Narsistten boşandı yine de kurtulamadı

Ya bir de nasıl atıp tutmuş tipine kadar. Biz de ağız birliği yapıp dedikodusunu yapsak ohhh tadından yenmez onun için
Sizinle aynı fikirde değiliz, yanlış yere alıntı yaptınız heralde.
Ben konu sahibinin naif biri olduğunu düşünüyorum, üstelik bebeğini kaybetmiş bir anne.
Siz inanmak zorunda değilsiniz lakin o tarz anlatıldığı gibi kadınlar var.

Aile mahkemesini izlememe gerek yok erkekler aldattı diye dava açmıyor zaten arada çocuk varsa çocuk kötü etkilenir ilerde diye aldatan kadının oranı az falan değil hepsinide eşi boşuyor değil ört bas edende çok o nedenle oran az gözüküyor.
kadınlar gidip aldatma sebeple dava açarken çocuğu düşünmüyor da boşandıktan sonra çocuğunun yüzüne bakmayan erkekler mi çocuğunu çok düşünüyormuş.. ne kadar naifmiş bu erkekler öyle aaah ah.. kıymetini bilemedik :KK70:

Sizinle aynı fikirde değiliz, yanlış yere alıntı yaptınız heralde.
Ben konu sahibinin naif biri olduğunu düşünüyorum, üstelik bebeğini kaybetmiş bir anne.
Siz inanmak zorunda değilsiniz lakin o tarz anlatıldığı gibi kadınlar var.
o tarz kadınlar var ancak bunu anlamanın yolu boşanan eşin anlatttıkları değil gidip kadının çevresinden ya da raporlardan anlaşılmadığı sürece erkeğin anlattıkları şüphelidir. hele yanına yakışmama konusu vs tam bir eski eş yalanının etkisidir.

Yine bir turnusol konu.

Kadin esimin eski cocugunu istemiyorum deseydi, cocuklu adamla niye evlendin, annesi gibi bakmayacaksan niye evlendin virt zirt bir suru mesaj gelirdi.

Kadin cocugu cok seviyorum alsak nolur demis. Sanane cocuk senin degil, sen annesi degilsin hede hodo.

Neyse allahtan bagzi uyelerin nasılda yanar doner oldugunu filan iceren maske onceden dusmustu de suan guldun gectim..
Kk’da ne desen olmii olmii olmiii 🤣 Linçlenmeden konu açmak mümkğn değil

Eşimin ilk evliliğinden 7.5 yaşında bir kızı var. Kız annesiyle beraber başka bir şehirde yaşıyor. Eski eş ise maalesef tam bir narsist. Allah affetsin kadının elle tutulur hiçbir yanı yok ne fiziksel ne karakter olarak. Evlenmeden önce kendini çok farklı göstermiş ama evlendikten özellikle de çocuktan sonra gerçek yüzünü göstermeye başlamış. Kendini dünya güzeli görüp eşimi küçümsemeler (ki inanın eşimin yanına yakışmayan kendisi) hakaretler, beddualar, kendi aldatmasına rağmen üstelik kanıt da olmasına rağmen kabul etmeyip eşimi aldatmakla suçlamalar, evlendikten sonra çalışmayı bırakıp eşimin parasıyla gizli gizli altın biriktirmeler ve tek maaş olduğu için eşimin birkaç kere kredi çekmek zorunda kalmasına rağmen, eşimin ailesine de aynı şekilde hakaret, beddua, iftira vs. daha neler neler. Boşandıktan sonra da eşimden sürekli para istemiş kızı kullanarak. Eşim de çocuğuna düşkün birisi. Zaten herkes çocuk üzerinde anneden çok eşimin emeği olduğunu söyler, bakımı, yemesi içmesi, ilgi, sevgi her yönden. Ve nafakayı fazla fazla göndermesiyle beraber ekstra paralar da gönderdi sık sık. Ne zaman ki eşimin evleneceği öğrendi daha da kötü şeyler yapmaya başladı. Bu sebeple eşim ekstra göndermeyi bıraktı. Sadece mahkeme kararıyla üzerine düşeni gönderiyor. Ve kendi öz çocuğunu daha fazla görebilmek için resmi yola başvurdu. Açılan dava sonucunda kızıyla daha fazla görüşme saatleri ve günlerine kavuştu ancak karşı taraf tabiri caizse hâlâ pislik yapma derdinde. Kız yanımıza geldiğinde aldığımız kıyafetlerin hiçbirini bir sonraki görüşmemizde geri göndermiyor. Hatta en son kızı sadece üstündeki eski, yırtık kıyafetlerle göndermiş. Çocuk o kadar saat yol çekecek en azından yedek bir şey koysaymış ama o bile yok. Kıza telefon aldık ama görüntülü görüşmeye korkuyor çocuk annesi kızar diye. Sadece sesli ve normal mesaj o da arada bir. Yeri geldi 3 hafta çocuktan haber alamadığımız bile oldu. Kendince eşimden intikam almaya çalışıyor kendi öz kızını dahi düşünmeyerek. Kız da nasıl tatlı, nasıl akıllı maşallah bir görseniz. İnanın benim öz kızım olmasını çok isterdim. Tabii ki o benim de kızım. Orası ayrı. Eşim kızı görmeye gideceği veya alacağı zamanı dahi avukat aracılığıyla bildiriyor yani karşı tarafla hiçbir şekilde iletişime geçmiyor. O derece bizden uzak olmasını istiyoruz kendisinin. Kızı da ortak noktadan alıyor ve karşılaşmıyorlar bile bu sayede. Ancak yazın utanmadan hem kendi hem de kızı için uzaklaştırma kararı çıkarttırmaya çalıştığını öğrendim geçen gün tesadüfen. Eşim hamileyim diye beni üzmemek adına gizlemiş o zaman. Zaten hemen reddedilmiş çünkü elle tutulur bir gerekçe, kanıt vs yok. Kızı babasıyla görüştürmemek için her yolu deniyor yine kızın babaya da ihtiyacı olduğu gerçeğini göz ardı ederek. Zamanı gelince velayet davası açmayı düşünüyoruz ama şu an erken hem yasalar izin vermiyor belli bir yaştan önce hem de daha yeni evladımızı kaybettiğimiz için buna hazır değiliz. Eşimle toparlanma evresindeyiz. Velayeti aldıktan sonra nasıl olur merak ediyorum bazen. Rahat eder miyiz? Yoksa onunla uğraşlar devam eder mi? Benzer durum yaşayan var mıdır? Bir narsistle boşandıktan sonra dahi kurtulamaz mı insan?
başkasının çocuğunu sahiplenmeyin siz ya kendi çocuğunuzu sahiplenin onu büyütün. çocuğun anası da var babası da aralarında ki hiçbir mevzuya da karışmayarak işe başlayabilirsin. erkeğin anlattığı hiçbir halta da inanmayın o işler öyle olmuyor. velayet davası açacakmış kendi kızı olsunmuş. kendi annesinden daha iyi bakabileceğine nasıl bu kadar eminsin? çocuk kendi konuşmak istemiyordur. benim kızım da öyle babasını aramak istemiyor. ben ara dememe rağmen istemiyor, işler sandığınız gibi değil. haddinizi de bilin arkadaş nerede duracağınızı bir zahmet bilin, çocuklu adamla evlendiniz diye herşeye karışmanıza gerek yok

Valla sırf boşandı diye adam onunla olmak istemedi diye olmayan sürmeyen evliliğe beni bırakmasın elini ayagi bağlansin diye sırf bu sebeple çocuk yapan zeki hemcinslerim dolu yani kusurada bakmayın.Kendi ayağına sıkıp ağlamak olmuyor öyle

En çok bizler kizmadikmi inclemedikmi olmayan evliliğe çifter çifter çocuk yapanları evet geçmiş konularda dolu yapıyor kadın beni bırakmasın bıraksada çocuk için bağlantıda kalsın her kadın mı hayır değil ama yapan cokmu evet

Bence de müdahil olmamalı zaten ben de o şekilde fikir belirttim ama siz neden bu şekilde düşünüyorsunuz? İnsan eşinin çocuğunu sevemez mi, herkes mi kötü kalpli?
Yanlış anladınız bence. "benimde çocuğum sayılır, seviyorum" diyerek bu kadar sürece dahil olmasını açıklamasın anlamında demştim. Tabiki sevebilir ama bu sevgi onu, eski eşle kocasının ilişkisine dahil etmemeli.

Eşimin ilk evliliğinden 7.5 yaşında bir kızı var. Kız annesiyle beraber başka bir şehirde yaşıyor. Eski eş ise maalesef tam bir narsist. Allah affetsin kadının elle tutulur hiçbir yanı yok ne fiziksel ne karakter olarak. Evlenmeden önce kendini çok farklı göstermiş ama evlendikten özellikle de çocuktan sonra gerçek yüzünü göstermeye başlamış. Kendini dünya güzeli görüp eşimi küçümsemeler (ki inanın eşimin yanına yakışmayan kendisi) hakaretler, beddualar, kendi aldatmasına rağmen üstelik kanıt da olmasına rağmen kabul etmeyip eşimi aldatmakla suçlamalar, evlendikten sonra çalışmayı bırakıp eşimin parasıyla gizli gizli altın biriktirmeler ve tek maaş olduğu için eşimin birkaç kere kredi çekmek zorunda kalmasına rağmen, eşimin ailesine de aynı şekilde hakaret, beddua, iftira vs. daha neler neler. Boşandıktan sonra da eşimden sürekli para istemiş kızı kullanarak. Eşim de çocuğuna düşkün birisi. Zaten herkes çocuk üzerinde anneden çok eşimin emeği olduğunu söyler, bakımı, yemesi içmesi, ilgi, sevgi her yönden. Ve nafakayı fazla fazla göndermesiyle beraber ekstra paralar da gönderdi sık sık. Ne zaman ki eşimin evleneceği öğrendi daha da kötü şeyler yapmaya başladı. Bu sebeple eşim ekstra göndermeyi bıraktı. Sadece mahkeme kararıyla üzerine düşeni gönderiyor. Ve kendi öz çocuğunu daha fazla görebilmek için resmi yola başvurdu. Açılan dava sonucunda kızıyla daha fazla görüşme saatleri ve günlerine kavuştu ancak karşı taraf tabiri caizse hâlâ pislik yapma derdinde. Kız yanımıza geldiğinde aldığımız kıyafetlerin hiçbirini bir sonraki görüşmemizde geri göndermiyor. Hatta en son kızı sadece üstündeki eski, yırtık kıyafetlerle göndermiş. Çocuk o kadar saat yol çekecek en azından yedek bir şey koysaymış ama o bile yok. Kıza telefon aldık ama görüntülü görüşmeye korkuyor çocuk annesi kızar diye. Sadece sesli ve normal mesaj o da arada bir. Yeri geldi 3 hafta çocuktan haber alamadığımız bile oldu. Kendince eşimden intikam almaya çalışıyor kendi öz kızını dahi düşünmeyerek. Kız da nasıl tatlı, nasıl akıllı maşallah bir görseniz. İnanın benim öz kızım olmasını çok isterdim. Tabii ki o benim de kızım. Orası ayrı. Eşim kızı görmeye gideceği veya alacağı zamanı dahi avukat aracılığıyla bildiriyor yani karşı tarafla hiçbir şekilde iletişime geçmiyor. O derece bizden uzak olmasını istiyoruz kendisinin. Kızı da ortak noktadan alıyor ve karşılaşmıyorlar bile bu sayede. Ancak yazın utanmadan hem kendi hem de kızı için uzaklaştırma kararı çıkarttırmaya çalıştığını öğrendim geçen gün tesadüfen. Eşim hamileyim diye beni üzmemek adına gizlemiş o zaman. Zaten hemen reddedilmiş çünkü elle tutulur bir gerekçe, kanıt vs yok. Kızı babasıyla görüştürmemek için her yolu deniyor yine kızın babaya da ihtiyacı olduğu gerçeğini göz ardı ederek. Zamanı gelince velayet davası açmayı düşünüyoruz ama şu an erken hem yasalar izin vermiyor belli bir yaştan önce hem de daha yeni evladımızı kaybettiğimiz için buna hazır değiliz. Eşimle toparlanma evresindeyiz. Velayeti aldıktan sonra nasıl olur merak ediyorum bazen. Rahat eder miyiz? Yoksa onunla uğraşlar devam eder mi? Benzer durum yaşayan var mıdır? Bir narsistle boşandıktan sonra dahi kurtulamaz mı insan?
Bence aralarındaki ilişkiye karışmayın kimin nasıl olduğunu bilemeyiz belki eşiniz narsist mesela benim eşim boşanıp başkasıyla evlense ona melek olur çünkü beni kötü yapacak ya o kadının sesi çıkmasın diye elinden geleni yapar ve kendinizi o kadınla kıyaslamayın elle tutuşur yanı olmasaydı eşiniz evlenip çocuk yapmazdı dimi

Bütün boşanmış erkeklerde nedense hep aldatılmış oluyor hiç şaşmaz. Siz bir şeye karışmayın, iyi niyetle bir şeyler yapmak istiyorsanız çocuk geldiği zaman ona güzel bi ablalık yapın yeter. Ayrıca babası nafaka dışında tabiki çocuğun ihtiyaçlarını giderecek, mahkeme kuş kadar nafaka bağlıyor neye yetecek o. Adam çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayıp kafasına göre parayı kesince çok iyi baba olmuyor.
Çok ekstrem durumlar olmadığı müddetçe (şiddet,istismar vs) çocuğun yeri annesinin yanıdır. Saçma sapan aksiyonlar alarak çocuğun huzurunu bozmayın.

Aman erken yaşta evlenip çocuk yapan sonra 20 yaşında digurdugu çocukla kalan yokmu 4 tane yapan kadın var bizim burada ağzında diş kalmadı çocuklar şefil kadın oh yaptim ben bilmemneyi iğne ile deldim diye hava atıyor nesi havalı biseyse.O kadar anlatmaya yardımcı olmaya çalıştık .Adam evede kadının suratinada bakmıyor ikisi ayrı başkalarıyla takılıyor sözde evliler sonra da siz bizim aile hayatımıza karışmayın kadın şimdi beşinci hamilelik peşinde var yani garip kadınlar Değer verilen kadınla çocuk yapılır fikri çok saçma öyle olsa bu kadar çocukla boşanan olmazdı .İyi olmayan evliliğe çocuk fikrine karşıyım ha kadın ben yeterim bakarım tek amacım çocuk bu hayatda diyorsa ve gerçekten buna yetecek maddi manevi gücü varsa birşey diyemem

Çok bariz ikinci eş düşmanlığı işte.. kabul etmek istemiyorlar
Hiç alakası yok bence. Bir kadın hangi hakla eşinin eski karısının tipine laf edebilir? Kocamın yanına yakışmıyormuş ne demek? Adam zamanında begenmiski evlenmiş. Kadının evliyken yaptığı birikime kadar laf etmiş. Ne münasebet?

Ya hadi diyelim kadın şeytan aldattı narsist yalancı velhasıl size mi? kendi davanzmış gibi içselleştirip kadını kötüleyip kızını sahipleniyorsunuz pardon ????
sizden önce onlar vardı ve ortak çocukları var.
Eşinizin durumu sizi etkiliyor olabilir ama bence bu kadar da kendi meseleniz gibi konuşmayın bu kadın sizi bilerek bir şey yapıyor mu?
Kendi çocuğunuzu eski eşinizin yeni eşi böyle sahiplenip anneliğiniz hakkında konuşsa ne düşünürsünüz?

Çok yanlış buldum sizi .eşiniz bu durumunuzu kullanır yanındayım desteğim sanmayın sakın uzak kalın makul olun.

Benim bir kuzenim böyle bir evlilik/bosanma yüzünden cok zarar gördügü icin size bor kac Nasihat vermek isterim: Kendinizi olayin ortasinda görmeyin. Bu durumla ugrasmak zorunda olan esiniz. Siz de Allah razi olsun cocukla ilgileniyorsunuz, ama o cocugun bir annesi var. Ve ne kadar da sizin gözünüzde kötü biriyse bunu o cocuga hicbir sekilde yansitmayin. Size belli etmese bile cocuklar bunu icsellestiriyor ve kendilerini de kusurlu olarak görmeye basliyorlar. Aldiklariniz Esyalarin bir kismi sizde kalsin. Bahsettigim kuzenimin annesi mesela inat olsun diye kiyafetleri böyle alisveris tıka basa torbalara koyup gönderiyordu. Bunlar birbirlerine inat edeyim derken cocugun psikolojisi bozuldu. Ilerde baba velayeti tamamen aldi ama cocuk yinede annesini ariyor hayatinda, ama babasindan cekiniyor da. Eneveynler ne olursa olsun cocugun iyiligini öne koymali. Gerekiyorsa yasal yollardan gidin, ama cocugun annesi bu. Eks eș oldugunu unutun. Böyle durumlar iki taraf icin de kolay degil, ama ne yapiyorsaniz da cocugu düsünün. Sunu da eklemek isterim: o evlilik bittiginde herkes kadini en cok sucladi. Ama tarafsiz bakinca iki tarafin da hatalari vardi. Su bir taraf tüh kaka. Diger taraf melek olaylari öyle olmuyor

Bu konunun sonucu senin başını ağrıtacak,benden demesi.Kolay kolay başkasının çocuğunu benimseyip sevemezsin.Elbette öz evladından ayıracaksın.Diyelim ki ablası olarak senin çocuğuna tokat attı,dövdü ne yapacaksın? Sinirini tutamazsın.

Çok ayıp kalitenizi belli ediyorsunuz bu cirkin cümlelerle narsist bir babayla büyüdügüm için cocuklugumu çok iyi hatırlıyorum

O çocuk madem o kadar akilli tatlı bence anne sorunlu değil öfkeli olabilir ikisi aynı şey değil insanlar bir konuda öfkesini bastıramıyor diye narsist denmez

Gözünüzle görmediğiniz konulara inanmayın

Eşinizin gerçek yüzünü umarım olmaz ama ayrılınca görürsünüz tecrübe konuşuyor

O çocuk sizin değil hayaller kurmayın kendinizi eşinizin gözünde melek yapmaya çalışıyorsunuz sanki azıcık

Bebeğinizi kaybetmişsiniz Allah sabır versin böyle zor bir durumdayken karar vermeyin

X