💞EKİM-KASIM-ARALIK AYI GEBELİK PLANLAYANLAR💞

Benim adetime 3 gün var Salı günü 47.5 Perşembe 126 çıktı Protestan değerim 18 çıktı doktor ilaç derdi iki gündür kahverengi akıntım var kimyasal gebelik olabilir dedi yada yerleşme
Anladım bende regli olmadım daha acaba dedim kimyasal sonrası regli görmeden hamile kalanlar var hemen hamile mi kaldım çünkü belirtilerim var

Lutfen yumurtalama kacgun sonra oluyor bilmiyomda ben yardimci olursaniz sevinirim
Adetiniz kaç günde bir acaba? Sanıyorum 31 günde bir ama daha önce bu uygulamayı kullamadığımdan emin olamadım. Takvime göre tahminen 11'inden 24'üne kadar yumurtlama dönemi olarak gösteriyor. Geri kalan günler düşük ihtimal der ama takvim de tabii tam hangi gün yumurtlama olduğunu belirleyemez. Sadece tahmini günleri gösterir. Düşük ihtimal dediği günlerde de gebelik oluşabilir. Genelde adetten yaklaşık 14 gün öncesi yumurtlama olur yani 17-18-19-20 Ocak özellikle değerlendirebilirsiniz. Onun dışında da 2 günde bir ilişki şeklinde de ilerleyebilirsiniz. Hayırlısıyla olur inşallah.

Mesela 16 aralik simdide 5 ocak bugun oldum oyuzden sordum cnm cok istiyorum bir turlu tuturamadim

Anladım. Sanıyorum takvime bilgileri doğru girmemiş olabilirsiniz. İlk önce adet başlangıç tarihinizi düzeltin bence. Çünkü kırmızı olan alanlar genelde adet dönemi olarak gösterilir ve de takvimde yumurtlama dönemine 6 gün kaldı diyor ama daha adetiniz yeni başladıysa ona göre düzenleme yapmanız ve ortalama adetiniz kaç gün sürer onları da eklemeniz lazım ki tahmini bir tarih göstersin. Şimdi genel bilgiler olmadan bizim de tahmini de olsa bir yumurtlama tarihi söyleyebilmemiz olanaksız olur. Mesela diyelim 30 günde bir adet oluyorum deseniz; 16.günde birkaç gün öncesi ya da sonrası yumurtlama günü olması muhtemeldir.

Anlamadım 5 ocak adet mi oldunuz?

Canim 16 aralikta oldu biti şimdise 5 ocakta oldum mesela 16 cumartesi oldum 17 biti cnm öyle hesapladim
6

İki gun duruyor şimdide ara sira geliyor
Anlattıklarınıza göre 20 günde bir 2 gün sürecek şekilde adet olmuşsunuz. Genel olarak 21 günde birden az olması eğer sürekli bu şekilde ise bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızı gerektirebilir. Adetiniz düzensiz oluyor ise bir doktor eşliğinde yumurtlama takibi ile hamile kalmayı deneyebilirsiniz. Doktorunuz ultrason takibiyle yumurtlamayı tespit edip size daha iyi yardımcı olabilir bu şekilde. Hem de bir muayene olmuş olursunuz, kan tahlili vs baktırabilirsiniz kontrol amaçlı.

Mesela bugunle beraber 22 gun oluor

Mesela bugunle beraber 22 gun olu
Pazartesi gidecem pirtilaşma var cnm

Mesela bugunle beraber 22 gun oluor
Şimdi adet döngüsü normalde son adet gününüzün ilk günü ve sonraki adetiniz başlamadan önceki günü katarak hesap edilir. Mesela ben 1 Aralıkta adet oldum, adetim 30 günde bir, 1 Ocak da benim beklenen adet olma tarihim olur.

Yani adet gunum kutumu belki kanamada degil bilmiyomki pirtlasma oliyor kave rengi hic kan gelmiyo kave rengi pirtilaşma gibi

Yani adet gunum kutumu belki kanamada degil bilmiyomki pirtlasma oliyor kave rengi hic kan gelmiyo kave rengi pirtilaşma gibi
Yok kötü demek istemedim. Belki kan değerlerinizde bir eksiklik olabilir ve doktorunuzun takviye vermesi gereklidir ya da hormon değerlerinizin kontrol edilmesi iyi olabilir. Aslında hepimizin ara ara baktırması lazım normalde zaten. Kırmızı kan gelmemesini de sorarsınız hem. Doktor sizi daha iyi bilgilendirir bu konuda. Çocuk istediğiniz için önceden bir takviye vs lazımsa kullanmış olursunuz hem de genel bir muayene olmak iyi olur. Doktor ultrasonla da kontrol eder.

Bide cnm memelerinden sut geliyor meme etrafim koyulaşmiş bide kucuk kucuk sivilce gibi cikmiş

Bide cnm memelerinden sut geliyor meme etrafim koyulaşmiş bide kucuk kucuk sivilce gibi cikmiş
Prolaktin hormonunuz yükselmiş olabilir. Süt hormonu olarak da geçer. Emzirirken de mesela bu hormon salgılanır. Emzirme dışında da yediklerimizden veya başka sebeplerle de prolaktin hormonu yükselebiliyor. Doktor eğer yüksekse de normal değerlere düşürmek için ilaç verir. Ne kadar süredir korunmuyorsunuz acaba sormamın sakıncası yoksa?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…