Ekim anneleri ne zaman doğum iznine çıkmayı düşünüyorsunuz?

kızlar bende yarın 32, hafta için rapor alacam,muhasebeye sordum sadece raporu bize getir dediler ama ssk dan falan alınması gereken bi kağıt yok mu

Canım Raporu Doktorun hazırlıo Sen sadece Vızıte Kagıdı Goturuyorsun DOktorun Raporlardan bırını Ssk ya gonderıyor Dıgerınıde sen kendı muhasebene teslım edıyorsun bu kadar kolay :)

Merhaba arkadaşlar ben 33. haftamda 1 eylülde izne çıkmayı düşünüyorum artık geceleri uyamıyorum ve işyerinde çalışamıyorum, başım dönüyor, halsizlik oluyor.Ramazan ayıda benim için çok zor olacak birde 2 yasında oğlum olduğu için çok yoruluyorum bu nedenle erken çıkacağım izne.

ya bişey sorcam kıslar.ben şimdi yaz tatilindeyim okula başlamıycam.seminer uzun olsaydı seminere gitcektim bu sene seminer 1 haftaymış.peki ben doğum iznine okul açılınca mı ayrılcam yoksa bunun kesin izine ayrılma haftası mı varCADIARZU

32. haftada 8 haftalık doğum öncesi izne ayrılmaya hak kazanıyorsun. ama doktor raporuyla 37. haftaya kadar çalışabilir derse bu çalıştığın 5 haftayı doğum sonrasına aktarıyorsun. ama her halükarda 37. haftada izne ayrılıyorsun. 32. haftada rapor almazsan geciktiğin her gün iznin yanıyor diye biliyorum. Çünkğ raporu aldığında 32. hafta olman lazım. Öğretmenlerde durum nasıldır bilmiyorum. Sizin özlük işlerinize bakan birileri vardır elbet onlar en doğrusunu bilirler. Yol gösterirler.

canım seninle doğum tarihlerimiz aynı ben haftaya pazartesi doğum öncesi çalışabilir raporunu alcam ve okula da başlıycam artık çalışabildiğim kadar giderim sonra istediğin zaman tekrar dr izne ayrılması uygundur diye rapor veriyor ben 37. haftama kadar çalışmayı düşünüyorum sonraya aktarmak için eğer raporunu şimdi almazsan iznin başlamış gibi oluyo raporunu al seminere de 1 hafta gitki doğumdan önce çalıştığın resmileşsin yoksa şimdi iznini aktaramazsın

yani canım ben şimdi çalışabilir raporu alsam okul açılana kadarki süre de izin süremdemi sayılıyo.ama ben okul açılınca sadece seminerde gitmek istiyom öğrenciler gelince gitmeyi düşünmüyom.ozaman 2 hafta mı aktaracam doğum sonrasına

canım anca girdim nete kusura bakma bak şimdi o raporu alır da 1 haftada okula gidersen seminerde yaz tatilinin sonuna kadar çalışıyomuş gibi görüneceksin böylece boşyere 3 hatanı ziyan etmeyeceksin eğer şimdi raporu almaz da okula da başlamazsan yaz tatilindeki bu 2 hafta da doğum öncesi izne sayılıyo o zaman sen okul açılınca başlamıycaksan doğum öncesi 5 hafta kullanacaksın tabi bebek zamanında olursa 3 haftayı doğum sonuna aktaracaksın

ben gelecek hafta pazartesi alayım diyodum ama arkadaşla konuştum onun da doğum öncesi 3 haftalık izni bayram tatiline denk geliyomuş o da 33. haftanın sonunda alacakmış ben de yarın dr.uma gidip öyle diycem şimdi raporu 33ün sonunda alırsam doğum iznimi bayramın başında değil sonunda başlatacam eğer bebek olur da 18 kimden geç gelirse doğum iznimi daha fazla harcamak istemiyorum

Canım Raporu Doktorun hazırlıo Sen sadece Vızıte Kagıdı Goturuyorsun DOktorun Raporlardan bırını Ssk ya gonderıyor Dıgerınıde sen kendı muhasebene teslım edıyorsun bu kadar kolay :)

canım ben sana bişi sorcam.Ben eylül 1 itibariyle doğum iznine ayrılıyorum.37.haftaya kadar çalışabilir raporu aldım fakat bebek çok aşağıda olduğu için hareketlerim çok kısıtlı ve dinlenmem gerekli.Şimdi benim ne gibi bi rapor almam gerekli.İş göremezlik raporu mu??? sen şimdiden almışsın.Raporun tarihi işten çıkış tarihinmi olacak :uhm: uffffff ne uyus bii iş bu yaaa :1rolleyes:

kızlar sordum dr. a sen ne zaman istersen biz o zamanı 32. haftan gösteririz hesabını yap gel dedi bende 34. haftamda alcam raporu bayram tatilinde niye doğum iznimi kullanayım ki hadi bebek geç gelirse

öğertmen arkadaşlar biliosunuz eylül ayında kırtasiye yardımı adında bi para alıyoruz galiba bu sene eylül 15den sonra olcakmış peki sizce bu tarihten önce mesala 1inde doğum iznine ayrılanlar bu parayı alacak mı izne ayrılmayı düşünen arkadaşlar iyice araştırsın az da bişey değil 500 ytl miş

nisanurcum bişey sorcam memurlar nette okudum şimdi resmi mi bilmiyorum ama tatile denk gelen doğum izni süresini doğum sonrasına aktaramıyomuşuz.ben bu işn içinden çıkamadım.1 hafta taile denk gelen süreden 1 hafta da seminerden çalışabilir raporu alacaktım 15 günü doğum sonrasına aktaracaktım ama olmuyo galiba.üfffff kafam karıştı şümdüüüüü...yaa bilen varsa bi aydınlatsın yaww

canım senin dedğinde eğer işe hiç başlamazsan oluyo sen sonuçta 1 hafta da 1 gün de olsa işe başlıycan ayrıca ben 1 eylülde çalışabilir raporumu alcam yani 33. hafta bittiğinde doktordan başka kim biliyoki senin haftanı allah izin verirse de 4 hafta gitcem bayramdan sonra gitmiycem
senin dedin gibi doğum izninin yanması için eylül aynın başında yaparsan doğumu önceki 2 ay yaniyo sonraya aktaramıyosun işe başlama şansın olmadığı için

bende 4haftadır Ankarada eğitimdeydim cuma dönüyorum 1-2eylül gibi de doğum iznine ayrılcam inşallah şuana kadar çok zorlanmadım ben çalışmaktan bakalım evde dinlenmek nasılmış son ay da onun tadına bakalım dimi

bende 29 ağustosta ayrılıyorum kızlarrr ay çk zor oluyor artık çalışmak

Bende 32. haftama giriyorum çalışmaya devam edip doğum sonrasına aktarmayı düşünüyorum kızlar bayramla birlikte izine ayrılırım sanırım yani 8+5 doğum sonrası iznim olucak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…