Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar bende tık yok 4 gündür arkadaş gibiyiz eşimle :) adam yorgun ne yapsın kıyamam. Bide gözüme bakıp daha var demi yumurtlamana suan yapmasakta olur :işsiz: he dedim. Bende yakında işe baslama ihtimalim var o zaman o görür yorgunluğu :duduk:
bizimde bugün 5.güne girdi tık yok yumurtlamadan bu yana bu saatten sonra da olmaz zaten ben dedim işi şansa bırakmayalım sonrasında da olsun ama banane ya bende saldım gitti işime geliyo bende çalışınca bana değmeyen yılan bin yaşasın kafasındayım

Ay bende i na nıl maz gaz var ölüyorum ya buda mı psikolojik bu nedir arkadaş uçacam havaya önceki bebişimde de aşırı gaz vardı amaaaan üstün açık yatıyon üşütürsün tabi diyodum. Kız sen beni anlatıyon işte niye regl'e bağlıyon hemen. Dur ben toparlayayım sana bendeki olanları
bel ağrım var,kasık ağrım var,göğüs ağrım uzanınca daha çok hissediyorum ama çok çok az bi sızlama var gün içinde bugünde ıslaklık hissediyorum çamaşırda beyaz peçeteye silince sarımsı görüyorum paso uyuma isteği birde aşırı şekilde idrara sıkışıyorum. bende böyle işte kuzum

Canım şaka yapıyorsuuunnn. Biz ya üşüttük ya da var bişey bende sana olanı söyliyim. Yumurtlamadan beri deli gibi gazım var sürekli gaz çıkarma isteği duyuyorum. Mesela özellikle denedim bir bardak su içtim diyelim içtiğimden daha fazlasını çıkarıyorum. Sık idrar sayılır mı bilmem ama baya içtiğimi çıkarıyorum az su içsem bile. Sonra bugün sağ kasığımda sancı oldu böyle orada bzzzzttt bzzzttt bişey oluyor gibi iğne batıyor sanki ama ofiste otururken ve sofrada yemek yerken daha fazla oldu. Bacağımı sıkıştırdığımda sağ kasığım sancıyor. Solda pek bir şey Yok. Bende peçeteye sildiğimde çok açık sarı renk geliyor ama yumurtlama gibi yoğun akıntım Yok. Göğüslerimde ise arada sadece ucunda böyle uçları sızlıyor yandan çekiyor gibi oluyor böyle her yerden değil de sızlama gibi. Bel ağrım var. Çok ayakta durunca oluyor genelde. Uyku konusunda böyle bilmiyorum bulutta gibiyim böyle kafamda ağırlık var ama çok uyuklama illa uyucam gibi değil daha ziyade yorgunluk böyle. Ama benimki daha ziyade üşütmeye benziyor :)

Canım şaka yapıyorsuuunnn. Biz ya üşüttük ya da var bişey bende sana olanı söyliyim. Yumurtlamadan beri deli gibi gazım var sürekli gaz çıkarma isteği duyuyorum. Mesela özellikle denedim bir bardak su içtim diyelim içtiğimden daha fazlasını çıkarıyorum. Sık idrar sayılır mı bilmem ama baya içtiğimi çıkarıyorum az su içsem bile. Sonra bugün sağ kasığımda sancı oldu böyle orada bzzzzttt bzzzttt bişey oluyor gibi iğne batıyor sanki ama ofiste otururken ve sofrada yemek yerken daha fazla oldu. Bacağımı sıkıştırdığımda sağ kasığım sancıyor. Solda pek bir şey Yok. Bende peçeteye sildiğimde çok açık sarı renk geliyor ama yumurtlama gibi yoğun akıntım Yok. Göğüslerimde ise arada sadece ucunda böyle uçları sızlıyor yandan çekiyor gibi oluyor böyle her yerden değil de sızlama gibi. Bel ağrım var. Çok ayakta durunca oluyor genelde. Uyku konusunda böyle bilmiyorum bulutta gibiyim böyle kafamda ağırlık var ama çok uyuklama illa uyucam gibi değil daha ziyade yorgunluk böyle. Ama benimki daha ziyade üşütmeye benziyor :)
Hahah beni anlatıyo ya :) merak ettim valla takipte kalalım bakalım akıbetimiz nolacak ben dayanabilirsem gecikme olmayana kadar teste girişmeyi düşünmüyorum sadece ultra erken gebelik testi var belki onu denerim çıkmazsa da paşa paşa beklerim adeti :)

Ayyy benim eşim de tam bir Tosbağa gerçi bende sabah 7de evden çıkıyorum gece 11de geliyorum. Bende inanılmaz yorgun oluyorum. Şimdi bir kere denedi ya safoşum hemen ilk denemede pat oldu sanıyor. Bilmiyor ki daha ileride ne kadar çalışması gerekecek
Hhahahaah aynen valla.biziMkide her ay kesin olmustur diye geziyor ortada

Sen al birlkte bkarız sonuçlaına . öyle hamile kalan çok var bn araştırdım aldm bu ay denedim. Yumurtlama günümü hep yanlş takip ediyormuşum
Tamamdir canım. Ne zaman yapmaya başlayım? Ve kac tane ovu testi alim? Benim adet döngüm 32-33 gün bazen daha erkende oluyor bazen daha geç te oluyor

Hahah beni anlatıyo ya :) merak ettim valla takipte kalalım bakalım akıbetimiz nolacak ben dayanabilirsem gecikme olmayana kadar teste girişmeyi düşünmüyorum sadece ultra erken gebelik testi var belki onu denerim çıkmazsa da paşa paşa beklerim adeti :)

Canım bugün bir yazı okudum.Şöyle yazıyor: Vajinada yer alan spermlerin, rahime yerleşene kadar verdikleri bu savaş ve mücadele 10 saatte tamamlanır. 10satin sonunda ise 24 saatlik ikinci bir savaş başlar, bu da yumurta hücresinin çevresinde verilir. Benim zaten tek birliktelik oldu ve yumurtlama sonrası olduğu için zaten yumurtanın ömrü 24 saat. Cumartesi akşamdan yumurtlama başlasa pazara bu saatlere göre yumurta ve spermin karşılaşma olasılığı çok düşük :) Bu yüzden ben bu ayı es geçicem sanırım. Zaten senle en temel farkımız yorgunluk ve uyku hissi. Ben de yorgun hissediyorum ama bahar yorgunluğu gibi hamilelerde daha ziyade sürekli uyuma isteği oluyormuş. Bu arada bende bugün ultra erken gebelik testi almayı planlıyorum :) Bugün 5. gün. 5 güne kadar gösteriyormuş zaten. Orada da gördükten sonra önümüzdeki aylara odaklanıcam :)

Tamamdir canım. Ne zaman yapmaya başlayım? Ve kac tane ovu testi alim? Benim adet döngüm 32-33 gün bazen daha erkende oluyor bazen daha geç te oluyor

Canım sen nerdesin bilmiyorum ama toplu alabiliyorsan toplu al. Çünkü net değilse regl sonrasında başlaman gerekecek. Az test alıpta kaçırmayalım. Yapması çok kolay ben bu ay testle takip ettim :)

Canım çok sağol bir Sevinç’le yazdım ama kan tahlilini bugün vericem inş bi terslik olmaz
Seninde sonucunu bekliyorum canım batlarımız birdi sevincimizde bir olsun inş

Ayy hadi inşallah şöyle güzel beta hcgler görürüz umarım cumanın yüzü suyu hürmetine. Kız belirtilerin nelerdi. Aydınlat bizi.:)

Kızlar merhaba, bata 4gün var ve bel ağrısı hariç ben de aynılarını yaşıyorum özellikle bu gaz olayı yumurtlamadan beri devam ediyor. 11 gündür yani aynı şekilde. Sol tarafımda da hep bir ağrı var ayağımdan çorap çıkmıyor buna rağmen üşüttüysem kendimi tebrik edeceğim. Derste sürekli ayakta durduğum için değişik yerlerime sancı giriyor. Göğüs ağrısı bende adet belirtisi zaten geçen ay da olmuştu onu saymıyorum. Akıntı da normalde adete birkaç gün kala başlardı yumurtlamadan beri geçmedi ama sarımsı işte beyaz olması gerekiyormuş galiba gebelikte. Bir yandan ümitleniyorum bir yandan ovu. testi tamamen koyu bile çıkmadı yumurtlama oldu mu acaba diye düşünüyorum kafam çok karışık.

Canim daha önce 2 kez hamile kaldım ikiside başarısız oldu maalesef. Onun için adetin 15. Gününden 20. Güne kadar o arada yumurtluyorum. Bu ay gün aşırı iliski yapmayi planladik eşimle dün başladık. Ama ne olur ne olmaz diye gelecek hafta alırım test. Hangisi almalıyım bilmiyorum yurtdışında yaşıyorum.turkiyede olsam siz tavsiyem verirdiniz MinnakPortakal MinnakPortakal

Kızlar merhaba, bata 4gün var ve bel ağrısı hariç ben de aynılarını yaşıyorum özellikle bu gaz olayı yumurtlamadan beri devam ediyor. 11 gündür yani aynı şekilde. Sol tarafımda da hep bir ağrı var ayağımdan çorap çıkmıyor buna rağmen üşüttüysem kendimi tebrik edeceğim. Derste sürekli ayakta durduğum için değişik yerlerime sancı giriyor. Göğüs ağrısı bende adet belirtisi zaten geçen ay da olmuştu onu saymıyorum. Akıntı da normalde adete birkaç gün kala başlardı yumurtlamadan beri geçmedi ama sarımsı işte beyaz olması gerekiyormuş galiba gebelikte. Bir yandan ümitleniyorum bir yandan ovu. testi tamamen koyu bile çıkmadı yumurtlama oldu mu acaba diye düşünüyorum kafam çok karışık.
canim akinti olacak yada belirli bir renkte olacak diye bisey yok,ayrica yine belirti olacak diye bisey yok. Her zaman ümit vardır sen kendini çok yorma,sıkı giyin :) belli mi olur

Canım gebelikte sarı beyaz veya koyu akıntı olabiliyormuş. Senin bata epey az kalmış bence belirtilerinin olması normal :) Aramıza hoşgeldin. Bakalım üşütme mi bebek mi kazanacak :):) Bu arada test için bat mı bekleyeceksin:)

Canim daha önce 2 kez hamile kaldım ikiside başarısız oldu maalesef. Onun için adetin 15. Gününden 20. Güne kadar o arada yumurtluyorum. Bu ay gün aşırı iliski yapmayi planladik eşimle dün başladık. Ama ne olur ne olmaz diye gelecek hafta alırım test. Hangisi almalıyım bilmiyorum yurtdışında yaşıyorum.turkiyede olsam siz tavsiyem verirdiniz MinnakPortakal MinnakPortakal

Ooo seninki süper. Hamile kalabiliyorsun. Demek ki kısmet değilmiş: İnşallah sağlıkla kucağına alırsın. Takip edebiliyorsan anlıyorsan süper ama istersen o dönemleri kapsayacak ovülasyon testi alabilirsin. Gün aşırıda stres yapmayın yeter. Kalbim seninle:)

Canım gebelikte sarı beyaz veya koyu akıntı olabiliyormuş. Senin bata epey az kalmış bence belirtilerinin olması normal :) Aramıza hoşgeldin. Bakalım üşütme mi bebek mi kazanacak :):) Bu arada test için bat mı bekleyeceksin:)

Ooo seninki süper. Hamile kalabiliyorsun. Demek ki kısmet değilmiş: İnşallah sağlıkla kucağına alırsın. Takip edebiliyorsan anlıyorsan süper ama istersen o dönemleri kapsayacak ovülasyon testi alabilirsin. Gün aşırıda stres yapmayın yeter. Kalbim seninle:)
Ben yinede yarin gidip 5-10 tane alayım :) ne olur ne olmaz. Evet canım hamile kalabiliyorum 1. Hamilelik sürprizdi ama 11. Haftada kalbi durdu bebeğimin haziranda evde düşürdüm. 2. Ağustos ayında kimyasal gebelik geçirdim. Kısmetleri yokmuş hayırlısı buymuş. Sağol canım benim. Umarım herkes hayırlı haberler alir bu ay

Ben yinede yarin gidip 5-10 tane alayım :) ne olur ne olmaz. Evet canım hamile kalabiliyorum 1. Hamilelik sürprizdi ama 11. Haftada kalbi durdu bebeğimin haziranda evde düşürdüm. 2. Ağustos ayında kimyasal gebelik geçirdim. Kısmetleri yokmuş hayırlısı buymuş. Sağol canım benim. Umarım herkes hayırlı haberler alir bu ay

Kaybın tesellisi olmaz biliyorum; inşallah her şey daha da güzel olacak. Moralini sakın bozma. Al kız al yeter zaten kırmızıyı gördük mü tamam :)

Kaybın tesellisi olmaz biliyorum; inşallah her şey daha da güzel olacak. Moralini sakın bozma. Al kız al yeter zaten kırmızıyı gördük mü tamam :)
Ben aslında hiç istemiyordum bebek aklımda bile yoktu,bir gece olan oldu eşimin ısrarı üzerine korunmasız iliski yaşadık. Sonra uygulamadi takvime göre yumurtlama günüydü,eşime söyledim eyvah ne yaptık hamile kalabilirim diye pek sevinmişti aynen de hamile kalmıştım tek iliskiyle çok çok mutlu olduk ve bebeğimizi kaybedince gerçekten yıkıldık ve o günden sonra hep hayal kuruyorum tekrar hamile kalma hayali,anne olma hayali. Bir yandan da kiloluyum hamilelikte daha çok kilo alırım diye düşünmekten beynim çatladı

X