2009 Ekim anneleri doğum iznine ne zaman ayrılacaksınız...

kızlar bişey sorucam bende 37. haftamda izine ayrılıcam 18 eylül de yani
süt izinlerimi falanda içine katıcam işe başlama tarihm ne zamana denk gelicek tam olarak hesaplayamıyorum ben birde 3 ay ücretsiz kullanıcam CADIARZU

bende 37. haftaya kadar çalışacam ama müdürle anlaştım haftada 1 gün izinli olacam bayrama 1 hafta kala 1 hafta yıllık iznim kalmıştı geçen seneden onu kullancam bakalım ya ne çabuk geçti günler izin olayına kadar geldik allah sonunu hayr etsin işyerinde vakit geçiyo bakalım evde ne yapacaz :uhm:

aynen benimde 14 gün senelik iznim var 37. haftamdan önce onu kullanıcam

kızlar bişey sorucam bende 37. haftamda izine ayrılıcam 18 eylül de yani
süt izinlerimi falanda içine katıcam işe başlama tarihm ne zamana denk gelicek tam olarak hesaplayamıyorum ben birde 3 ay ücretsiz kullanıcam CADIARZU

bulcukum süt izni konusunda bende tereddütteyim sanırım ben 6 ay ücretsiz izin kullanıcağım için onlar arada kaynayacak gibime geliyo...

ben dayanabildiğim kadar devam ediyim de iznim doğum sonrasına kalsın istiyorum. ama bayramdan sonra gidemem herhalde artık.

bende bugün raporumu aldımm 37, haftaya kadar çalışabilirim umarım doktorum çalışabildiğin kadar çalışırsın dediiii

Kızlar size bişey sormak istiyorum.
Ben muhasebecimizle rapor olayını konuştum da
Ben Aralık ayında yani 8. ayımda doğum iznine çıkmak istiyorum
Muhasebecimizin bana dediği;
Doğum raporunu istersen bize ver, doğumdan 4 ay sonra sskdan toplu paranı al,
yada
doğum raporunu bize verme, 4 ay boyunca aylık olarak işveren senin maaşını hesabına yatırsın
Eğer böyle bi durum varsa ben işyerimden maaşımı aylık olarak hesabıma yatırmalarını isterim
Kafam karıştı
Beni bu konuda bilgilendirir misiniz?

merhaba.bende 10eylülde 32. haftamda doğum iznine ayrılacam ancak seminerler 1 eylülde başlayacağı için iznimden önce rapor almam gerekecek raporu 31ağustosta mı yoksa 1 eylülde mi almalıyım bilgisi olan var mı acaba?

Kızlar size bişey sormak istiyorum.
Ben muhasebecimizle rapor olayını konuştum da
Ben Aralık ayında yani 8. ayımda doğum iznine çıkmak istiyorum
Muhasebecimizin bana dediği;
Doğum raporunu istersen bize ver, doğumdan 4 ay sonra sskdan toplu paranı al,
yada
doğum raporunu bize verme, 4 ay boyunca aylık olarak işveren senin maaşını hesabına yatırsın
Eğer böyle bi durum varsa ben işyerimden maaşımı aylık olarak hesabıma yatırmalarını isterim
Kafam karıştı
Beni bu konuda bilgilendirir misiniz?
cnm 4 aylık rapor paranı sskdan işe başladığında alıyosun.ama bazı iş yerleri biz sana her ay maaşını yatıralım sen sskdan aldığında bize verirsin diolar.onu demek istemiş olabilir.bence sen her şekilde raporunu vermek zorundasın iş yerine.çünkü 4 ay olmıcaksın.

bende 1 ağustos ıtbarıyle ızındeyım.
doğum parasınıda doğum öncesı 2 aylık rapor parasını doğum yaptıktan sonra bı kaç gün ıçınde werıyolarmış. doğum sonrası 2 aylık rapor parasınıda doğum ıznı bıttığınde werıyolarmış.

kızlar rapor sırası bana da geldi nihayet.. şimdi gittiniz ssk veya ssk ile anlaşmalı hastane ye doktor raporunuzu aldınız. bu rapor un 1 kopyası o hastane de mi kalıyo. sonra bir kopyaını alıp muhasebenize ya da personel birminize veriyosunuz. 1 kopyası da sizde kalıyo. bu kadar dimi... o raporda zaten raporun başlangı. ve bitiş tarihleri yazıyo biterken tekrar ssk ya gitmek gerekmiyomuş sanırım. ayrıca aylık olarak ta istersek maaşımızı alabiliyoruz diye biliyorumm.. doğru mu biliyorum sizce:uhm:

kızlar ben bugün itibariyle 36 haftalığım doğum iznine ayrılcm peki normalde 32 hafta başlıyorya yasal olarak ben 4 hafta çalışmış oluyorum ama ben çalıştığım bu süre zarfında çalışma raporu almadım hiç bişi almadım bugün doktora gidip d.izni raporu almak istiyorum bir sorun olurmu birde paramdan kesinti olurmu (((((( birde ben eşimin işyerinde ssklı çalışan olarak görünüyorum gerçek te çalışmıyorum yani o yüzden biraz atladık bunları) cvlarınız için tşklera.s.

canım ya bildiğim kadarıyla ki bana doktorum sıkı sıkı tembih etmişti 32. haftanda gidip rapor alıyosun.37 ye kadar çalışmasında sakınca yoktur diye. ki ben aldım 32 de. sonra 37. haftadan da tekrar doktora gidip çalışmaz raporu alıyosun. ve bitmedi. bebek doğunca doğum belgenle tekrar aynı doktora gidip iznini hesaplatıyosun. avrupa florance nihtingle dan aldım ben. bana aynen böyle tarif ettiler...

teşekkürler canım ben almadım işte çalışma izni falan sadece gidip çalışmaz raporu alcam inş. bir sorun çıkmaz off ya atladık işte biz bunu:uhm:

ria ederim...benim doktorum 32 yi geçirisen yanar izin paran demişti.inşallah halledebilirsin sen canım...

X