Ekim anneleri ne zaman doğum iznine çıkmayı düşünüyorsunuz?

ozlemehm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2008
902
2
Merhaba anne adayları ben 26+5 erkek bebek bekliyorum artık geceleri rahatsız etmeye başladı valla..37.haftaya kadar da çalışmayı düşünüyorum sağlığım elverirse.4ağustosta da ankarada 4haftalık bi eğitimim var doktorum izin verirse gitcem bakalım 32-35.haftama denk geliyor bişey olurmu acaba diye korkuyorum aslında ama doğumdan sonra eğtimlere gitmem zor olacak bakalım kafam karışık..kafamçokkarıştı
sizler napıorsunuz nasıl geçior hamilelik buarada doğumum engeç 3ekim belki eylül sonuda olabilirmiş gibi gelio ama erkek de biraz geç doğuo diolar görcez bekleyip

merhaba özlem, eğitime gitmende sakınca olacağını düşünmüyorum eğer erken doğumu düşündürecek bir rahatsızlığın yok ise....
benim de beklenen doğum tarihim 1 ekim , ama sezeryan olacak ve sanırım eylülün 20 sinden sonra her an olabilir ( tabii inşallah vaktini beklerse bebişim ) , çalışma konusunda sana katılıyorum, benim ve bebeğimin sağlığı elverirse son güne kadar çalışmak istiyorum, son gün işyerinden valizimi alıp hastaneye gitmeyi planlıyorum :) evde duramam gibi geliyor bana

Benimde normalde ekimin son haftası doğum tarihi ama ben sezeryan olcağımdan sanırım ekimin 2. haftası kısmetse olsun istiyorum.yani ramazan sonu bayram başı izne ayrılırım

Canım normalde 32. haftada izne ayrılmak gerekiyor çünkü normal doğum izni 8 hafta doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası olmak üzere 16 hafta sezeryanda ise 20 hafta ama sağlık durumun iyi olursa 2 hafta daha çalışabilirlik raporu doktorundan alıp işyerine vererek çalışabilirsin 34. haftada ayrılma zorunluluğu var diye biliyorum zaten fazlasını da yapabileceğimizi sanmıyorum bu sıcaklarda eğer eğitim mevzusuna ille şimdi kaçırmıyım diyorsan doktorundan izin alman lazım ama o haftalarda da sanırım kontrollerimiz haftada bir oluyor 4 hafta nerde muayene olacaksın doğru olur mu bence herşeyin başı sağlık özellikle bebeklerimizin sağlığı doktorunun sözünden asla çıkma

bızdıkcan o zaman ben son güne kadar çalışamaz mıyım? hay allah ben de kendimi öyle şartlandırıyordum

allahın izniyle bende sonuna kadar çalışmayı düşünüyorum, normal doğum 27 ekim ama sezeryan olacağı için 10-15 falan olacak bir sıkıntım olmazsa ekim başına kadar çalışmayı düşünüyorumCADIARZU

valla böyle diyoruz da inşallah ağustos sıcaklarında da aynı kararlılığı sürdürürüm , gerçi sıcaklarda evde olsam nolcak , gezmeye de çıkamaz insan, eve tıkılıp kalırsam da ben çıldırırım heralde

şimdilik erken doğum gerektircek bi durum görünmüyor sonuna kadar da olmaz inşallah hiçbirmizin eğitimde daha rahat ederim gibi gelio bana hem erken çıkmş olcam hemde evişi yemek derdi olmıycak bakalım sıcaklarda gelip gitmek zor oluo işe gecede uyumak zor

bızdıkcan doğum öncesi izin hakkımız olan 8haftalık süreyi, doğuma 3hafta kalana kadar çalışarak kalan 5haftayı doğum sonrasına aktarabiliyoruz yani 32.haftada izine çıkmayıp 37.haftada çıkarsak doğum sonrası iznimiz 8+5=13 hafta oluor.işte yıllık izin, rapor,süt izni falan derken bebişlerimizi 5-6aylık olunca işe döneriz hayırlısıyla

valla kızlar çalışmadığım için benim için sorun yok hep evdeyim zaten:dance:RABBİM valla sizlere yardım etsin.sonrası malum heş eş hem iş hem bebiş:teytey:işiniz iş doğrusu.sağlıklı doğumlaR OLSUN HEPİMİZE

bende ekim 29 da doğurcam inşallah...o yüzden ekim başı ramazan bayramından sonra izne çıkarım die düşünüyorum....bakalım sağlığımızda bişi olmazsa

arkadaşlar ben de 29+3 haftalığım tam olarak 32. haftda mı izine ayrılıyoruz yoksa 31+1 falan olunca mı?
doğum 13 ekim de olacak inşallah

ewet kevsercim 31+0dan sonra 32.haftana başlamış oluosun devam etmek istiorsan 37.haftaya kadar çalışabilir raporu alıosun izne ayrılmak istiorsan da ayrılıosun raporunu işyerine verip

ewet kevsercim 31+0dan sonra 32.haftana başlamış oluosun devam etmek istiorsan 37.haftaya kadar çalışabilir raporu alıosun izne ayrılmak istiorsan da ayrılıosun raporunu işyerine verip

Özlemcim son aldığım bilgilere göre sezeryanda önceden yani 32 den sonra çalıştığın yanıyormuş normal doğumda sonraya aktarılabiliyormuş izinler

yok canım nerden duydun sen onu normal sezeryan farketmiyor.insan kaynaklarına sor işyerinde
zaten doğumun nasıl olacağını son ana kadar bilemiyoruz normal olup da son anda sezeryan olabiliyor. ssk.gov.tr den de bakabilirsin 37haftaya kadar çalışanlar doğumdan sonra 13hafta=91 gün izin kullanır

canım ben 657 ye tabiler için bahsettim ama memurlarda böyleyse sizde de böyledir bence son değişiklikleri kontrol etmek lazım bildiğim tek şey arkadaşlarımdan birisi 6 ay önce izne ayrıldı 37. hafta da fakat normal doğum yapamadı sezeryan oldu o 5 haftalık izinini saymadılar ve geldi işe başladı anladın mı ben doktoruma sordum ve kesin cevap sezeryan bakalım ne yapçam Özlemcim belki bu uygulama sezeryanda zaten ekstradan 1 ay fazla izin kullanıyorsun ya belki ondan dolayıdır uygulama konusunda ilgili birim bizim burda bakanlığın emri biz nedenini bilmiyoruz diyor anladın mı

canım ben 657 ye tabiler için bahsettim ama memurlarda böyleyse sizde de böyledir bence son değişiklikleri kontrol etmek lazım bildiğim tek şey arkadaşlarımdan birisi 6 ay önce izne ayrıldı 37. hafta da fakat normal doğum yapamadı sezeryan oldu o 5 haftalık izinini saymadılar ve geldi işe başladı anladın mı ben doktoruma sordum ve kesin cevap sezeryan bakalım ne yapçam Özlemcim belki bu uygulama sezeryanda zaten ekstradan 1 ay fazla izin kullanıyorsun ya belki ondan dolayıdır uygulama konusunda ilgili birim bizim burda bakanlığın emri biz nedenini bilmiyoruz diyor anladın mı

valla en doğrusu çalıştığımız şirketin insan kaynakları birimine sormak.ben türktelekomda mühendisim(ssklıyım) sordum ik ya doğum türü farketmiyor 8+8 iznin var istersen 5hafta daha çalışıp 13hafta olarak kullanabilirsin dediler anladın mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…