Elhan ile MasterFit katilimcilarinin örnek öğün ve tarifleri

Beth18

Eline sağlık canim Ajvar ı nerden buldun?

Ajvar Yapılışı​

1. Patlıcan ve kırmızı biberler çatal ile 1-2 yerinden delinerek pişirme kağıdı serili tepsiye alınır ve önceden ısıtılmış 180°C fırında yaklaşık 20 dakika közlenir. Dilerseniz odun ateşinde ya da ocakta da közleyebilirsiniz.
  2. Soğan ve sarımsak küçük küçük doğranır ve uygun bir tencereye alınmış yağda, hafif rengi pembeleşene kadar kavrulur.
  3. Soğan ve sarımsak yeterince kavrulduktan sonra domatesler rondodan geçirilip eklenir. Domatesler suyunu çekmeye başlayana kadar pişmeye bırakılır.
  4. Domatesler suyunu çekmeye yakın, közlenmiş patlıcan ve kırmızı biberlerin kabukları soyularak küçük doğranır ve domatesin üzerine eklenir.
  5. Tuz ve pul biberi ekleyerek karıştırılır, suyunu çekene kadar pişmeye bırakılır.
  6. Suyunu çekince ocaktan alınır ve robottan geçirilir.
  7. Kavanoza koyulan patlıcan sosu 1 hafta içinde tüketilecekse üzerine zeytinyağı dökülür.
  8. Sosumuz kış için hazırlanıyorsa robottan geçirildikten sonra (kışlık domates yapar gibi) ocağa alınır ve 2-3 dakika daha pişirilir.
  9. Kaynamaya başladıktan sonra kavanozlara koyulur ve ağzı sıkıca kapatılarak ters çevrilir. Soğuyuncaya kadar bekletilir. Daha sonra serin ve güneş almayan bir yerde ya da buzdolabında muhafaza edilir. Bu kadarcik

Çok severim

nefis bir şey. ben bunu biliyorum. bir ara yaparım. benim de çok tarifim var. zamanla yazarım buraya

ooo ben sayfayı yeni gördüm patimsilizm tatlım hayırlı olsun yeni sayfamız. eline sağlık tarifler için çok güzel olmuş bu sayfa. sadece tarifleri yazalım buraya çok iyi olur
Evet sohbetten ziyade direk tarif eklemece olsun diye düşündüm zamanla oturur
nefis bir şey. ben bunu biliyorum. bir ara yaparım. benim de çok tarifim var. zamanla yazarım buraya
İste dedigim bu hepimizin tarifleri kolay ogunleri vardir onlari paylasalim fikir olsun tarif defteri gibi
canım senin ajvar tarifin nasıl?
Biz patlican kapya biber sogan sarimsagi mangalda kozluyoruz sonra domatesi rondodan gecirip hepsini bir kaynatıyoruz baharatlandirarak sonrada kavanozlara .. göz gönül karari... Elhan in paylasiminda anlattıginin aynisi 8. ve 9. Maddeye uyarak yapiyoruz

sebzelerin miktarını göz kararı mı yapıyorsun?

Kabak spagetti eklenmeli fotoğrafli paylaşımlar çok güzel olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…