Ekim anneleri ne zaman doğum iznine çıkmayı düşünüyorsunuz?

nereye gidersen git ister ssk ister sözleşmeli ister farklı bir birim sezeryanlı doğumda doğum sonrası 12 haftadır yani 8+12 iyi bir araştır bazen insanın amirleri bile karıştırıyor

canım sen öyle çok emin söyleyince ssk ya mail attım cevabı attach ediyorum doğrusu hakkında bilginiz olsun hamişler

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

Sayı : B.13.1.SGK.0.BSN.BEB.0-622.02/ 07.08.2008
Konu : 31.07.2008 Tarih ve 70904 numaralı başvurunuz.

Sayın : ÖZLEM MARA
ATAEVLER MAH.NENE HATUN CAD.EYVAN SİTESİ NİLÜFER BURSA

Soru : 8 hafta doğumdan önce 8hafta doğumdan sonra olan 16haftalık doğum izni doğumun türüne göre değişiyor mu? yani normal yada sezeryan doğumda izin süreleri farklı mı? ben 37.haftaya kadar çalışabilir raporu aldım yani doğumdan sonra 8+5=13hafta iznimi nasıl doğum yaparsam yapayım kullanabilir miyim? teşekürler

Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
Analık izni yapılan doğum türüne göre değişmemektedir. 506 sayılı yasa doğum önü 8, doğum sonu 8 olmak üzere toplam 16 hafta analık izni tanımlamıştır. 3 hafta kalıncaya kadar çalışabilir raporunuz var ise çalıştığınız 5 hafta doğum sonunuza eklenir
Bilgilerinizi rica ederiz.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
Bilgi Edinme Birimi

kızlar bende 32. haftmda izne çıkıcam doğum 29 ekim görünüyor muhtemelern eylül başı çıkıcam izne evde istirat ederek geçirmek istiyorum.malum benim tansiyon sorunum var.daha sonrada ücretsiz kullanmayı düşünüyorum..hayırlısı diyelim artık hele o günler gelsin inşallah...

kızlar ben de 37.haftaya kadar çalışmayı düşünüyodum ama doktorum dedi ki bebeğin rahim içinde de bakıma ihtiyacı var.Birde sırt ağrısından ölüyorum ben.Sandalye tepesinden inmiyorum ki :1no2:

37.haftaya kadar çalışabilir raporu alıcam ama 35.haftada çıkıcam.2 hafta önceden çıkıcam yani.Aranızda böyle yapacak olan var mı ???Yada izni böyle kullanmanın bi sakıncası var mı ???
:uhm:

canım benim bildiğim 37 ye kadar çalışabilir raporu alınca son 3 haftaya kadar bil fiil çalışman lazım

canım benim bildiğim 37 ye kadar çalışabilir raporu alınca son 3 haftaya kadar bil fiil çalışman lazım

hmmm ben de doktora sordum dedim ki ben raporu alınca illa 37.haftaya kadar mı çalışıcam dedim.Oda hayır dedi 37.haftaya kadar istedğin süre çıkabilirsin dedi.Sana bağlı bu dedi :uhm:

Özlemcim ben olayı çözdüm şimdi bizim burda doktorlar sezeryanlı doğumlarda doğumdan itibaren 3 ay izin veriyorlarmış tamam mı düşün sen önceden 37 ye kadar çalışmışsın ve 8+5 13 haftan var ne yapar 3 ay 1 hafta değil mi bizim kurumumuz Adalet Bakanlığı talep edilirse o bir haftayı verebilirmiş yoksa zaten 3 ay iznin var düşün tekrar önceden harcadığın 4 hafta evde yatmak daha iyi olmaz mı

hmmm ben de doktora sordum dedim ki ben raporu alınca illa 37.haftaya kadar mı çalışıcam dedim.Oda hayır dedi 37.haftaya kadar istedğin süre çıkabilirsin dedi.Sana bağlı bu dedi :uhm:

canım o zaman senin doktor tekrar ikinci bir rapor mu verecek

iyice araştırmalıyım ben bunu ama nasıl ??? doktorlar pek bişi bilmiyo sanırım ... teşekkürler arkadaşım .Şeniz

37. haftaya kadar çalıştıgımızda bu haftadan sonra geçici iş göremezlik raporu alnıması gerekiyor bildiğim. ve 37 hafta ya kadar çalışamaz olursak bu raporu bu haftalar içinde başlatabiliyorsun. yani 37. haftayı beklemeden geçici çalışamaz raporu alarak dogum iznine çıkabılıyoruz.

Ya Ebrucum bilmiyorum ki ben bişeye inanmaya başladım galiba bu izinlerin nasıl ne şekilde kullanılacağına her kurum kendi karar veriyor ayrıca doktorlarına göre de değişiyor inan şuan benimde kafam karmakarışıkkafamçokkarıştı

Allah yardımcımız olsun ne dimm o zaman :a015:

kızlar ben yarından itibaren doğum iznime başlıyorum. :teytey:
bugün sevk kağıdımı hazırladım, yarın doktora gidim izin işlemlerini halledeceğim.

themiscim doğum iznini güle güle kullan ne diyelim bazıları gibi işe falan gitmeye de kalkışma ha gerçi senin rahatsızlığın var umarım dinlenirsin de herşey yolunda gider

kızlar ben yarından itibaren doğum iznime başlıyorum. :teytey:
bugün sevk kağıdımı hazırladım, yarın doktora gidim izin işlemlerini halledeceğim.

Valla süper kızım git evinde dinlen ne işin var işte güçte artık ayaklarında şişmez sürekli uzanırsın oh valla inşallah bizimde az kaldı

Merhaba arkadaşlar,

Benim kızım da hayırlısıyla ekim sonunda doğacak. Ama ben mümkün olduğunca işte çalışmayı ve izne geç ayrılmayı düşünüyorum. Çünkü doğumdan sonra ne kadar kızımla vakit geçirirsem benim için o kadar önemli. Evde oturup da zaman kaybetmek istemiyorum açıkçası. Henüz 32. haftamıza var ama doktor ile görüşüp 37. haftadan bir hafta sonraya tarihimin yazılmasını isteyeceğim. Bakalım doktorumuz ne diyecek. Hepinize hayırlı ve sdağlıklar doğumlar dilerim..

ArkadasLar ben Dun Dogum ıznımı ALdım :)) Ama Yınede CaLısıyorum 20 Gune kadar da calısmayı dusunuyorumm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…