2009 Ekim anneleri doğum iznine ne zaman ayrılacaksınız...

greencim ben 4 aylık doğum izninden sonra 6 ayda ücretsiz izin kullanıcam, sonrasındada annem bakacak bi aksilik olmassa...
bende bebeğime kendim çok bakmak isterdim ama hayat şartları bazen insanı zorluyor...
Esasında ben bu izin taleplerim karşısında işyerimin beni beklemeyceğini düşünüyodum, çıkarırlar ve tazminatımı verirler onlada bisüre idare ederim diyodum ama düşündüğüm gibi olmadı...
Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah, çok zor bi sürece giriyoruz...

greencim ben 4 aylık doğum izninden sonra 6 ayda ücretsiz izin kullanıcam, sonrasındada annem bakacak bi aksilik olmassa...
bende bebeğime kendim çok bakmak isterdim ama hayat şartları bazen insanı zorluyor...
Esasında ben bu izin taleplerim karşısında işyerimin beni beklemeyceğini düşünüyodum, çıkarırlar ve tazminatımı verirler onlada bisüre idare ederim diyodum ama düşündüğüm gibi olmadı...
Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah, çok zor bi sürece giriyoruz...

Hayat şartları gerçekten zor. Birde yeni bir bebekle yeni bir hayat bize ne getirecek bilmiyorum :uhm: Ama anneme yada kayınvalideme vermeyide istemiyorum. Allah yardımcımız olsun.
Senin en az 1 yıl bebeğinle ilgileneceğin garantide bence işyerinin izin vermesi çok güzel olmuş. Gerçi 6 ay maaş alamamakta kötü :uhm:
Ben ileriyi göremiyorum yaşayıp öğreneceğiz artık...

cnm malesef tam 1 yıl olmuyo ama en azından 7-8 aylık olmuş olacak Allah nasip ederse...
sen ücretsz izin talebinde bulundun mu?

benim 4 ayulık raporumu bile istemediler. 2 ay izin verdiler sadece. 1 ay doğum öncesi 1 ay doğum sonrası. Ben kabul etmeyince de tazminatımı vereceklerini söylediler. Ben raporumu verdim yinede onlara.

aaa o nasıl bi firmaymış ölee yaa...
versinler tazminatını iyi bari, ssk danda alırsın paranı...

hayırlısı bakalım nasıl olacak tatlımm ????
Dedimya bir bilinmeze doğru gidiyoruz
Ama sonunda melek gibi bişeye sahip olacağımı düşünmek çok mutlu ediyor.
Napalım canım nitelikli elemanım sonuçta her türlü iş bulurum ben... Önemli olan bebeğimin mutluluğu dimi ama şekerimmm
a.s.

Allah hepimizin hakkında hayırlısı versin, başka ne denir ki...
Allah sağlıkla meleklerimizi kucağımıza almamızı nasip etsinde gerisi fasa fiso...

Kızlar yarın çıkıyorum hayırlısıyla iznime...
Pazartesiden itibaren bir süre yokum. Eve internet bağlanana kadar burdan ayrı kalacağım.
:gitme:

Pazartesiden itibaren bir süre yokum. Eve internet bağlanana kadar burdan ayrı kalacağım.

canım dinlen bol bol ve en kısa zamanda görelim seni yine yerimseniben, kendine ve bebişine iyi bak Şeniz
bende pazartesi raporumu alacağım inşş ama ay sonuna kadar çalışacağım sonra evdeyim

en mantıklısı buraya yazmak.kızlar rapor alan var mı 32. haftadan ıtıbaren alınıyo demı 8 haftası doğumdan önce 8 de doğumdan osnra 16 hafta hakkımız varmıs. nasıl aldınız? raporu ssk ya veren var mı?bn alıcam haftaya ama nasıl olcak hiç bilmiyırum?

ben 1 aydan fazladır evdeyim 6 aylıkken sancılandım erken doğum tehdidi vardı doğum sancısı çekmişim rahimde yumuşama olmuş şimdi 32.haftamda dr çalışamaz raporu verdi dr doğumdan sonrada bebeğim 6 aylık olana kadar çalışmıcam ondan sonra başlıcam işe aslında planlarımda 1 ay kala bırakmak vardı işi ama erken plan yapmamak lazımmış

Pançita öncelikle geçmiş olsun. Umarım bebeğin bekler ve vaktiyle gelir sana.
Aslında işten erken ayrılmak ne güzel olurdu. Ben de şimdilik son 1 ay kalana kadar çalışmayı planlıyorum. Ama bir yandan da günden güne zorlaşıyor, ağırlaşıyorum. ışte çok yorulup kızımı tehlikeye atmak da istemiyorum. Bakalım hayırlısı. Allah'ım hakkımızda hayırlısını versin cümlemizin.

bende 37. haftaya kadar çalışabilir raporumu aldım
1 eylülde izine çıkıcam senelik iznimi kullanıcam doğum dışında 3 ayda ücretsiz izin aldım
bebeğim 6 aylıkken iş başı yapıcam panımız bu şimdilik zaman ne gösterir bilemem :)

günaydın bulcuk

ben de dün aldım raporumu . 37. haftaya kadar çalışıcam kısmetse .

bayramdan bir hafta önce yıllık izin alıp bayram sonu doğum iznine ayrılıcam kısmetse

13 hafta doğum sonrası + 56 gün yıllık izin .. yerimseniben

bi de 15-20 gün rapor aldım mı bebiş baya hale yola gelir heralde :emir_bebek:

Allah hepimizi tek avazda kurtarsın inşallah
:Saruboceq:

greeencim görmiceksin ama Allaha emanet ol, en kısa zamanda net bağlatırsınız inşallah...

canım dinlen bol bol ve en kısa zamanda görelim seni yine yerimseniben, kendine ve bebişine iyi bak Şeniz
bende pazartesi raporumu alacağım inşş ama ay sonuna kadar çalışacağım sonra evdeyim

hayırlısı olsun wrosecimyerimseniben

en mantıklısı buraya yazmak.kızlar rapor alan var mı 32. haftadan ıtıbaren alınıyo demı 8 haftası doğumdan önce 8 de doğumdan osnra 16 hafta hakkımız varmıs. nasıl aldınız? raporu ssk ya veren var mı?bn alıcam haftaya ama nasıl olcak hiç bilmiyırum?

nazcım ben 10 ağustosta doğum öncesi raporumu aldım8 haftalık, doğumdan sonrada doğum sonrası 8 haftalık rapor alacağım...
raporun fotokopisini bizim muhasebeciye verdim o halladecek ben sskya sadece paramı almak için 4 ay sonra gidicem...
doktora doğum öncesi raporumu almak istiyorum de verir zaten, ssk ile anlaşmalı bi hastanedir heralde gittiğin hastane...
sonrasında muhasebeciniz halledecektiryerimseniben

ben 1 aydan fazladır evdeyim 6 aylıkken sancılandım erken doğum tehdidi vardı doğum sancısı çekmişim rahimde yumuşama olmuş şimdi 32.haftamda dr çalışamaz raporu verdi dr doğumdan sonrada bebeğim 6 aylık olana kadar çalışmıcam ondan sonra başlıcam işe aslında planlarımda 1 ay kala bırakmak vardı işi ama erken plan yapmamak lazımmış

tekrar geçmiş olsun cnm:teselli:
bende 4 ay doğum izni + 6 ay ücretsiz izin kullancam...
ay sonuna kadar çalışırım diyodum ama benimde hesabıma uymadı, plesantam aşşada olduğu için bu cuma bırakıcam işi...
Hakikaten erken plan yapmamak gerekiyomuş:sinifsinif:

günaydın bulcuk

ben de dün aldım raporumu . 37. haftaya kadar çalışıcam kısmetse .

bayramdan bir hafta önce yıllık izin alıp bayram sonu doğum iznine ayrılıcam kısmetse

13 hafta doğum sonrası + 56 gün yıllık izin .. yerimseniben

bi de 15-20 gün rapor aldım mı bebiş baya hale yola gelir heralde :emir_bebek:

Allah hepimizi tek avazda kurtarsın inşallah
:Saruboceq:

günaydın canım
amiiinnnn

bende 37. haftaya kadar çalışacam ama müdürle anlaştım haftada 1 gün izinli olacam bayrama 1 hafta kala 1 hafta yıllık iznim kalmıştı geçen seneden onu kullancam bakalım ya ne çabuk geçti günler izin olayına kadar geldik allah sonunu hayr etsin işyerinde vakit geçiyo bakalım evde ne yapacaz :uhm:

bende çalışamaz raporumu dün aldım dün başladı yani işyerine yarın götürücem bi problem olmaz sanırım dimşi bi süresi yok yani iş yeride muhasebeciye gönddericek oda işlicek.

bende bugün isteyecem raporumu bakalım bana verecek mi..??

ELİFCİM BANA 31+3DE VERMEMİŞTİ HENÜZ ERKEN DEMİŞTİ, AMA BU HAFTALARDA OLAN ARKADAŞLAR ALMIŞTI HASTANEDEN HASTANEYE DEĞİŞİYO SANIRIM:eek:

bende 37. haftaya kadar çalışacam ama müdürle anlaştım haftada 1 gün izinli olacam bayrama 1 hafta kala 1 hafta yıllık iznim kalmıştı geçen seneden onu kullancam bakalım ya ne çabuk geçti günler izin olayına kadar geldik allah sonunu hayr etsin işyerinde vakit geçiyo bakalım evde ne yapacaz :uhm:

CNM ÇALIŞABİLİRSEN İYİ WALLA BEN ARTIK İYİCE AĞIRLAŞTIM ŞU 2 GÜN GEÇSEDE İZNE ÇIKSAM DİYORUM...
İZİNLERİN OLCAKSA ARADA DAHA ÇABUK GEÇER SANIRIM, BEN BÜTÜN İZİNLERİMİ KULLANDIM:eek:

bende çalışamaz raporumu dün aldım dün başladı yani işyerine yarın götürücem bi problem olmaz sanırım dimşi bi süresi yok yani iş yeride muhasebeciye gönddericek oda işlicek.

CNM GENEL TOPİKTETE YAZMIŞTIM OKUDUNMU BİLMİYOM...
HAYIRLI OLSUN ÖNCELİKLE RAPORUNopuyorumnanaktan BENDE RAPORU MUHASEBECİYE VERDİM, SEN EN KISA ZAMANDA TESLİM ET RAPORUNU, BİDE ORJİNALİNİ VERME SAKIN SSK PARA ÖDEMİYOMUŞ OZAMANyerimseniben

X