eltime anlam veremiyorum

Sanemxxk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
346
57
Günaydın, bir süredir anlayamadığım ama çok üzerinde durmadığım, konu evimize taşınınca artık bir şeyler yapmam gerektiğini anladım.
Eltimle aslında özellikle bir problemimiz yoktu. Ta ki evlenene kadar henüz 1 yıllık evliyim. Birbirimize ara sıra giderdik, kahvedir felan. son 3-4 aydır Eltim Kayınvalidemi bana kötülüyor, Ben de yılların birikmişi diyerek çok üzerinde durmadım ama anladım ki artık mesafe koymam gerekli. Bu dozu arttırdı ama yazıyor her gün neredeyse, yok ben bu sülaleden bıktım onun dedikodusundan bıktım hepsinden nefret ediyorum. Ya ben de manipüle olmuşum. Eşimle boşanma derecesine geldik resmen, Kayınvalidemle konuşmamaya başladım hipnoz gibi sadece onun dediklerini duyuyordum. Eşimle kavgalar büyüdü ki bir ara evi terk edecektim. Şimdi planı iyi dinleyin ve kavrayın gerçekten şok oldum.

Eltim bana bunları empoze ettikten sonra gideceğim akşam Eşim güya Eltimi arıyor Sanem Kötü, ona sen iyi gelirsin konuş lütfen diye. Eltimde beni arıyor ve diyor ki Zaten sanemin hayatında birisi var dedi, seni zaten sevmiyormuş, Sonra benim ağzımla da aynı şeyleri Eşime söylediğimi söylemiş. Olaya bak.

Ben eşimi o sıra anladım bi an sinirle, Ne diyorsun ya sen diyerekten, Ben kimseyi aramadım sen iyi misin onu neden arayayım seninle konuşmak yerine. Ben inanmadım zaten sen de inanma artık diyerek eve geldi konuştuk sorunu hallettik. Ondan sonra ben Eltimi aramadım sormadım, o aradı yazdı ama cevaplamadım. Kayınvalidemle oturup konuştuk. Kızım ikinizde gelinimsiniz ama ben senin hakkında böyle şeyler demedim vs. Ay labirent gibi karışık ama umarım anlıyorsunuzdur. Sonra Eltim bana yazdı, işten çıktım ben bunlar yüzünden kayınvalidem çocuğuma bakmıyor çocuğumu aç bırakıyor yok öyle de şöyle de. Tam engelleyecektim, Bir küfür etti Kayınvalideye. Dedim oha yeter ama artık, Eşime ilettim bak dozunu kaçırıyor artık annenize küfür ediyor yani normal kafa değil. Abisine söylüyor oda Abisi beni arıyor, sen onun sözüne itimat etme ben de soğudum zaten diye. Nasihat felan. Ertesi günü sanırım Abisiyle Eltim kavga ediyor. Abiside ağzından kaçırıyor sanırım bu sözlerini duydum gibisinden. Eltimde ben Sanemle, Eşini deniyordum bakalım sana bir şey diyecekler mi diye. İyi de niye deniyorsun her şey bitti denemek kaldı. Hadi dene niye küfürler ediyorsun. Neyse ben ondan sonra çekildim. Çok şükür eşimle problemleri çözdük, daha doğrusu benim manipüle edilip gözümde büyüttüğüm ama aslında sorun olmayanlar. Eşim beni bu sürede çok uyardı ama dinlemedim çünkü Kayınvalidemle sözlü bir kaç bir şey demişti (Hakaret sayılmayacak şekilde) Eltim tarafına çekince oldu olanlar. Benimde hatam çok.

Eltim ayrıca beni her gördüğünde ve storylerimde rencide edici şekilde yanıtlarda veriyordu. Çok kilo almışsın obez olursun karnın fışkırmış, yok oran büyümüş. Eltimle aramızda 22 yaş var bu arada.

Daha inciği cinciği çok ama bu şekilde şuan konuşmuyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz? Bir şey yapmam gerekiyor mu şuan durmak daha mantıklı gibi geliyor

eltinizin dedikleriyle hareket edip kavga cikaran sizide cok normal bulmadim
Diyorum ya sonradan farkına vardım, Kim normal anlamadım? Hiç manipüle edildiğiniz bir durum olmadı mı? İş yerinde Genel Hayatta. Ben 22 Yaşındayım Eltim 44 Bunuda göz önünde bulundurmak lazım. Annem Yaşında Kadın

Sanemin hayatında biri var ne demek,buraya kadar okudum..Korkunç biri eşinize nasıl böyle bir şey söylüyor amacı sizi öldürtmek mi
Eşim Huyunu bildiği için Eşim inanmıyor zaten, konuşunca açılıyor birer birer zincirler. Maalesef ben de inanamadım, çok garip neden böyle yapıyor.

Diyorum ya sonradan farkına vardım, Kim normal anlamadım? Hiç manipüle edildiğiniz bir durum olmadı mı? İş yerinde Genel Hayatta. Ben 22 Yaşındayım Eltim 44 Bunuda göz önünde bulundurmak lazım. Annem Yaşında Kadın
Evlilik olgunluguna eristigini dusunen insan bir baskasinin laflariyla hareket etmemeli. Hem kayinvalidenizi kendiniz gozlemleyip nasil biri oldugunu anlayamadinz mi ?

Kim eltisine bir anlam vermiş ki zaten…

Bence hiçbir şey yapma sadece uzak dur.
Ailecek sizi anlayamadım kadın iftira atıyor normal karşılanıyor, sen onu dert değil kilona laf ettiğini dert etmişsin felan…

En iyisi görüşme.

Evlilik olgunluguna eristigini dusunen insan bir baskasinin laflariyla hareket etmemeli. Hem kayinvalidenizi kendiniz gozlemleyip nasil biri oldugunu anlayamadinz mi ?
Size kalırsa hiç bir problem olmamalı o halde evliliklerde. Çok yanlış, Manipüle çok farklı bir kavram. Sizin doğrularınız benim doğrularım değil Hanımefendi.

Kim eltisine bir anlam vermiş ki zaten…

Bence hiçbir şey yapma sadece uzak dur.
Ailecek sizi anlayamadım kadın iftira atıyor normal karşılanıyor, sen onu dert değil kilona laf ettiğini dert etmişsin felan…

En iyisi görüşme.
Ben olanı söylüyorum. iftira kısmında benim Çocuklarına bıraktım, Benim üstüme düşmez.

Size kalırsa hiç bir problem olmamalı o halde evliliklerde. Çok yanlış, Manipüle çok farklı bir kavram. Sizin doğrularınız benim doğrularım değil Hanımefendi.
Eltiniz kayinvalideyi kotuluyor diye esinizle neden tartistiniz ? Bu evliliklerde olan normal sorunlardan mı sizce ?

Evliliklerde problem olur ama elti olmamalı. Elti kim ki? Kaynana bile değil. Aranıza elti bile girebiliyorsa zaten asıl sıkıntı elti değildir. Sizin duvarınız kağıttansa yıkıp geçen taşın suçu yok.

Eltiniz kayinvalideyi kotuluyor diye esinizle neden tartistiniz ? Bu evliliklerde olan normal sorunlardan mı sizce ?

Bu arada arkadaş doğru söylüyor, kayınvalidenize karşı dolduruşa geldiğinizi söylüyorsunuz sizin iradeniz yok mu? Elti bugün başkasına karşı doldursa yine böyle mi olacaksınız irade nerede?
Şöyle bir düşüncedeydim o sıra;

Eltim kendi fikirlerini Kayınvalidem söylemiş gibi bana söylüyordu. Örn; Sanemde çok açık giyiniyor hiç edep yok diyor senin için. Bunu eşime söylüyorum misal, hak veriyor veya vermiyor ben haliyle sinirleniyordum nasıl bu olaya dur demez gibi.

Evliliklerde problem olur ama elti olmamalı. Elti kim ki? Kaynana bile değil. Aranıza elti bile girebiliyorsa zaten asıl sıkıntı elti değildir. Sizin duvarınız kağıttansa yıkıp geçen taşın suçu yok.
Maalesef çok haklısınız, bunu ben de farkına vardığımda sinir krizi geçirdim. Nasıl yaptım diye. Şuan daha iyiyim ve farkındayım.

Sizin kendi aklınız fikriniz yok mu da eltinin lafıyla bu hale geliyorsunuz?
Bakın ben size durumumu anlatıyorum, Manipüle olduğumdan bahsediyorum. Bu iyi bir durum mu? Yani Eltim değil bir başkası da olabilirdi. Siz nasıl bu kadar dar düşüncede olup bu yorumu yapabiliyorsunuz ben de onu anlamıyorum. Ben sizden bundan sonra ki aşamada ne yapabilirim diye soruyorum. Kadın farklı bir boyut ben ne yapayım?

X