Gebeliğe Hazırlık Ekim-Kasım-Aralık ayında Hamile Kalmak isteyenler...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba canım ben Özel doktora gidiyorum hamile kalmayı hızlandırırbilecek bir tedavi istedim aslında doktora Klomen niyetiyle gitmiştim fakat doktorum aşılamanın tutma ihtimali daha fazla diyerek beni aşılamaya yönlendirdi. ilk başlarda yumurta geliştirici iğne veya klomen adlı ilacı veriyorlar yumurtanın büyümesi kontrol ediliyor.doktor ara da seni muayenehanesine çağırıyor büyüdüğünü kontrol etmek icin. yumurtalar istenilen büyüklüğe geldiği zaman yanlış hatırlamıyorsam 36saat öncesi çatlama iğnesi vurmanı istiyor . tabi bu işlemlerini sen evde kendin yapıyorsun sana nasıl vurman gerektiğini anlatıyorlar zaten. çok basit eşin sana yapabilir mesela. daha sonra aşılamanın yapılacağı gün eşinizden sperm testi isteniyor. en az iki gün perhiz olması lazım iki ve üç gün idealdir. daha sonra bu spermler yıkanarak en hızlı ve en sağlıklı spermler seçilerek aynı gün size enjekte ediliyor. ağrısız çok basit bir işlem aşılamadan sonra yaklaşık yarım saat 45 dakika uzanmanız gerekiyor bu benim fikrim bazı doktorlar uzandirmiyor bazıları 5 dakika ama bence en az yarım saat uzanmanız lazım. bir veya iki gün sırtüstü dinlemeniz yeterli zaten doktorunuz sizi yönlendirecektir ilişki konusunda. fakat bence doktorunuzdan kesinlikle aşılama tedavisinden önce âdetinizin ikinci günü rahim filmi çektirmesini isteyin!

Rahim filmi olmadan catlatma yada asilama olsa nolurki tutma ihtimalimi düşüyor eğer tupler tikaliysa. .. ayrıca verdiğiniz bilgiler için çok tesekkurler

Rahim filmi olmadan catlatma yada asilama olsa nolurki tutma ihtimalimi düşüyor eğer tupler tikaliysa. .. ayrıca verdiğiniz bilgiler için çok tesekkurler
Rahim filminden sonra hamile kalan cok insan var. Tüpler açıldığı icin spermlerin hareket etme alanı daha da artıyor ve hamile kalma şansı yüksek oluyor. Tedavi öncesi de yapılırsa tabi şans daha da artar. Az bişey Tıkalı tüp varsa açabiliyor film sayesinde

Canımm ben bunu da denemiştim olmadı ama

Bilmiyorum ya bi de her ay adetten nerdeyse 10 gün önceden göğüslerim dolgunlaşmaya ve hassaslaşmaya başlar bu ay o bile yok sönük balon gibiler hiçbir hareket yok valla.. Sende belirti varmı peki?
Benm goguslerde ayni hic bi degisklik yok sadece karnim cok sis gazim var gibi bide ayaklarm cok usuyo..aslinda adet olcagmz zamanda oluyo bu belirtiler o yuzden fazla gebelige yormuyorm

Kızlar 2 gün önce beyaz yoğun sıkıntım oldu dün bisi yoktu bugün yine akıntı akşama bisi yok kuru 6 kasım adet günüm 14 gün var yumurtlama olabilir mi degerĺendirdik ins boşa gitmez

Benm goguslerde ayni hic bi degisklik yok sadece karnim cok sis gazim var gibi bide ayaklarm cok usuyo..aslinda adet olcagmz zamanda oluyo bu belirtiler o yuzden fazla gebelige yormuyorm

Aynı benim de öyle karnım şiş ayaklarım hiç ısınmıyo bakalım hayırlsı artık bu sefer adetim gecikene kadar test yapmıcam gecikirse yaparım

Günaydın kızlar. Ikı gün topige girmedim neler olmuş. Hamile olan arkadaşlar, hayırlı uğurlu olsun inşAllah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…