💞EKİM-KASIM-ARALIK AYI GEBELİK PLANLAYANLAR💞

Selamün aleyküm kızlar. Aylar önce aranızda idim yaklaşık üç ay topik topik gezdim. En son eşimin değerleri kötü idi biraz ona odaklaninca burdan uzaklaştım. Size önce kısa bir şekilde bu altı aydır neler yaptığımı anlatayım sonra bir kaç şey soracağım eminim kafamdaki bulanıklık geçecek Allah in izniyle. Eşimin değerleri ni aşılama da öğrendik kötü olduğunu öncesi eğitim araştırma hastanesi nde test yapmıştık morfoloji yazmıyor du. Özel hastanede tedavi ye başlayınca eşimin morfoloji 1 sayı 70 milyon gördük sonra ona odaklı tedavi aldık. Bu süreçte iki ay önce bana histereskopi yaptık iki tane küçük polip vardi onları aldım dedi doktor. Bide endometrit yani rahîm iltihabı var dedi. Üç ay istersen spontan oluşmasını bekle istersen gel geliştirici tedavi başlayalım dedi bu arada morfoloji 3 e çıktı sayı da 103 milyon oldu. Bu ikinci ay tedavisiz deneyelim dedik. Ben ovulasyon testi aldım. Bgg sayfasından bugün döngünün 22 günü ya ben kaçırdım (çünkü bazen sabah bazen akşam yapıyor dum testi?) Yada daha olmadı. Dün değil onceki gün pik olmasa da aşırı koyu gördüm. Dün kan verdim lh 10 estradiol 50 progesteron 1.36 ve Beta HCG 0.5 çıktı. Şimdi ben bu diğer değerlere Bakarak yumurtlama günü olmadığını anladım. Ama kafamı karıştıran ben testi verdiğim hastanede çalışıyorum ve her kan net 0 çıkıyor ilk defa 0.5 yazdı biliyorum anlamsız ama ovulasyon testi mde pik değil ama koyu devam ediyor şimdi yüklemeye çalışacağım. Progesteron da üç üzeri olursa çatlama olur diyor bgg sayfasında başınızı sisirdim kusura bakmayın ama kafam çok karışık.

Eklentiler

• IMG_20231121_215451.jpg
    161,3 KB · Görüntüleme: 89
  • IMG-20231121-WA0007.jpeg
    45,9 KB · Görüntüleme: 70
2 gün geciktim zaten canım çok acemiyim n eyapacağımıda bilemedim yarın ilk idrarla test yapıcam silik çizgide olsa görürsem gidip kan vericem hayırlısı artık canım

2 gün geciktim zaten canım çok acemiyim n eyapacağımıda bilemedim yarın ilk idrarla test yapıcam silik çizgide olsa görürsem gidip kan vericem hayırlısı artık canım
2 gün gecikmede çıkar artık canım normalde gecikirmiydi direk kan ver bence ikilemden kurtul

Kızlar sabah yaptığım test. İşe geç kaldığım için 5 dk falan bekledim geldiğimde böyle olmuştu ama regli oldum şaka gibi sınanıyorum bu ay testlerle
walla benim ertesi güne kalmıştı bembeyazdı hiç silik olmadı seninki şüpheli biraz ya kafa karıştırıyor kan ver bence

sağlık ocagımındaki ebemizi aradım 10 gün geçmesi gerekiyor kan için dedi bugün gelmezse direk kanmı versem diye düşündümde

Normalde bende öyle düşünmüştüm ama bugun hafif bir nezle oldum endişelendim biraz doktora mesaj attım bana geri dönüş yapıcak ne zaman gel derse ozaman gidicem canım
normal vücut şuan tepki veriyor bağışıklığını güçlendir sağlıklı beslen canım

11. Gün hem erken hem kaset test negatif demekki bu ay da olmadı

Eklentiler

• IMG_20231123_142958_933.jpg
    36,8 KB · Görüntüleme: 76
Canım öncelikle geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda bebişine sağlıcakla kavuşmak nasip olsun
Bu test bir gebenin günlüğüyse o koyuluğun pik olma ihtimali yüksek ben 2 ay kullandım ve pik diyebileceğim koyuluğu göremedim başka marka testte çok net gördüm. Burda birkaç arkadaşımız da hiç memnun değildi.
Diğer değerler hakkında bilgim yok ama doktorlar genelde adetin 21.günü progesteron istiyorlar yumurtan çatlamış mı diye ama bende yumurtlamadan sonra 7.gün verilir diye okudum her yerde. Yani sen geç yumurtladıysan döngüne göre 21.gün değil yumurtlamadan sonraki 7.gün progesteron baktırman gerekiyor. Bu testteki pik olabilir geç yumurtlamış olabilirsin, değerlendirmişindir umarım bu günleri

Dün 21. Gün idi ama dediğim gibi ilk defa önceki gün bu kadar koyu gördüm. Progesteron da 1.36 Aralık dışında bir deger ama çok yüksek de değil. Hiç bilmiyorum ovulasyon testi ne devam mı edeyim bilemedim.

2 gün gecikmede çıkar artık canım normalde gecikirmiydi direk kan ver bence ikilemden kurtul
Canım çıkmaz yarın. çünkü kimyasalda beta sıfırlanmadan adet görmüyorsun yanı kanaman sıfırlandıktan sonra başlıyor benim 7ye çıkmıştı değerim yanı 7 ,ile öğrendim sonra 4 sonra 2 oldu 2 3 güne de kanama gördm. ama üstüne de görebilirsin allah büyük :)

Çok geçmiş olsun kuzum benim bat yarın dün test yaptım negatif malesef
Ben adetimin 13. Günü bugün adet oldum kızlar. Hormon ilaçları iyice dengemi bozdu. Cumartesi kontrol var. Bana dua edin kiste çevirmesin içimdeki yumoş. Bi de hemen inşalah yeni işlemler için hemen başlarız ya. Beklemek istemiyorum artık B bernaad Merveeee57

canım geçmiş olsun bakalım ne çıkıcak kontrolde. inşallah hayırlı haberler alırsın. ben çok eskı mesajları göremedım ne sorun var sende özel değilse :)

Kızlar yine ben bugün meraktan 3 test daha yaptım üçünde de silik çıktı bu kadar testin hepsi yanlış olamaz dimi ? İlk iki test düne ait geri kalanları bugün yaptım ilk idrar değil.

Eklentiler

• IMG_2025.jpeg
    202,7 KB · Görüntüleme: 84
Kızlar yine ben bugün meraktan 3 test daha yaptım üçünde de silik çıktı bu kadar testin hepsi yanlış olamaz dimi ? İlk iki test düne ait geri kalanları bugün yaptım ilk idrar değil.
yaa melekcim var gibi insallah erken gebelık testınde kesın çıkar daha net çıkar :) bence gıt kan testı yaptır ben 5gün varken yapmıştım 96 fln çıkmıştı değerim. sende git kan testı yaptır bence inşallah hayırlı haberler alırsın :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…