Gebeliğe Hazırlık Ekim-Kasım-Aralık ayında Hamile Kalmak isteyenler...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim bat 20 ekimdi, 20 ekimde kan verdim negatif çıktı, ancak hala adet olamadım geç döllenmeden şüpheleniyorum, ne zaman yaptırsam ki bir daha test, bilgisi olan var mı

Merhaba canım ben Özel doktora gidiyorum hamile kalmayı hızlandırırbilecek bir tedavi istedim aslında doktora Klomen niyetiyle gitmiştim fakat doktorum aşılamanın tutma ihtimali daha fazla diyerek beni aşılamaya yönlendirdi. ilk başlarda yumurta geliştirici iğne veya klomen adlı ilacı veriyorlar yumurtanın büyümesi kontrol ediliyor.doktor ara da seni muayenehanesine çağırıyor büyüdüğünü kontrol etmek icin. yumurtalar istenilen büyüklüğe geldiği zaman yanlış hatırlamıyorsam 36saat öncesi çatlama iğnesi vurmanı istiyor . tabi bu işlemlerini sen evde kendin yapıyorsun sana nasıl vurman gerektiğini anlatıyorlar zaten. çok basit eşin sana yapabilir mesela. daha sonra aşılamanın yapılacağı gün eşinizden sperm testi isteniyor. en az iki gün perhiz olması lazım iki ve üç gün idealdir. daha sonra bu spermler yıkanarak en hızlı ve en sağlıklı spermler seçilerek aynı gün size enjekte ediliyor. ağrısız çok basit bir işlem aşılamadan sonra yaklaşık yarım saat 45 dakika uzanmanız gerekiyor bu benim fikrim bazı doktorlar uzandirmiyor bazıları 5 dakika ama bence en az yarım saat uzanmanız lazım. bir veya iki gün sırtüstü dinlemeniz yeterli zaten doktorunuz sizi yönlendirecektir ilişki konusunda. fakat bence doktorunuzdan kesinlikle aşılama tedavisinden önce âdetinizin ikinci günü rahim filmi çektirmesini isteyin!
Rahim filmi adet bittikten sonra çektirilir diye biliyorum. Adetin ikinci günü yapılan hormon testleri.

BEN KULLANIYORUM TATLIM GECEN AY VE BU AY OLMAK UZERE DEVAM EDIYORUM VITAMIN OLDUGU ICIN IDRARIN BIRAZ KOKABILIR KOYU SARI DA GELEBILIR HABERIN OLSUN :KK76:
Ayy ben de diyorum bu koku ne o_O Bir de idrar yolu enfeksiyonu mu oldum acaba dedim kendi kendime:))
Zira uzun zaman kullandım baktım hamile kalacağım yok bıraktım. Sonra tekrar başladım ve dediğin gibi idrarda koku yapıyor.

Gunaydin canlarim bata 8 gun var bugun saydam akintim gelio sanki adet olmus gbi

Burdayiiim .Bat 7 kasım.yalnız kasiklarda inanılmaz sancim var ve karnimda değişik bir gerginlik var korunmayı birakali 10 gün oluyor kan testi ysptirsam çıkar mı acaba?

Benim bat da kasımın 4 ünde canım daha çok yeni olabilir hemen hemen aynı zamanda ovulasyon tarihimiz hatta senin bundan sonra başlıyor sanırım ovulasyon zamanlarında benimde kasigima ağrı giriyor

Burdayiiim .Bat 7 kasım.yalnız kasiklarda inanılmaz sancim var ve karnimda değişik bir gerginlik var korunmayı birakali 10 gün oluyor kan testi ysptirsam çıkar mı acaba?

Benim bat da kasımın 4 ünde canım daha çok yeni olabilir hemen hemen aynı zamanda ovulasyon tarihimiz hatta senin bundan sonra başlıyor sanırım ovulasyon zamanlarında benimde kasigima ağrı giriyor

Aynen cnm heycandan olcem testlerim var ama zor tutuyorum kendimi hele bugun bide saydam akinti basladi gogulerde sızlio hepten meraklandm

Biraz kafanı hamilelikten sığır canım böyle daha rahat olursun inan ki belirti belirti diye kendimize eziyet ediyoruz farkında olmadan malesef ki

Biraz kafanı hamilelikten sığır canım böyle daha rahat olursun inan ki belirti belirti diye kendimize eziyet ediyoruz farkında olmadan malesef ki
Haklisin cnm iyice bozdum kafayi hep aklim orda elimde degil dusunmeyim diorum olmuyorki Rabbim hepimizin gonlune gore versin hayirlisini versin

Haklisin cnm iyice bozdum kafayi hep aklim orda elimde degil dusunmeyim diorum olmuyorki Rabbim hepimizin gonlune gore versin hayirlisini versin

İns canım bende bazen kendimi frenleyemiyorum ovulasyon takvimi yüklü mesela telefonda bakıyorum bazen diyorum napıyorsun sen yaktın gene sadece ilişki zamanları.isaretlemek için açıyorum artık

Rahim filmi adet bittikten sonra çektirilir diye biliyorum. Adetin ikinci günü yapılan hormon testleri.
Evet canım ben de yanlış biliyormuşum unuttun geçen sene çektirdim de âdetin ikinci günü zannediyordum ama doktorum adet beşinci günü tatil bittikten sonra çekilir dedi teşekkür ederim düzeltme için

X