Narsistten boşandı yine de kurtulamadı

Kadin boyle narsistse cocuk nasil dünya tatlisi bir bireye donusmus ki cok ilginc.

Benim annem narsistik kisilik bozuklugu teshisli, yani uzman onaylı narsist, ben dunya tatlisi degilim sahsen, cunku ciddi travmalarim var.

Size hikayenin dogru anlatildigina nasil bu kadar eminsiniz ki? O cocugu aldiktan sonra dunyaniz tam tersine donebilir. Ayrica nafaka oduyor diye yuceltmeniz de cok garip, odemesi lutuf mu?

Yalnız herkes transferans yapmış, yani kendini ex kadınla özdeşleştirmiş 😂
Saldırın bacılar kim tutar sizi😂
Valla konu sahibini taşlayasım gelmedi, evet müdahele etmemesi gereken bir konu ama muhtemelen kendine dair endişeleri bu şekilde yansıtıyor.
Ama üyeler, hay maşallah hepsi ex kadınla empati kurmuş, çok tatlısınız yaa tiplere bak😍
Varya biz bu kadın dayanışmasıyla etrafta hödük koymayız ben size deyim👹😌😄
Ama yine de konu sahibine de yüklenmeyelim, o da insan ve kaygıları var, tek hatası başkasının bahçesine kendi bahçesi gibi dalması.
Ben konu sahibine de üzülüyorum, nasıl şişirmişler kadını eş ayrı dost ayrı akraba ayrı. Hiç dememiş bu kadın anlatılan kadar deccal bişey olsa çocuk mu bırakırlardı şimdiye kadar. Saf galiba azcık.

Boşanmış adam kötüdür genellemesine katılmam o zaman boşanmış kadınla evlenilmez i destekleyenlere hak vermiş olurum.Her boşanan erkek tü kaka demeye katılmam o zaman 30 yaşına gelmiş evlenmemiş kadın tercih edilmeyecek kadındır a katılmam gerekir.Kisacasi erkekte kadında aldatıyor bu karakter meselesi leş erkek olduğu gibi leş kadınlar da aramızda var hepsi bu.Ben objektif bakarım tek görüşü kabul etmem.Her erkek bir değil her kadın bir değil Sırf cinsiyetinden ötürü de hep mağdur tribüne oynayan kadın benim gibi biri değil ona destek vermem.Milyarlarca insan var her kadın annede olamıyor sadece doğurmakla mesela görüyoruz okuyoruz izliyoruz

Yine bir turnusol konu.

Kadin esimin eski cocugunu istemiyorum deseydi, cocuklu adamla niye evlendin, annesi gibi bakmayacaksan niye evlendin virt zirt bir suru mesaj gelirdi.

Kadin cocugu cok seviyorum alsak nolur demis. Sanane cocuk senin degil, sen annesi degilsin hede hodo.

Neyse allahtan bagzi uyelerin nasılda yanar doner oldugunu filan iceren maske onceden dusmustu de suan guldun gectim..

Valla bende kocamı aldattım beni boşadı diyen kadın tanımadım hep erkek sorunlu diyor araya kayniyorlar ama yok öyle bişey .Ben iki taraflı bakıyorum.Aldatan kadında mağduru oynayıp beni kandiramaz yani
boşanma evrakları ortada elbette büyük oranda erkekler kusurlu evde hizmetçi gibi iş beklemesinden tutun ailesine ezdirmesi aldatması şiddeti..

kadınların kusurlu olduğu ya da aldattığı evlilikler var evet onların oranı az. gidin herhangi bir aile mahkemesine duruşmaları izleyin derim.

Eşimin ilk evliliğinden 7.5 yaşında bir kızı var. Kız annesiyle beraber başka bir şehirde yaşıyor. Eski eş ise maalesef tam bir narsist. Allah affetsin kadının elle tutulur hiçbir yanı yok ne fiziksel ne karakter olarak. Evlenmeden önce kendini çok farklı göstermiş ama evlendikten özellikle de çocuktan sonra gerçek yüzünü göstermeye başlamış. Kendini dünya güzeli görüp eşimi küçümsemeler (ki inanın eşimin yanına yakışmayan kendisi) hakaretler, beddualar, kendi aldatmasına rağmen üstelik kanıt da olmasına rağmen kabul etmeyip eşimi aldatmakla suçlamalar, evlendikten sonra çalışmayı bırakıp eşimin parasıyla gizli gizli altın biriktirmeler ve tek maaş olduğu için eşimin birkaç kere kredi çekmek zorunda kalmasına rağmen, eşimin ailesine de aynı şekilde hakaret, beddua, iftira vs. daha neler neler. Boşandıktan sonra da eşimden sürekli para istemiş kızı kullanarak. Eşim de çocuğuna düşkün birisi. Zaten herkes çocuk üzerinde anneden çok eşimin emeği olduğunu söyler, bakımı, yemesi içmesi, ilgi, sevgi her yönden. Ve nafakayı fazla fazla göndermesiyle beraber ekstra paralar da gönderdi sık sık. Ne zaman ki eşimin evleneceği öğrendi daha da kötü şeyler yapmaya başladı. Bu sebeple eşim ekstra göndermeyi bıraktı. Sadece mahkeme kararıyla üzerine düşeni gönderiyor. Ve kendi öz çocuğunu daha fazla görebilmek için resmi yola başvurdu. Açılan dava sonucunda kızıyla daha fazla görüşme saatleri ve günlerine kavuştu ancak karşı taraf tabiri caizse hâlâ pislik yapma derdinde. Kız yanımıza geldiğinde aldığımız kıyafetlerin hiçbirini bir sonraki görüşmemizde geri göndermiyor. Hatta en son kızı sadece üstündeki eski, yırtık kıyafetlerle göndermiş. Çocuk o kadar saat yol çekecek en azından yedek bir şey koysaymış ama o bile yok. Kıza telefon aldık ama görüntülü görüşmeye korkuyor çocuk annesi kızar diye. Sadece sesli ve normal mesaj o da arada bir. Yeri geldi 3 hafta çocuktan haber alamadığımız bile oldu. Kendince eşimden intikam almaya çalışıyor kendi öz kızını dahi düşünmeyerek. Kız da nasıl tatlı, nasıl akıllı maşallah bir görseniz. İnanın benim öz kızım olmasını çok isterdim. Tabii ki o benim de kızım. Orası ayrı. Eşim kızı görmeye gideceği veya alacağı zamanı dahi avukat aracılığıyla bildiriyor yani karşı tarafla hiçbir şekilde iletişime geçmiyor. O derece bizden uzak olmasını istiyoruz kendisinin. Kızı da ortak noktadan alıyor ve karşılaşmıyorlar bile bu sayede. Ancak yazın utanmadan hem kendi hem de kızı için uzaklaştırma kararı çıkarttırmaya çalıştığını öğrendim geçen gün tesadüfen. Eşim hamileyim diye beni üzmemek adına gizlemiş o zaman. Zaten hemen reddedilmiş çünkü elle tutulur bir gerekçe, kanıt vs yok. Kızı babasıyla görüştürmemek için her yolu deniyor yine kızın babaya da ihtiyacı olduğu gerçeğini göz ardı ederek. Zamanı gelince velayet davası açmayı düşünüyoruz ama şu an erken hem yasalar izin vermiyor belli bir yaştan önce hem de daha yeni evladımızı kaybettiğimiz için buna hazır değiliz. Eşimle toparlanma evresindeyiz. Velayeti aldıktan sonra nasıl olur merak ediyorum bazen. Rahat eder miyiz? Yoksa onunla uğraşlar devam eder mi? Benzer durum yaşayan var mıdır? Bir narsistle boşandıktan sonra dahi kurtulamaz mı insan?
Vallahi kimse ayrıldığı için melekti de ben kötüydüm demiyor. Herkes eski eşini kötüler siz cok kaptırmışsınız kendinizi. Tabii ki ne diyecek eşiniz ay ben şöyle kötüydüm, böyle kötüydüm de ayrıldık mı diyecek? Kadını dünyanın en kötü kadını olarak anlatacak size. Ayrıca kadına neden çirkin vs diyorsunuz? Kocanızın tercihi yani o kadın bir noktada eskiden de olsa. Sizi cok doldurmuş eşiniz. Kadının kadına yaptıgı şiddet işte bu. Eşinizi küçük görüyormuş vs. yani tüm bunları sizin bilmenize ne gerek var? Çocuk da sizin değil. Kadının da vereceğini hiç sanmıyorum. olayları hep tek taraflı dinlemişsiniz sadece maddi olarak destek olmakla maalesef babalık görevi yerine getirilmiyor. O kadın da buraya konu açsa eminim neler anlatır şimdi. Tek taraflı dinlediğiniz bir konuda bu kadar dolduruşa gelmeyin bence

Ben konu sahibine de üzülüyorum, nasıl şişirmişler kadını eş ayrı dost ayrı akraba ayrı. Hiç dememiş bu kadın anlatılan kadar deccal bişey olsa çocuk mu bırakırlardı şimdiye kadar. Saf galiba azcık.

Evet, art niyetli biri olsa çocuğu sevmediği bir şekilde bir cümlesinden hissedilirdi.
İyi de yaklaşmış, kabullenmiş çocuğu.
Benim de o dikkatimi çekti.
Aslında burda kilit nokta erkek.
Yani konu sahibi bu kadar detayı nerden öğrendi? Demek ki adam ex ardından bir ton attı tuttu.
Bu zavallı da bunu iyi bir şey sandı. Aha onu sevmediği beni sevdiği için anlatıyor diye düşündü muhtemelen.
Ama aslında adam bir şekilde bu kadıncağıza da stres akıtmış oldu.
Net bir duruşla bu işi çözmeliydi.
Bu kadar ex eşle yüzgöz oluyorsa sadece ex kadının değil adamın da sınır problemi var.

Burda aslında konu sahibi gereksiz bir kaosun içine çekilmiş.
Akıllı olup kendini ileri atmayacak.
Zaten, ne güzel çocuğa da gayet sempatik yaklaşmış, üzerine düşenin fazlasını yapmış
Bundan sonra bu denklemin dışında kalcak.

Ben de o nedenle yüklenmedim konu sahibine. Ama bir yandan da kadınların ekip ruhu sevimli geldi, ona dikkat çektim
Yine de dengeyi kaçırmamak gerekiyor, kadın iyi niyetliye benziyor ve hamile üstelik

Son düzenleme:
En başından beri sizi ne ilgilendiriyor diyerek okudum. Gerçekten gerek yok başkasının çocuğuna annelik rolü üstlenmeye. Yeri geliyor çok sevdiğiniz kocanıza arkanızı dönüp uyuyorsunuz, ne malum ileride senin çocuğuna bakmak zorunda mıyım demeyeceğiniz ? Yani hayat bu; insan kendi çocuğuna dahi bazen tahammül edemiyor.
"O benim de kızım" güzellemesini de samimi bulmuyorum ayrıca.
Babası kızının ihtiyaçlarını karşılasın siz uzak durun. Kadının karakteri tipi ne olursa olsun sizi ilgilendirmiyor.

Eşinizin kızıyla ilgili yazdıklarınız, düşünceleriniz güzel ama eski eşle sanki kendiniz yaşamış gibi emin emin konuşunca bir antipatik geliyor. Dış görünüşüne kadar yazmış da yazmışsınız.
Bizde bosanıpta eski eşi deccal gibi anlatmayan insan sayısı cok az.

Anlattığınız kadar kötü bir kadın ve anneyle çocuk ne kadar az kalırsa o kadar iyi olurmuş. Babanın istediği zaman da kızı kötü de deseniz annesini bırakmak istemeyecek belki de. O yüzden şuan bir şey yapılmayacaksa vakti gelince düşünürsünüz. Kocanız başından beri eski eşi kötülemek yerine sizi dahil etmeseymiş her şeye keske. O da bir beceri.

Aman konu sahibi adamla evlendiniz mi evlendiniz bakın işinize kim nerde naparsa yapsın insanlar ikinci kere üçüncü kete evleniyor bırakın eski eşi.Onlarin yürüse siz olmazdiniz .Bırakın hatiralariyla kim naparsa yapsın.Siz uzak durun bu işlerden kendi evliliginize odaklanın çocuk büyüdümü bakıyor kendi hayatına artık anne köprü olmak zorunda kalmıyor .Hayat kader insana ne yazarsa.Onlarin ilişkisi ölmüş çocuk zaten çoğu çiftte düşünülmeden surermi bundan baba olurmu diye düşünülmeden yapılan birşey .Benimde eski eşim evlendi mutlu olsun benim çocuğum sağlıklı büyüsün benim derdimde bu .Bende evliyim hayatımı yaşıyorum.Bu işlere çok karışmayın erkek burda yapsın ne halt edecekse.Cocuga iyi davranın yanında onu mutsuz etmeyin baba kız ilişkisine kötü manada sakın karışmayın eski eş ile kocanizin arasindada kalmayın çocuğuna verdiği para ve isteklerini elbet yapacak fazla fazla hemde kendinize bakın ben olsam eski eş ile ilgili tek bir kötü söz etmediğim gibi medeni bir ilişki içinde olmak isterdim.Size ne onların geçmişinden geçmiş .

Evet, art niyetli biri olsa çocuğu sevmediği bir şekilde bir cümlesinden hissedilirdi.
İyi de güzel yaklaşmış, kabullenmiş çocuğu.
Benim de o dikkatimi çekti.
Aslında burda kilit nokta erkek.
Yani konu sahibi bu kadar detayı nerden öğrendi? Demek ki adam ex adrından bir ton attı tuttu.
Bu zavallı da bunu iyi bir şey sandı. Aha onu sevmediği beni sevdiği için anlatıyor diye düşündü muhtemelen.
Ama aslında adam bir şekilde bu kadıncağıza da stres akıtmış oldu.
Net bir duruşla bu işi çözmeliydi.
Bu kadar ex eşle yüzgöz oluyorsa sadece ex kadının değil adamın da sınır problemi var.

Burda aslında konu sahibi gereksiz bir kaosun içine çekilmiş.
Akıllı olup kendini ileri atmayacak.
Zaten, ne güzel çocuğa da gayet sempatik yaklaşmış.
Bundan sonra bu denklemin dışında kalcam.

Ben de o nedenle yüklenmedim konu sahibine. Ama bir yandan da kadınların ekip ruhu sevimli geldi, ona dikkat çektim
Yine de dengeyi kaçırmamak gerekiyor, kadın iyi niyetliye benziyor ve hamile üstelik
Hamile değil, ölü doğum yapmış. Geriye gittim mesajlarında, burkuldum biraz, üzülecek bu kadın, bunu görünce daha çok üzüldüm. Naif birine benziyor, affetmezler. 🙁 Eşin çocuğunu benimsemek böyle bişey değil, biraz herkesin yerini bilmesinde fayda var.

Hamile değil, ölü doğum yapmış. Geriye gittim mesajlarında, burkuldum biraz, üzülecek bu kadın, bunu görünce daha çok üzüldüm. Naif birine benziyor, affetmezler. 🙁 Eşin çocuğunu benimsemek böyle bişey değil, biraz herkesin yerini bilmesinde fayda var.

İnşallah biz yanılırız Katip, ben de üzüldüm şimdi bunları okuyunca😔

Aile mahkemesini izlememe gerek yok erkekler aldattı diye dava açmıyor zaten arada çocuk varsa çocuk kötü etkilenir ilerde diye aldatan kadının oranı az falan değil hepsinide eşi boşuyor değil ört bas edende çok o nedenle oran az gözüküyor.

Eski eş kocamın yanına yakışmıyormuş, işi bırakıp kocamın parasıyla altın biriktiriyormuş, kocamın ailesine beddua ediyormuş... Öyle bir yazmışsınız ki sanki eşiniz o kadınla evliykende sizin kocanızmış gibi. Bence herşeyi bu kadar sahiplenmeyin. Onlar geçmişte bir evlilik yaşamışlar, o zaman olanlar sizi ilgilendirmez. Hele kadının dış görünüşü sizi hiç ilgilendirmez. Bugün de zaten eşiniz avukat aracılığıyla iletişime geçip çocuğunu görüyormuş. Kadın çocuğun yanına yedek kıyafet koymuyorsa koymasın size ne?

Yine bir turnusol konu.

Kadin esimin eski cocugunu istemiyorum deseydi, cocuklu adamla niye evlendin, annesi gibi bakmayacaksan niye evlendin virt zirt bir suru mesaj gelirdi.

Kadin cocugu cok seviyorum alsak nolur demis. Sanane cocuk senin degil, sen annesi degilsin hede hodo.

Neyse allahtan bagzi uyelerin nasılda yanar doner oldugunu filan iceren maske onceden dusmustu de suan guldun gectim..
Çok bariz ikinci eş düşmanlığı işte.. kabul etmek istemiyorlar

Boşandı kurtulamadı derken, sanki eski eşiyle evliyken hayatına girmişsiniz gibi eşinizin.. Ayrıca ne hakla kadının çocuğunu elinden almaya çalışır gibi davranıyosunuz ? Bi de aldatan kendisiydi demişsiniz gözünüzle mi gördünüz ?
Tek taraftan atıp tutması ne kadar kolay demi ?
O kız sizin çocuğunuz değil..
Evladınızı kaybettiğin için hazır değilsiniz öyle mi? Ne kadar da basit...

Evet bende okudum mesajimi yazdıktan sonra ilk mesajda hamileyim, sonra degilim gibi yazdigi dank etti.

Muhtemelen su an yasadigi kaybin etkisiyle saglikli degerlendiremiyor bazi konulari, ben konu sahibi fazla sempatik ve empatik buldum, cok uzulur boyle. Ayrica elin cocugunu 2-3 gun görmekle bi ömür dipdibe uvey anne olmak bana kalirsa ayni sey degil, cok zorlanirdim ve beceremezdim muhtemelen.

X