Eltimi kıskanıyorum

Gerçekler acıtır

Ailenizin tek kızı olabilirsiniz ama onlar dışında kimse için tek değilsiniz bunu unutmayın. Bence siz eltinizi kayınvalideniz övmese de kıskanırdınız çünkü üzerine basa basa ben sadeyim vs demişsiniz. Muhtemelen eltinizin yaşam tarzı aslında hoşunuza gidiyor ama bu zamana kadar farketmediniz. Üzerine bide eltiniz övülünce onun gibi olmayı kendinize yediremiyorsunuz. Belki de seçme şansınız olsaydı üniversite mezunu, sade, oturaklı biri olmak yerine meslek yapmayı seçmiş, kendine bakan, gösterişli biri olmayı seçerdiniz. Ama aile yapınız dolayısıyla da şu anki olduğunuz kişi olmuş olabilirsiniz. Yoksa başkası övdü diye, övülen kişiyi kıskanırsak ohooo kıskançlıktan çatır çatır çatlarız hepimiz.
Benim kayınvalidem de kızını çok över. Utanmasa kızının tuvalet yapma şeklini bile över yani o derece abartılıdır övmeleri. Sadece çok abarttığı zaman dalga geçiyorum. Mesela geçen gün benim kızıma kayınvalidesi hayran, kocasının tarafında herkes çok sever, kocasından çok kızımı sorarlar vs diye başladı övgü fermanını okumaya. Ben de beni kocamın tarafından sadece kocam sever deyip kahkaha attım. Zaten mümkünse beni kocamın tarafından kimse sevmesin de övmesin de haftada 1 bi kaç saat takılalım, dağılalım kim kimi överse övsün severse sevsin

Benim kayınvalidem ilk evlendiğim de eltinle birbirinizi hiç kıskanmayın demişti neyini kıskancam ki dedim cünkü kendime aşığım başkasıyla kıyaslayamam

Eleştirenler olmuş ama ben size hak verdim ve size çok büyük bi piskolojik baskı bu kötü bir durum aşırı mutsuz eder ki etmeye başlamış da. Evet olmaması gerekir ama eminim kim olsa çok gösterişli birisi ile elti olduğunda aynı ortamda olduğunda içten içe bi his olur.

Ama asıl çok saçma olan kayınvalidenin ölümüne sürekli onu övmesi ?? Ne alaka insan gelinlerim ikiside çok iyi vs. Der bariz de biliyor rahatsız olduğunu kasıt olduğunu düşüncem. Uyarsanız hiç kendi yaptığını görmez kıskanıyor der.

Mesafeli görüşmek tek çözüm gibi. Eşinize vs bahsetmeyin gider söyler falan çok rencide olursunuz.

Umarım yurtdışında yaşıyorsunuzdur aksi halde yüksek lisans yapmış, eğitimli olduğunu söyleyen bir insanın bu kadar kötü bir Türkçe kullanmasını aklım almaz. Nasıl tez yazdınız?

Mesleğiniz var, işiniz var, eşinizle sorununuz yok, tek derdiniz kayınvalidenin eltiyi övmesi mi? Batan rahat sendromu diyoruz buna.

Sizin kıskanacak bir durumunuz yok,iş ise iş yani bakimlilik bir boyaya bakar en azından itiraf ediyorsunuz...Benim eltim kiskancliktan benim yuvamı yıktı,nişanli kaynimi ayırdı..Kendi okula gitmediği için okuyan çalisan eğitimli eltilere tahammül edemedi ha nasıl başardı derseniz çok yetenekli bu konuda anne olmadığı için bunu anne yerine koydular sözü senetti..Şu an gerçekleri anladılar ama iş işten geçti..Demem o ki bu kıskançlık mevzusu tüm bedeninizi sarmadan kendinize gelin

Kayınvalideniz tam bir cahil, yaptıkları onu gösteriyor. Belliki eltinden bir çıkarı yada beklentisi var.
Sen onu övmeye başladığında telefonuna bak, git mutfağa su iç üzerinde baskı kurmasına izin verme. Seni o kadar iyi anlıyorum ki azıcık değer görmek istiyorsun ama hep bir kıyaslama içindesin. Mümkün mertebe uzak dur az git.
Benim kaynanamda senin ki gibi ama ben büyük gelinim o küçük gelinini över, kız selam vermiyor onlara aynı binadan ev verdiler onlara bakacağını düşünüyorlar. Eee bencede baksın yani kime yaptılarsa ondan beklerler. Ben değerimi anladım görüşmemeyi tercih ettim.

Kız böyle cin fikirler nasıl aklınıza geliyor ya şu hayatta asla hazır cevap olamadım çok iyi

Bu ne saçma düşünceler. Kız kardeşi olan kimse de kendini kardeşiyle kıyaslayıp eziklemez kendini. Özgüveninizi geliştirmeyi deneyin acilen.

Prenses sendromuna tutuldunuz sanırım. Babanızın kızı, eşinizin tek ve son aşkı olabilirsiniz ama KV için sadece gelinsiniz. Eltinizi daha çok sevebilir. Yarın onun çocuğunu sizinkinden çok sevebilir. Onun çocuğuna bakım konusunda destek olurken size olmayabilir bunlar bence normal şeyler. İşin güzel yanı açıkça bu durumu kabul edip, çözüm bulmaya çalışmanız.

Uzak durmak yada görmezden gelmek gibi tercihleriniz var. Kendi elinizde ki güzelliklere odaklanın.

Hiç eltim olmadı ama tipik kv başkasının gelinlerini övdü, ben de ovdum:) ellerde ne gelinler var dedim sustu

Kıskançlık kadar saçma bir şey yok. Kendini geliştir madem sadelik hoşuna gitmiyor git süslen ya da maaşın mı az geliyor daha iyi bir işe geçmeye çalış yükselmeye çalış ama başkasına duyduğun kıskançlık sadece kalbi köreltir. Kv gayet bile isteye yapıyor senin kıskançlığını da görmüş anlamış iyice sinir etmeye çalışıyor anlaşılan ama yazık kadının haberi bile yok.
Kendinizle olan sorunlarınızı 'ya ben aslında kıskanmazdım ama böyle yaptığı için...' diyerek başkalarına yükleyemezsiniz. Kendinle olan sorununa eltiyi çekmeye de çalışma kıskanıyorsan da çatla yani ne diyim. Hem şımarıksın hem kıskanç.

Tebrik ediyorum ilk kez birj çıkıp itiraf etmis

Ben sizi anladım aslına bakarsanız, iyi bir mesleğiniz, düzgün sade bir hayatınız var ve gösteriş sevmiyorsunuz yada abartı aslında eltinizle de bir sorununuz yok, kıskançlık değil bu kayınvalideniz manipülatif biri olabilir mi? Şayet hiç aklınızda böyle şeyler yokken sürekli bahseder manipülasyona maruz kalmışsınız gibi hissettim, bence bunu bir düşünün

mevzu eltiniz veya kv değil, sizin zayıf özgüveniniz. bir terapi alın. herhalde herkesin her yönü farklı. övebilir ne var bunda? birinin iyi olmasından rahatsızlık duyuyorsanız kendi iyiliğinizden emin değilsiniz demektir. bence uzaklaşın. bu ortam belli ki size iyi gelmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…