eltime anlam veremiyorum

Evet pasif kaldım, sonra ki aşamada inanın uğraşmak istemedim. Artık ne evime ne de başka bir yerde. Kendi hayatımla ve evimle ilgilenmeyi tercih ettim ve kulaklarımı kapadım.
Nasıl uğraşmak istemedin anacım, kız Sanem sana atılan iftira benim bile zoruma gitti hadi seni geçtim eşin nasıl sessiz kalıyor?

Nasıl uğraşmak istemedin anacım, kız Sanem sana atılan iftira benim bile zoruma gitti hadi seni geçtim eşin nasıl sessiz kalıyor?
Karşı karşıya gelemedik ki ondan sonra telefondan arayıp sövsem anlamsız kalır. İyi bir şey yapmam, var mı tavsiyeniz

Eşimin ilk evliliği 2 kardeşler eşim ve abisi, Eltimin 4. evliliği 2. evliliğinden 2 çocuğu ve bu son eşinden 1 çocuğu toplamda 3 çocuğu var
Hanimefendi corap kadini galiba, ahahshs.

Kadin resmen aileyi birbirine katarak yerini saglamlastiriyor o vakit, kayninizdan onceki 3 erkegin ucude suclu degildir herhalde.

Benim namusuma laf atılacak, ne elti kalır ortada ne kayınvalide, ne de görümce. Ortalığı yakar yıkarım, siz ve eşiniz nasıl bu kadar sakinlikle karşıladınız bunu?

Benim namusuma laf atılacak, ne elti kalır ortada ne kayınvalide, ne de görümce. Ortalığı yakar yıkarım, siz ve eşiniz nasıl bu kadar sakinlikle karşıladınız bunu?
Birbirimizi bildiğimiz için çok oralı olmadık ilk etapta, sonrasında bu olaylar netleşince ben de illallah ettim açıkçası. Uğraşmak istemedim.

Hanimefendi corap kadini galiba, ahahshs.

Kadin resmen aileyi birbirine katarak yerini saglamlastiriyor o vakit, kayninizdan onceki 3 erkegin ucude suclu degildir herhalde.
Dediklerine göre 1. terketmiş, 2. anlaşamamışlar, 3. kendisi ayrılmış. artık bilemiyorum. Kaynımda boşanmak istiyorda Kaynımda bilmiyordur çoğunu yaptığını. Bilse ne yapar bilemedim.

Birbirimizi bildiğimiz için çok oralı olmadık ilk etapta, sonrasında bu olaylar netleşince ben de illallah ettim açıkçası. Uğraşmak istemedim.
Allah Allah bende eşimi biliyorum o da beni telefon bile kurcalamayız sorun o değil ki sorun eltinin iftira atma potansiyeli.

Evet haklısınız nasıl sessiz kaldık ya demen gerekiyor desene rahatlayalım be öf🤒

Yeni bir olaya mahal vermeyecek kadar uzak tut kendinden🙏🏻
Teşekkür ederim, şimdilik öyleyim ama ileride özellikle benimle alakalı bir durum olur ise bilemiyorum of. Hiç olmak istemediğim bir konumdayım. Keşke daha öncesinde farkına varsaydım yemin ederim 1 yılda içinden geçildi.

Allah Allah bende eşimi biliyorum o da beni telefon bile kurcalamayız sorun o değil ki sorun eltinin iftira atma potansiyeli.

Evet haklısınız nasıl sessiz kaldık ya demen gerekiyor desene rahatlayalım be öf🤒
Diyorum zaten de, aa bir de güya çocuğumuz olmadığı için boşanmak istiyormuşum. Bunda cevabımı verdim, dedim yatağıma ne ara girdin kız yılan kıhsjfoıdghosdfh

Kusura bakmayın ama biri bana hayatında biri var diye iftira atıp kocama söylese büyük ihtimal karakolluk olurduk. Nasıl böyle sessiz kaldınız, o dakikadan sonra bırakın aramayı karşıma çıkması için yürek yemesi gerekirdi.
Eşiniz de siz de bir garipsiniz

Aman sen de ya deli misiniz daha bu yaşta uğraştığın şeylere bak. Erken evlenince madalya takılmıyormuş dimi. Görmüş geçirmiş cadaloz kadın e seni de toy bulmuş oynuyor bütün numaralarını.
Valla değmez senin için demiyorum burda okuyan aynı yaştakilere diyorum. Evlenince parıl parıl hayat yok. Gençliğinizi yaşayın. 25ten önce evlenmek gibi bir sorumluluk almayın. Uğraşılmıyor.

Eltiniz kayinvalideyi kotuluyor diye esinizle neden tartistiniz ? Bu evliliklerde olan normal sorunlardan mı sizce ?
"hata" diye bir kavram da var ya hani? deneyim, tecrübe, hayatı öğrenme? aklı başına gelmiş ve doğru olanı anlamış bir insanın hala üstüne gitmek ne kadar faydalı bir hareket bilemedim. bence bu yazıyı sen böyle bir şey yaz diye atmamış buraya kendisi.

Elti değil Kitchenaid.
Atmadığı mok kalmamış.
Bunu bir allahin kulu şamar manyağı yapmamişmi bunca sene? Namusa iftira atmak bukadar kolay olmamali

Günaydın, bir süredir anlayamadığım ama çok üzerinde durmadığım, konu evimize taşınınca artık bir şeyler yapmam gerektiğini anladım.
Eltimle aslında özellikle bir problemimiz yoktu. Ta ki evlenene kadar henüz 1 yıllık evliyim. Birbirimize ara sıra giderdik, kahvedir felan. son 3-4 aydır Eltim Kayınvalidemi bana kötülüyor, Ben de yılların birikmişi diyerek çok üzerinde durmadım ama anladım ki artık mesafe koymam gerekli. Bu dozu arttırdı ama yazıyor her gün neredeyse, yok ben bu sülaleden bıktım onun dedikodusundan bıktım hepsinden nefret ediyorum. Ya ben de manipüle olmuşum. Eşimle boşanma derecesine geldik resmen, Kayınvalidemle konuşmamaya başladım hipnoz gibi sadece onun dediklerini duyuyordum. Eşimle kavgalar büyüdü ki bir ara evi terk edecektim. Şimdi planı iyi dinleyin ve kavrayın gerçekten şok oldum.

Eltim bana bunları empoze ettikten sonra gideceğim akşam Eşim güya Eltimi arıyor Sanem Kötü, ona sen iyi gelirsin konuş lütfen diye. Eltimde beni arıyor ve diyor ki Zaten sanemin hayatında birisi var dedi, seni zaten sevmiyormuş, Sonra benim ağzımla da aynı şeyleri Eşime söylediğimi söylemiş. Olaya bak.

Ben eşimi o sıra anladım bi an sinirle, Ne diyorsun ya sen diyerekten, Ben kimseyi aramadım sen iyi misin onu neden arayayım seninle konuşmak yerine. Ben inanmadım zaten sen de inanma artık diyerek eve geldi konuştuk sorunu hallettik. Ondan sonra ben Eltimi aramadım sormadım, o aradı yazdı ama cevaplamadım. Kayınvalidemle oturup konuştuk. Kızım ikinizde gelinimsiniz ama ben senin hakkında böyle şeyler demedim vs. Ay labirent gibi karışık ama umarım anlıyorsunuzdur. Sonra Eltim bana yazdı, işten çıktım ben bunlar yüzünden kayınvalidem çocuğuma bakmıyor çocuğumu aç bırakıyor yok öyle de şöyle de. Tam engelleyecektim, Bir küfür etti Kayınvalideye. Dedim oha yeter ama artık, Eşime ilettim bak dozunu kaçırıyor artık annenize küfür ediyor yani normal kafa değil. Abisine söylüyor oda Abisi beni arıyor, sen onun sözüne itimat etme ben de soğudum zaten diye. Nasihat felan. Ertesi günü sanırım Abisiyle Eltim kavga ediyor. Abiside ağzından kaçırıyor sanırım bu sözlerini duydum gibisinden. Eltimde ben Sanemle, Eşini deniyordum bakalım sana bir şey diyecekler mi diye. İyi de niye deniyorsun her şey bitti denemek kaldı. Hadi dene niye küfürler ediyorsun. Neyse ben ondan sonra çekildim. Çok şükür eşimle problemleri çözdük, daha doğrusu benim manipüle edilip gözümde büyüttüğüm ama aslında sorun olmayanlar. Eşim beni bu sürede çok uyardı ama dinlemedim çünkü Kayınvalidemle sözlü bir kaç bir şey demişti (Hakaret sayılmayacak şekilde) Eltim tarafına çekince oldu olanlar. Benimde hatam çok.

Eltim ayrıca beni her gördüğünde ve storylerimde rencide edici şekilde yanıtlarda veriyordu. Çok kilo almışsın obez olursun karnın fışkırmış, yok oran büyümüş. Eltimle aramızda 22 yaş var bu arada.

Daha inciği cinciği çok ama bu şekilde şuan konuşmuyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz? Bir şey yapmam gerekiyor mu şuan durmak daha mantıklı gibi geliyor
Siz her önünüze gelenin aklına uyarsanız evliliğiniz biter. Keşke olgunlaşmadan evlenmeseydiniz.

X