Bisküvi - Kurabiye Tarifi Elmas Kurabiye-Nutella Sponsorluğunda

Nevreste

Yeniden ☀
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
291.851
599.811
43
Merhaba Arkadaşlar
Yeni bir kategori ile yine sizlerle beraberiz.Kategorimiz ''Ev Yapımı Kurabiyeler''
Hamuru ne kadar benzer olsada içine eklediğimiz malzemeler ,süslemeler ve şekiller olarak çok fazla çeşit var.Ben de bunlardan birini sizlerle paylaşmak istiyorum.Aslında daha çok klasik tarifler yaparım.Bu sefer farklı ve lezzetli bir tarif paylaşmak istedim:)Adı Elmas kurabiye ,Kokoş Kurabiye olarakta biliniyor.Görüntüsü itibari ile biraz süslü bir tarif.Üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz veya üzerine bir şey sürmeden bu kurabiyeleri ikram edebilirsiniz.Örneğin oğlum pek sevmez üzerine içine bir şey konan tarifleri sade olarak çok beğendi..Kendisi yaparken bana yardımcı oldu özellikle resim çekerken ve dökülen saçılan malzemeleri temizleyerek
Umarım beğenirsiniz.
Yarışmaya katılan tüm arkadaşlara başarılar dilerim...

ELMAS KURABİYE

Malzemeler

*150 gr. tereyağı
*1 çay bardağı zeytinyağı
*1,5 su bardağı pudra şekeri
*1 yumurta sarısı
*2 yemek kaşığı kakao
*1 su bardağı nişasta
*3 su bardağına yakın un
*1 paket kabartma tozu

Üzerini bulamak için: İri taneli toz şeker
Üzerin e sürmek için:Nutella

Hazırlanışı

Oda sıcaklığında yumuşamış tereyağını pudra şekeriyle beraber bütünleşene kadar yoğuruyoruz.

Zeytinyağı ve yumurta sarısını da ekleyip karıştırıyoruz.

Kakao, vanilya ve nişastayı daha sonra un ve kabartma tozunu ekleyip yoğuruyoruz.

Unu bardak bardak ilave ediyoruz.. Un farklılıkları olabilir. Bardak ölçünüz veya malzeme farklılıkları olabilir.Kıvamı çok yumuşak veya sert olmamalıdır.

Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alıp elinizde yuvarlayın. Dış yüzeyini toz şekere bulayın.

Yağlı kağıt serilmiş tepsiye aralıklı olarak dizin.Bir oklavanın ucuyla veya soyacağınızı sapı ile kurabiyelerin orta kısmına bastırarak minik çukurlar oluşmasını sağlıyoruz.Ben soyacak sapı ile yaptım.

Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 25 dakika kadar kurabiyeleri pişirüyoruz.

Pişen kurabiyeler soğuduktan sonra üzerine erimiş çikolata veya krem çikolata koyarak süslüyoruz.

En güzel tarafı sunuma geçiyoruz.Dilerseniz çay dilerseniz kahve ile servis yapabilirisniz.Ben nutella kullandım ama siz isterseniz benmari usulü erittiğiniz çikolata kullanabilirsiniz...
Sunumu balkonda yapmaya çalışınca krema biraz eridi:)Artık kusura bakmayın:)

Son düzenleme:
Ellerine sağlık canım
Yarışmada başarılar dilerim

Etli yapacaktın, kıyma yokmuş ama bu da elmas kurabiye olmuş. Daha cazip geldi

Zengin Kurabiyesi

Çok beğendim
Malzeme eksik olunca buna karar verdimYoksa sucuklu kurabiye yapacaktım
Teşekkür ederim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…