2009 Ekim anneleri doğum iznine ne zaman ayrılacaksınız...

bende 32 hafta iznimi alıp ay sonundan sonrada çalışmayı bırakacağımm kaydirigubbakcemile gel ay sonu gellll :eek:

greencim 3. sayfda link verdim ordan bilgi alabilirsin bir defaya mahsus olmak üzere 70 lira veriliyo doğumdan snr alıyosun yerimseniben

kaydirigubbakcemile3 şakamı bu kaydirigubbakcemile3 sadece 1 defaya mahsus olmak üzere 70 tl -tatlicadiarzu- Allahım ne saçma nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz. Yahu gidip o eziyeti çektiğine değmez bu para :sinifsinif:

bende 32 hafta iznimi alıp ay sonundan sonrada çalışmayı bırakacağımm kaydirigubbakcemile gel ay sonu gellll :eek:

ahh şu aysonu gelsede hepimiz birden bıraksak işleriikaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3 şakamı bu kaydirigubbakcemile3 sadece 1 defaya mahsus olmak üzere 70 tl -tatlicadiarzu- Allahım ne saçma nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz. Yahu gidip o eziyeti çektiğine değmez bu para :sinifsinif:

şaka değil cücüm gerçekkaydirigubbakcemile3
bu koskoca 70tl yi almak için özellikle gitmicez, 4 aylık ücretli iznimiz bittiğinde paramızı almaya ssk ya gideceğizya bu koskoca 70tl de ona ilave edilecekmişyerimseniben

Kızlar raporum bu gün başladı. Raporum başladığıo için maaşım bitmiş. Haberiniz olsun. Rapor başlayınca paranı devletten alacğaın için iş yerinde maaşın işlemiyor.
ış yerinizle görüşün bu konuyu

benimki 17 eylulde baslıcak :nazar: o zamana kadarda 1-2 hafta rapor 10 gunde yıllık iznimi kullanıcam kaydirigubbakcemile2

kızlar ssk da calısıyo görunuyom eskı ıs yerınde ama sıgortayı babam yatırıyor. bn şimdi para alabılırmıyım? alırsa devlet eskı ısyerınden mı alıyo bnm aldığım parayı ? bu konuda bılgısı olan var mı?

Nazcım eski iş yerin hiç birşey ödemiyor. maaşını ssk ödüyor. Eski iş yerin SSk nı ödemeye devam etmeli ama. (yani baban)

Kızlar raporum bu gün başladı. Raporum başladığıo için maaşım bitmiş. Haberiniz olsun. Rapor başlayınca paranı devletten alacğaın için iş yerinde maaşın işlemiyor.
ış yerinizle görüşün bu konuyu

greencim bugün benimde raporum başladı cnm...
ben bu doğum sonrası olaylarını patronla konuşurken 32. haftamda raporumu başlatcam ama dayanabilirsem ay sonuna kadar çalışıcam dedim, ama maaşı falan konuşmadık.
ee bilmezlermi raporlu raporlu delimiyimde çalışcam maaşı almak için çalışcamı, bida hatırlatma garip gibi geliyor...
sen şimdi çalışmayı bıraktın mı? raporu verir vermez sana bölemi dediler?

benimki 17 eylulde baslıcak :nazar: o zamana kadarda 1-2 hafta rapor 10 gunde yıllık iznimi kullanıcam kaydirigubbakcemile2

benim senelik izinden eser kalmadımafoldumben

kızlar ssk da calısıyo görunuyom eskı ıs yerınde ama sıgortayı babam yatırıyor. bn şimdi para alabılırmıyım? alırsa devlet eskı ısyerınden mı alıyo bnm aldığım parayı ? bu konuda bılgısı olan var mı?

cnm ssk an bi işyerinde yatıyo görünüyosa mantıken alman gerekir...
devlet işyerinden para falan almıyor, sen raporlu olduğun için 4 ay boyunca o sürede işyerinden maaş alamadığın için sskan ne kadar yatıyosa onun 3/2sini alacaksın diye biliyorum ben..

teşekkür ederim kızlar :) asgari ücretten yatırıyor babacım (valla onun hakkını nasıl ödiycem bilmiyorum senağlama ) öncelikle heyet raporu mu alkmak lazım şimdi .. ? snrakı asamalar nedir kızlar?

greencim bugün benimde raporum başladı cnm...
ben bu doğum sonrası olaylarını patronla konuşurken 32. haftamda raporumu başlatcam ama dayanabilirsem ay sonuna kadar çalışıcam dedim, ama maaşı falan konuşmadık.
ee bilmezlermi raporlu raporlu delimiyimde çalışcam maaşı almak için çalışcamı, bida hatırlatma garip gibi geliyor...
sen şimdi çalışmayı bıraktın mı? raporu verir vermez sana bölemi dediler?QUOTE]

Ben personel müdürüyle görüştüm. "Ben senin maaşınıda verdireceğim. Şimdi patronda onay bekliyorum" dedi Yani normal şartlarda bana kimsenin maaş vermeye niyeti yokmuş. Patron onaylamazsa verilmeyecekte. Müdürümle görüşeceğim gelsin hele bi..

direk doktoruna gidiyorsun o yazıp veriyor raporunu. 2 nüsha veriyor. birini iş yerine veriyorsun diğeri sende kalıyor. Sende kalanla gidip paranı alıyorsun. a.s.

Buketcim sen de devlette çalışıyodun galiba dimi. Ben 32 hafta raporumu aldım 5 hafta daha çalışacam, ama bu 5 hafta içinde yıllık izinlerimi kullanabiliyomuşum sadece. Rapor kullnamıyomuşum. Çünkü dr. sağlığı 5 hafta daha çalışmaya elverişli diye rapor veriyo ya, sonradan ben hastalandım olmuyomuş.
Başka arkadaşlarım kullanabilirsin demişti, ama işyerinde personele sordum biz kabul etmiyoruz dediler. Sen de bi sor istersen canım sonra sorun olmasın

ya bide bana doğuma kadar rapor verdiler. yani 8 haftalıık. Doğumdan sonra 8 haftalık daha verilecekmiş. Herkesin aynımı oluyor.

evet green banada öle sölediler bu aldığımız doğum öncesi 8 haftalık rapor, doğumdan sonra tekrar rapor çıkcakmış 8 haftalık...

green sen özel hastaneyemi gidiyosun? yoksa devlet hastanesinemi?

direk doktoruna gidiyorsun o yazıp veriyor raporunu. 2 nüsha veriyor. birini iş yerine veriyorsun diğeri sende kalıyor. Sende kalanla gidip paranı alıyorsun. a.s.

eskı ıs yerım aydın da :) cunku babam öduyor ya :) ıkıncı nüshayla ankaradan alıyormuyum ki?

slm kızlar rabbim sağlıkla bebişlerinizi doğurmayı nasip etsin inşallah ...ben de 2008 ekim annesiyim..ben kimseyi dinlemedim..32. haftada iznimi aldım iyikide almışım 34. haftada kasılmalar başladı..erken doğum tehlikesi vardı yatarak 41. haftaya kadar bekledim...doğum sonrasıda 4 ay kullandım..hiç bişey bebeklerinizden kıymetli değil şansınızı zorlamayın bu zamana kadar sağlıkla gelmişsiniz rabbim kucağınıza almayıda nasip etsinki o duyguyu sizde tadın ..iyiseniz çalışın..ama ağırlaştıysanız çalışmayın:))) bugünlerde gelip geçicek inşallah..sizde bizim gibi 2010 annelerine fikirlerinizi yazıcaksınız..:))))kendinize iyi bakın....

eskı ıs yerım aydın da :) cunku babam öduyor ya :) ıkıncı nüshayla ankaradan alıyormuyum ki?
paranı nerden alabileceğini bilmiyorum.aslında Türkiyenin her ilinden rahatça alabilmelisin. Ama tabi dünyanın prosedürü var belkide vermeyebilirler. Hiç bir ifkrim yok

green sen özel hastaneyemi gidiyosun? yoksa devlet hastanesinemi?

Ben özel hastaneye gidiyorum. Ama kısmen ssk ile anlaşmalı bir hastane.

evet green banada öle sölediler bu aldığımız doğum öncesi 8 haftalık rapor, doğumdan sonra tekrar rapor çıkcakmış 8 haftalık...

Ee hadi hepimize hayırlısı olsun madem :) sen ne zaman alıyorsun raporunu

Buketcim sen de devlette çalışıyodun galiba dimi. Ben 32 hafta raporumu aldım 5 hafta daha çalışacam, ama bu 5 hafta içinde yıllık izinlerimi kullanabiliyomuşum sadece. Rapor kullnamıyomuşum. Çünkü dr. sağlığı 5 hafta daha çalışmaya elverişli diye rapor veriyo ya, sonradan ben hastalandım olmuyomuş.
Başka arkadaşlarım kullanabilirsin demişti, ama işyerinde personele sordum biz kabul etmiyoruz dediler. Sen de bi sor istersen canım sonra sorun olmasın

aaaaaaaaaa ciddi misin? ama ya hasta olursak o 5 hafta icinde :1shok: calisamaz duruma gelirsek? ayy ben yarin sorayim.haftaya rapor almayi dusunuodum:sinifsinif:. daha hic rapor almadim ki son zamanlarda kullanirim diodum. uyardigin icin saol canim

Kızlar bişey merak ediyorum. Raporlarınız bitince çalışmaya devam edecekmisiniz ?? Çalışacaksanız bebişlere kim bakacak. Anneleriniz mi yoksa bakıcımı ???
Ben bebeğimi kendim büyütmek istiyorum. Bu yüzden raporum bitince işi bırakacağım. Ve maddi gücüm yetene kadar evde kalıp bebeğimi ben büyüteceğim...,
Anneanne yada babanne lerin büyüttüğü çocukların biraz şımarık olduklarını düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ???

X