Elti alıyorum

Elti alacağım nedir ya? Cahiliye döneminden kalma söylemler

Yenge?

Eltilik ne ya herkes işine baksın. Benim de var eltim hiç bu şekilde telafuz etmiyorum o kendi hayatında ben kendi hayatımda. Koca insanlarız haşır neşir mi olucaz bu saatten sonra sırf sıfatlar yüzünden.

Yengeler büyüklere deniyormuş gibi geliyor bana ya benden dört yaş küçük yenge mi olur
Bence hiçbir türlü olmuyor, kimseye yenge demiyorum kimse de bana demesin Peki kardeşin eşinden bahsederken damadımız mı diyor?

Kızlar yanlışlarım için üzgünüm. Bu yazının fesat durmasını anlıyorum şahsi hayatımda da kimsenin kuyusunu kazmak istemem Sizleri hiç tanımadığım için siz benim ailemi tanımadığınız için uyumadan önce böyle bi konu açtım hatalı tabirlerim için üzgünüm. Belirttiğim gibi kimse ne beni ne de yaşadıklarımı sınandıklarımı bilmediği için çok çok sert yorumlar da olmuş. Vakit ayırıp epey yorumlamışsınız. Üzerime almam gereken kadarını alıyorum ve öğrendiklerim için teşekkür ediyorum.

Eltim ile tanışmamış olsaydım henüz benim elti yazdı sanardım bu konuyu
2 kere gördüm kendisini kv evinde. Sadece tanışırken bir kere göz teması kurdu. Elini bile uzatmadı, tokalaşmadık.
Ağzının ucuyla "merhaba, hoşgeldin" dedi. Bir daha bütün akşam tek kelime etmedi. Sonra ki görüşüm 2 ay sonra falandı yine kv evinde. Ben eve geldiğim de mutfaktaymış, yanına gidip selam vereyim dedim. Yüzüme bile bakmadan "merhaba" dedi Bende içeri geçtim hiç oralı olmadım. Onlar giderken balkondaymışız.
"Biz gidiyoruz" bile demeden gitmişler. Bırak beni almayı, elinde olsa satacak kadın

Kaynınız için maaile kız istemeye giderken neyle sınanmış olabilirsiniz?

Ya ne sınanması ne yaşaması Allah aşkına. Niyetinizi cibilliyetinizi tek mesajda dökmüşsünüz zaten ne olsun daha. Allah o kızı sizden korusun gerçekten.

Ya istemeye giderken bişeyle sınandım mı dedim ben? Genel bir anlatımda kullandım sınanmayı. İnsanlar bazen yaşadıkaleı şeyler yüzünden herkesi en ince ayrıntısına kadar incelemek ona göre davranmak isteyebilirler. Kızla çevresiyle ilgili bir derdim olsa gelip buraya mı yazarım?? Bu yazdığım öylesine bir başlık ne kız ve ailesinin detayı var ne kötü davranmak haset etmek adına bi istek var. Buna rağmen yanlış tabirleri mi gördüm öğrendiklerim için teşekkür ettim hala daha bir sürü sert sert yorumlar. Kimse merak etmesin bu kızın korunması gereken bir şey gelmez başına ama sizin tüm yakınlarınızı Allah korusun çünkü en ufak bir davranışlarında kelimelerinde bu kadar sert bu kadar kırıcı konuşıyorsunuz. Bana beddua etmenize de gerek yok bahsettiğim kimselere acımanıza da. Bu kadar ciddiye alıp beni büyücü bi kadın ilan etmenize şaşırdığım gibi sizin çevrenizdeki herkesin diline de Allah kimseyi düşürmesin. Ve benim için ne dilediyseniz bu zehirli laflarınız ile birlikte aynısı sizin için gerçekleşsin. Ama yeter.

Sana da mı ilk başta böyle yağ bal yapmıştı eş ailesi, sonradan canına mı okudular, anlat abla dinleriz biz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…