama bana eltiyle kendini kıyaslama, kayınvalideden övgü bekleme gibi şeyler tuhaf geliyor, onlar övse ne övmese ne? Şu yazdıklarınız ne yaşınızın olgunluğuna ne meslek sahibi bir kadın oluşunuza yakışmıyor bence, bu düşüncelerden bir an önce sıyrılın, kimsenin değerinin bir başkası tarafından ölçülmeye ihtiyacı yoktur, kendi değerinizi kendiniz bilin kâfi, kayınvalide elti mevzularına da bu kadar takılmayın, eşiniz nedeniyle hayatınızda olan kişilerden ibaretler sadece.

Bence yanlış düşünüyorsuniz çünkü koni sahibi işini seviyor ve eltisnn işini hayal etmemiş, konu sahibinin yapamadığı ne var ki ? Bakımlı ve sporumu yparim diyor...konu tamamrn kvnin konu sahibini manipüle etmeye çalışması, ister istemez insan ve etkilenmiş en güzeli uzak durmak ve özgüvenini tekrar kazanman lazm

Bak kendinin farkında olman cok güzel, boşver ilk torun falan bunlar önemli şeyler değil, normal bir aile her. Çocuğu sever ilkmis vs onemsemez hatta sana birşey deyim mi son torun hep daha çok sevilir çünkü o her zaman en küçüktür....benim kızım en küçük torun babanne dede aşırı sever, benim kuzenim şey diyor hep iyi de ilk torun değil ki o kadar nasıl seviyorlar, kendi kızı ilk torun olduğu için çok daha fazla seviliyormus çok saçma bence her çocuk gerçekten farklı ve en küçük ne olursa olsun en küçük kalır büyümez

Ben iyi niyetli ve sakin tabiatlı bir insan olduğunuzu düşünüyorum. Muhtemelen yurt dışında yaşıyordunuz veya yaşıyorsunuz. Bu Türkçe ile Türkiye'de okumuş olmanız mantıklı gelmiyor.

Kimisi hiç takmaz. Keşke herkes öyle olsa. Kimisi takmam der ama çok takar kafaya. Kimisi de siz gibi. Takmamaya çalışın diyeceğim ben de en başta. Kendi değerinizin farkına varın. Özgüven düşüklüğü direkt kıskançlığı tetikler.

Bunun dışında KV bilerek yapıyor bence. Biraz dışa dönmeli, olayı fark edip müdahale etmelisiniz. Sık görüşüyorsanız mecburen (bu bana anlamsız geliyor ama herkesin koşulları farklı tabi), biraz sesiniz çıkmalı.

Neler söyleyeceğinize dair önerilerde bulunanlar olmuş. Alın kullanın. Eltinizi yermenizi tavsiye etmem. Bu bir kaos başlangıcı olabilir. Laf edebilir bunu Kv. Sizin abartarak övmeniz daha mantıklı. Bir de mühendis olup da Kv yaşında olan birilerini de muhakkak övün. Annecim senin yaşında ama kadın şunları şunları yapmış. Çok hayranım kadına. Bizim kadınlarımız anca ev temizlesin, çocuk büyütsün falan deyin. Biraz yerini bilsin. Kendini övenler kadar başkasını övüp övüp bitiremeyenlere çok gıcık oluyorum. Daha da çok oluyorum hatta.

Kayınvalidenizi tanımıyoruz neticede belki laf olsun diye anlatıyor ya da belki onu kızı gibi seviyor olabilir. Bundan çok rahatsız oluyorsanız konu açılınca kalkın kendinize bir çay doldurun , balkonda hava alın dinlemeyin yani. Ben sizi yadırgamadım, hayatınızı sorgulamak değil de evet bazen sürekli bir insanın övülmesi ortamda kıskanclık yaratabiliyor. Çok da takmayın kafaya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…